menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 01-03-2009, 18:25
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Szanowny Jip nawet mi nie przykro, że sprawię Ci zawód, ale nie czynie pokuty i nie zmieniam swojego zdania. Człowiek, który daje się manipulować, traci swój rozum, to tak jakby duszę sprzedał diabłu. Ojej! co to będzie jak jeszcze serce sprzeda. "Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy;"
Trudno nie każdego daje się zreformować, niektórzy tak mają, ja nieraz też unikam reform albo reformacji ale tu z Tobą zgodzić się, co do oceny słuchaczy nie mogę, sam znam kilku porządnych nie dających się zmanipulować, a słuchających RM słuchaczy.
  #42  
Nieprzeczytane 01-03-2009, 18:34
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Wankaborze wiekszosc ludzi jest manipulowana przez kogos..
Manipulacja nie musi byc koniecznie na niskim poziomie..
Zobacz jak manipuluja calym spoleczenstwem politycy chocby..
Bo czlowiek to taki zwierz ktory zawsze ma nadzieje na lepsze i slucha chetnie jak manipulator szepcze mu do uszka to czego on pragnie..
Tacy manipulatorzy/rki sa tez tu na forum.. slodkoscia sacharynowata biorac kogos pod wlos.. tylko po to zeby dzgnac go w plecy kiedy sie tego najmniej spodziewa..
Czy ofiara jest zawsze bez rozumu??? Nie.
Ale manipulator jest napewno bez serca.
No moze ma jakies tam malutkie serce bo owady w koncu je maja tez..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #43  
Nieprzeczytane 01-03-2009, 19:41
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

Szanowni Seniorzy ,przyjmijcie każdego takim, jakim jest.
Każdy ma wady, nawet najlepszy.
Jesteśmy tylko ludźmi- nie aniołami.
więcej tolerancji i otwartości na drugiego człowieka...

Tolerancja jest to gotowość przyznania przedstawicielowi innego światopoglądu tej samej dozy inteligencji i dobrej woli, co sobie.
Karl Rahner
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


  #44  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 19:13
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Zastanawiam się dlaczego jest taka nagonka na Radio Maryja i o.Rydzyka. Właściwie to nikt nie przedstawił tutaj konkretnych zarzutów. Wszyscy operują hasłami: manipulacje, zionie nienawiścią, a o.Rydzyk odnoszę jak najgorsze wrażenie.
Jest wiele mądrych ludzi, znam nawet protestantów, którzy słuchają RM, bo chcą poznać fakty właśnie podawane bez manipulacji politycznej.
A skąd to określenie "moherowe berety" - to przecież nasze mamy, czy starsze osoby nam bliskie - jakie to przykre tak wyśmiać ludzi, którzy mają prawo słuchać tego co chcą. A któż to właśnie robi?
A szkoła w Toruniu - proszę poznajcie czego tam uczą, czy tamtejsi pracownicy naukowi to jakaś gorsza kategoria naukowców?
Dlaczego tak mało pozytywnych wypowiedzi?
Dziękuję Bognie 50, za założenie tego wątku, bo pewnie
nie zdobyłabym się na zabranie głosu.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #45  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 19:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Zastanawiam się dlaczego jest taka nagonka na Radio Maryja i o.Rydzyka. Właściwie to nikt nie przedstawił tutaj konkretnych zarzutów. Wszyscy operują hasłami: manipulacje, zionie nienawiścią, a o.Rydzyk odnoszę jak najgorsze wrażenie.
Jest wiele mądrych ludzi, znam nawet protestantów, którzy słuchają RM, bo chcą poznać fakty właśnie podawane bez manipulacji politycznej.
A skąd to określenie "moherowe berety" - to przecież nasze mamy, czy starsze osoby nam bliskie - jakie to przykre tak wyśmiać ludzi, którzy mają prawo słuchać tego co chcą. A któż to właśnie robi?
A szkoła w Toruniu - proszę poznajcie czego tam uczą, czy tamtejsi pracownicy naukowi to jakaś gorsza kategoria naukowców?
Dlaczego tak mało pozytywnych wypowiedzi?
Dziękuję Bognie 50, za założenie tego wątku, bo pewnie
nie zdobyłabym się na zabranie głosu.


