menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 01:01
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Gwiazdowie

i Walentynowicz - to efekt nieporozumień, zapiekli się w tych niedomówieniach i wzajemnych pretensjach, szkoda. Przydałby sie okrągły stoliczek, taki nieduży, i dobry mediator. Potrzymać bez jadła i wypitki, ale do skutku

Szanuję ich wybór.
  #22  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 01:08
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Lidko

Cytat:
Napisał Lila
Pola to byłoby straszne ..
Mnie tylko zastanawia Andrzej Gwiazda i jego żona Joanna,oraz Anna Walentynowicz i inni...
Zawsze myślałam,że to chorzy ludzie.Teraz nie wiem co mam myśleć.Wszak ich zasługi są także olbrzymie.No i odmówili wszelkich apanaży,co świadczyłoby ,że są ideowcami.
nie uważam ich za chorych ludzi, myślę że to są ludzie przegrani i rozgoryczeni. Zasługi mają ogromne, przykre to bardzo że tak się to wszystko potoczyło.
  #23  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 01:14
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Tak,

Cytat:
Napisał Basia
też bym chciała ...... nie wiem czy słyszałaś, że Wałęsa podobno dostał mieszkanie z puli MSW? To wszystko jest plugawe. Masz rację, że na plecach Wałęsy windowali się politycy. Zdawali sobie sprawę z tego, że inteligent nie ma szans "porwać" społeczeństwa do takiego zrywu.
znam ten fakt, tak się kupowało ludzi, mieszkaniami, talonami na samochody, awansami, możliwością wyjazdów zagranicznych itp. Jego kupili mieszkaniem, bo było mu bardzo potrzebne, tylko że dalsze dokumenty z teczki W. wyraźnie mówią, że pożytku SB z tego zbyt wielkiego nie miało. Zainwestowali, a wdzięczność - nieadekwatna do inwestycji. To jest chyba ten dokument, którego w książce nie ma.

Widzisz, wszystko zależy od komentarzy i od wyboru materiałów. Można też doborem manipulować, więc na dobrą sprawę - najlepiej czytać wyłącznie dokumenty, jeśli się nie ma zaufania do autorów opracowania. Ja nie mam.

Czytałam teczkę abp. Wielgusa. Sama sobie wyrobiłam opinię o tym człowieku, właśnie na podstawie zawartości teczki, a nie cudzych opinii i komentarzy.
  #24  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 01:27
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Polu masz rację, trzeba czytać dokumenty i nie sugerować się opiniami autorów. Jestem bardzo ciekawa tej książki.
  #25  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 07:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie Basiu

Cytat:
Napisał Basia
Polu masz rację, trzeba czytać dokumenty i nie sugerować się opiniami autorów. Jestem bardzo ciekawa tej książki.

Pisz swoją opinię na bieżąco.Ja wolę nie czytać ,bo a nuż mnie przekonają ? I tyle lat ...fruuu..?Poza tym nie lubię być wystrychnięta na dudka.
Natomiast myślę,że L.W.bardziej obawia się części II,gdzie jedną z głównych ról gra ''kapciowy''.A jego rola w życiu Wałęsy ( w okresie warszawskim -bodajże ) jest bardzo dwuznaczna.
  #26  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 08:35
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Lilu,mnie sie wydaje,że sprawa Bolka i jego kontaktow z SB jest pewna-tylko dlaczego dopiero teraz-mozliwości byly duże-szczegolnie za rzadow Olszewskiego-jego(Olszewskiego ) zmiotło w ciagu nocy z areny politycznej-na dzien przed planowanym ujawnieniem pewnych rzeczy z zycia Bolka.Ale tez uważam że jest w tym kraju tyle innych rzeczy do zrobienia,że akurat ten temat powinien byc omowiony w węższym gronie,(zreszta przeciez połowy dokumentow już nie ma).potem ewentualnie podany do ogolnej wiadomosci.Ciagle wydaje mi sie że jak w tym kraju dzieje zie cos niedobrego(a dzieje sie)wyciaga sie sprawy bylych SB-kow.pzeciez jest bardzo proste rozwiazanie-pozbawic ich wszystkich przywilejow.jeżeli czujea sie pokrzywdzeni-niech sąd rozstrzyga o ich winie czy niewinności-ale za ich pieniadze.Dlaczego ja mam placic za szarpanie sie po zebach jakichs tam....Druga sprawa-czy myslicie,że w obecnych czsach nie jestesmy inwigilowani?I to jeszcze jak-i przez ile slużb!Pozdrawiam.Polityka byla ,jest i bedzie niemoralna-a jezeli polityka jest taka a nie inna ,to i ludzie zamieszani w nia sa z natury rzeczy niemoralni....
  #27  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 10:36
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Sprawa Walesy jest odgrzewana po to aby inne mogly byc przeprowadzone "po cichu".Prosze nie zapominac,ze nadejda wybory prezydenckie i wtedy ...... ,kandydadaci pokaza swa twarz.
  #28  
Nieprzeczytane 25-06-2008, 23:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Mam już książkę w domu

od jutra zaczynam czytanie.
  #29  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 13:06
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Co tam ksiazka,warto obserwowac zycie i wyciagac wlasne wnioski.
  #30  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 14:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Wnioski własne już dawno wyciągnęłam

teraz czas na zapoznanie się z książką.
  #31  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 11:31
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Panu Walesie puszczaja nerwy a to juz niebezpieczny stan dla niego samego i otoczenia.
Milczenie jest zlotem ???
  #32  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 18:44
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Skowroński w radiowej

Trójce "oprawiał" dzisiaj LW.
To było straszne; lepiej niech logo Polski zamilknie, bo się coraz bardziej pogrąża i plącze, zupełnie niepotrzebnie.
  #33  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 18:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Puszczają nerwy LW a komu by nie puściły gdy otoczyła go sfora głodnych sensacji hien, bo tak to trzeba nazwać. W kazdym bądż razie nie chciałbym być obecnie na jego miejscu. Już nie pierwszej młodości i udawadniać, że nie ma się garba. Cholernie to przykre. Zaznaczam, że niebyłem i nie jestem jego fanem. Mam jednak do niego szacunek za to co zrobił dla nas i dla Polski.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #34  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 20:57
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Sprawa Wałęsy część 2.

