menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 29-01-2011, 00:04
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Na dobrą sprawę, to wcale nie powinnam chudąć, bo nie mam nadwagi,
ale ograniczając same słodycze jednak widzę po ciuchach, że schudlam.
Masz rację Aluniu, w wieku 50+, 60+ lepiej wygląda się będąc przy ciałku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 29-01-2011, 00:24
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Nie będę cytować Aluni wypowiedzi, ale zgadzam się z nią w każdym zdaniu, Czy takie schudniecie po 50 -ce cos daje oprócz wiszących fałd i dodatkowych zmarszczek? Moja koleżanka, ktora zawsze miała obsesję na punkcie swojej figury, brala hormony, które spowodowały wzrost wagi,
Stosowała tę diete przez chyba rok, jeszcze nie była tak rozpropagowana, I co? Teraz leczy się na niewydolnośc nerek, i chyba ma cos z jelitami, bo ciagle biega na kontrole, Teraz powiedziała do mnie, '' głupia byłam'' zdrowie postawiłam na szali z durnotą, Durnota wygrała i teraz nie mam zdrowia, Nic dodac nic ująć, A ja zawsze mówię jesteś tym- co jesz,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 29-01-2011, 15:29
Irena13's Avatar
Irena13 Irena13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Kraków
Posty: 6 228
Domyślnie

Aluniu masz dużo racji, ale ja n.p. muszę schudnąć z uwagi na stawy i kręgosłup. Stale słyszę od lekarzy. że minus 10 kg bardzo by je odciążyło. Mam jednak genetyczne skłonności do nadwagi i bardzo lubię ciasta. Nie objadam się nimi,ale czasami zgrzeszę kawałkiem.staram się stosować różne diety, ale skutek mizerny.Każde spotkanie rodzinne zaczyna się od pytania na "jakiej jestem aktualnie diecie". Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 09:47
Regina_108's Avatar
Regina_108 Regina_108 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 6 296
Domyślnie

Aluniu i Niko,jestem tego samego zdania.Schudłam po śmierci męża i wyglądałam strasznie,znajomi mnie nie poznawali.Teraz znowu ważę trochę więcej,przydałoby się zrzucić 2kg,ale ja bardzo lubię słodycze i nic na to nie poradzę.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 18:46
ogrodniczka11 ogrodniczka11 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 15
Domyślnie

Tak to jest, że jak ludziom dobrze,to szybciutko przybywają na wadze, wystarczy jakieś nieszczęście i w mgnieniu oka chudną.

Co do diety Dukana, to słyszałam, ze działa, ładnie wpływa na sylwetkę i wygląd skóry, ale trzeba z nią baardzo ostrożnie, bo można się nabawić różnych powikłań (np. z nerkami lub kośćmi z powodu zbyt dużej ilości wapnia w takiej diecie), dlatego zanim się za nią zabierzemy, marsz do lekarza, robić badania, i dobrze się zapoznać z całym przebiegiem planowanej diety!
__________________
Każdy dzień to początek nowej przygody.. A pasjonują mnie porady ogrodnicze i ogrody!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 12:37
Lucy001's Avatar
Lucy001 Lucy001 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 1 659
Domyślnie dieta???

Tak jak pisałam stosowałam dietę Dukana przez 3 tygodnie.Nic nie schudłam, ale w tym czasie rozchorowałam się.Biorę antybiotyki, które może zwalczą bakterię.
Nie będę już się odchudzać........
W moim wieku wybieram zdrowie i trochę więcej ciała.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 16:39
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucy001

Nie będę już się odchudzać........
W moim wieku wybieram zdrowie i trochę więcej ciała.
Mądra decyzja. Lepiej zweryfikować zawartość talerza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 17:22
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Uśmiech

Witam serdecznie!
Na diecie Dukana jestem od marca zeszłego roku. Piszę jestem, bo ta dieta (żeby była skuteczna) nie ma końca. Jestem aktualnie w jej trzecim etapie, który ma zapobiec efektowi jojo. Potem też są pewne zasady odżywiania się, jednak już nie takie restrykcyjne. Dieta ta dla mnie jest bardzo dobra i skuteczna, jednak trzeba być konsekwentnym. Jeść można dowolne ilości, ale tylko produktów nakazanych. Oczywiście - jak przy przystąpieniu do każdej diety - należy się najpierw przebadać. Znam osoby, którym ta dieta pogorszyła stan zdrowia, ale większość jest raczej zadowolona. Nie każda dieta jest dla każdego.
Przetestowałam mnóstwo diet, nawet chudłam, ale zawsze dopadało mnie jojo. Teraz jestem dobrej myśli. Jem teraz połowę mniej niż na początku, nie mam ciągotek na słodycze, zmieniłam podejście do jedzenia w ogóle. Dbam o stałe dodawanie do potraw zalecanej porcji otrąb, piję duże ilości wody i łykam witaminy.
Rezultat: minus 18 kg przez pół roku i nadal utrzymuję. Marzę o tym, żeby zrzucić jeszcze z 10 kg (aktualne moje BMI = 33), ale musiałabym zacząć drugi cykl. Zrobię to pewnie na wiosnę.
Wszystkim zdrowym i upartym serdecznie tę dietę polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 01-02-2011, 17:55
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Bardziej cenię sobie wiedzę o składzie produktow, zapotrzebowaniu organizmu i zasadach przygotowania posiłków od diet. Dieta to sposób odżywiania, nie można po powrocie do optymalnej wagi powrócić do starych i nieprawidłowych nawyków żywieniowych.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 01-02-2011, 23:47
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał rena55
Witam serdecznie!
.... Znam osoby, którym ta dieta pogorszyła stan zdrowia, ale większość jest raczej zadowolona. Nie każda dieta jest dla każdego.

