menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1241  
Nieprzeczytane 02-08-2022, 14:07
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Dla zapamiętania:

"Pewien osioł powiedział tygrysowi:
- Trawa jest niebieska.
Tygrys odpowiedział mu:
- Nie, trawa jest zielona.
Dyskusja nabrała tempa i obaj postanowili poddać sprawę arbitrażowi i w tym celu zwrócili się do lwa, króla dżungli.
Przed dotarciem na polanę w lesie, gdzie na tronie siedział lew, osioł zaczął krzyczeć:
- Wasza Wysokość, czy to prawda, że ​​trawa jest niebieska?
Lew odpowiedział:
-To prawda, ​​trawa jest niebieska.
Osioł rzucił się naprzód i kontynuował:
-Tygrys nie zgadza się ze mną, zaprzecza i denerwuje mnie, ukarz go.
Król wtedy oświadczył:
-Tygrys zostanie ukarany 5 latami milczenia.
Osioł skoczył z radości i poszedł swoją drogą, zadowolony i powtarzając:
-Trawa jest niebieska, trawa jest niebieska…
Tygrys przyjął jego karę, ale zapytał lwa:
-Wasza Wysokość, dlaczego mnie ukarałeś, przecież trawa jest zielona?
Lew odpowiedział:
-W rzeczywistości trawa jest zielona.
Tygrys zapytał:
-Więc dlaczego mnie karzesz?
Lew odpowiedział:
-To nie ma nic wspólnego z pytaniem, czy trawa jest niebieska, czy zielona. Kara jest taka dlatego, że ​​tak odważna, inteligentna istota jak ty nie może tracić czasu na kłótnie z osłem, a na dodatek przyjść i zawracać mi głowę tym pytaniem.
Najgorszą stratą czasu jest kłótnia z głupcem i fanatykiem, któremu nie zależy na prawdzie ani rzeczywistości, a jedynie na zwycięstwie swoich przekonań i złudzeń.
Nigdy nie marnuj czasu na dyskusje, które nie mają sensu…
Są ludzie, którzy mimo przedstawionych im dowodów nie mają zdolności zrozumienia i inni, którzy są zaślepieni przez ego, nienawiść i urazę, a jedyną rzeczą, której chcą, to mieć rację, nawet jeśli jej nie mają.
Kiedy ignorancja krzyczy, inteligencja milczy.
Twój spokój i cisza są warte więcej."
Dobrego dnia Wam życzę. 🌞😊
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1242  
Nieprzeczytane 21-11-2022, 20:29
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Zawieszona kawa

Zawieszona kawa ☕️☕️
Wszedłem do małej kawiarni z kolegą, każdy z nas zamówił dla siebie kawę. Gdy siadaliśmy przy stoliku, dwóch ludzi podeszło do bufetu: - "Pięć kaw, dziękuję, trzy dla nas, a dwie zawieszone". Płacą, biorą swoje trzy filiżanki i wychodzą. Pytam kolegi: - "Co to są zawieszone kawy"? On odpowiada: - "Poczekaj, zobaczysz".
Jeszcze kilka osób weszło do kawiarni. Dwie kobiety zamówiły kawę, zapłaciły i wyszły. Następne zamówienie to siedem kaw dla trzech adwokatów: - "Trzy dla nas i cztery zawieszone". Rozważając co takiego zawieszone kawy, podziwiam piękny widok w słonecznej pogodzie. Nagle otwierają się drzwi. Mężczyzna w zniszczonym ubraniu wyglądający jak żebrak, podchodzi do kelnerki i pyta uprzejmie: - "Czy masz może zawieszoną kawę"?
To proste - ludzie płacą z góry za kawę przeznaczoną dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kupienie gorącego napoju.
Tradycja zawieszonej (suspended) kawy powstała w Neapolu i rozprzestrzeniła się po całym świecie. W niektórych miejscach, oprócz zawieszonej kawy, można zamówić kanapki, a nawet pełen posiłek".
Ta historia rozgrzewa bardziej niż filiżanka kawy w zimowy dzień.


