menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > zagranica > Europa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 00:56
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

I tak cię wykąpię w szampanie.
Czy w Europie, czy nie, to nie jest takie ważne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 00:58
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Myślę szczerze i otwarcie ,że przeciętny polski senior czuje się w Europie średnio .Z wielu powodów
-Po pierwsze on jej nie zna bo jest średnio rozgarnięty i rzadko wychyla nos poza trasę telewizor,sklep,dom,działka . kościół
-po drugie on się jej boi bo nie zna języków
-po trzecie on się w niej czuje niepewnie bo jest mniej zamożny od europejskich seniorów ,nie grywa w golfa ,nie chodzi do restauracji ,nie korzysta z radości bycia seniorem-bo dzieci ,bo wnuki ,bo mała emerytura ,bo małe mieszkanie itd
-po czwarte czuje się jeszcze bardziej niepewnie bo nie rozumie dlaczego nikt na nikogo nie patrzy ,nie wydziwia ,dlaczego ludzie sa uprzejmi ,dlaczego tyle kolorowych dlaczego ....nie bardzo potrafi rozmawiać o rzeczach innych niż"że dom,że szkoła ,że sąsiadka znów zalała mieszkanie" nie czuje się pewnie w rozmowach o sztuce i kulturze w abstrakcyjnych żartach i uważa,że "nie wypada w tym wieku" tak się ubierać ,zachowywać ,tańczyć ,bawić ,kochać ,chodzić w pojedynkę do knajpy i do kina.
Zaznaczam ,że mówię o przeciętnym polskim seniorze- w przedziale wieku 60+ zamieszkującym niewielka miejscowość, o wykształceniu średnim i poniżej i dochodzie na poziomie ok 400 euro miesięcznie.-bo to jest przeciętny polski senior
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:09
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Myślę szczerze i otwarcie ,że przeciętny polski senior czuje się w Europie średnio .Z wielu powodów
-Po pierwsze on jej nie zna bo jest średnio rozgarnięty i rzadko wychyla nos poza trasę telewizor,sklep,dom,działka . kościół
-po drugie on się jej boi bo nie zna języków
-po trzecie on się w niej czuje niepewnie bo jest mniej zamożny od europejskich seniorów ,nie grywa w golfa ,nie chodzi do restauracji ,nie korzysta z radości bycia seniorem-bo dzieci ,bo wnuki ,bo mała emerytura ,bo małe mieszkanie itd
-po czwarte czuje się jeszcze bardziej niepewnie bo nie rozumie dlaczego nikt na nikogo nie patrzy ,nie wydziwia ,dlaczego ludzie sa uprzejmi ,dlaczego tyle kolorowych dlaczego ....nie bardzo potrafi rozmawiać o rzeczach innych niż"że dom,że szkoła ,że sąsiadka znów zalała mieszkanie" nie czuje się pewnie w rozmowach o sztuce i kulturze w abstrakcyjnych żartach i uważa,że "nie wypada w tym wieku" tak się ubierać ,zachowywać ,tańczyć ,bawić ,kochać ,chodzić w pojedynkę do knajpy i do kina.
Zaznaczam ,że mówię o przeciętnym polskim seniorze- w przedziale wieku 60+ zamieszkującym niewielka miejscowość, o wykształceniu średnim i poniżej i dochodzie na poziomie ok 400 euro miesięcznie.-bo to jest przeciętny polski senior

eeee tam taki jest kazdy senior nie tylko polski czy europejski..Po prostu nie wszyscy juz sa tacy swiatowi i bywalcy... Co wcale nie znaczy ze ten senior nic nie wie i jest gorszy od mlodych.. Oj , jeszcze ci mlodzi duuuuuuuzo mogliby sie od tych seniorow nauczyc.. gdzyby tylko chcieli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:12
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Myślę szczerze i otwarcie ,że przeciętny polski senior czuje się w Europie średnio .Z wielu powodów
-Po pierwsze on jej nie zna bo jest średnio rozgarnięty i rzadko wychyla nos poza trasę telewizor,sklep,dom,działka . kościół
-po drugie on się jej boi bo nie zna języków
-po trzecie on się w niej czuje niepewnie bo jest mniej zamożny od europejskich seniorów ,nie grywa w golfa ,nie chodzi do restauracji ,nie korzysta z radości bycia seniorem-bo dzieci ,bo wnuki ,bo mała emerytura ,bo małe mieszkanie itd
-po czwarte czuje się jeszcze bardziej niepewnie bo nie rozumie dlaczego nikt na nikogo nie patrzy ,nie wydziwia ,dlaczego ludzie sa uprzejmi ,dlaczego tyle kolorowych dlaczego ....nie bardzo potrafi rozmawiać o rzeczach innych niż"że dom,że szkoła ,że sąsiadka znów zalała mieszkanie" nie czuje się pewnie w rozmowach o sztuce i kulturze w abstrakcyjnych żartach i uważa,że "nie wypada w tym wieku" tak się ubierać ,zachowywać ,tańczyć ,bawić ,kochać ,chodzić w pojedynkę do knajpy i do kina.
Zaznaczam ,że mówię o przeciętnym polskim seniorze- w przedziale wieku 60+ zamieszkującym niewielka miejscowość, o wykształceniu średnim i poniżej i dochodzie na poziomie ok 400 euro miesięcznie.-bo to jest przeciętny polski senior

