menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Moda i styl
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 09:50
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie damskie torebki


królowa Anglii.jpgPonoć królowa Anglii nosi torebki do kazdego stroju-kostiumu,płaszcza,futra,sukni wieczorowej i codziennej, a nawet do tzw.prochowca.A Wy,miłe panie?Wolicie małe torebeczki czy pojemne torbiszcza, a moze plecaczki? Jakie przedmioty nosicie zawsze w torebce, bez względu na jej rozmiar?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 10:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Kocham torebki i mam ich dużo różnych: małych, dużych. Duża torebka jest w pewnym sensie "pułapką" bo się do niej wrzuca to co "wpadnie w oko", jest wygodniejsza ale baardzo ciężka. Do małej torebki wkładam puderniczkę, szczotkę do włosów, szminkę, komórkę, portfelik no i oczywiście papierosy i zapalniczkę. Nie umiem "nie mieć" torebki jak gdzieś wychodzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 11:29
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Gaduła duże torby ;P

Ja, jako "stara torba"...uwielbiam torby na równi z królową Elisabeth i paroma znanymi mi w realu kobietami
Prywatne rozmowy z Lilą pozwoliły mi na stworzenie takiej oto filozofii.
Ponieważ nie mam już czym zwracać na siebie uwagi ...
to pozostaje mi kupowanie dużych toreb
...niech chociaż one, spowodują, że ktoś się obejrzy za mną

louis_vuitton_silver_streak_bag.jpg

Obecnie jestem na etpie poszukiwania nowej, wielkiej torby na lato !!!
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 12:40
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie torebki,torebeczki

buciki.jpgpreferuję torebki średnich rozmiarów,komponujące barwą z bucikami, więc mam klasyczny zestaw kolorów-czarną,brązową,granatową,beżową i wiśniową.Latem lubię fantazyjne koszyki,torby-worki,plecaczki i różne torbiszcza jednosezonowe, niezbyt drogie.W torebce zawsze mama-portfel z dokumentami i kasą,klucze,papierosy,zapalniczkę, bezcukrową gumę do żucia,chusteczki,szminkę i puderniczkę.A w dużej -wszystko,co sie da.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 14:34
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Uwielbiam torby,torebki, torebeczki, różnych kształtów i fasonów nie mam dużo coś koło 50.Ale najbardziej lubię plecaczki,/tychże mam tylko5/szczególnie gdy gdziś jade dalej,bo i ręce wolne,i wygodniejsze.Na zakupy też chodzę tylko z plecakiem ale to już z praktyczności-bo nic w rękach nie mogę utrzymać.A odnośnie toreb zaraz coś dołożę na wesoło;dwóch kawalerów wybierało się na randkę,jeden doświadczony drugi nowicjusz, ten pierwszy kazałnowicjuszowi robić to samo co on: na początek coś kupić dla wybranki-sam kupił kwiaty;to nowicjusz praktyczny kupił torbę czekoladek;spotykają suę z dziewczynami-doświadczony podaje różę dziewczynie i mówi-dla róży róża;nowicjusz nie chciał być gorszy,podaje torbę czekoladek swojej dziewczynie i mówi-dla torby torba.!
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 14:57
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Pamiętam swoją pierwszą torebkę-marzenie ówczesnej licealistki-czerwony lakierowany kuferek!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 14:58
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Pamiętam swoją pierwszą torebkę-marzenie ówczesnej licealistki-czerwony lakierowany kuferek!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 14:58
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

sorry-chyba komputer zwariował!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 15:09
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

mnie kiedyś też tak dublował odpowiedzi.
Ja pierwszą torebkę dostałam od chrzestnego jak miałam 5 lat,też była czerwona i lakierowana,dwa lata póżniej siostra wrzuciła ją do studni,zanim wyciągli lakier popryskał płakałam chyba tydzień
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 15:24
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie sezon letni 2007