..... Dbam o stałe dodawanie do potraw zalecanej porcji otrąb, piję duże ilości wody i łykam witaminy.
Również znam osoby, którym zdrowie pogorszyło się po kilku miesiącach stosowania diety Dukana.
Dieta daje dobre rezultaty w odchudzaniu (nawet 20-30 kg).
Moim zdaniem, i tu zgadzam się z medykami, dieta ta stanowi bardzo duże obciążenie dla nerek. Dlatego należy pić duże ilości płynów.
Zakwasza też bardzo silnie organizm, może powodować kłopoty z jelitami i żołądkiem - stany zapalne.
Spożywa się duże ilości chudego białka (mięsa, sery) które właśnie zakwaszają.
Ja, gdybym się na taką dietę zdecydował (na razie nie zamierzam) zwiększył bym ilość tłuszczów (np. jajek). Wiem,że to jest niezgodne z zasadami tej diety.
Znajoma schudła chyba 14 kilogramów, ale wysiadł jej własnie żołądek i teraz kombinuje co dalej robić.
Pozdrawiam
Czarek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 03-02-2011, 18:25
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Zgadzam sie ,tez slyszałam o tej diecie same złe rzeczy.Najlepszy sposób by schudnać to jesc wszystko, ale zmniejszyc znacznie porcje, tak aby nigdy nie miec uczucia przesytu, no i ograniczyc słodycze /nie wykluczyc, po co sie katowac, ale ograniczyc/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 03-02-2011, 18:53
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Co sie dzieje?strona ucieka........a tak chcialam poczytac o tej dziecie, pozdrawiam
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 10-02-2011, 18:29
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Najlepszy sposób by schudnać to jesc wszystko, ale zmniejszyc znacznie porcje, tak aby nigdy nie miec uczucia przesytu, no i ograniczyc słodycze /nie wykluczyc, po co sie katowac, ale ograniczyc/.
Wypróbuję na sobie i zdam relację. Po zarzuceniu nałogu dorobiłam się maćka, przypominającego mi zamierzchłe czasy, kiedy byłam w ciąży. Nie zdzierżę; albo zacznę fajczyć, albo schudnę do ludzkich rozmiarów.Tak być nie może.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 21-02-2011, 20:57
panirog panirog jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Posty: 4
Domyślnie

materialy na temat diety znajdziesz na http://chomikuj.pl/?page=354454
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 17-09-2011, 18:04
Alina25 Alina25 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 46
Domyślnie

Ja też słyszałam, że jest szkodliwa dla zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 17-09-2011, 18:08
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Słyszałam, słyszałam a dowody?
Wydaje mi sie, że każdy organizm reaguje inaczej,
a efekt jo - jo jest prawie gwarantowany. Np. Dorota Zawadzka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 17-09-2011, 20:32
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał Scarlett
Słyszałam, słyszałam a dowody?
Na dowód jest jakaś przegrana sprawa w sądzie. Nie wiem gdzie, może we Francji? Coś czytałam. Ta dieta to jedna wielka bzdura. Człowiek może żyć i cieszyć się zdrowiem bez białka zwierzęcego. Tego chyba nie trzeba udowadniać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 04-10-2011, 08:18
bernadeta65's Avatar
bernadeta65 bernadeta65 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Poznan-Polska
Posty: 476
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Ta dieta to jedna wielka bzdura. Człowiek może żyć i cieszyć się zdrowiem bez białka zwierzęcego. Tego chyba nie trzeba udowadniać?
Tez tak mysle ,...stosowalam ja i przekonalam sie na wlasnej skorze ,ze jest to zla dieta.Po przerwaniu jej dlugo leczylam sie z "ran"i powiklan.
Stosowalam rozne -rozniste diety...i stwierdzilam ,ze najlepsza dieta toŻ -czyli wszystko z umiarem i lekkim niedosytem .Jest to trudna sprawa ,ale mozna ja pokochac
A poza tym jak sie ma tendencje do "kochanego" cialka.......no coz taka nasza uroda wolalabym unaczej ,ale co zrobic.
Pozdrawiam serdecznie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 21-11-2011, 17:49
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie Odchudzanie???

Po 50 nie warto sie odchudzać-niektórzy maja racje organizm potrzebuje wszystkiego naprawdę wszystkiego nawet trochu tłustego ale jest jedna zasada Ruch ruch i ruch kto morze basen marszobiegi czy z kijkami ,rower czym więcej sie je- to wiecej ruchu .Oczywiście nie mówie o napychaniu sie jedzeniem .Ja jem normalnie ,słodycze uwielbiam ale mam dużo ruchu jestem po 50-ce ważne też żeby nie palić papierosów!!!! bo to trucizna lepiej sobie wypić okazjonalnie.I żadne diety -polecam na tym tylko zarabiają
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 21-11-2011, 18:48
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

wystarczy stosować 3 zasady w doborze potraw
róznorodność i jakość
kolor
umiar

"każdy z nas jadł,je i będzie jadł
różnica polaga na tym co wybiera"

i oczywiście aktywność jak sugeruje Jokerit/ super wędrówki /
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dieta !!!! michal11 Profilaktyka i zdrowy styl życia 0 27-06-2010 18:25
Dieta dla niskociśnienowca Annanna Dieta 8 08-11-2009 16:11
dieta kardiologiczna marianna 123 Choroby, badania, terapie 0 25-05-2008 17:07
dieta kardiologiczna marianna 123 Choroby, badania, terapie 0 25-05-2008 17:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.