menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 28-02-2014, 19:39
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Rzadko kamienie nerkowe sa zbudowane z Ca-nalezaloby wykonać dokladne badanie moczu i tam w opisie osadu jest uwidocznione czego masz za dużo...
Sfinksie- wiedza rzeczywiscie imponująca- ale... sok z cytryny w żoladku nie ma odczynu kwasowego , tylko zasadowy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 28-02-2014, 22:10
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Podczytuję wątek i podziwiam sposób odżywiania Sfinksa.
Staram się jeść w miarę zdrowo, bez smażenia, stosuję oliwę z oliwek, mięso wieprzowe zastępuję drobiem. Ograniczam tłuszcze zwierzęce.
Mam prawidłową wagę, ale pokazał się cholesterol 260 i arytmia komorowa.
Badanie TK z kontrastem serca, nie do końca się udało z powodu arytmii, pomimo , iż wzięłam wcześniej Rytmonorm. Dostałam jednak uczulenie na jod i trzeba było szybko stosować Hydrokortizon.
Arytmia w ciągu trzech miesięcy wzrosła.
Poziom TSH, wapna, magnezu, potasu mam w normie. Ciśnienie opanowane lekami, też w normie.
Przyczyna arytmii trudna do wykrycia.
Chwilami serce jakby zamierało, bardzo trudno żyje się z takimi objawami.
Szukam dużo na ten temat w necie, ale żadnej podpowiedzi nie znalazłam.
Sfinksie, jeśli coś możesz podrzucić w formie linku, chętnie poczytam
Za miesiąc prawdopodobnie będę miała operację piersi i bardzo boję się narkozy przy tak dużej arytmii
Chciałabym obniżyć cholesterol, ale nie statynami, tylko jak?
Może znajdę tu podpowiedź
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 28-02-2014, 22:23
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Interpretacja wyników cholesterolu

http://lionfitness.pl/artykuly,24,ja...erolu,701.chtm


http://www.sfd.pl/Cholesterol__jak_i...4-t827260.html

Ostatnio edytowane przez Uka : 28-02-2014 o 22:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 01-03-2014, 14:27
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

http:/http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/zdrowie-rodziny/suplementy-diety-czym-sa-suplementy-diety-i-czy-wart-je-przyjmowac_38215.html/[/url]

Lusiu rozpieszczasz mnie swoimi komentarzami.Nie miałam pewności,czy moje uwagi są dla Ciebie interesujące.Pacjenci ,z bardzo niewielkimi wyjątkami ,chcą mieć pigułkę na wszystkie dolegliwości i bardzo niepopularne i żle odbierane są rady odnośnie zmiany ich stylu życia.Często jest tak - Mogę umrzeć ale i tak zjem kotleta schabowego.Ktoś powiedział że - "Najkrótsza droga do zdrowia ,to droga na własnych nogach".
Wiadomo nieraz zmiana jest niemożliwa.Np.stres niezapraszany ,wdziera się w nasze życie i rzecz w tym by nie ograniczać się do "rozdzierania szat"ale pracować nad rozwiązaniami problemów.Ty działasz.Gratuluję.Leczysz się.Radzisz.Czytasz.
Chciałabym jeszcze podzielić się swoimi spostrzeżeniami,co do Twoich dolegliwości:drętwienia kk.,zawrotów głowy,ciągłego zmęcznia.
Przyjmujesz Concor cor .Jest to beta bloker,który jest bardzo wskazany przy zaburzeniach rytmu serca,a jednocześnie ma szereg działań ubocznych ,chociażby ze względu na to że powoduje skurcz mięśni gładkich.Tak - możesz odczuwać drętwienie kończyn,zimne stopy i ręce,duszność,upośledzenie sprawności psychofizycznej,zawroty głowy.
Też miałam skurcze dodatkowe pochodzenia komorowego i napadowe bicie serca i kilka razy wzięłam jakiś beta bloker .Na serce podziałał super ale nie mogłam w ogóle myśleć i przyjmowałam tylko sporadycznie.Jeżeli przyjmujesz systematycznie Concor cor to nie możesz go odstawić nagle i jest bardzo wskazany przy takiej ilości skurczów pochodzenia komorowego.Możesz natomiast zmniejszyć dawkę jeżeli masz niskie ciśnienie i wolną akcję serca.Gdy masz dużo stresów ,na pewno przyniesie Ci ulgę,ponieważ
zobojętnia hormony stresu,które przyspieszają czynność serca i podnoszą ciśnienie krwi.
Wkleję Ci działanie imbiru.Mnie pomógł na bóle stawów i kręgosłupa.Pomyślałabym też o preparatach magnezu i cynku.
.(np.Bio - cynk i np.Zincteral).
Wkleiłam kilka linków ale nie wiem czy będą działały.

