menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 23:01
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Nie podoba mi się

posłankę R. znałam kiedyś osobiście mieszkala 2 bloki dalej, nie wiem jak teraz ale wtedy miała dwójkę dzieci chłopca i dziewczynkę, suczkę sznaucerkę olbrzymkę Gaję /mialyśmy psy od tej samej osoby, ja Kobrę bullterrierkę ona sznaucerkę Gaję/, pracowała z moją koleżanką w Instytucie Gruźlicy w W-wie. Zmieniła się bardzo od tamtej pory, nabrała "światowych" manier polubiła bardzo polowania i za to mi podpadła /za te polowania/. Nelly też mnie nie powaliła na kolana swoim urokiem osobistym i intelektem. Szczerze mówiąc nie wiem co ona ma doradzać prezydentowi. Mieszkam niedaleko małżonków Rokitów, nie sądzę żeby Nelly bywała gościem w tych małych sklepikach tak jak Jan Maria nie jeździł do roboty autobusem 117. Kiedyś przepytano kierowców jeżdżących na tej trasie i żaden nie potwierdził, że widział Jana Marię kiedykolwiek w autobusie jadącego do pracy.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 19-09-2007 o 23:06.
  #42  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 23:02
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Nelly nie ma nic do zaoferowania.
Czy w kancelarii będzie pracować społecznie? Jeśli za nasze pieniądze, to ja nie chcę
  #43  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 23:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Basiu,jaka posłanka R. ?
Chociaż jeżeli lubi polowania to do piekła niech idzie....
Chyba,że poluje na faceta,co idzie zrozumieć....
  #44  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 23:19
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Cytat:
Napisał Lila
Basiu,jaka posłanka R. ?
Chociaż jeżeli lubi polowania to do piekła niech idzie....
Chyba,że poluje na faceta,co idzie zrozumieć....
Posłanka Radziszewska z PO, brała udział dzisaj w programie którego gościem była Nelly Rokita w TVP1.
  #45  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 23:20
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Bezczelnosc i arogancja.!!!. A co ?? my mamy siedziec jak trusie i pozwalac zeby nam skakali po glowie???
Jezeli Mazurzy maja oddawac te "murowane" i pomalowane niemieckie domy to ja chce z powrotem moje kilkaset ukrainskich lepianek i ziemie do nich przylegla...
Juz nie wspominajac Litwy gdzie bylo nawet wiecej niz lepianka..

W kwestii faktów. Te domy na Mazurach należały do obywateli polskich pochodzenia niemieckiego. Zostały przez nich opuszczone w latach 70-tych, gdy ci polscy obywatele pojechali na tzw Saksy za chlebem i zostali już w miejscu gdzie im lepiej. Nigdy nie zrzekli się swojej własności w Polsce (ci co sie zrzekli, dostawali odszkodowanie na mocy umów rządu PRL i niemieckiego). W opuszczonych domach zamieszkali sobie inni - często w majestacie pozwolenia miejscowego notabla partyjnego. Oczywiście o żadnym prawie własności mowy być nie mogło - nie kupili tych domów.

Sytuacja podobna dzieje się dzisiaj. Polscy obywatele (różnego pochodzenia) wyjeżdżają za chlebem do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii. Zostawiają tu domy, z czasem ściągają do siebie rodziny. W myśl Twojego rozumowania po jakimś czasie (po jakim) można do ich własności wprowadzić jakichś innych ludzi a jeszcze po jakimś w ogóle im te domy/mieszkania odebrać.

To, że teraz gra się na pochodzeniu tych ludzi, tuszując kwestię całkowitego olewania kwestii dogadania się rządów przez wiele lat (w tym ostatnie 2), jest zwykłym świństwem. Ci ludzie spędzili w Polsce często zdecydowaną większość swojego życia a wyjechali na ogół nawet nie tyle z biedy ile z konieczności - jako polscy obywatele pochodzenia niemieckiego byli traktowani jak ludzie II kategorii. Oczywiście pojedyncze sytuacje są różne ale nie jest tak że Niemcy przyjeżdżają odebrać coś Polakom. Często zresztą ci "Niemcy" mówią piękniejszą polszczyzną niż ich następcy w tych mazurskich domach...

W żadnym cywilizowanym kraju emigracja czy nawet zrzeczenie się obywatelstwa nie może być powodem do odebrania własności. Nie pozwalają na to prawa - zarówno polskie jak i międzynarodowe. Ale to nie przeszkadza politykom wycierać sobie gąb "złymi Niemcami"...
  #46  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 23:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Uuuups...Ewuniu...

