menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > OGŁOSZENIA > Różne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różne Bez komercyjnych ofert firm. Ogłoszenia są moderowane.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 28-07-2012, 22:00
Włodek13 Włodek13 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Wroclaw Dolny Slask
Posty: 6
Domyślnie

Mamy z żoną piekne mieszkanie,trzypokojowy apartament.I naprawdę nie mamy powodu czynić desperackich kroków w celu szukania nowego lokum.Kilka miesiecy temu żona rozstała sie z matką a ja z teściową .Przez pieć lat opiekowaliśmy sie matką po ciężkim udarze mózgu. Człowiek w stanie wegetacji... pelna opieka przez 24 godziny bez wakacji, wyjazdów,wolnego czasu.Pełna obsługa z naszej strony od higieny po karmienie i opatrunki.
Postanowilismy to zostawić ,miasto zgiełk, dorosłe dzieci i takież już wnuki.
Jeżeli ktoś wie co to jest pragnienie spokoju ,chęć nabrania oddechu w przykurczone płuca zrozumie. Szkoda czasu na budowe domu szkoda na jego kupno.Nikt nie zagwarantuje ze nostalgia nie zmusi nas do powrotu ale też nikt nie może zabronić nam przeorganizowania naszego zycia.
Ludzie pomagaja zapomnieć ale i ludzie potrafią przypominać.
Jedno i drugie jest ważne.... o ile odpowiednio to zinterpretujemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 07-10-2012, 14:48
TAGGATA TAGGATA jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 1
Domyślnie

Witam serdecznie...zaopiekuję się starszą osobą dożywotnie w zamian za notarialne przepisanie mieszkania.Jestem osoba spokojną ,bez nałogów,uczciwą .Bardzo cierpliwą ,potrafiącą rozmawiać z osobami które potrzebują więcej wyrozumiałościMam 45 lat. Ciężko jest udowodnić w ogłoszeniu że ma się uczciwe zamiary i szuka się wyjścia w życiu aby nikogo nie skrzywdzić i samemu być szczęśliwym .Ale więcej informacji i poznania mojej osoby pod nr. tel.884-311-004...Pozdrawiam serdecznie Agata
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 24-02-2013, 19:52
DanutaM DanutaM jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: warszawa
Posty: 1
Domyślnie

Witam
wraz z rodziną szukam osoby którą mogłabym się opiekować w zamian za mieszkanie. opiekę nad nią, opłaty i wyżywienie z naszej strony. Mamy bardzo trudną sytuację mieszkaniową a nie stać nas na kupno ani na wynajem. Poesze o propozycję ze wszystkimi będę się kontaktować osobiście i każdemu odpowiem na pytania.
Pozdrawiam Danuta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 24-02-2013, 22:02
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał DanutaM
Witam
wraz z rodziną szukam osoby którą mogłabym się opiekować w zamian za mieszkanie. opiekę nad nią, opłaty i wyżywienie z naszej strony. Mamy bardzo trudną sytuację mieszkaniową ...
Zatem jak podołacie zobowiązaniom? Opłaty za media i wyżywienie sporo kosztują
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 24-02-2013, 22:08
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał divalilith
... O lichwiarskich cenach stancji też pamiętajmy. Szczerze to wolę płacić te 500-700zł jakiejś samotnej emerytce w zamian za mieszkanie niż wrzucać jakimś ludziom, którzy mają kilka mieszkań i żyją z wynajmowania na czarno...
W mojej miejscowości wynajmiesz mieszkanie umeblowane, o powierzchni ponad 40m2 za wymienioną przez Ciebie sumę. Jeśli razi Cię "lichwa", zawsze możesz zostać mieszkańcem mojego miasta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 24-02-2013, 22:10
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał TAGGATA
..zaopiekuję się starszą osobą dożywotnie w zamian za notarialne przepisanie mieszkania
Baaardzo drogo wypadłaby Twoja opieka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 24-02-2013, 22:14
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Czy tych samotnych Ludzi,jest tak dużo,że w ciągu tygodnia mamy po kilka takich ogłoszeń
To nie samotni stanowią hordę, lecz spryciarze usiłujący wyłuskać co bardziej naiwnych, aby ich kosztem urządzić sobie życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 24-02-2013, 23:44
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Cieszę się bardzo Basieńko że przejrzałaś na oczy,TYlko czychają na mieszkanie i Domy a w zamian nic.
Mam to właśnie na swoim karku i totalną wojnę z urzędami i testamentami/.
Kto,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,s ma mieszkanie za ileś a Opieka nie ma informacji o urzedowym przekazaniu za COŚ.....
ZA CO...nikt nie wie...
Może się też nikt nie dowiedzieć bo osoba darująca lub przekazująca mieszkanie testament. nie jest nigdzie w rejestrach sądowych zanotowana.

