menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-02-2019, 12:35
rusto's Avatar
rusto rusto jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa,Mazowieckie,Polska
Posty: 212
Domyślnie Jak się chronić przed smogiem


Przed kiepskiej jakości powietrzem, zwłaszcza w dużych miastach jest z tym problem. Najgorzej jest w dni bezwietrzne. Maski antysmogowe? Chyba tak, bo nie ma raczej innego wyjścia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-02-2019, 11:48
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Optymalnie byłoby, gdyby wyłączyć z użytkowania te wszystkie kotły na paliwo stałe (chodzi o węgiel, drzewo), które nie spełniają żadnych norm.



Prawda jest taka, że nawet nie ma takiego planu. Podczas spacerów czy innych form aktywności fizycznej można stosować maski antysmogowe, tylko w pierwszej kolejności takie, które filtrują pyły PM 2.5, czyli te które są najbardziej szkodliwe. Specyfikacja wybranych masek dostępna jest tutaj: https://dragonmask.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-07-2019, 19:13
alina58 alina58 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: środa
Posty: 78
Domyślnie

Ja się wyniosłam z dużego miasta, już nie mogłam wytrzymać. Przez ten smog miałam tylko bóle głowy i złe samopoczucie. Wolę dojeżdżać niż chorować. Maski są na chwilę nie będziesz ich nosić 24h to niemożliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-09-2019, 11:23
lipka75 lipka75 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2019
Posty: 2
Domyślnie

większość czasu spędzam w domu i biurze... więc w tych miejscach powinniśmy najbardziej zadbać o dobrą jakość powietrza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 23-09-2019, 11:58
PatrycjaNowak PatrycjaNowak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 15
Domyślnie

Widziałam gdzieś takie wkłady do nosa, które mają oczyszczać powietrze przy oddychaniu. To chyba lepsze jest od maski, która wcale nie musi szczelnie przylegać. No i noszenie jej jest mniej wygodne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 31-10-2019, 08:07
Beciks00 Beciks00 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Wronki
Posty: 71
Domyślnie

Najłatwiejszym rozwiązaniem przy wychodzeniu na zewnątrz są maski antysmogowe. Nie kosztują one dużo, może kilkadziesiąt złotych, mają wymienne filtry Jeżeli chodzi o przebywanie w domu, to także narażeni jesteśmy na zanieczyszczenia PM2.5, PM.10, tu nie będziemy przecież chodzić i spać w maskach Warto zdecydować się na porządny odświeżacz powietrza. Taki sprzęt https://mediamarkt.pl/dla-dzieci/ocz...arp-ua-pm50e-b świetnie się sprawdzi i zwalczy także różne drobnoustroje, zarodki pleśni z domu. Ma wiele trybów pracy, w tym bardzo spokojny tryb nocny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-04-2020, 17:58
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Bardzo dobrze, że teraz coraz więcej osób podnosi ten problem. Jak dla mnie, powinniście już dzisiaj zastanowić się nad tym, w jaki sposób przeciwdziałać smogowi. Właśnie dlatego zajrzyjcie do http://smogowicze.pl/ i poszukajcie tam rzetelnych informacji. Będzie to dla Was na pewno ogromnym ułatwieniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak się bronić przed smogiem? - komentarze 89.72.131.xxx Ogólny 19 07-04-2021 11:04
Jak chronić się przed smogiem? - komentarze 37.128.111.xxx Ogólny 1 06-12-2018 15:03
Jak chronić się przed smogiem? - komentarze 94.254.154.xxx Ogólny 0 14-02-2017 10:13
Ransomware - co to jest i jak się przed tym chronić? - komentarze 31.174.105.xxx Ogólny 0 20-07-2016 10:23
Kawa pomaga chronić wątrobę - komentarze Anna G Ogólny 2 25-02-2016 18:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.