menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 15:40
ed-q ed-q jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Rzeszów
Posty: 156
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Myślę ze badania lekarskie kierowców powinny być obowiązkowe......

Nieporozumienie! Ja kwestionuję TYLKO (żartobliwe) uogólnienie Poli cytuję:"....jako że z wiekiem sprawność wszelka...opada." (podkreślenie moje).

ed-q
  #42  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 15:51
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał ed-q
...na Twoje zbyt daleko idące "uogólnienie"!ed-q
Wyjątki się zdarzają, wszędzie...ponoć, ale jakoś nie słyszałam, żeby ci po sześćdziesiątce chwalili się, że im wszelka sprawność się podnosi.
Może się nie chwalą?
  #43  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:01
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Myślę ze badania lekarskie kierowców powinny być obowiązkowe już po 60 roku życia.Badania to jedno a bezwględne egzekwowanie zatrzymanie prawa jazdy w wypadku kłopotów ze zdrowiem to drugie.
Ponadto kazdy kto jedzie w małym samochodzie w kapeluszu z twarzą przyklejoną do szyby powinien być natychmiast wysadzony i dożywotnio pozbawiony prawa jazdy.
Od instruktorów wiem, że nie chodzi o zapis, chodzi o jakość tych badań.
Rozmowa z nimi była niezmiernie frapująca.

Matko kochana, mnie już nie ma, mnie zasypujeee!!! jak w 81', ale po 13.12. odśnieżali.
Tylko niech mi telefonu nie wyłączą...i prądu też.
  #44  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:04
ed-q ed-q jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Rzeszów
Posty: 156
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Wyjątki się zdarzają, wszędzie...ponoć, ale jakoś nie słyszałam, żeby ci po sześćdziesiątce chwalili się, że im wszelka sprawność się podnosi.
Może się nie chwalą?
Może! Ale o "podnoszeniu" sprawności - jak piszesz - ja także nie słyszałem!

ed-q
  #45  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:27
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał ed-q
Może! Ale o "podnoszeniu" sprawności - jak piszesz - ja także nie słyszałem!ed-q
Constatns?
Eee...chyba nie.
No to jak o podnoszeniu nie słyszałeś, to może jednak opada?
  #46  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:38
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Gosiewski

był be, nie podobał się podobno prezydentowi, więc namówił brata, żeby go upchnął gdzieś na bok, co ten uczynił, i dał na pierwszą linię twarz wizerunkowo ładniejszą, Grażyny Gęsickiej.
Słusznie postąpił prezes, też za Gosiewskim nie przepadam.
  #47  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:42
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Potrzeba nam dziś nowego "non possumus"

Aż strach pomyśleć, w którym miejscu bylibyśmy dziś jako Naród, jakie byłoby nasze społeczeństwo, jak wyglądałaby nasza wiara, jakie miejsce zajmowałyby Kościół, religia katolicka w naszym życiu, gdyby ponad sześćdziesiąt lat temu Pan Bóg nie postawił na czele Kościoła w Polsce księdza Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego - wielkiego kapłana, wielkiego patrioty, jednego z najwybitniejszych Polaków i jednego z największych Prymasów Polski. Ten Książę Kościoła był zarazem znakomitym mężem stanu, realistycznym strategiem, doskonale zorientowanym w polityce. Ale nade wszystko był człowiekiem głębokiej wiary, który swoje życie zawierzył Bogu. (N.Dz)
  #48  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:56
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

No, to mamy kolejną partię...na kanapie... 2xP czyli Polska Plus, skrót ładny.
Będziemy się przyglądać tym "ogryzkom" po PiSie.
Rozbawił mnie program tej partii, nie koła już, partii, o wielce ambitnych, ba, rewolucyjnych założeniach.
Co proponują?
1. Likwidację KRUS.
2. Reformę finansów publicznych
3. Reformę zdrowia
4. Reformę emerytalną.
5. Reszty nie pamiętam, ale w podobnym stylu

Obśmiałam sie jak norka. łatwo jest rzucać takie nośne hasła, jak sternikiem jest kto inny, ale jak się ster przejmie - oo, to już gorzej, bo reszta majtków jakaś przeciwna tym zmianom.

PP życzę powodzenia...nie tylko w kwestii budowania programów.
  #49  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:58
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Aż strach pomyśleć, ...
No strach, strach się bać, ale my tu o polityce...bieżącej raczej.
  #50  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 17:00
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
PiS musiał się wycofać z rządzenia, bo pomysłu na rządzenie nie miał i zmęczył się okrutnie. PiS na walce się zna, owszem, na demontażu wszelkim - jak najbardziej - historycznie potwierdzone przez bliźniaków.