Przeszłam osobiście horror i nie ma zamiaru,obarcza,c kiedys moje dzieci takimi sprawami majątkowymi.
Pozostał mi w majątku Czarny KOt=przybłęda,ale w tej chwili jest m ocno zajety sexem i posłał mnie w prezencie za kocianą kocinkę i mam się nią opiekować Bestyjka czarna.
Toć to mój majątek cały....Radość zwierząt.....
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 27-02-2013, 17:16
renatapardo renatapardo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Wałbrzych
Posty: 1
Domyślnie

Witam
Tak sobie przeczytałam wątek a zwłaszcza te wypowiedzi w których mowa wręcz prawie bezpośrednio o tym że ludzi wykorzystują starszych aby dorobić się mieszkania...
Nie rozumiem dlaczego osądzacie wszystkich, dlaczego wrzucacie ludzi do jednego worka ?
Jestem samotna mamą od 17 lat sama wychowuje dziecko i od 17 lat mieszkam własnie na takich zasadach za opieke mam dach nad głową i jakieś tam wyżywienie .
Niestety ciężko sie żyje jak nagle osoba odchodzi a Ty nagle musisz opuścić dom, mieszkanie ...
Ale jest to do zaakceptowania, marzy mi się mieszkanie jak chyba każdemu, oczywiście ja osobiście nie umiałabym wysunąć propozycji że w zamian za przepisanie mieszkania opiekę oferuję ale jestem w stanie zrozumieć ludzi którzy marzą o tym mieszkaniu, nie kończą chociaż jak ja ze nagle ląduje na bruku ...
Przecież nie wszyscy ludzie są zimni czekający na ludzkie dobra materialne w zamian za niby opiekę ...
Są ludzi tacy którzy oddadzą serce aby mieć tez swój kont ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 27-02-2013, 22:46
Spytaj Spytaj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Łódź
Posty: 17
Domyślnie

W nawiązaniu do wiadomości Baburki;
Przedstawiłem zarys takiej propozycji na forum:
http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-m...age7-2709.html
Rozwinę tą Twoją wizję w następnych dniach, jej blaski i cienie.
Choć tych pierwszych jest potencjalnie znacznie więcej. Wszystko zależy od ludzi, organizacji "studentów".

Ostatnio edytowane przez Spytaj : 27-02-2013 o 23:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 28-02-2013, 12:32
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

A ja miałam koleżankę, która była bezdzietna,,,,mąż jej zmarł 6 lat przed nią,,,byli dość majętni o czym nikt nie wiedział,,,ona przyjęła na ''pokój'' studentkę I roku Akademii Medycznej ,,,biedną, pochodzącą z wielodzietnej rodziny, lecz bardzo zdolną dziewczynę,,,była u niej przez całe studia,,,
okazała się tak cudowną dziewczyną, czułą, w czasie choroby najlepszą pielęgniarką,,,jak była już na stażu lekarskim,,,,koleżanka ciężko zachorowała,,,,nie była zdolna samodzielnie funkcjonować,,,,wtedy ta dziewczyna pokazała jej takie serce i taką troskę,,,,że nikt z najbliższej rodziny by tego nie zrobił,,,,koleżanka w tajemnicy przed'' światem'',,zrobiła testament notarialny,,,,zapisała jej mieszkanie,,,, pośmiertnie w banku pieniądze, na zapłacenie podatków,,,a wcześniej ujawniła gdzie ma swoją biżuterię,którą jej przekazała,,, z prośbą o pochowanie jej wg jej życzenia,,,,
dziewczyna o przekazanym mieszkaniu dowiedziała się od notariusza, kilka dni po pogrzebie, co było dla niej szokiem,,,,bo jak powiedziała nigdy nie przyszło jej do głowy, pomagać tej pani za coś,,,,poprostu wystarczyło jej, że mieszkała u niej i tą pomoc uważała za swoją odpłatnośc za kwaterę,,,
wiadomo,,dalsza rodzina ręce wyciagała,,,,ale nic z tego--- koleżanka wiedziała komu to oddać,,,do śmierci była u siebie, zadbana, miała piękny i godny pogrzeb,,,

