menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > zagranica > Europa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 23:07
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Słowiczko...ja nie miałam na myśli normalnych ludzi, tylko ogólnie, a zwłaszcza chodziło mi o politykę w stosunku do innych państw....W każdym kraju są wartościowi i szlachetni ludzie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 20:31
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Słowiczko...ja nie miałam na myśli normalnych ludzi, tylko ogólnie, a zwłaszcza chodziło mi o politykę w stosunku do innych państw....W każdym kraju są wartościowi i szlachetni ludzie....

A mialo byc o Europie!?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 22:11
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

No i widzisz Marbello, zaczęłam o Krakowie (to w Europie) a skończyłam na Hameryce i jeszcze Słowiczka mnie zbeształa...buuuu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 22:41
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Norwegia p
Piekny kraj ale dla turysty. Ludzie raczej zamknieci, mało komunikatywni. Zgadzam sie z Kazikiem, ze pogoda jest mordercza, deszcz, mgla, zimno, sloneczko krotko swieci. Ale wycieczka po fiordach jedno cudo. Krewetki zywe? przeciez trzeba je albo usmazyc albo po prostu ugotować.
Sprzedają jak u nas karpia, podbierakiem ze zbiornika -wanny, klient sobie ugotuje i wie że świeże. Dodam że tam po kolacji panowie talerze zanoszą do kuchni, zmieniają lub trzepią obrus, małe sprzątanie jeżeli trzeba, ale zmywaniem zajmuje się maszyna. Tak po gościach pani domu nie ma kłopotu-sami posprzątali i teraz kawa i kielich. Jeden, bo po drugim patrzą dziwnie, po trzecim uznają, że mam "problemy". Siostra kopała mnie pod stołem, gdy jeden Norweg nalewał mi kolejnego. Więc to powód kolejny-Polakowi szkodzi wódka [w małych dawkach]. Nie mogłem zostać, no i jak by wyglądała moja emerytura? I tu i tam za mało wypracowanych lat-więc co socjal norweski na starość?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 22:48
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Fajna ta Norwegia. Taka czysta, ekologiczna i trzeżwa.
Ja tak lubię i z pewnością byłoby mi tam dobrze.... tylko troche za zimno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 23:12
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Dla jp50--minusów widzę w Norwegii też sporo

Tam dzieci sprzątają po posiłku na leśnym stoliku przy autostradzie. Jest co kilkanaście km. takie coś. Trzeba uczyć malucha. W Malmo czekając na prom-widziałem rodzinkę wyrzucającą śmieci na trawnik-pojemnik był jakieś 8m dalej. Rodzinka wyglądała na Romów. Samochód na rej. szwedzkiej, luksusowy, a w środku niereformowalni, ich dzieci mimo złego przykładu rodziców będą inne, bo rówieśnicy ich nauczą. A w Norwegii nie podobało mi się: u nas też zasada prawy ma pierwszeństwo, ale jadąc główną wiem że nikt mi nie wyskoczy z bocznej "drobnej" uliczki, a tam prawie brak znaków "ustąp pierwszeństwa"-makabra, to spowalnia jazdę bo nie znam miasta i tuż za drzewami może być skrzyżowanie. Z wąskiej uliczki [ale z prawej strony]-i ma pierwszeństwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 23:21
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Kazimierzu, ale ja bym sobie z tym poradziła ponieważ na osiedlu na którym mieszkam też ten z prawej ma pierwszeństwo. Jest to dość duże osiedle domów jednorodzinnych i tutaj też nie ma znaków.
Tylko nasi kierowcy mają ułańską fantazje i jeżdżą bardzo niebezpiecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 23:54
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Tam dzieci sprzątają po posiłku na leśnym stoliku przy autostradzie. Jest co kilkanaście km. takie coś. Trzeba uczyć malucha. W Malmo czekając na prom-widziałem rodzinkę wyrzucającą śmieci na trawnik-pojemnik był jakieś 8m dalej. Rodzinka wyglądała na Romów. Samochód na rej. szwedzkiej, luksusowy, a w środku niereformowalni, ich dzieci mimo złego przykładu rodziców będą inne, bo rówieśnicy ich nauczą. A w Norwegii nie podobało mi się: u nas też zasada prawy ma pierwszeństwo, ale jadąc główną wiem że nikt mi nie wyskoczy z bocznej "drobnej" uliczki, a tam prawie brak znaków "ustąp pierwszeństwa"-makabra, to spowalnia jazdę bo nie znam miasta i tuż za drzewami może być skrzyżowanie. Z wąskiej uliczki [ale z prawej strony]-i ma pierwszeństwo.
W Norwegii bylam tylko na wycieczce wiec nie bede sie madrzyc, ze znam. Tu gdzie mieszkam spora czesc roku tj. na Costa del Sol jest odgroma ilosc Norwegow, blisko nas jest taki kosciol-sekta norweska i czesto widzimy tych ludzi. Norwegowie maja spore klopoty w asymilacji wsrod Anglikow, ktorzy sa tu przewaga, oraz Niemcow. Jak wszyscy ludzie z "gor" sa zamknieci w sobie.
Przpominaja mi Szwajcarow z malutkich kantonow polozonych w gorach.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 05-08-2008, 02:15
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie polska jazda