W dalszym ciągu sprawa Wałęsy bulwersuje wszystkich..Uważam,że tej sprawy nie można tak sobie odpuścić...bo prosta uczciwość nakazuje aby
sprawiedliwość i prawo zostało zachowane.....
Wszyscy mówią o Wałęsie jako o tzw. "Bolku"....gdzie panowie Kaczyńsccy
odkryli jego dwulicową twarz...Ja i wiele innych mają odmienne zdanie o tym..
Przede wszystkim chodzi o zemstę w sposób chamski i nie licujący z obowiązującymi zachowaniami....Jest rzeczą oczywistą,że Wałęsa poznał panów Kaczyńskich jako osoby bez skrupułów już wtedy walczących o władzę.
Wałęsa jako tzw."prosty człowiek" choć ówczesny Prezydent,mając intuicję pozbył się tych ludzi co spowodowało niespotykaną mściwość i nienawiść niegodną normalnym ludziom ,to wygłąda na paranoję..
Wchwili obecnej jest jeszcze jedna sprawa,która godna jest zastanowienia.
Chodzi o Kaczyńskiego ojca braci Kaczyńskich. Zastanawia fakt,że ojciec panów kaczyńskich podobno był żołnierzem AK w okresie wojny. a po wojnie
doszedł do wspaniałych stanowisk państwowych bez prześladowań...wieżień
i inych...W owym czasie tysiące Akowców siedziało w więzieniach..byli wysyłani na Sybir..musiało się ukrywać a on ponoć dostał piękną posadę na Uniwerstytecie,służbowe mieszkanie..pomoc w angażu bliżniaków w filmie,ukończenie nauki na Uniwerstytecie synów i wielu inych przewilei...
To zastanawia i daje do myślenia.......Ostatecznie jak ma być Prawo i Sprawiedliwość to dlaczego.........
Sprawę pozostawiam otwartą....Proszę o komentarz....
Jednego czlowieka się opluwa i niszczy a po plecach jego zbija się brudny kapitał polityczny....Czy to jest uczciwe.....Czy te osoby mają choć trochę sumienia...Pragną przysięgać na Boga ...a są nieuczciwi......Historia ich Spawiedliwie osądzi.....
  #35  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 21:03
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Zdzisławie,

ja w sprawie porządkowej. Czemu otwierasz drugą część wątku, gdy tamten jeszcze jest aktywny, bo nie przekroczył 500 postów?
To bardzo utrudni pisanie, nie sądzisz?
  #36  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 21:34
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Rany Julek !!!! I co z tego i co nas to obchodzi i kogo to zastanawia !!! Co ma ojciec Kaczyńskich do Wałesy i do tego kim zostali jego synowie .Zdolne bestie ,chociaż ich nie lubię Te wszystkie roztrząski wywlekanie przodkow odpowiedzialnosc zbiorowato to czysty i nieskazony niczym PRL.Wymrzemy to zrobi się swięty spokój Bo jak wszystkie sondaże wskazują młodych to Kompletnie Nic Nie Obchodzi czy Wałesa byl Bolkiem czy Lolkiem i kim byl tatuś braci K.I mają rację ....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 27-06-2008 o 22:24.
  #37  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 21:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Rany Julek !!!! I co z tego i co nas to obchodzi i kogo to zastanawia !!! Co ma ojciec Kaczyńskich do Wałesy i do tego kim zostali jego synowie .Zdolne bestie ,chociaż ich nie lubię Te wszystkie roztrząski wywlekanie przodkow odpowiedzialnosc zbiorowato to czysty i nieskazony niczym PRL.Wymrzemy to zrobi się swięty spokój Bo jak wszystkjie sondaże wskazuje mlodych to Kompletnie Nic Nie Obchodzi czy Wałesa byl Bolkiem czy Lolkiem i kim byl tatuś braci K.I mają rację ....


Podpisuję się dwiema ręcamy..
No i dlaczego następna część wątku ?
A historia to matka sprawiedliwa ...albo i nie..
  #38  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 21:41
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Calkowicie się z Toba zgadzam Malgosiu i pora umierac tym co tylko żyją przeszloscię i mocą w glowach starszym,bo Mlodzież nie jest tak glupia by się dać omamić rozgrywkami politycznymi.
__________________
  #39  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 21:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

A może chodzi o rozmydlenie tematu. To samo na dwóch wątkach. Co na to admin??
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #40  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 21:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

No..obchodzi.Cały związek "Solidarność '',ten z czasów komuny.Może sprawa ''grubej kreski'' powinna być bardziej zrozumiała ,w świetle akt IPN ?
Zło się stało.Gdyby nie to,w innym miejscu bylibyśmy.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.