menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 19:02
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 19:04
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

przepraszam ale próbuje Żabki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 19:10
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 19:30
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Stefanie

Powoli spróbuję ci odpowiedzieć na pytania,jak nie do końca wszystko przekaże to pytać dalej
1) Czy już mogę z tego okna jak wyżej przesyłać, nacisnąwszy "Przeglądaj"... itd. ?
2) Czy mogę też użyć "Prześlij na serwer" (okno jest takie samo) ?
-oczywiście,możesz wstawiać tym sposobem ,jak jesteś zalogowany pójdą do Twoich elementów

3) Na pasku u góry są jeszcze "Twoja strona gł." i "Twoje elementy" - czy z tych okien też można wysyłać? Lecz na serwer?? -po zalogowaniu nie ma znaczenia przez jaką stronę będziesz się poruszał,wszystko co wgrasz i tak zostanie u ciebie.

4) Czy warto, i w jakim celu, utworzyć albumy? -nie musi się zakładać albumów,ale łatwiej jest szukać jak poukładane tematycznie

To tak w skrócie a resztę chyba można doczytać ze zrzutów








__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 20:03
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Proszę, może mi ktoś wytłumaczyć?
Umiem wklejać obrazki, usuwać itp. Natomiast spotykam w postach czyste miejsce - zamiast obrazka i po lewej stronie mały kwadracik z czerwonym krzyżykiem w środku. Nie mogę go otworzyć. Nie wiem skąd on się bierze i z czym to się je?
Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 20:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Proszę, może mi ktoś wytłumaczyć?
Umiem wklejać obrazki, usuwać itp. Natomiast spotykam w postach czyste miejsce - zamiast obrazka i po lewej stronie mały kwadracik z czerwonym krzyżykiem w środku. Nie mogę go otworzyć. Nie wiem skąd on się bierze i z czym to się je?
Pozdrawiam.

Wlacz sie na watek "Paryz" i drugi "karnety z podrozy - Europa". Jezeli wstawialas zdjecia przez banana to wszystkie grudniowe "wstawki" poszly w Kosmos i nie tylko u nas. Jak sie wlaczysz do watkow, znadziesz wiecej informacjhi co sie stalo.

Stefanie, Kundziu albo Kundziu i Stefanie. Dziekuje za info o "tynypic.com" . Po "numerku grudniowym" zafundowanym przez mego ulubionego bananka i tajemniczym zniknieciu wszystkich grudniowych zdjec - zarejestrowalam sie na ten nowy hosting. Narazie sie ucze ale pierwsza proba wypadla pomyslne.
Dla poczatkujacego jak ja, nie jest to maly pikus. Mysle, ze nalezy przypomniec poczatkujacym, ze zdjecie ktore mamy ladowac ma miec kod IMG dla forow i paneli dyskusyjnych, ktory nalezy skopiowac i wkleic na forum, gdzie sie chce pokazac obrazek czy zdjecie.

Jeszcze raz dziekuje za wszystkie sciagi. Bardzo sie przydaly.

Kundziu, zdecydowanie dobra rada z albumami.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 20:18
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Lucyno. Bardzo dziękuję za szybkie i b.dokładne, klarowne wyjaśnienie.

U mnie, okno które pokazałaś (w nim E-mail, Hasło, Zarejestruj się..), pokazało się tylko za pierwszym razem.
Teraz, po zarejestrowaniu się, zawsze (nawet z linku http://pl.tinypic.com/ ) otwiera się okno (w nim Twoja strona główna,
Twoje elementy, Albumy.. ..Wyrejestruj się) - jak pokazałem w #40.

Z tego wnioskuję, że jestem na stałe zalogowany (?).

