menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 15:37
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila

Cytat:
Napisał Lila
Asia..organiczne to chyba modyfikowane genetycznie ?
Nie chce mi się sprawdzać,ale zawsze tak myślałam.Bo jeżeli tak,to ja dziękuję...wole zjeść całą tablicę Mendelewa,razem ze szczątkami autora..


Nie!!!! Tu organiczne znaczy zdrowo wychodowane ( do pewnego stopnia na pewno) ale przedewszystkim w zdrowym srodowisku bez neizdrowych dziwnych trikow.. typu antybiotyki dla bydla, genetycznie przerabiane warzywa i takie tam inne... Taki " organiczny" produkt jest sprawdzany i ma swoj stepel jako "zdrowy" .. Jezeli ktos wylamalby sie ze tych regul.. popelnilby przestepstwo i idzie do pierdla albo w najlepszym przypadku ponosi olbrzymie kary...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 15:38
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

OK - zdrowsze ,nawet na kieszeni to sie odczuwa ,czlowiek chodzi lekki do cichej klozetki !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 15:45
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Seniorze

Cytat:
Napisał senior A.P.
OK - zdrowsze ,nawet na kieszeni to sie odczuwa ,czlowiek chodzi lekki do cichej klozetki !


He he he he I na tym wlasnie polega caly wic..
A i schodzi lekki tez z tego swiata.. Moze ten "organiczny ' biznes wymyslili grabarze zeby nie targac trupow w trumnach ktore waza 200 kg?? Kto wie?? Tak... to napewno oni.. To ich spisek... przeciwko grubasom..
Ide pochodzic troche.. bo jakiegokolwiek nie najesz sie paskuctwa ... mozesz to przechodzic..
Jestem juz spozniona cztery miesiace (z tym chodzeniem, zeby kto sobie co nie pomyslal)
Lila zderzylysmy sie w drzwiach... przepraszam..

Ostatnio edytowane przez Pani Slowikowa : 14-04-2008 o 15:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 15:48
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zawsze to swobodniej i lekko na swiezym powietrzu oddychac.
Ja tez ide trawe kosic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 15-04-2008, 00:21
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Na swiecie trwa spor czym sie odzywiac ,ile i co jesc,jakie diety stosowac ,co jest zdrowe a co truje,a zywnosc z kazdym rokiem jest co raz bardziej bez smaku.
Moze wiec wzajemnie sie poinformujemy ,co ,ile i jak jesc aby dlugo zyc na tym "padole placzu" seniora.
Dzisiaj na jednym z portali publicznych mediow trwa dyskusja:
Co wolicie GMO czy chemie ?
Zapraszam do dyskusji.
Augustynie odsyłam cię do wątku Obiadek Stosowny -a dowiesz się i ślinka ci pocieknie -zapewniam.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 15-04-2008, 09:20
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Temat chyba byl "niespoleczny" i przeniesiono go do kata gdzie nikt nie zaglada.
Brawo moderatorzy !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 15-04-2008, 10:09
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Zmartwiły mnie wczorajsze informacje o zwiększeniu norm na stosowanie chemii w polskiej uprawie zbóż, warzyw i owoców!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 15-04-2008, 10:36
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Mam w rodzinie chemika i jak spojrzy na skład produktów żywnościowych, to twierdzi, że wszędzie jest sama chemia. Już jest jej dużo, a ma być jeszcze więcej ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 15-04-2008, 10:38
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Temat chyba byl "niespoleczny" i przeniesiono go do kata gdzie nikt nie zaglada.
Brawo moderatorzy !
Seniorze,bardzo sie mylisz,ten dział bardzo chętnie jest odwiedzany przez wszystkich,i masz wiekszą szansę ,że tu ktos zaglądnie
.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 17:16
Lusia's Avatar
Lusia Lusia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: małopolska,
Posty: 68
Domyślnie

Witam, jestem tutaj po raz pierwszy. To co przeczytałam jest
straszne, dlaczego ludzie dla ludzi i rownież dla siebie robią takie straszne rzeczy?? Gdzie są katolicy, nieczyń drugiemu co tobie niemiłe!!Ręce opadają, dobrze że jestem już w odpowiednim wieku i niezbyt długo b edę korzystała z tych trucizn. Żal mi tylko moich bliskich, bo czeka ich niezbyt ciekawe życie! Pozdrawiam wszystkich którzy są prawdziwymi ludzmi!! Pa Maja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 14:27
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Uwazam sie "za prawdziwego czlowieka",ktory stara sie jadac prawdziwe pozywienie.
Bedac w Polsce ( w tym roku) zmartwilo mnie bardzo,ze juz moje starsze siostry zaniechaly nie tylko wypieku domowego chleba ale takze o inne ciasta nie moglem sie doprosic ,w tym bardzo kaloryczne paczki.
Co jest tego powodem - w przypadku siostr juz niemoc starcza (wszystkie sa po siedemdziesiatce) ale ich cory moga zachowac tradycje rodzinna ,dzisiaj mowia,ze sie im to nie oplaca.
Powod: drogie wszystkie skladniki do pieczenia a nawet opal do pieca !
Coz wiec czynic ? Po ciasto do cukiernika a po chleb do dobrej piekarni ale tej jeszcze starej i tradycyjnej.
Tylko gdzie ja spotkac ?
I co Wy na to ?
Jak to wszyscy stali sie jacys inni z tym XXI wiekiem .
A ja pamietam podplomyki jakie podczas wypieku chleba piekla moja sp. Mama,a ciasta swiateczne na kilometr pachnialy.
Przeminelo z wiatrem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 18:05
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