http://www.naturalneoczyszczanie.pl/category/medycyna-naturalna-2/rosliny-i-ziola/

Wyszło słonko .Moja mała łobuzica bierze mnie na spacer.
Pozdrawiam serdecznie i wierzę że wyjdziesz na prostą.
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 01-03-2014, 14:35
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Rzadko kamienie nerkowe sa zbudowane z Ca-nalezaloby wykonać dokladne badanie moczu i tam w opisie osadu jest uwidocznione czego masz za dużo...
Sfinksie- wiedza rzeczywiscie imponująca- ale... sok z cytryny w żoladku nie ma odczynu kwasowego , tylko zasadowy

Masz absolutną rację.Wiem jednak z autopsji że odczuwałam bóle przy piciu wody z sokiem z cytryny.Nie mam pojęcia dlaczego ,ponieważ tak jak piszesz,sok z cytryny ma odczyn zasadowy.Tak się działo jak miałam wrzody żołądka.Teraz piję sok z 4-ch cytryn i kilku marchwi i nie odczuwam żadnych dolegliwości.
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 01-03-2014, 17:53
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Uko, dziękuje za linki
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 06-03-2014, 16:38
lusia55 lusia55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Bielsko-Biała Polska
Posty: 119
Domyślnie

Sfinksie zawsze staram się być szczera i dlatego jeżeli ktoś jest dla mnie wzorem i autorytetem to - to wyrażam; taką osobą jesteś TY (masz bardzo dużą wiedzę, której mnie brakuje i chętnie czytam po kilka razy to co piszesz ( bo moja głowa pracuje na wolnych obrotach, a na dodatek bardzo często boli mnie przez kilka dni nonstop) Wczoraj miałam badanie MR głowy i kręgosłupa lędzwiowego - wynik za 10 dni. Co do Concor cor to masz racje po nim spada mi ciśnienie, również puls teraz np. mam 107/66/55, dlatego spróbuje zmniejszyć dawkę! Od kilku dni zmieniam sposób odżywiania i żołądek mniej się buntuje (jem wszystko tylko gotowane). Bardzo Ci dziękuje za linki, które uwielbiam czytać - i zawsze coś z nich zastosuje w diecie, życiu i sposobie myślenia! A co u Ciebie jak radzisz sobie z obowiązkiem posiadania PSIAKA? Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 06-03-2014, 16:40
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Cytat:
Napisał Astra
Uko, dziękuje za linki
Cieszę się,że przeczytałaś.
Informacji nigdy nie za dużo.
Dużo zdrowia życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 06-03-2014, 16:45
lusia55 lusia55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Bielsko-Biała Polska
Posty: 119
Domyślnie

UKA - tobie, również dziękuje za umieszczone na forum linki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 06-03-2014, 17:52
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Lusiu -
Zaglądam tutaj bo też zainteresowały mnie porady Sfinksa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 07-03-2014, 17:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ba, Sfinksie wiele tzw kwasów pod wpływem i soku zoładkowego i trzustkowego i kwasów zólciowych zmienia pH...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 07-03-2014, 17:46
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