Malgosiu, znam w Polsce seniorow, ktorzy graja w golfa, nie siedza nosem w telewizorze, nie chodza do kosciola, maja wiecej niz Euro 400/miesiecznie - rowniez biadola, nie smieja sie, maja long face! Cos w tym jest.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:18
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
eeee tam taki jest kazdy senior nie tylko polski czy europejski..Po prostu nie wszyscy juz sa tacy swiatowi i bywalcy... Co wcale nie znaczy ze ten senior nic nie wie i jest gorszy od mlodych.. Oj , jeszcze ci mlodzi duuuuuuuzo mogliby sie od tych seniorow nauczyc.. gdzyby tylko chcieli.

Asiu ,tak ,ale ja usiłowałam przedstawić przeciętnego seniora ,a nie bywałego ,kulturalnego ,wykształconego ,mądrego ,władającego biegle językami ,mającego licznych przyjaciół i życie osobiste ,podróżującego ,otwartego ,biegającego z wprawą po internecie ,czynnego i godnie żyjącego z owoców swej pracy na zasłużonym odpoczynku.To NIE jest obraz przeciętnego polskiego seniora tylko pewnej nie tak znów bardzo licznej grupy.Przeciętna moim zdaniem jest taka jak przedstawiłam co czynię na podstawie literatury oraz własnych obserwacji
Zresztą to forum niestety, w wielu wypadkach moje obserwacje potwierdza- jakkolwiek trudno powiedzieć ,żeby większość wypowiadających się tu była reprezentantami smutnego polskiego przeciętnego seniorstwa.
Dla tego chodzi mi po głowie pewien pomysł ,żeby w maleńkim zakresie tę sytuację starć się na poziomie bardzo wąskim i lokalnym zmieniać
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:19
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Wiecie co

ale golf to dla mnie jest symbolem wlasnie staruszka w przykrotkich spodniach..Wole Polo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Masz ci los...

Małgoś,tak właśnie jest w małych miejscowościach.A nawet jeszcze gorzej..
A co się dzieje na ścianie wschodniej ? Polska B..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:28
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Malgosiu, znam w Polsce seniorow, ktorzy graja w golfa, nie siedza nosem w telewizorze, nie chodza do kosciola, maja wiecej niz Euro 400/miesiecznie - rowniez biadola, nie smieja sie, maja long face! Cos w tym jest.
Marebello ja też znam i to bardzo wielu, to co napisałam to było lekko prowokacyjne uogólnienie. Ludzie!!!!
Pytanie brzmialo jak polski senior czuje się w Europie
,wielu bardzo wielu odetchnęło z ulgą ,że do dzieci blisko się zrobiło ,że można korzystać z uroków świata ,za nie takie znów wielkie pieniądze ,ale to nie jest odczucie przeciętnego polskiego seniora .Albowiem będe się upierać ,że polska przeciętna to nie jest mieszkaniec wielkiego miasta z wyższym wyksztalceniem i dochodach powyżej sredniej krajowej. Zmiećccie mnie z powierzchni, a cdn.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:29
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

A Niemcy C? Hiszpania D, Wlochy F???
Co wy myslicie ze w innych krajach sami wyksztalceni bywalcy nic tylko chodza do opery i muzeow?? Ludzie!!
W Polsce ten zapyzialy chlop lepiej sie wyslawia i wiecej wie niz taki sam chlopina gdzies tam w Irlandii np..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:30
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Masz ci los...

