menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > O serwisie > Informacje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Informacje Informacje, ogłoszenia, propozycje administracji. Nowe tematy mogą zakładać tu jedynie administratorzy i moderatorzy Klub Senior Cafe.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 14:52
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie Fora miast - jak je zakładać


W związku z utworzeniem regionalnych części Klub Senior Cafe, pojawiła się możliwość zakładania for "miejskich". Aby założyć takie forum należy przeprowadzic dyskusję na temat potrzeby jego założenia na stosownym pod forum wojewódzkim, w oddzielnym wątku o tytule "Podforum (nazwa miasta np. Warszawa)". Jeśli zajdzie taka potrzeba, do dyskusji można dołączyć ankietę. Do założenia podforum potrzebna jest wyrażona w takim wątku zgoda 5-7 osób.

Informację wraz z linkiem do wątku należy zgłosić administracji Klub Senior Cafe (cafe@senior.pl). Nowe podforum zostanie założone w ciągu 2 dni roboczych od zgłoszenia.

Fora regionalne i fora miast znajdują się na dole listy forów Klub Senior Cafe.

Uwaga: Każde miasto może mieć jedno forum.

Ostatnio edytowane przez admin : 13-12-2007 o 15:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 17:07
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Po co te nowe porządki,bo niekumata jestem..to znaczy,że teraz będziemy biegać po forach miejskich,wojewódzkich,żeby spotkać się czy jak?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 17:15
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie O, właśnie!

O to samo chciałam zapytać. Czy nas to nie podzieli? Zamiast łączyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 17:25
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Nie rozumiem idei tych wątków,

bardzo proszę mnie oświecić - po co one są? Wydaje mi się, że będą nas dzielić.
Jeśli się mylę - proszę o argumenty!!!! Piszemy o sobie w profilach, na forum...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 17:49
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

myślę, ze może nie podzieli, a niektóre informacje ze Szczecina mogą nie interesować kogoś z Warszawy - i odwrotnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 17:52
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 444
Domyślnie

Myślę ,że trochę podzieli,ale widzę tu także korzyści,dla tych mniej zorientowanych w możliwościach spotkań w realu w klubach,ośrodkach kulturalnych itp.często niewiedza o różnych propozycjach dużych miast pozbawia nas kontaktów i uczestniczeniu w imprezach bardzo często bezpłatnych ,to także sądzę będzie możliwość opowiedzenia o różnych zakątkach swojego regionu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 18:11
małgorzatka303's Avatar
małgorzatka303 małgorzatka303 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdansk
Posty: 286
Domyślnie

I ja uwazam, że to zbyteczne. To nic, że jesteśmy z różnych regionów, czujemy sie jak jedna wielka rodzina i to forum powinno nas właśnie łączyć, a nie w jakiś sposób dzielić. Same sobie poradzimy bez żadnych wewnętrznych podziałów. Dla nas nie ma znaczenia, czy ktoś jest znad morza, czy z gór. W Necie jest tyle różnych regionalnych for, kto ma chęć niech tam bywa. My chcemy być razem, a to, że jakiś region organizuje spotkanie w realu, to tylko po to, żebyśmy wlasnie na nie przyjeżdżali z wszystkich zakątków naszego kraju i mogli łatwiej sie poznać a przy okazji trochę pozwiedzać.
Na tym forum jest juz tyle wątków i tematów, że niesposób jest wszędzie bywać, po cóż więc kolejne?
Naszej Admince dziękujemy za szczere chęci, ale przynajmniej ja uważam, że to zbyteczne. Nie wiem jak reszta na to się zapatruje, ale takie jest moje zdanie. Pozdrawiam serdecznie.
__________________

Wiek nie chroni przed miłością, ale miłość chroni przed upływem czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 18:26
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

No i ja się boję,że znowu zostanę sama jak wpadnę w wątek świętokrzyski-nie wiem czy w ogóle ktoś jeszcze stąd klika?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 18:26
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Widzę,że podobne watpliwości mają wszyscy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 18:44
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Dotychczasowe podfora nie zostaną zamknięte - przeciwnie, myślę że pojawi się na nich więcej osób i wątków.

Fora regionalne powstały jak już ktoś wyżej zauważył dla osób zainteresowanych tym, co dzieje się w ich okolicy, chcących poznać ludzi mieszkających blisko, dowiedzieć się o lokalnych inicjatywach i pogadać (a może nawet poplotkować) o problemach związanych z miejscem swojego zamieszkania, swoim regionem.

Na pewno nie ma za zadanie dzielić - raczej zachęcać więcej osób do włączenia się do rozmowy. Ludzie są różni więc dajemy im różne możliwości. Każdy skorzysta z takiej jaka mu bardziej odpowiada - jedni wolą o sobie pisać w profilach, inni na forum, inni jeszcze inaczej. A Klub Senior Cafe jest i będzie jeden - ponad podziałami

Ostatnio edytowane przez admin : 13-12-2007 o 18:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 18:48
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Dziękuję, Adminko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 18:54
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Pozwoliłam sobie przenieść tutaj posty z wątku w "woj" mazowieckim - tu wydaja się one bardziej "na temat".

