menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Muzyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Muzyka Muzyka słuchana i wykonywana - od klasycznej do tej całkiem współczesnej, od opery do "Idola" - jedym słowem wszystko o świecie dźwięków.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #301  
Nieprzeczytane 21-02-2020, 18:12
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 388
Domyślnie

Camel, mamy tutaj dzięki Tobie prawdziwy przegląd prog rockowych kapel, dziękuję

Na dobre popołudnie posłuchajmy Petera Gabriela, tak mi od wczoraj w głowie gra ten wspaniały koncert
z 1993 roku z Modeny we Włoszech.

Peter Gabriel - Shaking The Tree (Secret World Live HD)

Peter Gabriel - In Your Eyes (Secret World Live)

Peter Gabriel - Blood Of Eden (Secret World Live)

Peter Gabriel - Sledgehammer (Live 93)

Peter Gabriel with Paula Cole HD Don t Give Up

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #302  
Nieprzeczytane 22-02-2020, 21:40
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka
Camel, mamy tutaj dzięki Tobie prawdziwy przegląd prog rockowych kapel, dziękuję

Na dobre popołudnie posłuchajmy Petera Gabriela, tak mi od wczoraj w głowie gra ten wspaniały koncert
z 1993 roku z Modeny we Włoszech.

Peter Gabriel - Shaking The Tree (Secret World Live HD)

Peter Gabriel - In Your Eyes (Secret World Live)

Peter Gabriel - Blood Of Eden (Secret World Live)

Peter Gabriel - Sledgehammer (Live 93)

Peter Gabriel with Paula Cole HD Don t Give Up



Witaj Lulko !


Chciałbym przypomnieć trzy utwory Petera Gabriela - świetny "Solsbury Hill", fascynujący "Family Snapshot" i chwytający za gardło "Mercy Street" z koncertu w Atenach 1987r oraz kilka nagrań artysty z towarzyszącymi paniami.
Peter Gabriel w czasie swojej kariery solowej współdziałał z kilkoma wokalistkami. Kilkakrotnie współpracował z piosenkarką Kate Bush. Największy sukces to ich wspólne nagranie „Don't Give Up ” z 1986r. Kate Bush zapewniła również podkład wokalny do „Games Without Frontiers” i „No Self Control” Gabriela w 1980r.
Współpracował również z Laurie Anderson przy dwóch wersjach jej kompozycji „Excellent Birds” - jednej dla jej albumu Mister Heartbreak z 1984r oraz innej wersji zatytułowanej „This is the Picture (Excellent Birds) na albumei So. W 1988r Gabriel pojawił się na albumie Joni Mitchell "Chalk Mark in a Rainstorm" w utworze „My Secret Place”.











Peter Gabriel - Solsbury Hill - Live In Athens 1987

https://www.youtube.com/watch?v=zpePvu3A_UM

Peter Gabriel - Family Snapshot - Live in Athens 1987
https://www.youtube.com/watch?v=drYvkbPmGo8

Peter Gabriel - Mercy Street - Live in Athens 1987
https://www.youtube.com/watch?v=wqep1Olp1Zw

Peter Gabriel - No Self Control - Kate Bush backing vocals
https://www.youtube.com/watch?v=3yEcTB2va5E

Joni Mitchel with Peter Gabriel - My Secret Place

https://www.youtube.com/watch?v=fQ0SfBzpdE4

Peter Gabriel & Laurie Anderson - This is The Picture
https://www.youtube.com/watch?v=d0TpztwmvVM


Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #303  
Nieprzeczytane 24-02-2020, 20:32
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 388
Domyślnie

Cytat:
Witaj Lulko !

Chciałbym przypomnieć trzy utwory Petera Gabriela - świetny "Solsbury Hill", fascynujący "Family Snapshot" i chwytający za gardło "Mercy Street" z koncertu w Atenach 1987r oraz kilka nagrań artysty z towarzyszącymi paniami.


Peter Gabriel - Mercy Street - Live in Athens 1987
https://www.youtube.com/watch?v=wqep1Olp1Zw

Witaj Camel, wykonanie genialne! Co za emocje!
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #304  
Nieprzeczytane 24-02-2020, 21:18
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 388
Domyślnie

45 lat temu ukazał się monument w dyskografii Led Zeppelin i historii rocka
- dwupłytowy album 'Physical Graffiti'


Led Zeppelin - Kashmir (Live from Celebration Day)



__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #305  
Nieprzeczytane 25-02-2020, 23:09
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 388
Domyślnie

Mam dzisiaj wieczór Gilmourowski, wspominam z łezką w oku
mój koncert życia - David Gilmour w Puli (Chorwacja)

David Gilmour - Wish You Were Here - Pula (12.09.2015)

David Gilmour - High Hopes - Pula (12.09.2015)



__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #306  
Nieprzeczytane 25-02-2020, 23:22
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie RIP Mark Hollis - Talk Talk

Witam !