Do zastosowania!
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1243  
Nieprzeczytane 28-11-2022, 12:58
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Wznieś serce nad zło

https://www.youtube.com/watch?v=e0bxJDsSfK8

Z żalu co przygniata cię, z czarnej nocy pełnej łez,
Nawet z beznadziei złej podniesiesz się.
Choćbyś już kamieniem był,
Choćbyś zwątpił albo pił,
Choćbyś całkiem był na dnie podniesiesz się.
Choćbyś wyparł się swych korzeni, bogów swych;
Spotkasz ludzi co, pokażą drogę ci.

Z głodu który zjada sny, z gęstych obojętnych dni,
Nawet z dna, co nie ma dna potrafisz wstać.
Choćbyś ogień w sobie zgniótł,
Choćbyś zabił w sobie bunt,
Jeśli iskrę wiary masz potrafisz wstać.

Wznieś serce nad zło,
Znajdź drogę przez mrok,
Wzleć ptakiem nad mgły,
W obłokach mieszka świt.
Wznieś serce nad zło!

Choćbyś wyparł się swych korzeni, bogów swych;
Spotkasz ludzi co, pokażą drogę ci.

Wznieś serce nad zło,
Znajdź drogę przez mrok,
Wzleć ptakiem nad mgły,
W obłokach mieszka świt.
Wznieś serce nad zło!

Tekst Jacek Cygan Muzyka Ryszard Rynkowski
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1244  
Nieprzeczytane 22-05-2023, 22:25
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Fundacja Gajusz

Fundacja Gajusz – organizacja pożytku publicznego powstała 20 lutego 1998 roku z inicjatywy Tisy Żawrockiej. Pomaga dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym, oraz ich rodzinom. Siedziba mieści się w Łodzi. Zakres działalności fundacji obejmuje cały region łódzki.

Na oddziale onkologicznym pracownicy Fundacji Gajusz uchylają dzieciom nieba. Sprawiają, że dni w szpitalnej rzeczywistości stają się przyjemniejsze. A czasem spełniają ostatnie marzenia. By w tych najtrudniejszych momentach na twarzach dzieci jeszcze przez chwilę zagościł uśmiech. To tak niewiele i tak wiele.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1245  
Nieprzeczytane 13-06-2023, 18:38
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Samo życie

Ledwo zaczął się dzień i jest już szósta wieczorem.
tydzień ledwo się zaczął w poniedziałek i już jest piątek.
I miesiąc już minął.
I rok prawie się kończy.
I minęło już 40, 50 lub 60 lat naszego życia.
I zdajemy sobie sprawę, że straciliśmy naszych rodziców, przyjaciół.
I zdajemy sobie sprawę, że jest już za późno, aby wrócić.
Więc...
Spróbujmy jednak jak najlepiej wykorzystać czas, jaki nam pozostał. Nie zwlekajmy z szukaniem zajęć, które lubimy. Dodajmy kolorów naszej szarości. Uśmiechnijmy się do małych rzeczy w życiu, które są balsamem dla naszych serc. I mimo wszystko, nadal cieszmy się spokojem tego czasu, który nam pozostał. Spróbujmy wyeliminować „potem”...
Zrobię to potem…
Powiem potem…
Pomyślę o tym potem…
Zostawiamy wszystko na później, jakby „potem” było nasze.
Ponieważ nie rozumiemy, że:
potem – kawa jest zimna...
potem – priorytety się zmieniają...
potem – rok się skończy...
potem – zdrowie się kończy...
potem – dzieci dorastają...
potem – rodzice się starzeją...
potem – obietnice są zapomniane...
potem – dzień staje się nocą...
potem – życie się kończy...
A potem często jest za późno...
Więc...
Nie zostawiaj niczego na później, ponieważ czekając na później, możesz stracić najlepsze chwile,
najlepsze doświadczenia, najlepszych przyjaciół,
najlepszą rodzinę...
Dziś jest odpowiedni dzień... Ta chwila jest teraz ...Nie jesteśmy już w wieku, w którym możemy sobie pozwolić na odłożenie na jutro tego, co należy zrobić od razu.
Zobaczmy więc, czy będziesz mieć czas, aby przeczytać tę wiadomość, a następnie udostępnić ją!
A może odłożysz to na... potem?

