menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-11-2007, 16:09
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Post


Ponieważ mam jaskrę, artykuł mnie zainteresował.
W artykule jest napisane, że choroba jest nieuleczalna, tak też i mnie poinformowano, a tu BIOPTRON reklamuje sie, że jest w stanie całkowicie wyleczyć jaskrę.
Jak wrócę z sanatorium zgłoszę się tam i sprawdzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-03-2008, 19:10
d-o-r-a d-o-r-a jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6
Post

I jakie efekty?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-04-2008, 19:11
alex16011 alex16011 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1
Post

Czy u osoby która ma 20 lat może wystąpić jaskra? (jeśli np. nikt w rodzinie na to schorzenie nie cierpiał). Czy objawy dotyczące bólów głowy w okolicy czoła i oczu są adekwatne do innej choroby? Jeśli tak to do jakiej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-05-2008, 18:21
PROSTO. PROSTO. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 1
Post

witam mam 21 lat i dzisiaj bylem u okulisty, który stwierdził u mnie początki jaskry przejawiające sie ciśnieniem w oczach. Bardzo sie tym zmartwiłem, ze powodem moze być praca którą wykonuje a dokładnie pracuje jako spawacz i nadmiernie mam kontakt z naswietlenieniami, zastanawiam sie czy to moze byc przyczyna pojawiającej sie jaskry. Zapytalem o to okulisty a On odpowiedzial mi ze to nie ma nic wspólnego z pracą która wykonuje, powiedzial ze przyczyną może być wada wrodzona, ale u mnie w rodzinie dokąd pamieć sięga nikt nie miał przejawów jaskry. Byc może jest to taka moja uroda tego oka. Nie wiem co o tym myslec, musze na specjalistyczne badania pojechac do katowic pojechac by sie przekonac ze to nie jest Jaskra.Pozdrawiam!@ P.s jesli ktos mial podobny przypadek niech napisze ... ros-87@o2.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-06-2009, 23:45
HalinaiStasiu2008 HalinaiStasiu2008 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Międzyrzecz
Posty: 1
Post

Mam 54 lata i ponad 10 lat temu wykryto przez przypadek u mnie jaskre.W tej chorobie najważniejsze jest systematyczne leczenie,zakrapianie oczu bardzo regularnie,nawet jak to jest możliwe o jednej godzinie.Wiekszośc osób nie zdaje sobie sprawy z powagi choroby i zakrapla oczy okazjonalnie jak sobie przypomna i to jest straszny błąd!!!Ważne też aby trafic do dobrego okulisty.Choroba ta jest dziedziczna i niekoniecznie musi występowac w najbliższej rodzinie.U mnie ma ja również siostra mojej mamy.Każdy po 35 roku zycia powinien zrobic sobie badanie pod kątem jaskry.Wczęśnie wykryta daje się zatrzymac,jak za pózno,trci się wzrok i to jest nieodwracalne!Warto o tym pametac!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 17:31
Dr_Jeep Dr_Jeep jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1
Post

Witam,

zapraszam na stronę poświęconą jaskrze i najnowocześniejszym trendom w jej leczeniu: www.jaskraslt.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-05-2011, 14:31
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał HalinaiStasiu2008
Mam 54 lata i ponad 10 lat temu wykryto przez przypadek u mnie jaskre.W tej chorobie najważniejsze jest systematyczne leczenie,zakrapianie oczu bardzo regularnie,nawet jak to jest możliwe o jednej godzinie.Wiekszośc osób nie zdaje sobie sprawy z powagi choroby i zakrapla oczy okazjonalnie jak sobie przypomna i to jest straszny błąd!!!Ważne też aby trafic do dobrego okulisty.Choroba ta jest dziedziczna i niekoniecznie musi występowac w najbliższej rodzinie.U mnie ma ja również siostra mojej mamy.Każdy po 35 roku zycia powinien zrobic sobie badanie pod kątem jaskry.Wczęśnie wykryta daje się zatrzymac,jak za pózno,trci się wzrok i to jest nieodwracalne!Warto o tym pametac!!!

Żyje z jaskrą (świadomie) 20 lat. Przedtem tez mogła być. Myślę, że mama moja miała jaskrę, ale nie robiono badań w tym kierunku. Po wielu latach dotarłam do mądrego lekarza , który "prowadzi" mnie i moje oczy.Przeszłam wiele specjalistycznych badań. Biorę codziennie Xalatan. I jest dobrze.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-10-2011, 13:34
~gość: 80.48.174.xxx's Avatar
~gość: 80.48.174.xxx
 
Posty: n/a
Post

Jaskrę leczy się Marihuaną. Jak nie wierzycie oglądnijcie sobie na youtube Filmy typu THE UNION, SUPER CHWAST. Dziękuje i pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-04-2012, 12:08
~gość: 109.196.46.xxx's Avatar
~gość: 109.196.46.xxx
 
Posty: n/a
Post

mam 25 lat pół roku temu zdiagnozowano u mnie jaskrę
nikt w rodzinie na to nie chorował
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 10:32
~gość: 91.228.88.xxx's Avatar
~gość: 91.228.88.xxx
 
Posty: n/a
Post

mam 22 lata, podczas badan wstepnych, ktore robilam, aby moc isc do pracy stwierdzono u mnie zagrozenie jaskra, we wtorek mam badania. Nikt w rodzinie nigdy nie chorowal na jaskre. Lekarka powiedziala mi, ze to moze byc uroda moich oczu, ale, ze tacze wygladaja bardzo zle pod spprzetem specjalistycznym....Powiedziala mi rowniez, ze jest to choroba, ktorej nie da sie wyleczyc jak angine, lecz raczej porownala ja do cukrzycy, ktora leczy sie juz cale zycie....osoby, ktore zanidbaja, lub nie stawiaja sie na wizyty kontrolne z dnia na dzien moga utracic tak cenny dla nas wzrok!!!!po badaniu wrocilam do domu i zamknelam na chwile oczy jak to zle jest nic nie widziec....Ludzie robmy badania profilaktyczne!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 30-10-2019, 16:53
gabrielaela123 gabrielaela123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Miasto: Kraków
Posty: 10
Domyślnie

Mnie zastanawia jedna rzecz, czy leczenie jaskry kraków boli? Jaką metodą lekarze się posługują? Czy ktoś jest w tym temacie obeznany i podzieli się wiedzą?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaskra wymaga ograniczania płynów - komentarze aniap2007 Ogólny 1 10-11-2007 20:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.