Rok temu - 25 lutego 2019r odszedł Mark Hollis - wokalista i lider kultowego brytyjskiego zespołu Talk Talk. Urodził się 4 stycznia 1955r, zmarł w wieku 64 lat. Choć Talk Talk istniał zaledwie 10 lat, grupa zdążyła na stałe zapisać się w historii popkultury. W swojej twórczości zespół łączył synth pop oraz new romantic, a także szeroko rozumianą muzykę rockową. Zespół debiutował krążkiem „The Party’s Over” z 1982 roku. Popularność zyskał nieco później - po wydaniu albumu „It’s My Life”. Trzecia płyta „The Colour of Spring” z 1986r przyniosła Talk Talk złotą płytę na Wyspach. Na kolejnym krążku „Spirit of Eden” muzycy zaczęli odważnie eksperymentować z rockiem i jazzem, ale pomimo tego płyta okazała się ogromnym sukcesem artystycznym. Ostatnim albumem Talk Talk był nagrany dla Polydoru „Laughing Shock”, na którym grupa rozwinęła formułę ze „Spirit of Eden”. Po rozpadzie grupy w 1991r Mark Hollis nagrał jedynie imienną płytę solową, po czym wycofał się z przemysłu muzycznego.





Talk Talk - It's My Life - Live at Montreux 1986

https://www.youtube.com/watch?v=Rbwz532EQw8

Talk Talk - Tomorrow Started - Live at Montreux 1986
https://www.youtube.com/watch?v=OcA8C38311A


Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #307  
Nieprzeczytane 27-02-2020, 23:02
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie Carole King

Witam !

Dzisiaj 78 rocznicę urodzin obchodzi Carole King - amerykańska, piosenkarka, kompozytorka i pianistka.

Urodziła się 27 lutego 1942r W Nowym Jorku. Jej największym sukcesem był singel z piosenkami "It's Too Late" i "I Feel The Earth Move" z 1971 roku. Największym sukcesem kompozytorskim stały się natomiast nagrania "Will You Love Me Tomorrow?" i "The Locomotion", które Carole napisała wspólnie z mężem Gerry Goffinem. Debiutowała w 1970 solowym albumem "Writer". W latach 60 zdobyła sławę jako autorka piosenek, do których teksty pisał Goffin. Tandem autorski King-Goffin dostarczył przeszło 100 piosenek, wśród wykonawców ich utworów byli m.in. The Shirelles, The Drifters, Bobby Vee, Little Eva, The Chiffons, The Monkees, Aretha Franklin, Dusty Springfield, The Byrds, The Animals, The Beatles. Sławę przyniósł jej drugi album solowy, wydany w 1971r "Tapestry", za który w 1972r otrzymała 4 nagrody Grammy. W 1990r wraz z Gerrym Goffinem została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.





Carole King & James Taylor - It's Too Late - Live
https://www.youtube.com/watch?v=DMWNQ-9FlKs

Carole King - You've Got a Friend - Live
https://www.youtube.com/watch?v=VbMI4imWFzY


Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #308  
Nieprzeczytane 28-02-2020, 23:32
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie Carlos Santana

Witam !


17 marca 2020r w Tauron Arena Kraków wystąpi legendarny gitarzysta Carlos Santana.

Artysta odwiedzi Polskę podczas wiosennej trasy "Miraculous 2020". Trasa będzie upamiętniać dwa bardzo ważne wydarzenia w karierze muzyka - 20 rocznicę jego przełomowego, wielokrotnie nagradzanego albumu Supernatural oraz 50 rocznicę jego płyty Abraxas. Carlos Santana oprócz utworów z czasów Woodstock, czy Supernatural, zaprezentuje również – jak sam to nazywa: “hymny nowego jutra”. Zespół wykona także utwory z ostatniego albumu Africa Speaks z 2019r.






