menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-06-2012, 13:31
michałpiastow michałpiastow jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Piastów, mazowieckie, Polska
Posty: 2
Domyślnie Wyjazdy za granicę


Dzień Dobry wszystkim,
Jestem nową osobą na tym forum, jeżeli popełnię jakiś błąd poprawiajcie mnie. Moim hobby są podróże, miałem okazję zwiedzić już kawałek europy liznąć trochę języków. Chciałbym się wymienić swoim doświadczeniem z wczasów. Czy mieliście okazję podróżować za granicę i gdzie?
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-06-2012, 17:47
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał michałpiastow
Dzień Dobry wszystkim,
Jestem nową osobą na tym forum, jeżeli popełnię jakiś błąd poprawiajcie mnie. Moim hobby są podróże, miałem okazję zwiedzić już kawałek europy liznąć trochę języków. Chciałbym się wymienić swoim doświadczeniem z wczasów. Czy mieliście okazję podróżować za granicę i gdzie?
Pozdrawiam

Witaj Michale na naszym seniorkowym forum. Milo bedzie miec wsrod nas nastepnego podroznika. Mysle, ze znajdziesz wiele forumowiczek i forumowiczow, ktorzy podrozuja. Zagladnij do watkow podrozniczych, karnetow podrozy w zagranicy i okiem w obiektywie. Napisz nam o Twoich podrozach.
Pozdrawiam
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-06-2012, 00:45
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Juz się zgłaszam,... zapraszam na wątki podrożnicze za Mar-Basią,,,a swoją drogą opisz i pokaż swoje podróże,,, gdzie byłeś,, jakie wrazenia wyniosłeś,... chetnie podzielimy się uwagami i podyskutujemy oglądając fotograficzne wspomnienia,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-07-2012, 10:58
michałpiastow michałpiastow jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Piastów, mazowieckie, Polska
Posty: 2
Domyślnie

Witam Panie,
Opiszę swoją ostatnią wycieczkę. Na co dzień staram się prowadzić oszczędny tryb życia, za to raz do roku wyjeżdżam zawsze gdzieś za granicę. Mam to szczęście, że mój syn pracuje w firmie organizującej wyjazdy, także zawsze dostaję jakiś rabat. W zeszłym roku spędziłem 2 tygodnie w mało znanej miejscowości w Anglii, w Swanage, z dala od zatłoczonego Londynu. Na miejscu cisza, spokój, dużo zieleni, a same miasteczko, nie duże zresztą, położone nad kanałem La Manche. Miasto leży nad wybrzeżem, są duże piaszczyste plaże i bardzo mili ludzie, którzy żyją swoim tempem bez pośpiechu i pogoni za coraz większym zyskiem - fajna odskocznia dla osoby mieszkającej na co dzień na granicy Warszawy. Na miejscu mogłem korzystać z zajęć językowych - firma, w której pracuje syn to szkoła językowa, także zapewniają tego typu rozrywkę. Poza tym mieliśmy udostępniony autokar, dzięki czemu zobaczyłem na własne oczy sławne kamienie Stonhenge, muzeum motoryzacji (nie pamiętam miejscowości, jak sobie przypomnę to dopiszę), zwiedziliśmy Cambridge, oceanarium w Bournemoth, a na koniec sławny Londyn. Wyjazd trwał 3 tygodnie, także wystarczyło czasu, żeby zwiedzić co ciekawsze miejsca zapoznać się ludźmi. Z uczestników były tylko 2 osoby w moim zakresie wiekowym, wyjeżdża bardzo dużo młodzieży, ale nie jest z nimi tak źle - ja się porozumiałem i nie było żadnych konfliktów. Jeśli ktoś z was chciałby się wybrać na taki zorganizowany wyjazd to dajcie mi znać, porozmawiam z synem i może uda się grupowo obniżyć cenę takiego wyjazdu, bo do tanich niestety nie należy. Moim zdaniem warto. Jak odszukam zdjęcia i nauczę się umieszczać na forum, to będziecie mieli możliwość obejrzenia fotorelacji z wyjazdu.
Pozdrawiam

A w między czasie przypomnę sobie gdzie jeszcze byłem i co zwiedziłem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 19-07-2012, 15:02
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Byłem ostatnio w dani, piękny kraj - dosłownie inny świat do tej zacofanej polski.
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-08-2012, 15:30
Jowita Jowita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 13
Domyślnie