A teraz chciałabym poznać Twoje zdanie ,co do ''złej Polki'' ,która przyjedzie w majestacie prawa wyrzucić Ukraińców z należącej do rodziny, kamienicy we Lwowie.Oni -Ukraińcy-tych mieszkań nie kupili,a dziadek nie wyjechał na saksy,tylko po prostu musiał wybrać życie..

To jest jeden przykład..
A są ich setki tysięcy....
W żadnym cywilizowanym kraju emigracja nie może być powodem do odebrania majątku.A zrzeczenia obywatelstwa nie było.Ja osobiście z chęcią odziedziczyłabym obywatelstwo....czyje ? lwowskie ? ...bo zawsze było tylko polskie..i jeszcze raz polskie...
  #47  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 23:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK No właśnie

Cytat:
Napisał Lila
Uuuups...Ewuniu...

A teraz chciałabym poznać Twoje zdanie ,co do ''złej Polki'' ,która przyjedzie w majestacie prawa wyrzucić Ukraińców z należącej do rodziny, kamienicy we Lwowie.Oni -Ukraińcy-tych mieszkań nie kupili,a dziadek nie wyjechał na saksy,tylko po prostu musiał wybrać życie..

To jest jeden przykład..
A są ich setki tysięcy....
W żadnym cywilizowanym kraju emigracja nie może być powodem do odebrania majątku.A zrzeczenia obywatelstwa nie było.Ja osobiście z chęcią odziedziczyłabym obywatelstwo....czyje ? lwowskie ? ...bo zawsze było tylko polskie..i jeszcze raz polskie...
i co z tym fantem zrobić?!!!!!!!!!!
  #48  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 23:46
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie

Myślę, że w tę stronę też pójdziei sama byłabym zwolenniczką odzyskiwania majątków na wschodzie (w tym rodzinnego). Tyle, że mam jakieś dziwne przekonanie (poparte doświadczeniem paru bliskich osób), że tam już albo stare albo nowe władze pozałatwiały wszystko tak, że mieszkańcy tych kamienic nie muszą się o nic martwić. W przypadku tych krajów oczywiście kosztem dawnych właścicieli, więc cyrk i tak się zacznie ale dotyczyć będzie konfliktu dawny właściciel-państwo a nie dawny właściciel-nowy lokator. To oczywiście nie są proste sprawy i dlatego mnie wkurza że są tak prosto przedstawiane (zły Niemiec przyjechał dobrym Polakom ziemię odebrać)

U nas też można było to tak załatwić - ale lepiej zwalić wszystko na głowę tym ludziom, których teraz będzie się wysiedlać i którzy też nie bardzo winni są albo tym "złym Niemcom"... a potem wytrze się gębę patriotyzmem i po krzyku.

Ostatnio edytowane przez Ewunia : 19-09-2007 o 23:50.
  #49  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 23:47
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Ewuniu

Cytat:
Napisał Ewunia
W kwestii faktów. Te domy na Mazurach należały do obywateli polskich pochodzenia niemieckiego. Zostały przez nich opuszczone w latach 70-tych, gdy ci polscy obywatele pojechali na tzw Saksy za chlebem i zostali już w miejscu gdzie im lepiej. Nigdy nie zrzekli się swojej własności w Polsce (ci co sie zrzekli, dostawali odszkodowanie na mocy umów rządu PRL i niemieckiego). W opuszczonych domach zamieszkali sobie inni - często w majestacie pozwolenia miejscowego notabla partyjnego. Oczywiście o żadnym prawie własności mowy być nie mogło - nie kupili tych domów.

Sytuacja podobna dzieje się dzisiaj. Polscy obywatele (różnego pochodzenia) wyjeżdżają za chlebem do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii. Zostawiają tu domy, z czasem ściągają do siebie rodziny. W myśl Twojego rozumowania po jakimś czasie (po jakim) można do ich własności wprowadzić jakichś innych ludzi a jeszcze po jakimś w ogóle im te domy/mieszkania odebrać.