Małgoś,tak właśnie jest w małych miejscowościach.A nawet jeszcze gorzej..
A co się dzieje na ścianie wschodniej ? Polska B..
Wierze z calego serca, ze powoli to sie zmieni. Przyklad: Hiszpania jeszcze 25 lat wstecz byla nedza, nic, ani szkol, ani znajomlosci jezyka, ludzie wyszli z tragicznym bagazem z epoki Franco. Unia im pomogla, Hiszpanie inteligentnie zainwestowali w budownictwo, szkolnictwo, sluzne zdrowia, struktury, drogi....przemysl. W dniu dzisiejszym sa liderami w Europie w wielu dziedzinach. A Irlandia - z plantacjami ziemniakow....analfabetyzmem - dzisiaj stoja na nogach dzieki Uni. Wierze, ze bedzie tak w Polsce, pod warunkiem, ze miliony dotacji z EU beda inteligentnie inwestowane. Mysle, ze za 5 lat nasi rodaczy beda na itentycznym poziomie co jego kolega z EU. Naturalnie nie mowie tu o bardzo bogatych Europejczykach, ktorzy stanowia odrebna grupe spoleczna.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:35
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No właśnie musi jeszcze sporo lat minąć ,żebyśmy dobiegli .Zobaczcie jak wiele już się pod wpływem Europy zmieniło począwszy od tego co jemy i jak się ubieramy.Jak bardzo pozytywnie myślące i otwarte na świat są nasze dzieci....myslę ,że nasza przynależność do Unii powoli zacznie zmieniać nam światopogląd ,że pomalutku pomalutku zaczniemy się stawać państwem obywatelskim..bo starsze pokolenie jeszcze tego nie umie ,a mlodsze jeszcze się do końca nie czuje wystarczająco pewnie
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:38
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Malgosiu

przeczytaj mopj post nr. 29
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:40
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Przeczytałam Asiu ,i oczywiście masz rację ,tylko chyba nie bardzo się rozumiemy.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:44
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Nie tyle sie nie rozumiemy Malgosiu ale raczej sie nie zgadzamy chyba..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 01:57
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Nie tyle sie nie rozumiemy Malgosiu ale raczej sie nie zgadzamy chyba..
Może ...myślałam ,że potoczy się dalej ta pogawędka ,ale widać nic z tego....No więc co myślisz o tym jak czuje się polski senior w Europie
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 02:06
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Malgosiu

mysle ze polski senior czuje sie dobrze w polskim wydaniu Europy. Jest pewny siebie i nie jest zapatrzony w zachodnia jej wersje.. jako ze jest mimo wszystko, mniej oglupiony przez reklamy, i konsumistyczne podejscie do zycia. Do tego wyksztalcenie na poziomie podstawowym i srednim dostal lepsze niz w innych panstwach Europy..co spowodowalo ze jest bardziej wygadany i rozgarniety.. Ja tak to odczuwam..

Jakakolwiek wypowiedz publiczna polskiego przecietnego seniora jest o niebo na wyzszym poziomie od takiego samego np Wlocha czy Francuza..( nie mowiac juz o Anglikach ktorzy na moj gust sa beznadziejni)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 02:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tylko ,żeby polski senior pozostał sobą, a jednocześnie umiał trochę "wyjść z ram" swojej polskości
Europa wersji razem ,a jednak osobno to jest to.Póki co taka jest i to jest w niej najbardziej fascynujące dla mnie...Oczywiście z wykluczeniem zunifikowanego świata wielkich miast a w nich wielkich korporacji i zglobalizowanych instytucji.Lubię wszystko w skali mikro -czyli na poziomie rodziny ,ulicy ,dzielnicy miejscowości-bo w takich miejscach czujesz to co jest specyficzne.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 02:17
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

A mnie sie wlasnie ta specyficznosc ( nie prowincjonalnosc)podoba..Pozwala na to aby rozwijac wlasne nie zabrudzone innymi kulturami spojrzenie na swiat.Jest sie autentycznym wtedy..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 02:34
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
A mnie sie wlasnie ta specyficznosc ( nie prowincjonalnosc)podoba..Pozwala na to aby rozwijac wlasne nie zabrudzone innymi kulturami spojrzenie na swiat.Jest sie autentycznym wtedy..
No toż pisze ,że mnie też z odrobina świeżego powietrza z zewnątrz
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 21-08-2008, 02:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
No toż pisze ,że mnie też z odrobina świeżego powietrza z zewnątrz


Alesmy sie dogadaly
Ja mowie o odrobinie swiezego powietrza z... wewnatrz he hehehe
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Europa, upały, plażowanie Mar-Basia Europa 12 07-01-2020 19:49
Nie ma to jak Europa! Mar-Basia Europa 45 05-02-2009 20:57
Europa dyskryminuje osoby starsze? - komentarze Basia. Ogólny 26 11-05-2008 16:02
Europa i wolontariat - komentarze czort Ogólny 3 03-04-2007 22:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.