http://http://www.youtube.com/watch?v=no_-DSe4m-A

Wklejam link do wysłuchania na youtube,który pośrednio wiąże się z tematem chorób serca.Myślę że wykład jest bardzo ciekawy.Wyjaśnia szkodliwość stresu na nasz organizm i zachęca
do miłego ,życzliwego sposobu zachowania.
Lusiu bardzo chciałabym Ci pomóc.Może opiszesz dokładniej objawy dotyczące bólu głowy.Może się mylę ale wydaje mi się,że w Twoim życiu zbyt dużo się dzieje (trudnych spraw) i organizm nie daje sobie rady ,z tym obciążeniem.
Myślę że powinnaś zbadać przede wszystkim tarczycę.Napadowe migotanie przedsionków i inne arytmie,jak Twój przypadek ,w bardzo dużym procencie są spowodowane
zaburzeniami pracy tarczycy.W takich przypadkach najlepiej pomaga, betabloker - Propanolol.Zastanawiam się czy Twoje bóle głowy nie są spowodowane migreną.Bardzo Ci współczuję.
Chętnie udostępnię Ci inne możliwości kontaktu ze mną o ile
będziesz miała taką potrzebę.
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 07-03-2014, 19:48
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

http://http://fitness.wp.pl/zdrowie/...e-powinni.html
Lusiu chcę jeszcze dodać ,odnośnie zawrotów głowy ,że bardzo ważne jest uzupełnianie płynów w organiżmie.Dodałam link gdzie są ważne informacje,odnośnie skutków odwodnienia.
Znajdziesz tam również artykuł dotyczący zawrotów głowy.
Co do mojej łobuzicy to uważam że jest Einsteinem wśród psów.
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 07-03-2014, 19:50
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

http://fitness.wp.pl/zdrowie/wirtual...tow-glowy.html
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 07-03-2014, 21:01
lusia55 lusia55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Bielsko-Biała Polska
Posty: 119
Domyślnie

Bardzo Sfinksie dziękuje za wszystkie linki chętnie je przeczytam i zobaczę na joutube. Jeżeli o bóle głowy chodzi to mam je już od dziecka, a w póżniejszym wieku się nasiliły (mam zwężenie tętnicy kręgowej lewej rzędu 50% w odcinku dystalnym przepływ turbulentny- okresowo odwrócony kierunek przepływu. W roku 1995 miałam wypadek samochodowy (skręcenie odcinka szyjnego kęgosłupa oraz stłuczenie głowy). Wyniki z EEG - zapis z napadowością (nigdy nie miałam padaczki). Jeżeli chodzi o tarczycę to zrobię badanie w przyszłym tygodniu. Sfinksie bardzo chętnie skorzystam z możliwości innego kontaktu z tobą (jeżeli jesteś taka miła to byłoby super). Pozdrawiam i jeszcze raz z góry dziękuję !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 07-03-2014, 21:02
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Propranolol dziala rowniez niezle w migrenach najbardziej w tzw klasycznej, oraz przeciwlękowo. Ale uwaga na zoladek...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 07-03-2014, 22:43
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Propranolol i na alergików "Babcielu" pozdrawiam///...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 09-03-2014, 22:51
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

Lusiu próbowałam wysłać nr.telefonu (mobilnego w Orange) na priv ale masz zablokowaną pocztę.Mój tel.na kartę 782 238 819.
Na ten nr.możesz się do mnie dodzwonić od 18.00 - 19.00
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 11-03-2014, 20:25
lusia55 lusia55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Bielsko-Biała Polska
Posty: 119
Domyślnie

Sfinksie - bardzo dziękuje za wczorajszą rozmowę - jesteś naprawdę WYJĄTKOWA ! Zazdroszcze Ci tej wiedzy jaką posiadasz, ale cieszę się z tego, iż tak chętnie się nią dzielisz. Cudownie mi się z tobą rozmawiało. Pozdrawiam życzę dużo zdrowia i radości z życia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 13-03-2014, 12:18
Ciunia's Avatar
Ciunia Ciunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Bielsko-biala
Posty: 375
Domyślnie Migotanie przedsionków

Przed swietami ide do szpitala na kardiologie w celu dokladnego przebadania do skierowania na rosrusznik,do Ochojca albo do Tychów.Cz?y moglibyscie napisac dla mnie na ten temat ? Dziekuje i pozdrawiam
__________________
ciunia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Migotanie przedsionków jest najczęstszą przyczyną udaru - komentarze 95.49.125.xxx Ogólny 0 05-09-2012 15:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.