Uważam, że ludzie o dobrych intencjach na pierwszy plan nie wysuwaja własnych korzyści,,,bo pomoc za wcześniejsze przepisanie mieszkania,,,,ja bym się nie zdecydowała,,,,wolalabym oddać funduszowi hipotecznemu,
przynajmniej miałabym pieniądze na zapłacenie prawdziwej opiekunki,,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 02-03-2013, 20:43
ROBERT 111 ROBERT 111 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 1
Domyślnie

Witam
proponuje dożywotnią opiekę nad starszą osobą w Tarnowie lub okolicach w zamian za mieszkanie, podpiszę notarialnie umowę dożywocia w której będą wspólnie uzgodnione warunki
tel 881489192
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 09-10-2013, 23:09
kanouga kanouga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 2
Domyślnie

temat można drążyć. Ja też trafiłam na tę stronę, bo szukam pokoju. Postawcie się w moje sytuacji. Jestem samotną matką i nie mam żadnej rodziny. I wcale nie chcę mieszkania i domu w zamian za pomoc. Chciałabym tylko znaleźć pokój, żeby spokojnie zamieszkać i pomagać komuś. Tak jak wspominał ktoś wcześniej. Młodzi ludzie nie mają szans na kupno swojego mieszkania. Na wynajem mnie nie stać. Stać mnie na wynajem pokoju, ale wszyscy wolą studentów i mężczyzn. A ty samotna kobieto kombinuj !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 09-10-2013, 23:15
kanouga kanouga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
W mojej miejscowości wynajmiesz mieszkanie umeblowane, o powierzchni ponad 40m2 za wymienioną przez Ciebie sumę. Jeśli razi Cię "lichwa", zawsze możesz zostać mieszkańcem mojego miasta.
to jeszcze powiedz czy ten ktos znajdzie pracę w Twoim Mieście żeby na to umeblowane mieszkanie zarobić ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 11-06-2015, 08:21
Piotr123 Piotr123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Domyślnie Ogłoszenie

Witam,
Od kilku lat, bez powodzenia poszukuję w W-wie możliwości pozyskania mieszkania (za comiesięczną rentę) od osoby starszej, najchętniej małżeństwa bezdzietnego. Ta comiesięczna renta daje możliwość mieszkania u siebie do końca życia, bez zmartwienia o finanse. Oczywiście oferuję około 30-40% więcej niż jakikolwiek fundusz hipoteczny czy bank. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt mailowy pp2605@wp.pl Nie podaję publicznie swojego telefonu więc najpierw preferuję kontakt mailowy a później telefoniczny i osobisty. Gwarantuję uczciwość transakcji, umowa notarialna, pokrywam koszty, Piotr.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 24-10-2015, 23:35
Mafinka62 Mafinka62 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Kraków
Posty: 1
Domyślnie

Zaopiekuję się starszą osobą w zamian za dom lub mieszkanie w okolicach Krakowa. Mam 50 lat,byłam wolontariuszką w Hospicjum,opiekowałam się również rodzicami przed śmiercią. Jestem uczciwa ,spokojna i cierpliwa.Los sprawił, że bardzo potrzebuję dachu nad głową,a na kredyt mnie nie stać. Tel.535978149
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 29-11-2015, 02:38
aniczkas aniczkas jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 2
Domyślnie Szukamy babci, dziadka dla których będziemy rodziną.