- autor Boucar Diouf, (senegalski naukowiec,
gawędziarz i humorysta.)
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1246  
Nieprzeczytane 18-07-2023, 12:08
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

" Nigdy nikogo nie osądzajcie zbyt szybko, ponieważ każdy święty ma przeszłość, a każdy grzesznik ma przyszłość."

O. Wilde
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1247  
Nieprzeczytane 15-08-2023, 18:16
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Tak było...

Dorastałem w Polsce!
Szliśmy do szkoły i z powrotem z przyjaciółmi. Nasza kolacja była o 19. Tak jak dobranocka... Muminki, Smerfy, Drużyna RR, Przygód kilka Wróbla Ćwirka, Krecik...
NIGDY nie jedliśmy w restauracji. Obiady były zawsze w domu. Ziemniaki chowało się pod pierzynę, aby były gorące. Klucz zawsze był pod wycieraczką. Nikt nikogo nie okradał. Ciuchy się nosiło jeden po drugim. Tak po prostu było. Święta się spędzało z rodziną i wtedy była sałatka warzywna.
Zdejmowałem szkolne ubrania, jak tylko wróciłem do domu i zakładałem ubrania do zabawy. Musieliśmy odrobić lekcje, zanim pozwolili nam wyjść na zewnątrz. Obiad jedliśmy przy stole.
Nasz telefon tarczowy stał na naszym ′′stoliku telefonicznym′′ w przedpokoju i miał przymocowany "sznurek", więc nie było takich rzeczy jak rozmowy prywatne.
Telewizja miała tylko kilka kanałów. Właściwie to 3! Zawsze trzeba było zapytać o pozwolenie, przed zmianą kanału.
Skakaliśmy w gumę i w kabel, bawiliśmy się w chowanego, gonitwę na ulicach czy grę w piłkę. Zimą wracając ze szkoły zjeżdżaliśmy z górek na tornistrach.
Pobyt w domu był karą i jedyne, co wiedzieliśmy o ′′znudzeniu′′ to: ′′Lepiej znajdź sobie coś do roboty, zanim ja znajdę to dla Ciebie!"
Jedliśmy to, co mama zrobiła na obiad albo...nic nie jedliśmy.
Wszyscy byli mile widziani i nikt nie wyszedł z naszego domu głodny.
Nie było wody butelkowej, piliśmy z kranu lub z węża ogrodowego na zewnątrz (i wszyscy zdrowi).
Naszym ulubionym poczęstunkiem była kromka białego chleba z masłem i cukrem.
Oglądaliśmy kreskówki w sobotnie poranki, jeździliśmy godzinami na rowerach, pływaliśmy w rzekach.
Nie baliśmy się niczego. Graliśmy do zmroku... zachód słońca był naszym czasem powrotu do domu (a nasi rodzice zawsze wiedzieli, gdzie jesteśmy).
Gdy ktoś się kłócił, za chwilę zapominał, o co i znowu byliśmy przyjaciółmi - tydzień później, jeśli nie szybciej.
Wszystkie ciotki, wujki, dziadkowie, babcie i najlepsi przyjaciele naszych rodziców byli "przedłużeniem" naszych rodziców, a my nie chcieliśmy, żeby powiedzieli naszym rodzicom, jeśli źle się zachowywaliśmy. Graliśmy w 2 ognie, w podchody i w siatkę na trzepaku.
To były stare dobre czasy. Tak wiele dzieci dzisiaj nigdy nie dowie się, jak to jest być prawdziwym dzieckiem. Kochałem moje dzieciństwo. Słowo, przepraszam, dziękuję, proszę (i "dzień dobry") było używane przez nas na co dzień, bo to było normalne, bo tak nas wychowali rodzice.
A szacunek do starszych i do drugiego człowieka był wyssany z mlekiem matki. Oglądaliśmy bajki, które uczyły, jak być dobrym człowiekiem, jak kochać ludzi, jak pomagać słabszym.
Dobre czasy!
~ Autor nieznany/Z internetu/
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1248  
Nieprzeczytane 15-08-2023, 21:34
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Cytat:
Oglądaliśmy bajki, które uczyły, jak być dobrym człowiekiem, jak kochać ludzi, jak pomagać słabszym.
Dobre czasy!
To prawda.Czasy były trudne , ale inna zupełnie moralność.
Na takich właśnie opowiadaniach,bajkach z morałem i ja
wzrastałam ,i jeszcze swoje dzieci wychowywałam.
nuta-Do,bardzo interesujące opowiadanie.
Pozdrawiam.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1249  
Nieprzeczytane 17-08-2023, 21:15
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Vika

