menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Seniorzy i praca
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Seniorzy i praca Dyskusje na temat sytuacji seniorów na rynku pracy, bezrobocia, możliwości zarabiania na emeryturze, poszukiwania pracy.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 30-01-2009, 23:36
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Cytat:
Napisał pozytywna
odpowiadając na Twoje pytania: praca dotyczy szycia prostych zabawek, ja daję wszystkie materiały (!!!), trzeba mieć maszynę do szycia, za jedną uszytą zabawkę płacę 8 zł, czas szycia 1 zabawki (patrząc po osobach, które dla mnie pracują) to jakieś 15- 20 minut. Czyli 3 zabawki w godzinę = 24 zł. Jeśli ktoś szyje powiedzmy przez 4 godziny dziennie = 96 zł. Czyli w miesiącu (liczmy, że ta osoba pracuje 5 dni w tygodniu)= 1920 zł. Wg mnie to dużo. Chyba, że uważasz inaczej...
Droga Pozytywna nie wydaje mi sie to prawdopodobne,ani cen ani czas ani to,że przy takich zarobkach/na m-c nie możesz znalezć ludzi.Nie wiem o co chodzi,ale dla mnie to niemożliwe -wszystko razem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 15:05
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Coś na temat marudzenia i reakcji na to.
Wiele lat temu po złamaniu nogi leżałem w szpitalu, czekając na złożenie jej. Złamanie z przemieszczeniem, byłem na wyciągu a więc przywiązany do łoża. Przywieżli w tym czasie chłopca w wieku /wówczas/ mojego syna z odciętą stopą przez pociąg. Ten młody człowiek rozpaczał, że nie będzie teraz miał przyszłości, że żadna dziewczyna nie będzie go chciała itd. Sala była wieloosobowa 6 łóżek. Ponieważ oboje byliśmy unieruchomieni. Zrugałem go głośno przez całą salę co o tym jojczeniu myślę. Chłopiec obraził się na mnie i rozmowy szpitalne miedzy nami urwały się. Po wyjściu ze szpitala wielokrotnie go widywałem, bo dziwnym zbiegiem okoliczności mieszkał przy tej samej ulicy. Kiedyś wreszcie podszedł do mnie i przeprosił mnie za swoje zachowanie w szpitali i po nim. Stwierdził, że gdybym go tak nie zwymyślał skończyłby ze sobą. Ma żonę dzieci i gdy tylko się widzimy kłania mi się. Tak więc nie marudżmy. Szukajmy w sobie pozytywów. Ludzie mają gorzej od nas. Był już tu wklejony email najlepszy w ubiegłym roku o tych co mają gorzej. Coś wspaniałego zmieniające perspektywę naszego życia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 15:29
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

A co ma począć ktoś kto patrzy na tych co mają lepiej i też tak chciałby mieć ?
Czy to grzech ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 15:42
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Zdrowiej jest spojrzeć do tyłu na tych co mają się gorzej bo tym sposobem dowartościujemy się i jest nam lżej że nie jest tak z nami źle, bo inni mają gorzej. Patrzenie na tych co mają lepiej wzbudza w człowieku poczucie niskiej wartości,poczucie zazdrości. Uważam, że z miłości do siebie - nie pozwolę siebie poniżać. Pomyśl o nieszczęśliwych porwaniach, napadach, oszustwach wobec ludzi majętnych. Uważam że wielkim bogactwem jest zdrowie, stały dochód wystarczający na przeżycie, radość i miłość najbliższych - a forsa jak jest to dobrze byle nie za dużo, a jak jej nie ma to też dobrze bo jest mniejszy ból głowy. Popatrz na sprawę Olewnika. Niczego mu nie powinno brakować - jedynie spokoju i szczęścia. Ja należę do ludzi zadowolonych z tego co mam. OBY NIE BYŁO GORZEJ!!!
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 16:54
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
A co ma począć ktoś kto patrzy na tych co mają lepiej i też tak chciałby mieć ?
Czy to grzech ?