Jeszcze raz b.dziękuję.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 20:28
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Dobry pomysł z wykorzystaniem Tinypic. Dzięki Kundziu. Już sobie pierwszy album zrobiłam. Co ciekawe okazało się, że gdy pierwszy raz na Tiny pic wchodziłam, to się musiałam zarejestrować. Siedzi bowiem w moich elementach mój filmik z piosenką Rosiewicza. Dobrze, że zawsze posługuję się jednym loginem i jednym hasłem.
View My Video
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 20:36
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Napisała Marbella:Wlacz sie na watek "Paryz" i drugi "karnety z podrozy - Europa". Jezeli wstawialas zdjecia przez banana to wszystkie grudniowe "wstawki" poszly w Kosmos i nie tylko u nas. Jak sie wlaczysz do watkow, znadziesz wiecej informacjhi co sie stalo.

To nie moje zdjęcia i obrazki. Ja wklejam obrazki przez vpx i mnie nie wychodzą krzyżyki i nie giną mi obrazki. Napisałam, że to soptykam, zamiast obrazka. Np: na wątku, gdzie Alunia podaje rebusy do odgadnięcia, ja nie mogę brać udziału, bo zamiast obrazków, które ona podaje jest czerwony krzyzyk w kwadraciku. Za chwilę spróbuję podać ten wątek.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 20:39
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał emka46
W IS warto ściągnąć też

Można na raz wstawiać kilka zdjęć i ujednolicic ich wielkość.
Warto też korzystać ze swoich hostingowanych wcześniej fotek/obrazków. Ja mam już 19 stron po 20 szt. Można też slajdy robić, zrzut ekranu, korzystać z miliarda cudzych obrazków.
Ale te dodatkowe możliwości dla zalogowanych. Rejestracja + logowanie. Zapamięta na stałe [jak w seniorku--czasem wyjątkowo loguję raz jeszcze]

Widzę że masz kolekcję 4562 obrazki w 62 folderach. W ImageShack nie mam segregowanie i szukam w ciemno. Tak więc jak potrzebowałem przedwczoraj avatar "Malagenii" to szukałem od ostatniej strony czyli grudzień 2007. Ale mam podgląd miniaturek ruchomych. W tinypic sprawdzę i też się skuszę na segregowane fotki.

Podawałem na "pomogę każdemu" 11 hostingów. Teraz mam ponad 50. Trzymam je w folderze Worda. Bi w "ulubione" i tak mam wszystkiego dużo. Pochowane w foldery tematyczne, bo inaczej by się "rozwijało" pod sufit.

Ostatnio edytowane przez Kazik : 04-01-2010 o 21:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 20:40
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Jest to wątek "ZDROWIE" - profilaktyka - "Lamanie głowy". Nie mogę brać udziału, bo nie widzę obrazków tylko ten kwadracik z czerwonym krzyżykiem.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 20:58
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
...Kundziu i Stefanie. Dziekuje za info o "tynypic.com" . Po "numerku grudniowym" zafundowanym przez mego ulubionego bananka i tajemniczym zniknieciu wszystkich grudniowych zdjec - zarejestrowalam sie na ten nowy hosting.
Jeszcze raz dziekuje za wszystkie sciagi. Bardzo sie przydaly.
Basiu. Po "wpadce" hostingu OdSiebie ja również straciłem wiele obrazków (zrzutów ekranu) w postach.
Dlatego postanowiłem poszukać innego i stąd moje zainteresowanie TinyPic-iem (patrz post #14).
Lecz z tego co piszesz widzę, że także i ImageBanana nie jest bezpieczny (?).
Pozdrawiam Cię.
J.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:12
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Jest to wątek "ZDROWIE" - profilaktyka - "Lamanie głowy". Nie mogę brać udziału, bo nie widzę obrazków tylko ten kwadracik z czerwonym krzyżykiem.
Weroniko,tam były wstawione obrazki z hostingu "OdSiebie" a jako,że hosting ten już nie istnieje to i obrazki są niewidoczne.Tak samo jest gdy upłynie termin ważności obrazka
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:13
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 488
Domyślnie