To, że teraz gra się na pochodzeniu tych ludzi, tuszując kwestię całkowitego olewania kwestii dogadania się rządów przez wiele lat (w tym ostatnie 2), jest zwykłym świństwem. Ci ludzie spędzili w Polsce często zdecydowaną większość swojego życia a wyjechali na ogół nawet nie tyle z biedy ile z konieczności - jako polscy obywatele pochodzenia niemieckiego byli traktowani jak ludzie II kategorii. Oczywiście pojedyncze sytuacje są różne ale nie jest tak że Niemcy przyjeżdżają odebrać coś Polakom. Często zresztą ci "Niemcy" mówią piękniejszą polszczyzną niż ich następcy w tych mazurskich domach...

W żadnym cywilizowanym kraju emigracja czy nawet zrzeczenie się obywatelstwa nie może być powodem do odebrania własności. Nie pozwalają na to prawa - zarówno polskie jak i międzynarodowe. Ale to nie przeszkadza politykom wycierać sobie gąb "złymi Niemcami"...
Ci Niemcy uciekali na zachod gdzie pieprz rosnie porzucajac za soba wszystko. Nie zrzekali sie majatku , bo fakt ze mogli wyjechac-uciec na zachod, byl juz dostatecznie dobra zaplata w ich mniemaniu.. Faktycznie jezeli te domy zostaly dane innym rodzinom to jest tez takie prawo jak "zasiedzenie" ... Jezeli nikt przez tyle lat sie nie dopominal majatku bo nawet nie myslal o tym aby go odebrac to moze dochodzic swoich praw oczywiscie ale ci zasiedziali tez.. I niech Ericka nie mowi o zadnych wypedzeniach..bo na "saksy" to jechalo sie dobrowolnie. A i ci Niemcy nie sa tez tacy swieci bo za czasow wojny napewno byli folksdojczami co najmniej..
Ja to nimi wytarlabym sobie nawet cos innego.. h he hehe he
  #50  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 23:54
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Polacy, "patrioci" też podpisywali volkslisty, donosili, podlizywali się Niemcom, też takich rodaków mamy na swoim narodowym sumieniu. Szuje są wszędzie.
  #51  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 23:57
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Gosiewski

w jedynym słusznym radiu namaiał był z o. dyżurnym do głosowania na PiS. No pięknie, ciekawe co na to KRRiT.
  #52  
Nieprzeczytane 20-09-2007, 00:06
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Polu

Cytat:
Napisał POLA
Polacy, "patrioci" też podpisywali volkslisty, donosili, podlizywali się Niemcom, też takich rodaków mamy na swoim narodowym sumieniu. Szuje są wszędzie.
Masz racje szuje sa wszedzie i szlachetni ludzie tez sa wszedzie.. Tylko jest jedna mala roznica.. nie zapominaj kto tu jest byl i jest agresorem...
  #53  
Nieprzeczytane 20-09-2007, 00:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie No i tu dla mnie zaczną się schody....

Cytat:
Napisał POLA
w jedynym słusznym radiu namaiał był z o. dyżurnym do głosowania na PiS. No pięknie, ciekawe co na to KRRiT.

Głosować na PiS w berecie z antenką ?
Nie głosować na PiS ? Platforma ? Nie..
Iść na emigrację wewnętrzną w dzień wyborów ?

Bo Radio Maryja bardzo mi podpadło osobiście.A KRRiT chyba już za chwilę nie będzie.Pani Kruk właśnie poczuła powołanie...nie...nie do klasztoru / Ofelio ,idź do klasztoru !!!/ ale do sejmu...
  #54  
Nieprzeczytane 20-09-2007, 00:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie Asiu...

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Masz racje szuje sa wszedzie i szlachetni ludzie tez sa wszedzie.. Tylko jest jedna mala roznica.. nie zapominaj kto tu jest byl i jest agresorem...

O to chodzi,że oni zapomnieli...
A folksdojczom to się główki goliło na łyso,ponoć..Chociaż Ci z zaboru dawniej pruskiego ,to chyba trudno mieli..
A polscy patrioci ? Pamiętacie Poznań i akcję Warthegau ?
1 godzina na spakowane i ....raus ..

Mój osobisty teść właśnie trafił do Częstochowy.I już do Poznania nie wrócił,bo dom był ogołocony ze wszystkiego i na dziko wprowadziła się rodzina z pięciorgiem dzieci..
  #55  
Nieprzeczytane 20-09-2007, 00:20
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila

No wlasnie..
A Warszawiacy? Nie dosc ze ich wyrzucili z domow to jeszcze te domy im spalili..
A "bandytow" z Warszawy wsadzili za kare do obozow koncentracyjnych"
  #56  
Nieprzeczytane 20-09-2007, 00:37
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Głosować na PiS w berecie z antenką ?
Nie głosować na PiS ? Platforma ? Nie..
Iść na emigrację wewnętrzną w dzień wyborów ?