A ja szalałam po Paryżu, potem pojechałam pozwiedzać zamki nad Loarą. Cudnie było
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-08-2012, 07:23
mariopawel201's Avatar
mariopawel201 mariopawel201 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 1
Domyślnie

Polecam Chorwację co prawda bardzo ciepło ale widoki cudowne!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-08-2012, 19:05
stary-wilk-morski stary-wilk-morski jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Domyślnie

Ja polecam Skandynawię, zwłaszcza jeśli lubisz przyrodę i rejsy promem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-08-2012, 11:20
dziadzio dziadzio jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Kutno
Posty: 10
Domyślnie

Skandynawia jest godna polecenia. W szczególności Norwegia, która posiada cudowną przyrodę. A fjordy aż zapierają dech w piersiach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 27-08-2012, 16:40
jorz jorz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: 89-650 Czersk,pomorskie
Posty: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał michałpiastow
Dzień Dobry wszystkim,
Jestem nową osobą na tym forum, jeżeli popełnię jakiś błąd poprawiajcie mnie. Moim hobby są podróże, miałem okazję zwiedzić już kawałek europy liznąć trochę języków. Chciałbym się wymienić swoim doświadczeniem z wczasów. Czy mieliście okazję podróżować za granicę i gdzie?
Pozdrawiam
Ja tez jestem "nowa" .Dużo podróżowałam. Europa, Azja , Ameryka. Mogę wymienić się doświadczeniem i spostrzeżeniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-08-2012, 19:08
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

michałpiastow,,, jak chcesz zobaczyć moje relacje z tegorocznego pobytu w Anglii polecam na wątku ''karnety z Europy'',,, byłam w tym roku 6 raz w Anglii i pokazałam coś innego,,, to co Ty zwiedziłeś zaliczyłam wcześniej,,teraz południe i Wyspa Wight

A swoją drogą podzielam Twoją pasję,,, ja też staram sie dużo jeździć , bo warto
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-08-2012, 19:16
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorz
Ja tez jestem "nowa" .Dużo podróżowałam. Europa, Azja , Ameryka. Mogę wymienić się doświadczeniem i spostrzeżeniami.

Witaj w w malenkim gronie podrozujacych. Zanim zaczniesz pisac o swoich podrozach radze abys wziela DUZY oddech. Tak jak Ty, kiedy tu zagladnelam po raz pierwszy myslalam, ze warto podzielic sie swoimi spostrzezeniami z podrozy po swiecie. Naiwniaczka ze mnie. Zawisc wziela gore, do tego stopnia, ze pare "bystrych" osob usiluje mi do dzisiaj wmowic, ze moje podroze sa wirtualne.Poniewaz nie naleze do "plochliwych", mam to w ciezkim powazaniu...i pisze dalej. Jak dlugo? Nie potrafie odpowiedziec.

A jak zaczniesz opisywac swoje doswiadczenia i spostrzezenia z podrozy po Ameryce - radze miec gotowego do strzalu colta w kieszeni.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 31-08-2012, 13:48
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Marbella płonie.Katastrofa dla środowiska i wszystkiego co piękne w tym Regionie.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 31-08-2012, 14:09
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Marbella płonie.Katastrofa dla środowiska i wszystkiego co piękne w tym Regionie.

Nie tylko Marbella - wiele gorzystych slopow od Mijas. Splonelo wiele domow...straty beda kolosalne.

Zdjecia "z pierwszej reki" na watku:


http://www.klub.senior.pl/roznosci/t...a..-10488.html

O polnocy




Rano prze 8





Zdjecia z naszego tarasu.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 31-08-2012, 14:17
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Taka Katastrofa pozostawia w Ludziach i mieszkańcach "Syndrom Strachu" który w Organiżmie pozostaje na lata i pustoszy co się da.
Pozdrawiam..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 29-10-2012, 22:43
krystyna krk krystyna krk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: malopolska
Posty: 2
Domyślnie

witaj tez interesuja mnie podroze)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-11-2012, 18:22
Gocha60 Gocha60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 23
Domyślnie