Stefanie-Janku! - może Ty podasz mi najprostszy i najskuteczniejszy sposób jak wklejać obrazki pod postami i zrobić sobie samej avatar n.p. z różyczką. Tyle osób podawało mi ''przepis'' ale nie wychodzi mi,jestem b. początkująca i dla mnie to trudne.Wiem że doradzasz w bardziej skomplikowanych tematach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:23
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Jest to wątek "ZDROWIE" - profilaktyka - "Lamanie głowy". Nie mogę brać udziału, bo nie widzę obrazków tylko ten kwadracik z czerwonym krzyżykiem.
Sprawdziłem od końca 12,11 i 10 stronę. Żadnych krzyżyków nie widzę. Wszystko gra. Dalej nie sprawdzałem.
Cytat:
Napisał Stefan
Basiu. Po "wpadce" hostingu OdSiebie ja również straciłem wiele obrazków (zrzutów ekranu) w postach.
Dlatego postanowiłem poszukać innego i stąd moje zainteresowanie TinyPic-iem (patrz post #14).
Lecz z tego co piszesz widzę, że także i ImageBanana nie jest bezpieczny (?).
Pozdrawiam Cię.
J.
Ja straciłem tylko to co dałem innym, czyli kopie tego co mam w kompie. Bo sam korzystałem z cudzych. Zapraszali mnie też na swoje strony. Kopalnia piractwa. Ja podałem tam kod, który Nerona 7 przerabia na pełną wersję. Ściągnięć za pół roku było ponad 10 tys. Innych programów też sporo. Jak raptem przestanę tu pisać, to albo Kazik umarł,albo siedzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:43
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał annahanna
Stefanie-Janku! - może Ty podasz mi najprostszy i najskuteczniejszy sposób jak wklejać obrazki pod postami i zrobić sobie samej avatar n.p. z różyczką. Tyle osób podawało mi ''przepis'' ale nie wychodzi mi,jestem b. początkująca i dla mnie to trudne.Wiem że doradzasz w bardziej skomplikowanych tematach.

Może ja trochę podsunę,podaję ci linki do wątków gdzie "łopatologicznie "wytłumaczone wszystkie sposoby wstawiania zdjęć.
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...forum-275.html

http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...esc2-1159.html

Robienie avatarów samemu to już wyższa szkoła jazdy,to mogą nauczyć graficzki.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 21:52
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał annahanna
Stefanie-Janku! - może Ty podasz mi najprostszy i najskuteczniejszy sposób jak wklejać obrazki pod postami i zrobić sobie samej avatar n.p. z różyczką. Tyle osób podawało mi ''przepis'' ale nie wychodzi mi,jestem b. początkująca i dla mnie to trudne.Wiem że doradzasz w bardziej skomplikowanych tematach.
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...age9-2812.html
#176 do #179 na stronie 9 jak zmniejszać lub zwiększać obrazek lub fotkę przez Paint.
To posłużyło do zmniejszania.


To Paintem zmniejszyłem. Jak to robić to na górze masz link i nr postu. Sprawdziłem bo niestety jakby ktoś wykasował post to mi się zmieni. To doświadczenie po ostatnich cięciach przez Admin. Kliknij prawym i sprawdź "właściwości" obrazków. Gif się przestał ruszać bo obcięty. Mały obrazek też za mało przyciąłem. U nas ma mieć 80x80 Avatar. To doświadczalnie przytniesz jak najbliżej tej wartości. Jak chcesz przycinać fotkę [swoją] lub ulubiony bukiet. Jak zrobić avatar fachowiej to muszę poszukać linku i dam to później. Nie będzie takie łatwe. Ten sposób jest przynajmniej prosty.

Ważne ile kb i rozmiar. Na seniorku 80x80 pikseli.

Ale korzystaj z gotowych. Czy mam poszukać? Mogę ze 20 propozycji wysłać Ci na priv, żeby tu nie wisiały bez potrzeby. Dam Ci namiar jak szukać. Teraz nie poszukam ale nocą to owszem. Mogą być też gif-y ruchome. Podeślę różyczki i coś ładnego jak mi w oko wpadnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 22:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Basiu. Po "wpadce" hostingu OdSiebie ja również straciłem wiele obrazków (zrzutów ekranu) w postach.
Dlatego postanowiłem poszukać innego i stąd moje zainteresowanie TinyPic-iem (patrz post #14).
Lecz z tego co piszesz widzę, że także i ImageBanana nie jest bezpieczny (?).
Pozdrawiam Cię.
J.

