menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 14:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Aluś ,moja czerwona,z zaburzeniem krzepliwości...

Ale to nie znaczy,że bolszewicka...co to,to nie....

Zresztą u nas sama szlachta jest.Chłopstwo wymarło od ciężkiej roboty..
Taki Lepper na ten przykład.Jaka fantazja.Ten napad na pociąg z ziarnem...Czysty zajazd na Soplicę ,nie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 14:21
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie No jasne, że gadamy!

Z wielką frajdą i przyjemnością! Każda historia rodzinna jest fascynująca. Mój mąż pochodził z rodziny biedoty podłódzkiej. Genealogicznie - to chyba byli osadnicy germańscy, o czym świadczy nazwisko babci: Kols.
Najfajniejsze, że dogadywał się z moim ojcem, jakby byli najbliższą rodziną!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 14:24
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie No to wrócę tu,

Tylko obiadek zjem i zamknę dzioby tym jęczącym zarazom.
Tylko niech mi Lila nie odbiera apetytu lepperowaniem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 15:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Ewito

Cytat:
Napisał Ewita
Ja pewnie też bym tak dobrze nie znała rodowodu, gdyby nie dwie ciotki Ojca, z Poznania zresztą, które w latach 60-tych poświęciły parę lat życia i wszystkie fundusze na odtworzenie drzewa genealogicznego rodziny... Pierścień herbowy (Kirkor) natomiast przechowuje moja siostra.

Co znaczy Kirkor?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 15:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Mnie przychodzi na myśl,tylko nieszczęsny mąż Balladyny...ale on zszedł bezpotomnie,bo ta zaraza nic nie ulęgła...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 16:14
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Mądre ciotki Ewity!

A mnie się zdawało, że ciotki będą żyły wiecznie, za pózno wzięłam się do spisywania, co kto pamięta. W efekcie o rodzinie ojca wiem prawie co nic, a rodzina po kądzieli zaczyna mi się od pradziadka. Teraz nadzieja w młodszych, który w przetrzebionych księgach będą grzebać. Jak dostaną kopniaka inspirującego.
Rodzina po mieczu z plutokracji warszawskiej. Dziadek był taki bardziej Wokulski. Babcia - ozdoba salonów. Obojga nie znałam. Z okupacji wyszli żywi tylko mój ojciec i jego siostrzenica. Blizniaczy brat ojca w 39 r. uciekł z żoną do Lwowa. Oboje popełnili samobójstwo podczas rzezi uprawianej przez sowietów przed wkroczeniem Niemców. Reszta rodziny zamordowana w Warszawie.
A po kądzieli - pradziadek, luteranin z Wrocławia, uważający siebie za Ślązaka. W latach 80. XIX w. po bankructwie pomysłów na lepsze życie osiadł z rodziną w Warszawie. Dzieci wychował na dobrych Polaków.
I tyle. Nic nie wiem o porywach ich serc. Ani o żadnych skandalach. Szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 16:21
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie EEEtam Alu

nie martw sie Jak dobrze poszukasz to znajda sie skandale..
Ja na pewno jestem corka mojego taty bo podobna do niego jak dwie krople wody ale...czy wy wierzycie ze w przeszlosci nie bylo jakiegos.. roga w rodzinie?? Zawsze sie nad tym zastanawialam... A jezeli byl, to KTO???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 16:29
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Ja na pewno z prawego łoża, bo do ojca podobna,

ale głowy nie dam, że nie mam rodzeństwa Mój tata kochał baby. I podobał się im.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 16:38
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie a moja prababcia ze strony ojca

Byla nieslubnym dzieckiem .. jakiegos arystokraty ktory mimo tego ze nie ozenil sie z moja pra-prababcia to wyksztalcil corke na pensji dla panien z "dobrego domu". Moja prababcia operowala plynnie trzema obcymi jezykami: francuskim, niemieckim i rosyjskim..i pisala pamietniki ktore niestety zaginely.Prababcia byla sliczna dziewczyna..miala na imie Karolina
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 17:08
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Piękne imię