a ja robię tradycyjnie ciasto drożdzowe z prostych składników z prawdziwa laską wanilii(droga jak diabli, ale), rodzynkami, na masle , z mlekiem, olejkiem migdałowym, skórka pomarańczową własnoręcznie smażoną no i oczywiście ręcznie "tłoczoną" ok 25 minut.Rośnie przepięknie, wypływa z formy, pachnie niesamowicie i mozna ja jesc 2 tygodnie.Wogóle tak robione ciasto drodżowe jest najbardziej dietetycznym z ciast, bo zawiera w sobie bardzo duzo powietrza i tylko 1/2 kostki masła na 2 wielkie wysokie blachy.Polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 18:47
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witaj Malwinko i koniecznie przepis na tę drożdżówkę poproszę na priva.Serdecznie pozdrawiam.Name:  6e9f08ad_poklon2.gif
Views: 78
Size:  6.3 KB
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 19:43
dagmara dagmara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 268
Domyślnie

Ja też uważam że znacznie smaczniejszy jest domowy "gniot" niż "luksusowe" ciasto z cukierni. A co do zdrowej żywoności , to nawet deszcz który pada z nieba nie jest zdrowy, a co mamy w glebie to ho ho. Zyczę wszystkim smacznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 19:50
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał malwina
a ja robię tradycyjnie ciasto drożdzowe z prostych składników z prawdziwa laską wanilii(droga jak diabli, ale), rodzynkami, na masle , z mlekiem, olejkiem migdałowym, skórka pomarańczową własnoręcznie smażoną no i oczywiście ręcznie "tłoczoną" ok 25 minut.Rośnie przepięknie, wypływa z formy, pachnie niesamowicie i mozna ja jesc 2 tygodnie.Wogóle tak robione ciasto drodżowe jest najbardziej dietetycznym z ciast, bo zawiera w sobie bardzo duzo powietrza i tylko 1/2 kostki masła na 2 wielkie wysokie blachy.Polecam

Ja tez poprosze Malvinko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 19:52
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

ciekawostaka- nasz polski poziom chemii podobno jest zupełnie umiarkowany.W zeszłym roku mój zięć opiekowal się grupa studentów z Polski w Holandii.Wyobrazcie sobie ,ze tam ogórek w szklarni rosnie 9cm nocnie.Sam to widział na własne oczy.Tak sypia nawozami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 19:53
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Pani Słowikowa- podałam przepis Anielce ona jest swietna komputerowo to Ci jakoś przerzuci- ja jestem świetna drożdzowo hihi.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 20:03
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Asiu juz Ci wrzucilam na priva.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 20:08
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Polski senior memła mamałygę na ogół .Dlaczego Augustynie chcesz tu widzieć skansen .Jak wszyscy -pracujemy ,nie mamy czasu ,albo nam się nie chce .Ja ciasto kupuję .Co ja komu zrobilam ,żeby się modlic nad drożdżówką -skoro ta z cukierni jest 200 razy lepsza niż moj ulepiony i potem oraz lzami zroszony gniot. Gotuję lekko i warzywnie ,kocham różne dziwne połączenia i śmieszne sałatki .Pierogów nie lepię ,gołąbkow nie kręce ,racuchow i innych placuszków unikam -bo to wszystko kaloryczne tluste i nie lubię-nie stoję godzinami przy kuchni i mam się dobrze .Te twoje siostry to w jakiejś kurnej chacie mieszkają ,ze pod piecem drzewem palą .Na ogol tak jak i wy mamy nowoczesne ,wielofunkcyjne piekarniki co pieka gotują spiewaja piosenki i przytupują .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 20:18
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Małgorzato modlę sie nad drozdzówka przewaznie na Boze Narodzenie i Wielkanoc, bo na ogół unikam kuchni, albo też babram się w sałatkach, ale czasem, zaznaczam czasem warto, zeby docenic smak prawdziwego jedzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.