Tak było w różnych środowiskach - dużo trudu,i inny po prostu sposób życia.
Normalne podejście do oczywistych spraw.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1250  
Nieprzeczytane 25-08-2023, 18:22
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Propozycja

"Jest taka mała kawiarnia, do której przyjeżdżają dwie osoby i podchodzą do lady.
„Pięć kaw ☕️proszę. Dwa dla nas i trzy wiszące.
Zapłacili, wzięli dwie kawy i wyszli.
Zapytałem kelnera. "O co chodzi z wieszaniem kawy? "
„Poczekaj, a zobaczysz. "
Przyszło więcej ludzi.
Dwie dziewczyny poprosiły o kawę każda, zapłaciły i wyszły.
Następujące zamówienie dotyczyło siedmiu kaw i zrobiły je trzy kobiety - „trzy dla nich i cztery kawy wiszące.
Zastanawiałem się... co oznacza kawki wiszące, odchodzą.
Następnie do lady przychodzi mężczyzna ubrany w noszone ubrania, który wygląda jakby był bezdomny i szczerze prosi...
„Czy masz kawkę wisi? "
„Tak, mamy, proszę pana.
Podają mu kawę... Mam swoją odpowiedź.
Ludzie płacą z góry za kawę, która zostanie podana temu, kto nie stać na gorący napój.
Ta tradycja zaczęła się w Neapolu.
Zadziwiające, rozprzestrzeniła się po miastach i miastach świata.
Jest również możliwość zamówienia nie tylko "kaw wiszących" ale również kanapki lub pełnego niskiego posiłku.
Czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy wszyscy mogli zacząć to robić w miastach i miastach, w których mieszkamy?
Takie małe uprzejmości mogą wpłynąć na tak wiele istnień, w sposób, którego nigdy sobie nie wyobrażamy.

/Z internetu/
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1251  
Nieprzeczytane 05-10-2023, 18:48
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku zadowolenie ze zła.

Lew Tołstoj
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1252  
Nieprzeczytane 15-12-2023, 22:40
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Rada dla każdego

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...EQ&oe=6581C9AA

Proponuję przemyśleć.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1253  
Nieprzeczytane 18-12-2023, 21:11
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Leopold Staff

Gwiazda

Świeciła gwiazda na niebie,
Srebrna i staroświecka,
Świeciła wigilijnie,
Każdy zna ją od dziecka.

Zwisały z niej z wysoka
Długie, błyszczące promienie,
A każdy promień to było
Jedno świąteczne życzenie.

I przyszli – nie magowie,
Już trochę postarzali –
Lecz wiejscy kolędnicy,
Zwyczajni chłopcy mali.

Chwycili za promienie,
Jak w dzwonnicy za sznury,
Ażeby śliczna gwiazda
Nie uciekła do góry.

Chwycili w garść promienie,
Trzymają z całej siły.
I teraz w tym rzecz cała,
By się życzenia spełniły.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1254  
Nieprzeczytane 20-12-2023, 22:39
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie "anioły Są Wśród Nas"

