menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Menopauza/Andropauza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Menopauza/Andropauza Blaski i cienie wieku dojrzałego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 21-07-2006, 15:53
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie Menopauza


Menopauza jest czasem, kiedy miesiączka ustaje, a jajniki ostatecznie przestają wytwarzać jajeczka. O menopauzie mówi się wtedy, gdy kobieta nie dostała okresu od pełnego roku. Obejmuje ona kobiety w wieku od 40 do 58 lat, średnio jest to wiek około 51 lat.
Więcej pod adresem: http://www.senior.pl/61,0,Menopauza,617.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-07-2006, 16:08
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie bardzo ciekawy artykuł

mam nadzieję, że ta seria rozwinie się nieco bardziej. Będzie coś o andropauzie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 13:42
Strzycka Strzycka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 118
Domyślnie

U mnie się zaczęłam po 50 ce i jeszcze nadal jestem w okresie menopauzy. Nieregularne miesiączki (coraz rzadziej ale bywa że dość obfite), czasem napady duszności, ale nie zdecydowałam się na HTZ. Wolę przez to przejść bez hormonów. Zaczęłam też stosować zamiast podpasek tampony, tutaj trochę poczytałam jak dobrać tampon https://www.myob.pl/strona-glowna oraz artykuł o miesiączkach w tym okresie przez który przechodzę. Myślałam że podpaski są bardziej komfortowe, a tu zaskoczenie. Być może jak byłam młodsza stosowałam nie takie tampony jak powinnam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-11-2018, 16:09
KatPe KatPe jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie ...

Ja miałam masakrę z suchości pochwy na samym początku menopauzy. Musiałam stosować hormonalną terapię zastępczą i dodatkowo odbudować błonę śluzową za pomocą globulek hydrovag. Pomogło, globulki w zasadzie po tygodniowej kuracji dały radę z problemem suchości i przywróciły do normy ph i mikroflorę w pochwie. Teraz walczę jeszcze z uderzeniami gorąca bo mi troszkę doskwierają ale mam nadzieję,że już niedługo..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-12-2018, 18:53
Jadzia66 Jadzia66 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Brwinów
Posty: 30
Domyślnie

Dokładnie znam Twój ból. Tak cierpiałam, że aż poszłam do ginekologa, żeby coś mi na to zaradził. Masakra, coś strasznego. Pani Barbara Blicharczyk na szczęście bardzo mi pomogła jakoś przetrwać menopauzę. A niestety dotknęła mnie ona dość wcześnie. A moje drogie koleżanki jeżeli szukacie ginekologa z warszawy to własnie polecam ta panią doktor. Bardzo miła, interesuje się pacjentką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-03-2019, 14:30
bratyslava bratyslava jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 1
Żarówka

U mnie również menopauza postępuje, mimo że mam dopiero 39 lat. Ale podobno zdarza się i tak, że przychodzi ona zdecydowanie za wcześniej. Dlatego zdecydowałam się na naturalne leczenie menopauzy, a dokładniej jej objawów, które stały się uciążliwe w trakcie codziennych czynności. Teraz już jest lepiej i mogę żyć jak dawniej
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
menopauza kristof 1970 Menopauza/Andropauza 242 09-02-2023 14:01
Wypadanie wosw a menopauza - komentarze Basia. Ogólny 65 29-07-2020 12:47
Menopauza i HTZ – tematy nadal nieznane - komentarze Basia. Ogólny 5 17-06-2007 22:37
Menopauza a zdrowie kobiety - komentarze Basia. Ogólny 0 28-03-2007 16:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.