PO też specjalnie nie ma pomysłu na rządzenie, ale jeszcze nie musi zwijać żagli.
Ponadto...niezadowolenie nie świadczy jeszcze o tym, że nadszedł czas na rozwód...z władzą.
Jakie demontaże i rozwałki? Od tego był Wałęsa. Tubą propagandową PO jesteś?
PiS miał pomysły i część zdążył zrealizować. A PO miało pełne szuflady gotowych ustaw tylko im to biurko ukradli. Tak więc po objęciu władzy sejm i senat miał dłuższe bezrobocie.

Czekali na pomysł żeby coś uchwalić. Pomysłu na Sł. Zdr. nie było--więc sprzedać i będziemy mieli z głowy. Czego dotkną to niewypał np. stocznie. Pomysłów żadnych. Chyba że jak nas skubnąć. Ma powstać rezerwa paliw. Pomysł słuszny lecz kierowcy zapłacą za budowę zbiorników. Czy zbiorniki powstaną to nie wiem ale płacić będzie trzeba. Jak? Link daję
http://www.pressmedia.com.pl/sn/inde..._pdf=1&id=7366

A ze szczepionkami to się Kopacz przypadkiem udało. Nie było na to kasy bo trzeba by komuś zabrać. Podobno Bangladesz i Korea Północna też nie kupiły.
  #51  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 17:08
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
był be, nie podobał się podobno prezydentowi, więc namówił brata, żeby go upchnął gdzieś na bok, co ten uczynił, i dał na pierwszą linię twarz wizerunkowo ładniejszą, Grażyny Gęsickiej.
Słusznie postąpił prezes, też za Gosiewskim nie przepadam.
Bierzesz te przypuszczenia z sufitu czy wysysasz z palca? Może jesteś pytia delficka? Podobno; podobno lubiłem kiedyś bajki.
  #52  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 17:12
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Lila!!!

Ponieważ ulegasz stopniowo urokowi wilczka lewicy, któremu ja przyglądam się od dłuższego czasu z niemałym zaciekawieniem, a którego podejrzewam o wilczy niemal apetyt...na stanowiska, polecam to:
http://www.rp.pl/artykul/417031_Przy...y__wygrac.html

A tu "zajawka", taki smaczek na zachętę:
Cytat:
Jest jak kowboj. Lubi ostrą jazdę i dobrą zabawę. Niespokojny duch. Uwielbia czarować, jeszcze bardziej uwielbia być uwielbiany. Ma miękkie serce, pomaga słabym, ale gotów jest załatwić przeciwnika ciosem w plecy. Panny z westernowego miasteczka wzdychają za nim, mężczyźni przyglądają się z zaciekawieniem, chcą się z nim napić, niektórzy zaczynają nienawidzić. A on prze jak taran. Nie marzy, by zostać szeryfem. Chce dużo, dużo więcej.
Dalej...jeszcze ciekawiej.

Lila, pług ręczny jaki podesłać?
Zasypało Cię czy co? mnie tak, moja załoga nie nadąża i śniegu ma już po kokardy.
  #53  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 17:29
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
A ze szczepionkami to się Kopacz przypadkiem udało. Nie było na to kasy bo trzeba by komuś zabrać. Podobno Bangladesz i Korea Północna też nie kupiły.
Jakoś wszystko przypadkiem się udaje, szczepionki, nierozdawanie pieniędzy, wykoszenie stoczni bo to dobre pociągnięcie, wreszcie przestanę dopłacać, spokój za granicą... i jeszcze szereg przypadkiem, no i przypadkiem też nie widzę Ziobry jak otwieram lodówkę..... ale wiele się tez nie udaje, nie zaprzeczam.....za to Kaczyńskiemu udał się i Lepper i Giertych i jeszcze dużo innych podobnych rzeczy... ale pozapominali ludzie....
  #54  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 17:36
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Jip, daj spokój, pewna kategoria ludzi tak dalece zmalkontenciała, że powiada: nawet kryzys nam się nie udał.
  #55  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 18:12
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Jakoś wszystko przypadkiem się udaje, szczepionki, nierozdawanie pieniędzy, wykoszenie stoczni bo to dobre pociągnięcie, wreszcie przestanę dopłacać, spokój za granicą... i jeszcze szereg przypadkiem, no i przypadkiem też nie widzę Ziobry jak otwieram lodówkę..... ale wiele się tez nie udaje, nie zaprzeczam.....za to Kaczyńskiemu udał się i Lepper i Giertych i jeszcze dużo innych podobnych rzeczy... ale pozapominali ludzie....
Nie pamiętasz jak Tusk obiecywał, że będzie się budować statki? Jeszcze przed wyborami do PE to powtarzał. Mamy katarskiego kupca itd. Więc to było "dobre pociągnięcie" czy też z planów Tuska wyszło g****? Przerosło to możliwości Tuska i Grada?