OPOWIADANIE NIEZWYKŁE

„- Halo, czy to Biuro Rzeczy Znalezionych? – zapytał dziecięcy głos.
- Tak, skarbie. Zgubiłeś coś?
- Zgubiłem mamę. Jest może u Was?
- A możesz ją opisać?
- Jest piękna i dobra. I bardzo kocha koty.
- No właśnie wczoraj znaleźliśmy jedną mamę, może to Twoja. Skąd dzwonisz?
- Z domu dziecka nr 3.
- Dobrze, wysyłamy mamę. Czekaj.
Weszła do jego pokoju, najpiękniejsza i najlepsza, tuląc do piersi prawdziwego, żywego kota.
- Mama! – krzyknął maluch i rzucił się do niej. Objął ją z taką siłą, że aż zbielały mu paluszki. – Mamusiu! Moja mamusiu!!!
…Chłopca obudził jego własny krzyk. Takie sny miał praktycznie co noc. Wsadził rękę pod poduszkę i wyciągnął zdjęcie dziewczyny, które znalazł rok temu na podwórku domu dziecka. Od tamtej pory trzymał zdjęcie pod poduszką i wierzył, że to jego mama. Wpatrywał się teraz w ładną twarz dziewczyny, aż wreszcie zasnął.
Rano dyrektorka domu dziecka, o wielce obiecującym imieniu Aniela, jak zwykle zaglądała do każdego pokoju, żeby przywitać się z wychowankami i pogłaskać każdego malucha po głowie. Na podłodze, przy łóżku chłopca, zauważyła zdjęcie, które mały w nocy upuścił.
- Skąd masz to zdjęcie? – zapytała.
- Znalazłem na podwórku. To jest moja mama, – uśmiechnął się chłopiec. – Jest bardzo piękna i dobra i kocha koty.
Dyrektorka poznała tę dziewczynę. Po raz pierwszy przyszła do domu dziecka w zeszłym roku wraz z innymi wolontariuszami. Pewnie wtedy zgubiła zdjęcie. Od tamtej pory dziewczyna chodzi od jednego urzędnika do drugiego, próbując zdobyć pozwolenie na adopcję dziecka. Ale, zdaniem lokalnych biurokratów, nie ma na to szans, ponieważ nie posiada męża.- Cóż, – powiedziała dyrektorka. – Skoro to Twoja mama, to wszystko zmienia.
Po powrocie do swojego gabinetu, pani dyrektor usiadła i czekała. Po jakimś czasie rozległo się pukanie do drzwi i do gabinetu weszła dziewczyna ze zdjęcia.
- Proszę – powiedziała dziewczyna, kładąc na biurku grubą teczkę. – Wszystkie dokumenty, opinie, zaświadczenia.
- Dziękuję. Muszę jeszcze zadać Ci kilka pytań. Kiedy chcesz zobaczyć dzieci?
- Nie mam zamiaru ich oglądać. Wezmę każde dziecko, jakie mi pani zaproponuje. Przecież prawdziwi rodzice nie wybierają sobie dziecka… nie wiedzą, jakie się urodzi – ładne czy nieładne, zdrowe, czy chore… Kochają je takie, jakie jest. Ja też chcę być taką prawdziwą mamą.
- Po raz pierwszy mam taki przypadek – uśmiechnęła się dyrektorka. – Zaraz przyprowadzę pani syna. Ma 5 lat, jego matka zrzekła się go zaraz po urodzeniu. Jest pani gotowa?
- Tak, jestem.
Mały chłopiec rzucił się do niej z całych sił.
- Mama! Mamusiu!
Dziewczyna głaskała go po malutkich pleckach, przytulała, szeptała słowa, których nikt poza nimi nie mógł usłyszeć.
- Kiedy mogę zabrać syna? – zapytała.
- Z reguły rodzice i dzieci stopniowo przyzwyczajają się do siebie, najpierw są odwiedziny w domu dziecka, potem rodzice zabierają dziecko na weekendy, a potem na zawsze, jeśli wszystko jest w porządku.
- Zabieram syna od razu – stanowczo oznajmiła dziewczyna.
- Dobrze – machnęła ręką dyrektorka. – Jutro i tak zaczyna się weekend, a w poniedziałek przyjdzie pani i dokończymy formalności.
Chłopiec był szczęśliwy. Trzymał mamę za rękę, bojąc się, że znowu ją zgubi. Wychowawczyni pakowała jego rzeczy, wokół stał personel, niektórzy dorośli ukradkiem wycierali łzy. Kiedy chłopiec wraz z dziewczyną wyszli już z domu dziecka na słoneczną ulicę, chłopiec zdecydował się zadać najważniejsze pytanie:
- Mamo… a lubisz koty…?
- Uwielbiam! W domu czekają na nas dwa! – roześmiała się dziewczyna, czule ściskając rączkę malucha.
Chłopiec uśmiechnął się i pewnym krokiem ruszył z mamą w stronę swojego domu.
Pani dyrektor Aniela spoglądała przez okno na oddalające się sylwetki dziewczyny i chłopczyka. Potem usiadła i wykonała jeden telefon.
Halo, Kancelaria Aniołów? Proszę przyjąć zamówienie. Imię klientki wysłałam mailem, żebyście nie pomylili. Najwyższa kategoria: podarowała dziecku szczęście… proszę o standardową wysyłkę – moc sukcesów, miłości, radości itp. I dodatkowo: mężczyznę wyślijcie, niezamężna jest. Tak, wiem, że macie deficyt, ale to wyjątkowy przypadek. Owszem, finanse też się przydadzą, chłopiec musi się dobrze odżywiać… Już wszystko poszło? Dziękuję.
Podwórze domu dziecka wypełniało ciepłe słoneczne światło i bawiące się dzieciaki. Odłożyła słuchawkę i podeszła do okna. Lubiła patrzeć na te maluchy, prostując za plecami ogromne, białe jak śnieg skrzydła…
Być może nie wierzycie w anioły, ale anioły wierzą w Was”.