torebki.jpgciekawe,jakie torebki będa modne tego lata...w zeszłym roku przywizłam sobie turkusową z cekinami z Włoch,ale gdy sie przybrudziła i wyprałam ja ...nadawała sie do wyrzucenia.Na szczęście była tania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 15:32
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Ja zaś tak się przywiązuję do jednej torebki, że kupuję tylko w neutralnych kolorach. Wielkość- raczej średnia.W przypadku galowych wyjść, muszę zmieniać, gdyż te codzienne szybko stają "nieco sfatygowane". Przekładanie całego majdanu z jednej do drugiej, uważam za koszmar.( nie mylić z Majdanem Dody Elektrody)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 16:18
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Ja też lubię plecaczki, ale ostatnio kupiłam sobie tzw. szmacianke. Wielkościa nieduża, ale ma mnóstwo kieszonek i jak na razie gubię się w tym, nie zawsze pamiętam co gdzie włożyłam. Kolor beżowy, więc pasuje do wszystkiego.
Najważniejsza jest jednak kieszonka z boku torebki pomyślana na komórkę, ale u mnie ona jest na papieroski i to jedyne czego nie szukam w całej torbie.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 16:34
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Kiedyś nosiłam torebki tzw "myśliwskie" z jasnej, twardej skóry, na długachnym pasku.
Teraz też na pasku, bo lubię mieć wolne ręce, ale już z "normalnej"skórki i w kolorze czarnym lub brązowym. W mojej torebce mam wszystko to, co może się przydać poza domem i jest w związku z tym ciężka jak nieszczęście.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 17:42
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Też miałam taką myśliwska torebkę na ramię, była bardzo pojemna...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 18:11
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Torebka-

to mój podręczny magazyn rzeczy niezbędnych, w związku z tym musi mieć określone parametry. Moda, czyli taśmowa produkcja, bardzo mi tu przeszkadza, ale cóż, szukam zwykle długo, czasem muszę czekać na zmianę tzw. trendów. Koniecznie na długim pasku, naramienna, wtedy ręce mam wolne jak ptak skrzydła, z mnóstwem zakamarków, kieszonek(w celu uporządkowania zawartości) zamykanych na zamki błyskawiczne (rzepy hałasują), sportowy fason, ale oryginalny i broń Boże siermiężny; materiał: preferuję skórę, miękką, kolory: zależne od reszty garderoby, sprawdza się brąz, czerń i jasny ciepły popiel (złamany kością słoniową - wtedy jest ciepły). Wykluczam wszelkie ozdoby, naszywki, cekiny i co tam jeszcze producentowi przyjdzie do głowy. Idę zupełnie pod prąd a swoimi oczekiwaniami wprawiam w osłupienie sprzedających. Tak już mam, że oczekuję czegoś, czego przeważnie nikt nie wymyślił. Wieczorem, na oficjalne spotkania - klasyczna kopertówka i tu zaczynają się schody - w toto nic nie chce się zmieścić, a pilnować trzeba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 18:27
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Torebki im większa tym lepsza najlepiej czarna skóra
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 21:23
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 932
Domyślnie torebka...

no to jest problem.... zawsze mam kłopot z zakupem, ale też wybieram uniwersalne, bo nie znoszę przepakowywania się, zawsze przy takiej okazji czegoś nie przełożę i póżniej się wściekam. Noszę wszystko co potrzebne (w moim mniemaniu) a pewnie też i zbędne rzeczy. Uwielbiam jak ma dużo kieszonek, mogę wtedy poupychać różne rzeczy np. telefon, papieroski i zapalniczka i niczego nie szukam, nic mnie tak nie wkurza jak poszukiwania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 23:07
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Ufff!!! No to trafłaś Nikuś w mój najsłabszy punkt.
Torebka musi być bardzo pojemna. Musi mieć baaardzo dużo wewnętrznych kieszonek i zewnętrzne też pożądane. Najlepiej na pasku, aby ręce były wolne. Kolor dopuszczalny każdy, nawet najbardziej dziwny. Latem nie noszę czarnych, chyba że jakieś oficjalne wyjście w czarnym "obuwiku".
Co w torebce? W S Z Y S T K O ! Komórka, portmonetka - prawie druga torebka, notes, długopis, lusterko, lekarstwa,jakieś notatki, podręczne perfumy, krem, chusteczki, czasem aparat fotograficzny, czasem tomik wierszy.No i oczywiście akcesoria palacza w podwójnej ilości, co by nie brakło. Pół domu mam przy sobie. Kiedyś szefowa zważyła moje przepastne zwierzę i zdębiałam.To było prawie 3 kg. Teraz troszkę się kontroluję.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 23:35
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Okropnie mi sie balagani obojetnie w jakiej torebce w duzej mam duzy balagan a w malej maly.A ile sie napracuje zeby utrzymac porzadek ,Poniewaz <nosze> sie w przewazajacej czesci dnia na sportowo to i moje torebki maja taki charakter.Zawartosc tego rozgardiaszu to przedewszystkim dokomenty.kosmetyczka .telefon kom.notes,,dlugopis..wizytownik .perfumka, klucze.kluczyki od samochodu i jaies fruwajace najczesciej zbedne papierzyska.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 24-04-2007, 23:45
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

No, tak! Typowo męska logika. Kaziuuuuu....Damskie ubiory posiadają kieszonki tylko li dla ozdoby. A wyobrażasz sobie ile i jak duże musiałyby być te kieszenie, aby te wszystkie skarby schować? A to wszystko jest baaardzo potrzebne.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.