menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 22:58
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sunshine
Mam to samo pytanie,jestem już od dwóch lat na emeryturze i dalej pracuję,ale myślałam że będę mogła sobie przeliczyć dopiero po ustaniu zatrudnienia.
Po ustaniu zatrudnienia i przepracowaniu co najmniej 30 m-cy też będzie się należało ponowne przeliczenie .Wtedy wysyłamy świadectwo pracy to ostatnie i prosimy o ponowne przeliczenie ,tu chodzi o kwotę bazową.
Pamiętajcie o wszystko trzeba się upomnieć nie koniecznie osobiście.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 22:59
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 111
Domyślnie

Anno....dzięki za podpowiedż, mój zakład sam tego nie robił....wredniaki....a pracuję już 3 lata po przejściu na emeryturę, zaraz w poniedziałek zrobię z tym porządek...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 23:04
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Anno....dzięki za podpowiedż, mój zakład sam tego nie robił....wredniaki....a pracuję już 3 lata po przejściu na emeryturę, zaraz w poniedziałek zrobię z tym porządek...
Cieszę się że na coś się przydałam.
oczko słonka.gif
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 11-08-2007, 09:32
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie A ja nie rozumiem polityki ZUSu i już

Zarabiałam ponad średnią krajową. Emeryturę w związku z tym miałam niezłą. I nagle ni z gruszki, ni z pietruszki tamte zarobki sprzed króla Ćwieczka przeliczyli w stosunku do obecnej średniej - wyraznie mi to napisali w decyzji. Załatwili mnie wskażniki wymiaru podstawy. Kiedy ich pytam - odpowiadają nie na temat. A kiedy poszłam osobiście - obiecali się tym zająć. I nie zajęli się. Już mi siły brak do nich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 11-08-2007, 12:10
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Zarabiałam ponad średnią krajową. Emeryturę w związku z tym miałam niezłą. I nagle ni z gruszki, ni z pietruszki tamte zarobki sprzed króla Ćwieczka przeliczyli w stosunku do obecnej średniej - wyraznie mi to napisali w decyzji. Załatwili mnie wskażniki wymiaru podstawy. Kiedy ich pytam - odpowiadają nie na temat. A kiedy poszłam osobiście - obiecali się tym zająć. I nie zajęli się. Już mi siły brak do nich.
Według przepisów dotyczących naliczenia podstawy do obliczenia emerytury dochód nie może przekroczyć 250% średniej krajowej,niestety to przepisy naszego Państwa a nie ZUSu.Przejedli nasze składki i teraz kombinują.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 11-08-2007, 14:03
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

A niech się udławią, tylko nie wiem, kto... bo dużo tych, co przejedli. Gdybym miała 250% średniej krajowej - to byłabym bogata, że hej! Ale nie mam, i o to się pieklę. Wystarczyłoby mi 150%!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 11-08-2007, 14:29
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uwaga Noooooooooooooooo

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
A ja moje drogie od 2 miesiecy się tam wybieram ,a że wietrzę komplikacje -bo coś mi się zawieruszylo -to codziennie mówie sobie JUTRO.Cholera !
To jeszcze do ZUS-u nie dotarłaś moja miła koleżanko!!!!!!!!! Idź i załatwiaj sprawy, teraz w okresie wakacyjnym nie powinno być tłoku. Załatwiaj sprawy tak jak Ci radziłam, wyraź współczucie dla urzędniczki że ma tak ciężką i stresującą pracę i będziesz miała temat z głowy ........ nawet błędy za Ciebie poprawi ...... /przerobione, sprawdzone/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 11-08-2007, 17:04
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
A niech się udławią, tylko nie wiem, kto... bo dużo tych, co przejedli. Gdybym miała 250% średniej krajowej - to byłabym bogata, że hej! Ale nie mam, i o to się pieklę. Wystarczyłoby mi 150%!
Alsko 250% średniej jest podstawą naliczenia a nie wysokością emerytury przykro mi ale mam to samo.Pozdrawiam
Name:  uśmiech od ucha do ucha.gif
Views: 64
Size:  23.9 KB
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 12-08-2007, 00:11
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Dziewzcyny pamietajcie ze bedac na emeryturze co roku co najmniej przez 36 miesiecy trzeba dostarczac azus[owi Rp7,Wtedy emerytura rosnie.Ja jak zwykle zachrzanilam wszystko i nic nie dostalam.Ale jednak nie radze \wspolpracy z ZUS-em bedac na emeryturze.Ja postanowilam nie placic skladek(jestem na wczesniejszej)inaczej lokuje pieniadze i MAM ZYSK
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Emerytalna dziura w ZUS - komentarze Basia. Ogólny 6 13-01-2008 11:28
Pomocy Zus!!! MARIUSZ Emerytura, renta, ZUS 14 10-09-2007 20:33
Odnowiony ZUS? - komentarze filipekx52 Ogólny 0 31-07-2007 03:03
ZUS kontra emeryci - komentarze Basia. Ogólny 14 01-06-2007 00:44
Urzędnicy ZUS zaniżają emerytury byłym rencistom - komentarze Basia. Ogólny 0 07-08-2006 15:59

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.