- Bruno Ferrero
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1255  
Nieprzeczytane 31-12-2023, 20:13
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Na Nowy 2024 Rok

Boże, uchroń nas od nienawiści
Zostaw gorzkie ziarno pamiętania
Aby żyli w nas nasi najbliżsi
Którzy w Adwent zostali zabrani
Boże, daj ciemną dumę milczenia
Ale zostaw nam pogardy siłę
Dla tych, co się śmieją z poniżenia
By im Polska w kamień się zmieniła
Boże, ucisz w nas zło i zaciętość
Wspomóż tych, co z głupoty są grzeszni
Zostaw dla nich litość – listek święty
Gdy z narodu tylko współodeszli
Boże zamień w jasność świeczkę małą
Którą w oknach ciemnych wystawiamy
Bo z ojczyzny tylko tyle mamy
Ile prawdy i krwi w nas zostało
Boże pomóż, gdy kamiennie ciężko
Patrzeć jak ta świeczka drży i kona
Nim się dźwignie w Gwiazdę Betlejemską
By twarz każda była zobaczona
Boże nie daj nam siebie utracić
Zanim ciemność runie rozłamana
Byśmy mogli spojrzeć w twarz przyjaciół
Przyjaciele mogli spojrzeć na nas.

E. Bryll
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1256  
Nieprzeczytane 06-01-2024, 18:28
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Z Sacunkiem o nas!