I jeszcze jedna rzecz o podforach regionalnych - one mają nie zastąpić ale uzupełnić dotychczasowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 20:46
tulpe's Avatar
tulpe tulpe jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Cloppenburg Niedersahsen
Posty: 166
Domyślnie

Osobiscie uwazam ze takie rozwoazanie narobi tylko nieporozumien.Z pewnoscia mam niezbyt wiele do powiedzenia . jestem mala czastka. Czytajac niektöre tematy juz teraz czuje sie oddzielanie . poniewaz poczatek jest w prywatnym kaciku ,a odpowiedzi dla wszystkich. to sprawia ze wiele klubowiczöw czuje sie odsunietych . Przepraszam ze tak pisze ,ale talie jest odczucie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 22:07
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Jeszcze jedno tytułem wyjaśnienia - fora regionalne są do rozmów o sprawach regionalnych ale nie są "zarezerwowane" dla mieszkańców danego regionu.

Wszystko będzie toczyło się jak dotąd - a jak ktoś na przykład z Gdańska będzie chciał przyjechać do Krakowa to na "krakowskim" forum zapyta o noclegi, fajne knajpki czy komunikację i chcącym mu pomóc będzie łatwiej zlokalizować takiego posta. I odwrotnie To będzie też świetne miejsce do prezentowania atrakcji turystycznych własnych regionów i wymiany opinii (ponarzekania?) na temat działania różnych służb i instytucji

A w rozmowach "ogólnych" nic to nie zmienia, nawet jeśli część lżejszych pogaduszek przeniesie się do forów regionalnych - nie będą one zamknięte dla nikogo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 22:21
e-bietka's Avatar
e-bietka e-bietka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Kraków
Posty: 609
Uwaga

Cytat:
Napisał admin
W związku z utworzeniem regionalnych części Klub Senior Cafe, pojawiła się możliwość zakładania for "miejskich". Aby założyć takie forum należy przeprowadzic dyskusję na temat potrzeby jego założenia na stosownym pod forum wojewódzkim, w oddzielnym wątku o tytule "Podforum (nazwa miasta np. Warszawa)". Jeśli zajdzie taka potrzeba, do dyskusji można dołączyć ankietę. Do założenia podforum potrzebna jest wyrażona w takim wątku zgoda 5-7 osób.

Informację wraz z linkiem do wątku należy zgłosić administracji Klub Senior Cafe (cafe@senior.pl). Nowe podforum zostanie założone w ciągu 2 dni roboczych od zgłoszenia.

Fora regionalne i fora miast znajdują się na dole listy forów Klub Senior Cafe.

Uwaga: Każde miasto może mieć jedno forum.
Adminka jak widać jest osobą lubiącą zmiany. Natomiast powinna mieć na względzie fakt, że to my jesteśmy KLUBEM SENIORÓW. A czy nam potrzebny jest podział?
Dyskusje, znajomości, a czasem nawet przyjaźnie nie znają granic. A co z Klubowiczami np. z zagranicy?
Dlaczego Adminko chcesz nas uszczęśliwiać? Teraz usiłujesz podzielić Klubowiczów ze względu na miejsce zamieszkania. Kiedyś może ktoś wpadnie ma pomysł podziału ze względu na wiek, przekonania polityczne czy stan posiadania.
Adminko, może zastanów się nad forum informacyjnym o ważnych wydarzeniach w danym miejscu. Niewykluczone przecież, że ktoś, kto mieszka np. w Zakopanem przy okazji pobytu w Warszawie, chciały iść na interesujący spektakl w teatrze warszawskim.
Klubowicze drodzy, co Wy o tym myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 23:04
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

No przecież o takim wykorzystaniu forów regionalnych pisałam post wyżej - konkretnie tutaj: http://www.klub.senior.pl/p-fora-mia...stcount14.html

Cytuję z postów powitalnych w forach "Podfora regionalne mają służyć dzieleniu się informacjami, zaproszeniami, propozycjami i problemami związanymi z Waszym regionem." - a nie podziałowi.

Nikt nie chce nikogo dzielić, nikt nikogo nie "zagania" do udziału wyłącznie w forum swojego regionu - po prostu doszły nowe możliwości, bez wprowadzania żadnych zmian w dotychczasowej komunikacji - wszystkie dotychczasowe fora i wątki zostają na swoim miejscu. Podobnie jak kiedyś pojawiły się blogi czy książki kucharskie czy "prywatne podfora" na profilach (dyskusje) - kto chce to korzysta. Dokładnie tak samo jest w tym przypadku. Komu będą potrzebne - skorzysta, kto nie będzie chciał, korzystał nie będzie

A co do klubowiczów z poza Polski - jest też forum zagranica - dokładnie na takich samych zasadach jak regionalne, czyli tak samo otwarte dla wszystkich.

Ostatnio edytowane przez admin : 13-12-2007 o 23:32.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 14-12-2007, 00:00
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Droga adminko,doceniam Twe dobre chęci.ale nie popieram tego pomysłu/mogę?/.Jak ktoś chciał przyjechać do Krakowa,to mógł się zapytać kogoś z tego miasta..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 14-12-2007, 00:37
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Uważam,że zaczynamy rozwlekać nowe podfora,tylko nie wiem.po co.
Tu i tak są osoby które nie wchodzą na pewne ątki,jak zaczniemy powielać- to jeszcze bardziej się pogubią.
To jest tylko moje zdanie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 14-12-2007, 01:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No własnie.My się orientujemy,ale nowe osoby ponoć czują się jak w labiryncie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 14:07
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Wydaje mi się, że wystarczające są podziały na województwa. Każdy może tam coś napisać o swoim mieście, wsi. Jest również przecież i zagranica. Dla mnie w zupełności wystarczy tym bardziej, że jestem nowa i już tutaj na razie nie mogę połapać się we wszystkim
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piękno miast kufa86 Podróże, turystyka 99 06-03-2013 01:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.