Gdzieś jest wypowiedź Bianki o ''moherowych beretach '' ,tak wzruszająca ,że ją zapamiętałam.
Co się kryje pod tym beretem ?
A może przeraźliwa samotność ,aż wyją ściany ?I to radio daje im świadomość ,że przynależą do grupy ?Nie są sami ?
Niech ktoś inny wypełni tę lukę inaczej ,wobec tego.
  #46  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 19:21
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Gdzieś jest wypowiedź Bianki o ''moherowych beretach '' ,tak wzruszająca ,że ją zapamiętałam.
Co się kryje pod tym beretem ?
A może przeraźliwa samotność ,aż wyją ściany ?I to radio daje im świadomość ,że przynależą do grupy ?Nie są sami ?
Niech ktoś inny wypełni tę lukę inaczej ,wobec tego.
Masz tu słuszną słuszność, mam to samo zdanie, ale nie ukrywam, że nieraz dyskusje w RM powodują u mnie wysypkę. Ale to wina nie słuchaczy a tych co prowadzą audycje, a tam różnie bywa.
  #47  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 19:26
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Nuto juz byla na tym forum zaciekla dyskusja o tym radiu tyle razy.. Jeden watek nawet wyladowal w koszu.. Bogda50 jednak wciaz zaklada nowe bo ja okropnie gniecie nienawisc do tego radia i do Ks Rydzyka..
Ne dziwie sie jej z reszta.. Ja jakbym czegos tak nienawidzila moze tez chcialabym dac temu upust ?

Mnie tacy maniacy raczej smiesza

A okropnie boli np niesprawiedliwosc jaka nam sie dzieje w interpretowaniu historii naszego kraju ( szczegolnie nasze relacje z sasiadami wschodnimi).. ale nie zakladam o tym dziesiatek watkow..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #48  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 19:34
zynagra's Avatar
zynagra zynagra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: warszawskie
Posty: 866
Domyślnie

podzielam twoje zdanie jadwigo kościół jest po to żeby uczył bliźnich miłosierdzia bliźniego.politycy żeby rządzić(choć nieudolnie im to wychodzi).biznesmeni żeby zarabiać kasę .ojciec rydzyk robi to wszystko prócz miłości bliźniego .
tego nie naucza,awprost przeciwnie uczy wrogości,pazerności i można by tu wymieniać w nieskończoność.dziwi mnie tylko ten owczy pęd wiernych ,którzy tak bezgranicznie i bezkompromisowo wierzą w ojca rydzyka.jestem katoliczką ,ale wody z mózgu nie dam sobie zrobić.
  #49  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 19:50
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Zynagro - przeczytaj sobie #44 i pisz konkretnie. Jaki biznes robi o.Rydzyk - bardzo mnie to interesuje
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #50  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 20:37
zynagra's Avatar
zynagra zynagra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: warszawskie
Posty: 866
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Jeżeli brak wypowiedzi na tym wątku - to przyczyna prosta: BOJĄ SIĘ WYŚMIANIA.

To na jakim poziomie jest Forum - zależy tylko od nas.