Santana - Soul Sacrifice - "Woodstock" Live 1969

https://www.youtube.com/watch?v=AqZceAQSJvc

Santana - Black Magic Woman - Live Tanglewood 1970
https://www.youtube.com/watch?v=axbtig7w7a8

Carlos Santana / Rob Thomas - Smooth - Live 1999
https://www.youtube.com/watch?v=28E8WKZ614w

Santana - Samba Pa Ti - Live in Las Vegas 2016
https://www.youtube.com/watch?v=JGJdU2dpYxg


Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #309  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 19:11
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 388
Domyślnie

Tak, koncert Carlosa Santaty to niewątpliwie duże wydarzenie.

W ramach trasy "Love Over Fear" wiosną 2020 r. na trzy koncerty do Polski powróci progrockowa formacja Pendragon.
Na czele grupy Pendragon stoją Nick Barrett (wokal, gitara) i klawiszowiec Clive Nolan (także Shadowland, Arena i Caamora). Skład uzupełniają basista Peter Gee i Jan Vincent Velazco (perkusja). Działający od 1978 roku Brytyjczycy zaliczani są do najlepszych wykonawców związanych ze sceną neo-prog rocka obok m.in. Marillion, Pallas czy IQ.

Po zakończeniu europejskiej trasy z okazji 40-lecia, muzycy ogłosili daty kolejnych koncertów pod szyldem "Love Over Fear", w ramach których odwiedzą też Polskę.
Występy odbędą się w Poznaniu (Blue Note, 11 marca 2020 r.), Piekarach Śląskich (CK Andaluzja, 12 marca 2020 r.) i Łodzi (Festiwal Prog On Days, Łódzki Dom Kultury, 13 marca 2020 r.).
Dorobek zespołu Pendragon to 10 długogrających albumów studyjnych oraz trzy EP-ki, które zaprowadziły ich na deski scen wypełnionych klubów na całym świecie. Do najpopularniejszych płyt Brytyjczyków należą "The Masquerade Overture" i "Not Of This World".

Pendragon - 02 - As Good As Gold (The Masquerade Overture)

Nick Barrett & Clive Nolan - Paintbox (live)



Pozdrawiam.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #310  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 19:45
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 794
Domyślnie

Camel - dzięki za Carole King i Carlosa Santanę... z przyjemnością odsłuchałam Twoich propozycji muzycznych.
Lulko... wsłuchuję się w dźwięki formacji Pendragon... to moje klimaty... Dziękuję...
Też pozdrawiam...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #311  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 20:32
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 388
Domyślnie Joe Bonamassa, koncert w Spodku, 22.05.2019

Na ostatni koncert Joe Bonamassy w katowickim Spodku
22.05.2019 r. zdążyłam z koleżankami w ostatniej chwili.
Był tylko kwadrans do godz. 20.00, kiedy zaskoczyły nas długie kolejki do wejścia.
Od razu przypomniał mi się zakręcony ogon przed warszawską Kongresową 20.10.2013 roku...
Wiedziałam od lat, że Bonamassa lubi zaczynać koncerty punktualnie o wyznaczonej godzinie, co wyróżnia go wśród muzyków.
Zdążyłyśmy na swoje miejsce minutę przed 20.00.
Punktualnie co do sekundy zapaliły się światła na scenie i cały zespół muzyków już czekał, od razu zaczęli grać
cover Muddy'ego Watersa "Tiger in Your Tank"
ze świetnej płyty, którą też mam w swoich zbiorach Muddy Wolf at Red Rock.

Joe Bonamassa - Tiger In Your Tank - Muddy Wolf at Red Rock

Artysta tym razem promował swoją płytę "Redemption", wydaną rok wcześniej.
Spotkałem się z opinią, że to najbardziej osobista i najmroczniejsza płyta Bonamassy.
Mnie się mroczna nie wydaje – osobista pewnie tak, epicka na pewno.
Tutaj jest set lista koncertu
https://www.setlist.fm/setlist/joe-b...-1390057d.html

Doskonali muzycy na czele z Bonamassą dali wspaniały koncert, taki, który się pamięta latami.
Dodatkowo bardzo sobie cenię fakt, że Artysta pod koniec gestem prosi wszystkich, aby podeszli pod samą scenę.
Skorzystałyśmy z tego skwapliwie.
To sprawia, że ma się wrażenie, że gra tylko dla ciebie.

Przytoczę tutaj utwór, który wbił mnie w podłogę!
Posłuchajcie, to jest cały artyzm tego muzyka, te wspaniałe przejścia od delikatnych brzmień
do całego bogactwa dźwięków i genialnej wprost solówki od momentu w 6:30 minucie.
Dla takich chwil warto tam być i tego doświadczyć!
Utwór Tea For One AMAZING! jak napisał ktoś w nagraniu.