A talenta przeszły na prawnuczkę, co?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 18:20
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A moja rodzina ze strony ojca to zasymilowani Ormianie co to w 16 w do polski jko kupcy sciagneli i tak juz zostali moj praszczur nawet herbu się na rycerskosci dorobił .Dziadek byl wesolym fabrykantem drobnym -niestety szlag majątek trafil i tatus nie wniosl zakladu w e wianie .Częśc rodziny osiadla we Lwowie gdzie stryj ojca byl naczelnikiem poczty a slawny był glównie z powodu niezwykle urodziwej malzonki -ozdoby lwowskich salonów .We Lwowie stacjonowal rowniez mój drugi dziadek pulkownik,legionista ,przyjaciel Marzałka co cudem Katynia uniknal, a babcia, piekna panna Irena z domu Levitoux o 18 lat od dziadka mlodsza pozowala kiedyś Witkacemu -a w czasie wojny razem z trójka dzieci zostala wywieziona na Kazachstan we futrach i przetrwała, a z nią moja mama ,jej siostra i brat -babcia byla prawdziwa damą i socjalistka idealistka czyli "dobrą panią" poniekąd.Jej syn czyli moj wujek dokonal brawurowej ucieczki z miejsca wysylki przy pomocy kukuruznika i dostal się do armii Andersa -przewedrowal co bylo do przewedrownia zakonczyl wojne w RAF-ie -do końca zycia mieszkal w US-ale umarl w Polsce -przyjechal na zjazd lotnikow do Deblina ,odbyl go po czym padl na serce w hotelu w Warszaawie Ojciec chlopiec z dobrego domu, ale lobuziak z Solca -po swoim ojcu czyli moim dziadku ,który miał dusze ormianską szeroki gest i niesamowite poczucie humoru -skończyl slawne liceum Górskiego i walczył w Powstaniu -dostal Virtuti Militari - pobyl w Niemczech -wywieziony so Stalagu po Powstaniu (byl w grupie która przechodziła kanalami Na Plac Krasińskich) wrócil do Polski ,uniknal jakims cudem więzienia ,skończył Politechnike i poznal moją mamę -studentke historii sztuki ..a co najsmieszniejsze nigdy zadne z nich nie uprawialo martyrologii ,bawili się cieszyli zyciem i sa razem już prawie 60 lat !!!! Ojciec i mama po raz pierwszy dokladniej opowiedzieli swoje historie wnukom....To byl taki typowy inteligencki dom -otwarty ,wesoly i cieply .I nie otwieralam jako mlodziez oczu ze zdziwienia ,ze byl Katyń ,że historia wygladala tak jak wygladala naprawdę .Ja o tym widzialam w jakiś naturalny sposób ale bez rozrywania szat i dramatycznych wspominkow .W naszym domu bywali ludzie ,ktorzy powrocili z zeslania po 56 roku ,kwiat tzw inteligencji ,moja mama w najgorszych czasach w 10 minut potrfila nakarmic gromadę wpadłych "z nienacka "znajomych wlasnych lub naszych ...To jest kochane bagaz na cale życie -poczucie bezpieczenstwa otrzymane w dzieciństwie ,ktore pozwala nie zamartwiac się wieloma sprawami ,które innych rozkladaja na cztery łopatki.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 30-08-2007 o 18:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 18:37
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Malgosiu

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
To jest kochane bagaz na cale życie -poczucie bezpieczenstwa otrzymane w dzieciństwie ,ktore pozwala nie zamartwiac się wieloma sprawami ,które innych rozkladaja na cztery łopatki.

Tu przyznaje ci racje w 100%. Im wiecej ktos zdzialal w zyciu tym mniej o ty mowi , nie mowiac o narzekaniu. Ale daje dzieciom to poczucie bezpieczenstwa ktore jest bezcenne i ktore powoduje ze dzieci tez robia sie odwazne. Wojny rewolucje..przesladowania.. przygody i ucieczki, powstania upadki, ordery.. Coz jeszcze moze nas przestraszyc?? Ja sie pytam??
Amerykanie boja sie okropnie braku pieniedzy.. jakie to nieromantyczne !!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 18:46
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie No i wszystko jasne!

Małgosia-Piekielnica ma gorąca ormiańską krew!
Ale mi się podoba I jak jej ma >leżec< ta słowiańska dusza?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 19:05
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie No właśnie...