PO udaje się planowanie i realizacja przekrętów. Czy w PiS byli Misiaki, Sawickie i ostatnio z górnej półki Grześ, Miro, Zdzicho?

A Pawlakowi Tusk nie rusza KRUS, nie wytyka nepotyzmu itd. Dlatego ma wiernego psa. Maszynkę do głosowania "za".
Kaczyński nie miał wyboru. Musiał wziąć Giertycha i Leppera, bo chłopcy z PO [przegrani] chcieli tyle jakby wygrali wybory. Ich pazerność nie doprowadziła do koalicji PiS-PO. Próba z "przystawkami" nie wyszła, więc zadecydował nowe wybory.

PO będzie się trzymać władzy, aż 99% będzie oceniać źle.
A komisje będą trwać dokąd PO przy władzy. To dodatkowy grosz dla "komisarzy", no i TV pokazuje mordki.
  #56  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 18:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Najlepsze to były mundurki Giertycha, dzieci zamiast kromy chleba dostać do łapy, musiały w mundurkach paradować. Co tam, że, głodne ale umundurowane.Klaskali koalicjanci nawet nogami by było głośniej.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #57  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 18:40
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Bezstronna będę : śnieg mnie zasypuje - to też wina Tuska... wg niektórych malkontentów.

Tadziu, mundurki nie były jeszcze najgorsze.
  #58  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 18:41
Ada 33's Avatar
Ada 33 Ada 33 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 4 868
Domyślnie

A co złego jest w mundurkach?...to lepiej jest,niż chodzenie do szkoły z gołym brzuchem!
W wielu szanujących się szkołach w kraju i za granicą wymagany jest stosowny strój i nie czytałam aby z tego powodu wystąpiły jakieś szkody natury zdrowotnej czy wychowawczej.
  #59  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 18:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Polu mundurki dałem jako przykład.
Czemu PiS nie sprzedał stoczni, była inna -lepsza- sytuacja gospodarcza na świecie.
Czemu nie zlikwidował KRUS-u bo Leppera całował po pietach.
Szkoda klawiatury
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #60  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 18:47
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie O dobrych wynikach Tusk mówi w kółko, ale tego nam nie powiedział.

http://www.rp.pl/artykul/19420,400191.html więcej do kasy UE

W tegorocznym budżecie zabezpieczono na wpłatę do unijnej kasy kwotę 12,4 mld zł, tymczasem z racji bardzo dobrych wyników naszej gospodarki musimy dać więcej. – Rada Europy i Parlament Europejski dziesięciokrotnie w tym roku korygowały budżet – czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu opublikowanym po posiedzeniu Rady Ministrów. 279 mln euro więcej musimy wpłacić do unijnej kasy w tym roku--cytat na zachętę poczytania. Przy okazji państwa UE [bogate], przyznały sobie ulgi.

Tusk i Sikorski nic nie działacie? Może wspomożemy biedaków Niemców i Austryjaków i Szwedów hojniej? Tusku--potrzebujesz przecież przychylności ich prasy, więc będziesz cicho siedział. Może czekasz aż Prezydent to załatwi?

Bagatelka--zapłacimy dodatkowo 279 mln €, czyli ca 1 miliard i 120 mln zł.
Czyli 12,4 mld + 1,12 mld dodatkowo. Prawie 10% więcej.


Jaki jest ten rząd sam widzisz. Zielona wyspa Tuska bo nasz wzrost PKB jak obejmował rząd było 7% i teraz jest 1,7%. Niemcy 2 lata temu 2% a teraz 0%
My spadaliśmy z dużego poziomu [7%] to do zera nie spadło. Niemcy w ten sam sposób [minus 5,3%] powinni mieć na minusie 3,3%. Ale mieli mniejsze spadanie niż my.

To sukces? Ale jaki, gdzie ustawy ułatwiające przedsiębiorstwom? O tym mówią z "klubu Biznesu", że na obiecankach się skończyło.. To słaba złotówka napędziła eksport no i nasza konsumpcja pomogła.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XX cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 530 16-11-2009 08:37
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...IX cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 506 01-12-2008 23:21
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.