Mam na imię Anna. Mam 45 lat i no właśnie. Szukam dla naszej rodziny babci , dziadka, cioteczki. Nie potrzebujemy mieszkania bo mamy swoje, nie szukamy pomocy, bo sami z chęcią oferujemy pomoc, nie szukamy wrażeń. Szukamy za to Kogoś kto stanie się dla nas a my dla Niego częścią rodziny. Kogoś kto pojedzie z nami na wakacje , komu będziemy potrzebni , nie tylko przydatni. Kogoś kto nas polubi, Kogoś kto doradzi, podpowie, kto spędzi z nami święta jak z rodziną. Nie mamy "specjalnych" wymagań. Oferujemy otwarte serca , zainteresowanie, czas, towarzystwo. Możemy zwyczajnie jak w rodzinie pomagać w zakupach, dzielić się ciastem i zupą na obiad. Czytamy książki, spacerujemy, czasem wyjeżdżamy za miasto , gramy w planszówki i 😊pasjami komentujemy politykę. Jesteśmy zwyczajną parą dojrzałych ,pogodnych 45 latków z 10 letnią córką. Mamy koty i psy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 09-12-2015, 03:02
tesia51 tesia51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kanada
Posty: 4
Domyślnie

Witam po raz pierwszy zawitalam na te stronę i nie mogę się nadziwić ,nasuwa mi się kilka pytań na wstępie. Skoro masz dziecko to jak jest możliwe ze nie masz rodziny .Ojciec dziecka jego rodzice rodzina nie mówiąc już o twoich bliskich to przecież rodzina czyż nie tak? Mam wrażenie ze szukanie dobrych starszych ludzi jest niekiedy forma zdobycia mieszkania za darmo ,Czemu nie zarobisz na własne mieszkanie lub nie zamieszkasz u znajomych tymczasowo.Zal mi tych samotnych ludzi zdanych na przypadkowa uczciwość innych. Pracowałam ponad 20 lat w super Domu opieki i widziałam zachłanność ludzka ,wiem ze rodziny często zachowywały się rożnie ale miałabym wiele watpliwości do przypadkowych ludzi .Pamietac należy ze starszy schorowany człowiek wymaga nie tylko opieki potrzebuje przyjaciela 24/7 czy potrafisz temu zadaniu sprostać ,to ciężka praca dla silnych psychicznie ,fizycznie ale przede wszystkim dla cierpliwych kochających i szanujących drugiego człowieka.Czy będziesz skłonna do takich poświęceń ?.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 27-12-2015, 11:40
Joanna49W.'s Avatar
Joanna49W. Joanna49W. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: xxxxxxxxx
Posty: 324
Domyślnie Dożywotnia opieka

Z mojego punktu widzenia , jeśli ktoś chciałby zaopiekować się starszą osobą to najpierw niech rozejrzy się w koło siebie. Jest tyle starszych schorowanych ludzi, potrzebujących pomocy. Zacznij od drobnych codziennych zakupów czy sprzątania mieszkania, a nie szukaj daleko gdzie nikt Cię nie zna ani Ty nie znasz człowieka. Ludzie są różni i każdy ma inne koncepcje inne nawyki, inne choroby. Młodemu człowiekowi trudno będzie gwałtownie nawiązać kontakt czy podjąć pracę ze schorowaną i starszą osobą.Przede wszystkim musi mieć bardzo silną psychikę. Sama kiedyś się opiekowałam schorowaną teściową z znam smak takiego życia, do dziś mam zabliźnioną ranę kory mózgowej.
Druga uwaga na temat opieki nad starszymi to raczej wchodzi w grę ich majątek.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 05-01-2016, 14:06
anada anada jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa, mazowieckie, Polska
Posty: 138
Domyślnie

aniczkas ja też jestem początkująca na tym forum. Nie potrafię znaleźć opcji "wyślij prywatną wiadomość", więc piszę przysłowiowym otwartym tekstem.
Mam dla Was pewną propozycję. Może skontaktujesz się ze mną na kef.two@gmail.com
Albo jeżeli wiesz, jak uruchomić tu opcję prywatnych wiadomości, to mogę napisać i na tym forum

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Podejmę opiekę nad starszą osobą (Kraków) viktoria_krysia Praca, wolontariat 0 21-01-2010 14:40
Zaopiekuję się starszą osobą maniekp88 Praca, wolontariat 0 31-07-2009 12:47
opieka nad starszą osobą rozeta Praca, wolontariat 0 29-03-2009 10:31
Opieka nad osobą starszą 71aska Praca, wolontariat 0 12-03-2009 18:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.