No ale przed przejściem dla pieszych [bez świateł] zatrzymują się auta [w obie strony] jak pieszy jest na krawężniku. W Norwegii oczywiście. Po powrocie robię to samo jakieś 2 tyg.,ale ponaglany z tyłu klaksonem po 2 tyg. znowu chamieję. Wracam do grona polskich kierowców. Ale miałem też taki widok: dwie "miniuwy", tak po 17 lat-żując gumę szły na przejściu jak Lepper na blokadach. Za mną zatrzymała się ciężarówka-oni widzieli z wysoka dobrze i pokazywał palcem, kierowca do pasażera na te dwie. Mogłem postraszyć klaksonem, lub ruszyć o metr. Bo szły specjalnie powoli. Ale na taki widok mimo swojego wieku i posiadania córki 2 razy starszej niż te lole-to wymiękam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 05-08-2008, 02:43
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Zapraszam cie do Hiszpanii

Cytat:
Napisał Kazik
No ale przed przejściem dla pieszych [bez świateł] zatrzymują się auta [w obie strony] jak pieszy jest na krawężniku. W Norwegii oczywiście. Po powrocie robię to samo jakieś 2 tyg.,ale ponaglany z tyłu klaksonem po 2 tyg. znowu chamieję. Wracam do grona polskich kierowców. Ale miałem też taki widok: dwie "miniuwy", tak po 17 lat-żując gumę szły na przejściu jak Lepper na blokadach. Za mną zatrzymała się ciężarówka-oni widzieli z wysoka dobrze i pokazywał palcem, kierowca do pasażera na te dwie. Mogłem postraszyć klaksonem, lub ruszyć o metr. Bo szły specjalnie powoli. Ale na taki widok mimo swojego wieku i posiadania córki 2 razy starszej niż te lole-to wymiękam.

Kaziu, zapraszam cie do Hiszpanii, na Costa del Sol - to dopiero ci wlosy deba stana. Hiszpanscy kierowcy uwazaja, ze samochod jest bykiem a autostrada arena. Nie respektuja niczego. Ponad 30% hiszpanskich "byczkow" nie posiada prawa jazdy a ca 40% nie ubezpiecza samochodow. Nie mowiac juz o konsumpcji alkoholu i cpania cocainy (najwieksza konsumpcja na swiecie - wg statystyk). Pasy dla pieszych? - mozna pomarzyc. Autovia N-340 jest jedna z najsmiertelniejszych w Europie. Teraz zaczeli im troche dokrecac sruby - ale to nie daje zadnego efektu. A samochody maja dobre - Unia wladowala w nich miliardy - biedna ludnosc zaczela sie dorabiac - ale cywilizacja ciagle 50 lat wstecz.
Dlatego, nie narzekaj na kierowcow w Polsce , w porownaniu z Hiszpanami sa grzeczniutkimi owieczkami.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 05-08-2008, 09:28
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Hiszpanie mają jeszcze jedną ceche podobną do naszej.
Bardzo okradają turystów.
Byłam kilka razy w Hiszpani, na Costa del Sol również i to z czym tam się spotkałam przeraziło mnie.
Na spacer najlepiej iść bez torebki, ale w hotelu też strach ją zostawić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 05-08-2008, 15:53
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Moj znajomy

zostal okradziony w hotelu... w nocy.. Rano obudzil sie bez portfela, komputera, aparatu fot. etc...