"Wielu z nas zmarło, a ci, którzy nadal tu są nazywani są „osobami starszymi”.
Urodziliśmy się w latach 40-50-60.
Dorastaliśmy w latach 50-60-70.
Studiowaliśmy w latach 60-70-80.
Byliśmy razem w latach 70-80-90.
Pobraliśmy się lub nie i odkrywaliśmy świat w latach 70-80-90.
Przenosimy się w lata 80-90.
Stabilizujemy się w latach 2000.
Staliśmy się mądrzejsi już w latach 2010.
I stanowczo zmierzamy do 2030 roku i dalej.
Okazuje się, że przeżyliśmy 8 różnych dekad...
DWA różne wieki...
W DWÓCH różnych tysiącleciach...
Przeszliśmy od telefonu z operatorem połączeń międzymiastowych, budek telefonicznych, wideo na całym świecie.
Przeszliśmy od slajdów na YouTube, od płyt winylowych do muzyki online, od ręcznie pisanych listów po e-mail i Whats App.
Mecze na żywo w radiu, czarno-biała telewizja, kolorowa telewizja, a potem telewizja 3D HD.
Byliśmy w sklepie wideo, a teraz oglądamy Netflixa.
Poznaliśmy pierwsze komputery, karty perforowane, dyskietki, a teraz mamy gigabajty i megabajty na smartfonach i terabajty w chmurze.
Przez całe dzieciństwo nosiliśmy szorty, potem długie spodnie, łatki eph lub mini spódniczki, Oxfordy, Clarki, palestyńskie szaliki, kombinezony i niebieskie jeansy.
Uniknęliśmy paraliżu dziecięcego, zapalenia opon mózgowych, poliomyelit, gruźlicy, świńskiej grypy, a teraz COVID-19.
Jeździliśmy na wrotkach, na rolkach, na deskorolce, na rowerze, na rowerze elektrycznym, motorowerze, benzynie lub oleju napędowym, a teraz jeździmy hybrydami lub elektrykami.
Bawiliśmy się w małe konie i warcaby, kości i kulki, 1000 mil i monopoly, teraz na naszych smartfonach jest candy crush
I czytaliśmy... bardzo dużo.
A religia naszych kolegów ze szkoły nie była tematem do rozmów...
Piliśmy wodę z kranu i lemoniadę ze szklanych butelek, a warzywa na naszym talerzu zawsze były świeże, dziś dostarczają posiłki w pudełkach.
Tak, wiele przeszliśmy, ale to było niezwykle wspaniałe życie!
Mogą nas opisywać jako „ubiegłowiecznych” ludzi, którzy urodzili się na tym świecie w latach 50-tych, którzy mieli analogowe dzieciństwo i cyfrowe dorosłe życie.
Należy dodać rewolucję biologiczną, której byliśmy świadkami. W 1960, biologia była bardzo opisowa. Byliśmy świadkami nadejścia biologii molekularnej: odkryto molekuły życia: DNA, RNA itp. Kiedy spojrzysz na wszystko, co z tego wynikło: terapia genowa, odciski palców i inne rzeczy, postęp jest ogromny.
Widzieliśmy coś jakby "wszystko"!
Nasze pokolenie dosłownie żyło i doświadczyło więcej zmian niż jakiekolwiek inne w każdym wymiarze życia.
To nasze pokolenie dosłownie przystosowało się do „ZMIANY”.
Wielkie gratulacje dla wszystkich członków bardzo niezwykłego pokolenia, które na zawsze będzie NIESAMOWITE I WYJĄTKOWE.


Z internetu
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1257  
Nieprzeczytane 12-01-2024, 22:31
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Do przemyślenia!

Wyszła ze swej chatki
Wspierać polskie dziatki.
Zdzierała kolana
I prosiła Pana:
Błagam Cię z ufnością,
Obdarz kraj miłością,
Niech uniknie sporów,
Parodii wyborów,
Niech ludzie pojmują
Jaki los zgotują,
Gdy do edukacji
W ramach złej atrakcji
Wprowadzą szkolenie
Z jakiejś masturbacji.
Boże, ratuj, błagam!
Znów przed Tobą padam.
Chroń te małe szkraby!
Słuchaj starej baby.
Kiedy byłam mała
Mama mnie chowała,
Że pamiętać trzeba
Ważność kromki chleba.
Że jest chłop, niewiasta.
Taki układ, basta!
Że gdy rośnie brzuszek,
W nim siedzi okruszek.
Tak nazywał tata
Słodko mego brata.
Stara jestem, ale
Wiem to doskonale,
Że modlitwa z wiarą,
Z serca pełną parą
Może świat przemienić.
Nie ma się co lenić.
Proszę więc w tej chwili:
Rozgrom pedofili,
Daj dzieciństwo dziatkom,
Rozum też ich matkom,
Ojcom trzeźwość, wierność,
Nie społeczną bierność
Uczul też lekarzy,
Niech z nich każdy zważy
Skąd się życie bierze.
Że od Ciebie, szczerze!
Politykom za to,
Boże Ojcze, Tato,
Zabierz chęci karier
I łamanie barier.
Serce wstaw im nowe.
Niech się pukną w głowę,
Jeśli dla pieniędzy
Świat zostawią w nędzy.
Jeśli dla poklasku
Pozbawią się blasku.
Wiem, że jeszcze trochę
I zostanę prochem.
Zanim to się stanie,
Proszę, drogi Panie,
Zważ na Msze, ofiary,
Na doznane kary,
Bohaterów także
Co zginęli w łagrze
Gułagu, Workucie,
Stoczni, Nowej Hucie,
Ofiary z Katynia,
Smoleńska, Wołynia
Wyklętych Żołnierzy,
Z których każdy wierzył,
Że kiedyś, w przyszłości
W Ojczyźnie zagości
Wolność i braterstwo,
A nie kumoterstwo.
Że pamięć przetrwała.
Wielkiej Polsce Chwała!
Niech i święci z Nieba
Pomogą, bo trzeba.
Święty Kazimierzu,
I Ty, nasz Papieżu,
Pokorna dziewczyno -
siostro Faustyno,
Kostko Stanisławie,
Ratujcie w tej sprawie.
Ty Maksymilianie
Wstaw się. Słuchaj Panie.
I na końcu, błagam,
Choć ledwo domagam,
Podnieś Polskę z kolan
Jak mnie teraz, wołam!