Ja bardzo lubię podróżować. Mam to szczęście, że moja córka dobrze zna potrzeby swojej mamy i zawsze jak zbliża się tylko jakaś okazja (urodziny, albo gwiazdka), to najczęściej wybiera dla mnie na prezent jakiś miły wyjazd. Dzięki Marcie kilka razy byłam już za granicą: w Wiedniu, Budapszecie i Pradze. Największe wrażenie zrobiła na mnie chyba czeska Praga - co za piękne miasto! Przez tydzień po powrocie z Czech byłam dosłownie oczarowana tym krajem... Później, niedługo po świętach (na urodziny) córka kupiła mi wycieczkę do Wrocławia. Wówczas zdałam sobie sprawę, że my nie doceniamy wcale piękna naszej ojczyzny… Mieszkając tuż przy malowniczym rynku, w hotelu Mercure, miałam okazję całe dnie spacerować po urokliwych uliczkach i podziwiać architekturę miasta. Jednocześnie w nocy nie narzekałam wcale na hałas, bo pomimo, że to ścisłe centrum, to jednak w pokojach było cichutko… Nie wiem czy warto wydawać mnóstwo pieniędzy na wycieczki zagraniczne. Lepiej pozwiedzaj Polskę, Michale!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-01-2013, 14:24
Rowery-Elektryczne_pl's Avatar
Rowery-Elektryczne_pl Rowery-Elektryczne_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 44
Domyślnie

Podróże to moja pasja,zawsze chętnie wyjeżdżam za granicę,ostatnio byliśmy na Słowacji i zdobyliśmy kilka tamtejszych szczytów Tatr. Bardzo mi się podobało,już szykuje się na kolejną wyprawę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 04-03-2013, 11:50
blue blue jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 18
Domyślnie

Również uwielbiam podróżować.Do tej pory koncertowałam się głownie na podróżach po Polsce - powód- brak dobrej znajomości języka.Moja znajoma w ubiegłym roku pojechała sama do Londynu-mieszkała w hostelu-jej znajomość języka jest podstawowa, wiem że miała przewodniki słowniki.Przywiozła mnóstwo zdjęć z tego wyjazdu-szczerze podziwiam ją za odwagę. Niestety nie jestem na tyle odważną osobą, aby ją naśladować.Dlatego pomyślałam i poszukałam takiej alternatywy dla mnie jaka wydaje się mi być nauka języka dla dorosłych za granicą myślę konkretnie o Londynie, ciekawa tylko jestem czy osoby w moim wieku też uczestniczą w takich kursach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-04-2019, 14:03
Alberto Alberto jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Wlochy
Posty: 12
Domyślnie

Nie wiem ile Pan ma lat, ja jezdzilem po swiecie przez okolo 40 lat i czesto zapisywalem sie do roznych szkol jezykowych, kosztowalo to mniej niz wycieczka zorganizowana, bywalem minimo 2 tyg albo i wiecej, spotkalem ciekawych ludzi, na zajeciach bawilem sie doskonale....w ten sposob bylem w Angli, dwa razy w Hiszpani i raz we Wiedniu. O ile chce Pan podrozowac a nie zna Pan jezyka danego kraju warto by bylo nawiazac kontakt z kims z danego kraju kto jest z pochodzenia Polakiem czy ma polskie korzenie. Moj znajomy polski policjant robi to z powodzeniem od lat. Ja sam wynajmuje od pol Polaka mieszkanie polozone w najpiekniejszej czesci Wloch, na miejscu od lat spotykamy sie z jedna pania z Polski i seniorem z Francji. Gdyby interesowal kontakt podam dane. Do szkol jezykowych mozna sie zapisacw kazdym wieku, pozdrawiam A.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Za granicę za chlebem Mirosław Seniorzy i praca 173 21-06-2023 10:14
Świąteczne wyjazdy last minute - komentarze 62.21.68.xxx Ogólny 0 18-12-2011 20:30
Wyjazdy za granicę za chlebem coraz częstsze - komentarze 78.88.250.xxx Ogólny 0 09-12-2011 13:06
11 dniowe turnusy wczasowe Z PRZEJAZDEM AUTOKAREM wyjazdy z Katowic ctoswiata Turystyczne 0 04-05-2011 10:28
Travel Senior - wyjazdy do Hiszpanii dla seniorów travel-senior Turystyczne 2 27-01-2010 11:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.