Bo Radio Maryja bardzo mi podpadło osobiście.A KRRiT chyba już za chwilę nie będzie.Pani Kruk właśnie poczuła powołanie...nie...nie do klasztoru / Ofelio ,idź do klasztoru !!!/ ale do sejmu...

Schody trzeba pokonywać, Ty to lubisz, trudności Cię uskrzydlają, emigrację wewnętrzną zostaw gamoniom

o. R. wystosował do PO jakiś protest w związku z nadużyciem jego szlachetnej osoby w jakiejś reklamówce wyborczej. Nie słuchałam dokładnie, jutro przeczytam, bo będzie na str. N.Dz.

Na likwidację KRRiT nie liczę, każda "wadza" chce tv publiczną (przepraszam za wyrażenie) miec dla siebie. Temat stary, z brodą, która odrasta
  #57  
Nieprzeczytane 20-09-2007, 00:47
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Główki

Cytat:
Napisał Lila
O to chodzi,że oni zapomnieli...
A folksdojczom to się główki goliło na łyso,ponoć..Chociaż Ci z zaboru dawniej pruskiego ,to chyba trudno mieli..
A polscy patrioci ? Pamiętacie Poznań i akcję Warthegau ?
1 godzina na spakowane i ....raus ..

Mój osobisty teść właśnie trafił do Częstochowy.I już do Poznania nie wrócił,bo dom był ogołocony ze wszystkiego i na dziko wprowadziła się rodzina z pięciorgiem dzieci..
się goliło za związki bardzo osobiste, bo cielesne z Niemcami.

Poznaniaków niektórzy okupanci traktowali początkowo jak swoich, a kiedy się przekonali, że tak nie jest, traktowali ich jak resztę Polaków.

Niekiedy nie dawali nawet 1h na opuszczenie domu czy mieszkania.
  #58  
Nieprzeczytane 20-09-2007, 12:17
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Pytanie do Ewity

Miller startuje z Łodzi, z listy S.
Co na to łodzianie?
  #59  
Nieprzeczytane 20-09-2007, 13:01
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Polu

Cytat:
Napisał POLA
Polacy, "patrioci" też podpisywali volkslisty, donosili, podlizywali się Niemcom, też takich rodaków mamy na swoim narodowym sumieniu. Szuje są wszędzie.
ale to Niemcy rozpętali II wojnę światową, gdyby tego nie zrobili nie byłoby volkslisty. Oczywiście nie usprawiedliwiam tych Polaków, którzy podpisali tę listę bo niestety szuje były, są i będą wszędzie co widać i słychać na codzień np. w naszej polityce.
  #60  
Nieprzeczytane 20-09-2007, 15:30
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?...rticleId=60971

no i proszę bardzo - sąd orzekł, że sprawa się przedawniła. I bardzo dobrze orzekł. Tak samo jak wcześniej o oddaniu gruntów i nieruchomości - nie wszystkich tylko tych na które nie było ksiąg wieczystych, za pozostałe o ile dobrze pamiętam dostała odszkodowanie "państwowe". Chciała absurdalnie więcej i sąd ją ... obarczył kosztami sądowymi. Nie potrzeba było polityków i całego hałasu, który wprowadził tylko bezsensowne zamieszanie i niepotrzebnie "zmiksował" te sprawy (z lat 70-tych) z tymi "wypędzeniami" powojennymi gdzie w ogóle do procesów nie będzie dochodziło bo właśnie tam była brana pod uwagę kwestia agresorów (właśnie się z takim postępowaniem WŁASNEGO KRAJU - czyli Niemiec - pani Steinbach pogodzić nie może). Ale te dwie sprawy nie mają ze sobą dokładnie nic wspólnego.

Mam nadzieję, że kolejne tego typu pozwy będą załatwiane równie sprawiedliwie a Polacy mieszkający w domach o nieuregulowanym statusie prawnym ruszą wreszcie tyłki żeby go uregulować, zamiast tylko narzekać na złych Niemców.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wybory - idźcie głosować cz. III Ewunia Polityka - wątki archiwalne 270 19-10-2007 23:59
Wybory - idźcie głosować Ewunia Polityka - wątki archiwalne 586 18-09-2007 22:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.