...to ormiańskie pochodzenie wiele mi tłumaczy, jeśli idzie o Małgosię!
A Kirkor - to nazwa herbu, opisana starannie w "Herbarzu Polskim" Niesickiego (bodajże). Z Balladyną i Słowackim nic wspólnego nie ma
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 19:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Toż Małgocha jak Charles Aznavour,też Ormianin...
Talenta ma rozliczne wobec tego.Ciekawe....musi być dobrym medium.
Małgoś,chyba z Twoją pomocą wywołałoby się ducha,o jakim tylko można zamarzyć...
Bo do mnie lecą wszyscy,z tamtego wymiaru.Podobno..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 19:34
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Asieńko .............. ludzie są bojaźliwi, bierni

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Tu przyznaje ci racje w 100%. Im wiecej ktos zdzialal w zyciu tym mniej o ty mowi , nie mowiac o narzekaniu. Ale daje dzieciom to poczucie bezpieczenstwa ktore jest bezcenne i ktore powoduje ze dzieci tez robia sie odwazne. Wojny rewolucje..przesladowania.. przygody i ucieczki, powstania upadki, ordery.. Coz jeszcze moze nas przestraszyc?? Ja sie pytam??
Amerykanie boja sie okropnie braku pieniedzy.. jakie to nieromantyczne !!
w większości i duuuuużo może ich przestraszyć. Dokonania przodków nie mają tutaj nic do rzeczy, żeby nie dopuścić do braku pieniędzy gotowi są do jak największych podłości. To jest bardzo smutne ale taka jest prawda. Znam historie /nie wyssane z palca tylko prawdziwe na 100%/ przeróżnych "ikon" Solidarności i nie tylko i one również nie oparły się "żądzy pieniądza" niestety.
Jak się nie ma co do garnka włożyć to romantyzm też diabli wezmą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 19:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

No dobra...warszawianki są...

ABW zostawiła je na wolności.Cieszę się bardzo,bo plotka głosi,że cała Warszawa ma być wyaresztowana..
Jakby co ,dajcie znak jakiś.
Moja praciocia za kibitką, wynajętymi końmi za mężem pojechała.Z dwojgiem dzieci i w 6 -tym miesiącu ciąży..
To i ja ruszę na Warszawę na czterech.Kołach ,oczywiście...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 19:45
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Lilu,

w strachu to chyba jest cały kraj Rączki długie się wyciągają...
Ale dobrze wiedzieć, że w razie co - odsiecz ruszy Pamiętaj o nas, pamiętaj...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 19:50
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Basienko

ja nie lubie tez braku pieniadza i pustego garnka... ale nie boje sie biedy tak bardzo jak inni bo przeszlam przez to juz w brzuchu mojej mamy ktora byla glodna jak chodzila ze mna w ciazy.. szla z targu i plakala bo chcialo jej sie owocow a nie miala na nie pieniedzy.. Ot i tak bylo! Ja tez pamietam jak bedac u siostr zazdroscilam tym dziewczynkom ktore wyrzucaly niedojedzone bulki do kosza.. Ja te bulki z checia wyciagnelabym ze smietnika i wrabala. Gdyby moja mama sie dowiedziala jaka ja bylam glodna za te ciezko zarobione przez nich pieniadze ktore prawie w calosci wplacali za moj internat...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 19:57
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Mam krew mieszaną ...............

ze strony Matki słowiańską, ze strony ojca ......... mam dobre stare /sprawdzałam/ kozackie nazwisko panieńskie. Moja Mama pochodzi z rodziny ziemiańskiej, jej rodzina wiele lat temu osiadła w Warszawie tak więc jestem warszawianką z dziada pradziada. Moja Mama zakochała się w moim ojcu i ku rozpaczy dziadków wydała sie za niego popełniając mezalians. Owocem tego małżeństwa była trójka dzieci, ja jestem najmłodsza. Żadne z nas nie odziedziczyło słowiańskiej urody po Matce, jedynie siostra odziedziczyła po Mamie temperament. Mój brat i ja odziedziczyliśmy po ojcu zapalczywy charakterek ........ ojciec mój był piekielnie przystojnym mężczyzną o kruczoczarnych włosach i zielonych oczach i cieszył się ogromnym powodzeniem u kobiet, niestety żadne z nas nie ma zielonych oczu ....... wielka szkoda. Członkowie rodziny mojej Mamy brali udział w Powstaniu Warszawskim ....... nikt nie przeżył.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze zawody wuere'le Seniorzy i praca 120 26-03-2010 14:39
Niesamowite historie destiny Humor, zabawa - wątki archiwalne 68 25-06-2008 22:49
historie przedmiotami pisane Nika Różności - wątki archiwalne 20 10-08-2007 13:24
szczęście rodzinne Nika Rodzina bliższa i dalsza 33 13-05-2007 22:30
nasze sukcesy Nika Różności - wątki archiwalne 12 23-03-2007 13:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.