Autor: Izabela Potega

/Znalezione w internecie/
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1258  
Nieprzeczytane 31-01-2024, 18:39
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

"Bardzo bogaty, starszy człowiek, który nie miał ani żony, ani dzieci, zaprosił swoich pracowników na obiad i położył przed każdym Biblię i w kopercie dużą sumę pieniędzy.
Pod koniec biesiady poprosił ich, aby każdy z nich wybrał między Biblią a dużą sumą pieniędzy, która leżała obok.
Jako pierwszy wystapił menager i zarządca domu. Odsuwając Biblie na bok powiedział, że jego pasją są podróże. Daja mu wiele wiedzy i doswiadczenia. A pieniadze pomogą mu zrealizować jeszcze kilka marzeń i planów.
Strażnik i dozorca podobnie odpowiedzieli:
- Chciałem zabrać Biblię, ale nie umiem czytać, więc wezmę pieniądze, które będą dla mnie bardziej praktyczne
Ogrodnik poproszony o wybór, tak odpowiedział:
- Moja żona jest bardzo chora i potrzebuję pieniędzy na leczenie i lekarstwa. Inaczej wybrałbym Biblię.
Zapytał też kucharza, który odpowiedział:
- Lubię czytać Biblię, ale w pracy nie mam czasu na czytanie, więc biorę pieniądze."
Chłopcu, który opiekował się zwierzętami, bogacz, który wiedział, że jest bardzo biedny, tak powiedział:
- Na pewno wybierzesz pieniądze choćby na zakup jedzenia dla matki i nowe buty dla siebie, bo te ci się podarły.
Chłopiec po chwili zastanowienia mówi:
- To prawda, że ​​jest mi ciężko, ale wolę Biblię, bo moim marzeniem jest Biblia ponieważ mama kiedyś powiedziała do mnie:
- Mój kochany synu, Słowo od Boga jest cenniejsze niż złoto. Jego smak jest przyjemniejszy niż miód.
Wziął Biblię i po chwili o dziwo znalazł w środku dwie koperty.
Pierwsza zawierała dziesięciokrotność kwoty postawionej na stole.
Druga zawierała testament stwierdzający, że będzie spadkobiercą bogacza.
A do wszystkich, którzy pozazdrościli gospodarz powiedział:
-Trzeba zawsze ufać Bogu i nigdy nie tracić nadziei.


Znalezione w internecie
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1259  
Nieprzeczytane 09-02-2024, 21:39
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

"... zazwyczaj dobro nie robi wiele hałasu i zazwyczaj hałas nie robi wiele dobra"
O. Jan Berthier
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poproszę o dobre rady. renet Profilaktyka i zdrowy styl życia 33 04-05-2010 19:20
Raczki, wbijajcie. Wspaniałe wieści Łukasz Choroby, badania, terapie 5 28-03-2009 18:15
Dobre WieŚci nutaDo Różności - wątki archiwalne 510 23-01-2009 13:41
Dobre radio internetowe krystynas53 Różności - wątki archiwalne 3 04-10-2008 00:24
Ćwiczenia fizyczne dobre na serce - komentarze eurydyka Ogólny 3 06-02-2007 01:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.