Jadziu, ja nie mysle ze to grzech Wprost przeciwnie!!!
To dopinguje do dzialania.. i nie ma nic wspolnego z zadna zazdroscia .
Mozna to raczej nazwac inspiracja..
Wszyscy kreatorzy sa przewaznie zainspirowani czyms albo kims..
Mysle ze ma to cos wspolnego raczej z podziwem dla innych ludzi i pewnoscia siebie.. Zainspirowac moze kazdy.. nawet ten ktory nam sie nie podoba w innych sytuacjach.. ale w tej jednej szegolnej.. moze byc bodzcem do dzialania..
Ja nie ogladam sie do tylu nigdy..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 17:00
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

W naszych polskich warunkach nie ma możliwości przeskoczenia "chciejstwa", chyba że są zdolności do skręcenia cudzej własności. Można sobie chcieć do woli i na tym koniec. Po co się dręczyć - chyba że ktoś jest masochistą lub schizofrenikiem. Nie ma co fruwać w obłokach, rzeczywistość jest bolesna.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 17:14
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Jadziu, ja nie mysle ze to grzech Wprost przeciwnie!!!
To dopinguje do dzialania.. i nie ma nic wspolnego z zadna zazdroscia .
Mozna to raczej nazwac inspiracja..
Wszyscy kreatorzy sa przewaznie zainspirowani czyms albo kims..
Mysle ze ma to cos wspolnego raczej z podziwem dla innych ludzi i pewnoscia siebie.. Zainspirowac moze kazdy.. nawet ten ktory nam sie nie podoba w innych sytuacjach.. ale w tej jednej szegolnej.. moze byc bodzcem do dzialania..
Ja nie ogladam sie do tylu nigdy..
Ja mam bardzo podobny stosunek do życia.
Jeszcze jako bardzo młoda mężatka wzorowałam się na starszym i bardzo dobrze sytuowanym małżeńswie, co często budziło złość mojego małżonka. Twierdził, że ja nigdy nie stanę w miejscu, że ciągle coś wymyślam by żyło nam się lepiej.
Nie polegało to na zazdrości ale na dodatkowej pracy, za którą mogliśmy sobie pozwolić na kupno dobrego ciucha w pewexie, na wczaszy za granicą... Póżniej okazało się, że te zagraniczne wczasy mogą się zwrócić z nawiązką....ale najpierw trzeba było na to uskładać sporo kasy i zaryzykować.
Iwonko, Ty podałaś bardzo skrajne i bulwersujące przypadki, ale ja myślę tylko o tym by dążyć do tego by żyć lepiej i godnie.
Wiem, że są osoby chore, osoby z małych miejscowości którym jest dużo trudniej.
Zresztą teraz pałeczke w sztafecie przejęły nasze dzieci, nam pozostało korzystać z tego co nagromadziliśmy przez lata.
Ja zawsze miałam zasade.....ten co stoi w miejscu.....to się cofa....Podobnie myślą moje dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 18:29
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Zdrowiej jest spojrzeć do tyłu na tych co mają się gorzej bo tym sposobem dowartościujemy się i jest nam lżej że nie jest tak z nami źle, bo inni mają gorzej. Patrzenie na tych co mają lepiej wzbudza w człowieku poczucie niskiej wartości,poczucie zazdrości. Uważam, że z miłości do siebie - nie pozwolę siebie poniżać. Pomyśl o nieszczęśliwych porwaniach, napadach, oszustwach wobec ludzi majętnych. Uważam że wielkim bogactwem jest zdrowie, stały dochód wystarczający na przeżycie, radość i miłość najbliższych - a forsa jak jest to dobrze byle nie za dużo, a jak jej nie ma to też dobrze bo jest mniejszy ból głowy. Popatrz na sprawę Olewnika. Niczego mu nie powinno brakować - jedynie spokoju i szczęścia. Ja należę do ludzi zadowolonych z tego co mam. OBY NIE BYŁO GORZEJ!!!
W całości sie z tym poglądem zgadzamPozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 31-01-2009, 19:24
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Ja mam bardzo podobny stosunek do życia.
Jeszcze jako bardzo młoda mężatka wzorowałam się na starszym i bardzo dobrze sytuowanym małżeńswie, co często budziło złość mojego małżonka. Twierdził, że ja nigdy nie stanę w miejscu, że ciągle coś wymyślam by żyło nam się lepiej.
Nie polegało to na zazdrości ale na dodatkowej pracy, za którą mogliśmy sobie pozwolić na kupno dobrego ciucha w pewexie, na wczaszy za granicą... Póżniej okazało się, że te zagraniczne wczasy mogą się zwrócić z nawiązką....ale najpierw trzeba było na to uskładać sporo kasy i zaryzykować.
Iwonko, Ty podałaś bardzo skrajne i bulwersujące przypadki, ale ja myślę tylko o tym by dążyć do tego by żyć lepiej i godnie.
Wiem, że są osoby chore, osoby z małych miejscowości którym jest dużo trudniej.
Zresztą teraz pałeczke w sztafecie przejęły nasze dzieci, nam pozostało korzystać z tego co nagromadziliśmy przez lata.
Ja zawsze miałam zasade.....ten co stoi w miejscu.....to się cofa....Podobnie myślą moje dzieci.