Joe Bonamassa - Live Tea For One & I Can't Quit You Baby Katowice, SPODEK, Polska 22.05.2019 AMAZING

Joe Bonamassa - How Deep This River Runs @ Spodek, Katowice 22.05.2019

Joe Bonamassa - Live Mountain Time *LAST SONG* Katowice, SPODEK, Polska 22.05.2019 AMAZING !!!









Pozdrawiam.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 29-02-2020 o 20:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #312  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 20:34
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 388
Domyślnie

Cytat:
Napisał Iza_bella
Camel - dzięki za Carole King i Carlosa Santanę... z przyjemnością odsłuchałam Twoich propozycji muzycznych.
Lulko... wsłuchuję się w dźwięki formacji Pendragon... to moje klimaty... Dziękuję...
Też pozdrawiam...

Izo, cieszę się, że zaglądasz i słuchasz, właśnie wkleiłam wspomnienia z koncertu Bonamassy, zapraszam
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #313  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 22:26
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie

Cytat:
Napisał Iza_bella
Camel - dzięki za Carole King i Carlosa Santanę... z przyjemnością odsłuchałam Twoich propozycji muzycznych.
Lulko... wsłuchuję się w dźwięki formacji Pendragon... to moje klimaty... Dziękuję...
Też pozdrawiam...



Witaj Izabello !


Dzięki,że odwiedzasz ten koncertowy wątek.
Cieszę się, że podoba Ci się muzyka, którą prezentujemy z Lulką.


Na festiwalu Woodstock w 1969r wystapił również amerykański zespół Blood, Sweat & Tears, który koncertował pózniej w Polsce. W pewnym okresie był najpopularniejszym zespołem amerykańskim a druga płyta zatytułowana "Blood Sweat & Tears" długo okupowała pierwsze miejsce listy Billboard. I właśnie w tym okresie swoich największych triumfów, grupa zawitała do Polski dając jeden koncert w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie w 1970r. Byłem na tym koncercie razem z nieżyjącym już moim przyjacielem Krzysztofem Cieplińskim - wielkim fanem tego zespołu. Zespół Blood Sweat & Tears był znany m.in. z tego, że na koncertach potrafił bardzo wiernie odtworzyć brzmienie płytowe, co w owych czasach wcale nie było oczywistością. W Kongresowej w pełni się to udało. To był wspaniały koncert.
Skład zespołu, tworzyło wówczas aż dziewięciu muzyków – oprócz typowego instrumentarium rockowego - gitara, gitara basowa, perkusja, klawisze oraz wokalisty, była sekcja instrumentów dętych składająca się z czterech osób.
To zresztą ta sekcja tworzyła charakterystyczne, niepowtarzalne brzmienie zespołu oraz przede wszystkim charyzmatyczny wokalista David Clayton-Thomas. Historia zespołu po roku 1972 to odejścia i powroty Davida Claytona-Thomasa i ciągłe zmiany składu. Warto wspomnieć jeszcze, że w pewnym okresie, gdy zespół poszukiwał wokalisty, zaproszenie na przesłuchania otrzymał Czesław Niemen. Nie wiadomo co mogło się zrodzić z tej propozycji, bowiem Niemen ostatecznie nie pojechał, chociaż miał już wykupione bilety.









Blood Sweat & Tears - Spinning Wheel - Live
https://www.youtube.com/watch?v=QpsCzY2BRzo

Blood Sweat & Tears - You've Made Me So Very Happy (Live at Woodstock)
https://www.youtube.com/watch?v=tvnloWQAgnU

Blood Sweat & Tears - Sometimes in Winter (Live at Woodstock)
https://www.youtube.com/watch?v=IK5UVqsH7OU

Blood, Sweat & Tears - God Bless the Child
https://www.youtube.com/watch?v=04rClGsbWp4


Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Camel 01 : 29-02-2020 o 22:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #314  
Nieprzeczytane 29-02-2020, 22:40
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 388
Domyślnie

