menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-10-2019, 09:18
Simma Simma jest teraz online
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 486
Domyślnie Jak zabawić znudzone dziecko


Witam wszystkie babcie.:-)Jestem babcią 4-latka.Jest bardzo aktywnym dzieckiem i szybko się nudzi jakąkolwiek zabawą.Jeśli dostanie jakąś zabawkę to po 5 minutach idzie w kąt.Nie wiem juz jak mogę go zabawic.:-(razem rysujemy,czytamy,oglądamy,wyklejamy.Zabaw jest mnóstwo,ale żadna go nie cieszy,bo szybko sie mu to znudzi.Chciałabym małego zaskoczyc i pobawic sie z nim w cos w co sie jeszcze nie bawił.Czy znacie jakieś nie typowe zabawy dla takich dzieci jak moje???Próbowałam wielu zabaw tych,które pamietam z dzieciństwa.
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-10-2019, 13:07
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 880
Domyślnie

o zaciekawianiu dzieci przeczytalam po raz pierwszy w ksiazce Tracy Hogg jezyk niemowlat, pisala jak jej babcia potrafila ja zaciekawic w jednej chwili, np czekajac w kolejce jak babcia widziala ze ta sie nudzi wskazywala palcem na np kobiete z dzieckiem i pytala "jak myslisz dokad oni ida?" wetd dziecko cos odpowiada n do cyrku, no to znowu babcia pytala a co oni beda tam robic, i tak mozna w nieskonczonosc prowadzic dyskusje, to mysle mozna odwolac do wszystkiego, sytuacji za oknem, pogody, ja zamierzam stosowac aby rozbudzic ciekawosc dziecka na swiat,a to ze dzieci sie szybko nudza to chyba normalne, synek meza brata a tak samo.wtedy najlepie jzaciekawic jakas historia. np trawa jest zielona kazdy wie, ale zapytc malego ,czemu myslisz ze trawa ma kolor zielony? cos tak prostego a rusza mozgiem dziecka ktore doszukuje sie najrozniejszych powodow, i jest ciezkim orzechem do zgryzienia nawet przez dluzszy czas, czemu niebo niebieskie, czemu liscie spadaja na zime, czemu wieje, czemu grzmi- a to tylko temat pogody, i kazdytemat mozna rozwijac..
nie jest to wprawdzie zabawa, ale jest to cos co powinno zaciekawic malucha, swiat jest kolorowy, troche kreatywnosci przyda sie i mamusi i dzidziusiowi, do tego polecam ksazke Jorge Bucay-" Pozwol ze Ci opowiem", nie nadaje sie ona wprost do czytania dla dziecka ale jest pelna przeuroczych opowiesci o zyciu, ktore sklaniaja do refleksji, i uwazam ze kazda taka historie mozna pozniej opowiedziec swojemu dziecku, bo zawiera ona pewien moral i wskazuje wartosci

Jeśłi szukasz miejsca do którego warto wybrać sie z maluchem, polecam salę Airo:
https://airo.fun/kosmiczna-sala-zabaw

Świetna sala zabaw.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gdy dziecko się rozwodzi - komentarze Malgo568 Ogólny 12 09-06-2014 22:06
Ratujcie dziecko Markbiz Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 10-03-2011 23:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.