Zawsze spoleczenstwo dzielilo sie na aktywnych i biernych.
Biore zawsze za przyklad dla siebie mojego dziadka SP..
Urodzil sie w ziemianskiej rodzinie wielodzietnej.. Po smierci ojca matka zostala sama .. mimo tego ze byli wlascicielami sporego majatku, nic z tego nie mieli bo byli oszukiwani i okradani przez dzierzawcow do tego stopnia ze glod im zagladal do garka..
Wchodnia Polska.. ( teraz kresy) bieda az piszczy .. szans zero. Moj dziadek w wieku lat 15 uciekl z domu i zaciagnal sie na statek do Ameryki.. Cale miasteczko az grzmialo z oburzenia!!!
Dziadek tutaj : byl na wojnie gdzie zostal ranny, pracowal w hucie stali gdzie zostal znowu ranny, nabawil sie choroby zoladka.. i stracil brata ktory utopil sie w jeziorze.
W koncu po pieciu latach tej hameryki zarobil troche kasy i...... wrocil do tej biednej Polski ( ktora wlasciwie nawet jeszcze nie byla Polska)
We wsi podniecenie.. wszystkie panny w nadziei ze teraz "bogaty Amerykanin" z ktoras sie ozeni.
Nic z tego ... dziadek za swoje ciezko zarobione pieniadze zaczal sie ksztalcic.. skonczyl studia.. kupil sobie apteke i ozenil sie z bogata panna z prominentnej rodziny..

Dlugo jeszcze moglabym o moim dziadku opowiadac.. jak to stracil majatek to przez rewolucje a to przez wojny.. ale za kazdym razem podnosil sie i parl w przod jak lokomotywa..
Jeszcze przed smiercia marzyl o tym aby tu wrocic.. Mial juz ponad 92 lata.. bidulek
Dotychczas ja i moj brat mamy pozytek materialny z jego pracy..
Jestem dumna ze jestem podobna do mojego dziadka z charakteru. !!!
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 13:15
pozytywna pozytywna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 44
Domyślnie

Droga Jago,
Czemu Ci się wydaje, że zarobki za małe? Ludzie opiekują się dziećmi albo sprzątają czyjeś mieszkania za mniejsze kwoty? Daj znać ile Twoim zdaniem trzeba komuś zapłacić za szycie zabawek? Fajnie by było jak masz jakieś punkty odniesienia- np. gdzie można zarobić więcej, albo że ktos już płaci więcej za szycie? Może rzeczywiście płacę mało, ale szczerze- mi się wydawało że naprawdę to jest dużo. Przecież to jest ponad druga emerytura... Odezwij się proszę na forum albo prywatnie.

pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 14:19
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał pozytywna
Droga Jago,
Czemu Ci się wydaje, że zarobki za małe? Ludzie opiekują się dziećmi albo sprzątają czyjeś mieszkania za mniejsze kwoty? Daj znać ile Twoim zdaniem trzeba komuś zapłacić za szycie zabawek? Fajnie by było jak masz jakieś punkty odniesienia- np. gdzie można zarobić więcej, albo że ktos już płaci więcej za szycie? Może rzeczywiście płacę mało, ale szczerze- mi się wydawało że naprawdę to jest dużo. Przecież to jest ponad druga emerytura... Odezwij się proszę na forum albo prywatnie.

pozdrawiam
Podałaś bardzo uczciwie, ale o ile ktoś nawet nie spróbuje i już jęczy to znaczy tyle, że lubi jęczeć a nie pracować i nawet jak dasz dwa razy więcej to temu komuś będzie się wydawać coś niemożliwego, też to przerabiałem nic na to nie poradzisz, jeden się nie zapyta bierze i zarabia więcej niż ustaliłaś inny nic nie zarobi bo nie spróbuje zarobić albo zwyczajnie nie chce mu się oprócz jęczenia nic robić taka tego kogoś uroda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 16:33
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie do pozytywnej

szkoda,że nie działasz w pomorskim
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 18:44
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Niewiem czy ża szycie zabawki to dużo czy mało wszystko zależy od rynku pracy 6 zł na godzinę za pracę kelnerki i są dalej chętni,napiwki kelnerka bierze dla siebie.Praca po 12 godzin ,godziny uzgadniają między sobą płaci się za 8 godzin.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 23:20
pozytywna pozytywna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 44
Domyślnie

Wiem, tylko nie wyobrażam sobie starszych osób jako kelnerów (chociaż może są...). Poza tym chyba jest to bardziej męcząca praca niż szycie- cały czas trzeba chodzić, warunki są różne. Wiem też, że na infoliniach płacą nawet 12 zł za godzinę. No ale wiadomo- co kto lubi... i gdzie czuję się na siłach...
pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.