Cytat:
Napisał Camel 01

Na festiwalu Woodstock w 1969r wystapił również amerykański zespół Blood, Sweat & Tears, który koncertował pózniej w Polsce. W pewnym okresie był najpopularniejszym zespołem amerykańskim a druga płyta zatytułowana "Blood Sweat & Tears" długo okupowała pierwsze miejsce listy Billboard. I właśnie w tym okresie swoich największych triumfów, grupa zawitała do Polski dając jeden koncert w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie w 1970r. Byłem na tym koncercie razem z nieżyjącym już moim przyjacielem Krzysztofem Cieplińskim - wielkim fanem tego zespołu. Zespół Blood Sweat & Tears był znany m.in. z tego, że na koncertach potrafił bardzo wiernie odtworzyć brzmienie płytowe, co w owych czasach wcale nie było oczywistością. W Kongresowej w pełni się to udało. To był wspaniały koncert.
Skład zespołu, tworzyło wówczas aż dziewięciu muzyków – oprócz typowego instrumentarium rockowego - gitara, gitara basowa, perkusja, klawisze oraz wokalisty, była sekcja instrumentów dętych składająca się z czterech osób.
To zresztą ta sekcja tworzyła charakterystyczne, niepowtarzalne brzmienie zespołu oraz przede wszystkim charyzmatyczny wokalista David Clayton-Thomas. Historia zespołu po roku 1972 to odejścia i powroty Davida Claytona-Thomasa i ciągłe zmiany składu. Warto wspomnieć jeszcze, że w pewnym okresie, gdy zespół poszukiwał wokalisty, zaproszenie na przesłuchania otrzymał Czesław Niemen. Nie wiadomo co mogło się zrodzić z tej propozycji, bowiem Niemen ostatecznie nie pojechał, chociaż miał już wykupione bilety.
Camel, a to ciekawa informacja z Niemenem.
Piękne wspomnienie.

Pozdrawiam.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #315  
Nieprzeczytane 01-03-2020, 09:30
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 794
Domyślnie

Witam niedzielnie.
I znowu utknęłam tym razem z Bonamassą i Blood, Sweat & Tears - fajnie gracie Lulko i Camelu.
Pozdrawiam...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #316  
Nieprzeczytane 01-03-2020, 10:05
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 388
Domyślnie

Cytat:
Napisał Iza_bella
Witam niedzielnie.
I znowu utknęłam tym razem z Bonamassą i Blood, Sweat & Tears - fajnie gracie Lulko i Camelu.
Pozdrawiam...

Izo, pozdrawiam również, miłej niedzieli Ci życzę
Dla Ciebie niech jeszcze gra Joe...

Joe Bonamassa - "Happier Times" - Live From The Royal Albert Hall
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #317  
Nieprzeczytane 01-03-2020, 10:18
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 388
Domyślnie Roger Daltrey

Roger Daltrey z The Who kończy dziś 76 lat!

Widziałam i słyszałam go w Londynie 6 lat temu, był bardzo dobry na scenie.

The Who Hits 50 Roger Daltrey - Substitute - London Shepherd's Bush Empire 11th November 2014

The Who Hits 50 Roger Daltrey - Young Man Blues - London Shepherd's Bush Empire 11th November 2014

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #318  
Nieprzeczytane 01-03-2020, 12:01
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 388
Domyślnie 47 lat temu

została wydana płyta jednego z najlepszych zespołów
w dziejach muzyki
- Dark Side of The Moon - Pink Floyd

Pink Floyd-Dark Side of The Moon Live 1974 Wembley

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #319  
Nieprzeczytane 02-03-2020, 15:11
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie Caren Carpenter

Witam !

Caren Carpenter - gdyby żyła obchodziłaby dzisiaj 70 rocznicę urodzin.

Urodziła się 2 marca 1950r w New Haven w Connecticut. Tworzony przez Karen (wokal, perkusja) i jej starszego brata Richarda (klawisze, wokal) amerykański duet Carpenters to jeden z najpopularniejszych wykonawców lat 70. Na całym świecie sprzedano ponad 100 milionów ich płyt co stawia ich wśród najpopularniejszych artystów wszech czasów. Posiadająca ciekawy, ciepły głos Karen zaśpiewała w takich przebojach The Carpenters jak “ Close To You”, “Yesterday Once More”, "Rainy Days and Mondays" i “Please Mr. Postman”. Cierpiała na mało wówczas znaną i rozpoznaną anoreksję - na rok przed odejściem ważyła niewiele ponad 36 kg. Życie jej bliskich również nie było usłane różami - piosenkarka bardzo przeżywała uzależnienie brata od narkotyków i leków. Problemy Richarda spowodowały też przerwę w działalności zespołu. Kilkuletnia walka o „czystość" Carpentera zakończyła się sukcesem i duet ponownie miał zawojować rynek muzyczny. Rodzeństwo rozpoczęło pracę nad nowym materiałem na płytę. Wydawałoby się, że los wreszcie się odwrócił i The Carpenters wrócą w wielkim stylu. Nie zdążyli - Karen zmarła 4 lutego 1983r w wieku niespełna 33 lat. To za sprawą jej śmierci media zaczęły poruszać wcześniej niemal nieobecny temat anoreksji i często towarzyszącej jej bulimii. Po latach do inspiracji twórczością Carpenters przyznawali się m.in. Christina Aguilera, Alicia Keys, Beyonce, Michael Jackson i Madonna.
"Gwiazda na ziemi - gwiazda w niebie" - głosi napis na grobie Karen Carpenter.