To bylo w Israelu..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 05-08-2008, 20:52
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Z tego wniosek, że kradną na całym świecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 05-08-2008, 21:27
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie JP

tak !!! ale tylko zlodzieje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 05-08-2008, 23:03
ZbyszekK ZbyszekK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 34
Domyślnie

Kaziu, nie będziesz sam...
Coś jakby wymiotło mężczyzn z tego podforum. Więc dołączam. Dlaczego? Bo chcę dzielić los Kazia, jedynego jak dotychczas mężczyzny w tej dyskusji.
A poza tym z wyrachowania - liczę na zaproszenie marabelli123 i to dokąd? do Hiszpanii.
Już idę odkurzyć walizkę - jak przystało na seniora - na kółkach.
ZbyszekK
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 06-08-2008, 00:20
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Zbyszku, do Hiszpani możesz jechać bez zaproszenia, nawet bez paszportu !!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 06-08-2008, 00:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Takis?

Cytat:
Napisał ZbyszekK
Kaziu, nie będziesz sam...
Coś jakby wymiotło mężczyzn z tego podforum. Więc dołączam. Dlaczego? Bo chcę dzielić los Kazia, jedynego jak dotychczas mężczyzny w tej dyskusji.
A poza tym z wyrachowania - liczę na zaproszenie marabelli123 i to dokąd? do Hiszpanii.
Już idę odkurzyć walizkę - jak przystało na seniora - na kółkach.
ZbyszekK

Nie potrzebujesz zaproszenia, kupujesz bilet w norway.no, zmieniasz zlotowki na Euro i w droge. Ah, zapomnialam, nie zapomnij plazowek bo tu goraco, dzis bylo tylko 36 stopnie. jak nie lubisz hoteli to na plazy duzo wolnego miejsca.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 06-08-2008, 01:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Ano kradna!

Cytat:
Napisał jp50
Z tego wniosek, że kradną na całym świecie.

Szwajcaria, ktora kiedys miala opinie super bezpiecznego i policyjnego panstwa tez kradna i to jak! Pod koniec lat 90-tych bylam na obiedzie z klientem naszego gabinetu w jednej z lepszych restauracji w Genevie. Powiesilam torebke na siedzeniu fotela. Obiad skonczony, chce placic....i torby nie ma. Zamieszanie, przeprosiny (bo to niemila blama dla tego typu restauracji). Dwa dni pozniej torba zostala znaleziona pod "zegarem" kwiatowym przy jeziorze - zginely pieniadze, karty kredytowei telefon. Odzyskalam wszystkie dokumenty, klucze od domu, od biura i samochodu.

W Marbelli czy Paryzu jak ci zwina torebke - bujaj sie sloniu - niczego nie znajdziesz i zeby bylo weselej policjanci sie podsmiewuja z ciebie.

Wniosek: zlodzieje w Szwajcarii sa profesjonalni a w Hiszpanii i Francji - amatorzy!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 06-08-2008, 09:39
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

A jacy są u nas ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 06-08-2008, 09:42
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
A jacy są u nas ?

Nie uwierzysz, ale nikt mnie jeszcze w Polsce nie okradl, nie napadl ......mimo non-stop ostrzezen w prasie i TV. Pewnie mnie omijaja, albo mam odrzucajacy zapach! Hihihihi
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Europa, upały, plażowanie Mar-Basia Europa 12 07-01-2020 19:49
Europa dyskryminuje osoby starsze? - komentarze Basia. Ogólny 26 11-05-2008 16:02
Europa i wolontariat - komentarze czort Ogólny 3 03-04-2007 22:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.