Niesamowite, do tej pory dzialal zupelnie poprawnie - jestem u nich zarejestrowana. Najdziwniejsze, ze tylko grudniowe "wstawki" polecialy w Kosmos - reszta jest nienaruszona. Czy TynyPic da nam gwarancje mimo rejestracji? Odtworzenie watkow, cale szczescie tylkio "Paryz" jest duza praca - ale to zrobie, bo wiem, ze forumowicze lubia ten watek. Wszystko co wstawiam pod tzw tekst mam dosc dobrze archiwowane - bo inaczej zegnaj sloniu!!!!

Najchetniej widzialabym jakies wyjscie platne - ktore daloby pewnosc, ze nic sie nie ulotni. Dla mnie musi byc prosty tzw "user friendly" - bo nie jestem mistrzem w informatyce....i tu pewnie lezy caly problem. Moim marzeniem jest aby w Seniorze byla taka mozliwosc jak np w TynyPic lub ImageBanana...ale takowej nie ma.

Dziekuje za twoje slowa. Wpadka moze sie kazdemu zdarzyc.
Pozdrawiam
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 22:07
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Basiu

Nikt nie może dać stuprocentowej gwarancji,awarie i różne cuda ciągle się zdarzają,nie mniej ja od przeszło trzech lat jestem na Tinypicu i nic mi jeszcze nie przepadło ani nie zginęło.
Płatne też nie daje stuprocentowej gwarancji.Ja mam płatnego Chomika i w wyniku awarii straciłam część zbiorów.Dobrze że tych najświeższych,bo je jeszcze na kompie miałam.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 22:12
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Cytat:
Napisał annahanna
Stefanie-Janku! - może Ty podasz mi najprostszy i najskuteczniejszy sposób jak wklejać obrazki pod postami i zrobić sobie samej avatar n.p. z różyczką. Tyle osób podawało mi ''przepis'' ale nie wychodzi mi,jestem b. początkująca i dla mnie to trudne.Wiem że doradzasz w bardziej skomplikowanych tematach.
Aniu-Haniu. Co by Ci tu dać. Już tyle tego i razy pisałem, ze się gubię.
Ale wiem, że to ma być najprostsze, "po nitce do..", tak?

Na początek:

- jeżeli chodzi o avatara, to post #80 w tym wątku:http://www.klub.senior.pl/esenior/t-komputer-poznac-i-polubic-5828.html

- jeżeli chodzi o obrazki; właśnie w tym wątku, w którym jesteśmy jest na temat ich zamieszczania w postach.
Masz to opisane instruktażowo w postach #4, 5 i 7 (właśnie w #5 jest o TinyPic-u).
W poście #3 - jak ściągać obrazki i gdzie są w komputerze zapisywane
W poście #8 - jak zmieniać wielkość obrazka.

Tyle na początek. Czytaj i zaraz ćwicz próbuj, to co jest tam napisane. Opanujesz i sama pójdziesz "po nitce do.."
"Nie od razu Kraków..".
Powodzenia.
S.

PS. 1) numer # postu znajduje się w prawym górnym rogu każdego postu.
2) ja również mogę Ci dać do skopiowania i wklejenia małe obrazki nadające się na avatarek (muszą być mniejsze
niż 80 x 80).
3) jeszcze koniecznie post #28 w niniejszym wątku. Tam masz dzidziusia, który byłby dobry na avatarek.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 04-01-2010 o 22:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ZBIERACZOM OBRAZKÓW - KWIATY. cz.II jolita Hobby, pasje 25 02-02-2010 23:59
Zbieraczom obrazków - kwiaty cz.I jolita Hobby, pasje 500 23-11-2009 12:39
zbieraczom obrazków...konie Bajadera07 Hobby, pasje 513 07-08-2009 09:41
Zbieraczom obrazków - moje koty. cz.II jolita Hobby, pasje 505 26-09-2008 23:37
Zbieraczom obrazków. Cz.I - moje koty jolita Hobby, pasje 500 11-06-2008 16:06

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.