Carpenters - Close to You - Live 1970
https://www.youtube.com/watch?v=iUML-ieKRpQ

Carpenters - Yesterday Once More - Live at the Budokan
https://www.youtube.com/watch?v=ywB8vjMnoEw

Carpenters - Goodbye To Love - Live
https://www.youtube.com/watch?v=_ui37_xpOz4

Carpenters - Ticket To Ride - with The Royal Philharmonic Orchestra
https://www.youtube.com/watch?v=VrcHjz2k3Bo


Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #320  
Nieprzeczytane 02-03-2020, 21:29
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie Jeff Healey


12 lat temu - 2 marca 2008r odszedł Jeff Healey - kanadyjski wokalista oraz gitarzysta bluesowy i jazzowy
.

Urodził się 25 marca 1966r, zmarł w wieku 41 lat w Toronto. We wczesnym dzieciństwie stracił wzrok, z powodu choroby nowotworowej oczu. Jako kilkuletni chłopiec potrafił grać na gitarze. Grał na niej w bardzo charakterystyczny sposób, trzymając ją płasko na kolanach. Bardzo szybko zainteresował się muzyką, przede wszystkim bluesem i rockiem. W wieku kilkunastu lat założył swój pierwszy zespół, kwartet Blue Direction. Jednak pierwszym istotnym składem było utworzone w 1985r trio The Jeff Healey Band, które w latach 1988-2000 wydało pięć albumów studyjnych, wypełnionych muzyką blues-rockową, przywołującą klimat późnych lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Zespół chętnie zresztą wzbogacał własny materiał utworami z tamtej epoki, a gościnnie w nagraniach brali udział tacy muzycy, jak George Harrison, Jeff Lynne, czy Mark Knopfler. Sam Healey współpracował natomiast z takimi wykonawcami, jak John Mayall, Eric Clapton, Jack Bruce, The Rolling Stones, czy Ian Gillan (brał udział w nagraniu nowej wersji "When a Blind Man Cries" na album "Gillan Inn").
Z czasem jednak Healeya zaczęła bardziej pociągać inna muzyka - klasyczny jazz z lat 20 i 30 ubiegłego wieku. The Jeff Healey Band został rozwiązany, a Jeff powołał do życia nowy skład, nazwany Jeff Healey's Jazz Wizards. Pod tym szyldem ukazały się trzy albumy. Z czasem jednak muzyk zatęsknił za bluesem, czego dowodem jest wydany w 2008r album "Mess of Blues". Niestety, Healey nie doczekał jego premiery - zaledwie miesiąc wcześniej zmarł na raka płuc. Gitara towarzyszyła Healeyowi do końca życia. "Żył muzyką i dla muzyki". Odszedł wspaniały artysta.









The Jeff Healey Band - While My Guitar Gently Weeps - Live Montreux 1997

https://www.youtube.com/watch?v=-j3-EXejYao

The Jeff Healey Band - When the Night Comes Falling from the Sky - Live
https://www.youtube.com/watch?v=siuXtG4-Tbo

Jeff Healey - Like a Hurricane

https://www.youtube.com/watch?v=PPBTLGOP3rQ

Jeff Healey - Badge - Cream Cover
https://www.youtube.com/watch?v=rgMF0Y0VC98


Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Camel 01 : 02-03-2020 o 22:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakie ciekawe koncerty w Krakowie kowdan Kraków 3 13-09-2021 19:52
Koncerty ''W krainie uśmiechu'' - woj. podkarpackie adriano podkarpackie 26 08-12-2017 21:02
Koncerty i wydarzenia w Rewalu Amadeusz12 Zaproszenia 0 03-08-2014 10:36
Choroby zawodowe - nie tylko na liście - komentarze Niebieskooka56 Ogólny 3 11-06-2014 19:05
(Małopolska) Koncerty fortepianowe dla seniorów (Wstęp WOLNY) PianoClassic Różne 1 09-01-2014 20:31

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.