Babciuelu - Dziękuję
to ty jesteś smieszny skoro udajesz że nie wiesz jak zarabia ojciec rydzyk,wystarczy posłuchać dziennika.wolno mi mówić i pisać co chcę .nie atakuj mnie to domena wiernych r .m.
  #51  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 20:46
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Wolno Ci mówić tylko prawdę - ja w dalszym ciągu czekam na odpowiedź: Jaki biznes robi o.Rydzyk.
Nie chcę nikogo denerwować, ale proszę o rzetelność, z powołaniem się na źródło wiadomości.
Chodzi o #44.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #52  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 20:47
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Przyznam się, że nie bardzo rozumiem kto kogo tępi. Radio Maryja jest i kto chce go słucha, kto nie nie słucha. Nie ma przymusu to dobrze. Po co ciągle to samo pisać.Ci manipuluja, ci nie i już dalej dyskusja nie na argumenty, a na słowa. A ja nie pytam znajomych w co wierzą, czego słuchają ja patrzę czy są mili i sympatyczni. Nie nakłaniają mnie do swoich poglądów to ja ich też nie i wszyscy są dla mnie ludźmi i takich szukam , a nie wierzących lub nie, uznających prawo do aborcji lub nie. To wszystko sfera prywatna. A im kto bardziej wierzy i realizuje idee chrześcijańskie tym mniej o nich mówi, ponieważ to dla niego sfera najświętsza.
  #53  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 20:53
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Bronczyk - masz rację, dałam się wciągnąć
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #54  
Nieprzeczytane 02-03-2009, 21:02
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Wolno Ci mówić tylko prawdę - ja w dalszym ciągu czekam na odpowiedź: Jaki biznes robi o.Rydzyk.
Nie chcę nikogo denerwować, ale proszę o rzetelność, z powołaniem się na źródło wiadomości.
Chodzi o #44.
Wiesz mnie guzik obchodzi biznes o. Rydzyka, ale biznesem jest też zbieranie datków od ludzi i to biznesem niezbyt zgodnym z prawem o ile nie ma się na zbiórkę zgody odpowiednich władz, takim biznesem było zbieranie na ratowanie stoczni, o tym było głośno i jakoś nie bardzo słyszałem, że rozliczenie zbiórki nastąpiło, biznesem jest prywatna szkoła, pobiera się tam czesne, i to czesne nie tylko na pokrycie kosztów, (sam szkołę podobną prowadziłem) pewno jeszcze kilka biznesów można by wymienić bo chyba biznesem nie jest głoszenie słowa Bożego, bo tam jest ono przeplatane, słowo Boże ze słowem czysto politycznym... pewno idąc dalej jeszcze jakieś biznesy by się znalazły, hotele, sklepiki z różańcami..... No i widzisz mnie wkurza to, że taki biznes jest robiony pod różnymi przykrywkami i było głośne, że rozliczany bokami nie tak jak biznes normalnych biznesmenów. Źródła wiadomości ogólnodostępne- ma szkołę? ma sklepy? ma hotel czy hotele? robi zbiórki? o ile nie to pokaż, że nie ale będziesz miała trudności.... I dalej uważam, że radio tego typu jest potrzebne zaś powiązane ze zbiórkami, z innym biznesem niezbyt koniecznie, chyba, że o. musi jeździć jakąś wypasioną furą, a to wtedy tak.
  #55  
Nieprzeczytane 03-03-2009, 00:55
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
) .... I dalej uważam, że radio tego typu jest potrzebne zaś powiązane ze zbiórkami, z innym biznesem niezbyt koniecznie, chyba, że o. musi jeździć jakąś wypasioną furą, a to wtedy tak.



Acha !!! Ty mu tej fury zazdroscisz..

Ja uwazam ze kosciol ma tez prawo miec jakis bizness.. Czemu nie?? Czy to nie ludzie??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #56  
Nieprzeczytane 03-03-2009, 10:50
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Acha !!! Ty mu tej fury zazdroscisz..

Ja uwazam ze kosciol ma tez prawo miec jakis bizness.. Czemu nie?? Czy to nie ludzie??
Nie wiem żarty prawisz, czy zachowujesz powagę, zakładając, że powagę to; jak biznes uczciwie rozliczany zgodnie ze wszelkimi prawami niech sobie ma, nie mam nic przeciw, fury, kobieto wcale mu nie zazdroszczę niech se jeździ, moja furka mi wystarcza, nie muszę się martwić, że jak mi ukradną to majątek życia stracę, pozdrawiam.
Napisałem już,że takie radio powinno istnieć, bo są ludzie, którzy tego potrzebują, ale biznes jest biznes i słuchacze z tym nic wspólnego mieć nie powinni, a to przecież słuchacze także ładują kasę nie bardzo wiadomo jak rozliczaną.
  #57  
Nieprzeczytane 03-03-2009, 13:43
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Nie wiem żarty prawisz, czy zachowujesz powagę, zakładając, że powagę to; jak biznes uczciwie rozliczany zgodnie ze wszelkimi prawami niech sobie ma, nie mam nic przeciw, fury, kobieto wcale mu nie zazdroszczę niech se jeździ, moja furka mi wystarcza, nie muszę się martwić, że jak mi ukradną to majątek życia stracę, pozdrawiam.
Napisałem już,że takie radio powinno istnieć, bo są ludzie, którzy tego potrzebują, ale biznes jest biznes i słuchacze z tym nic wspólnego mieć nie powinni, a to przecież słuchacze także ładują kasę nie bardzo wiadomo jak rozliczaną.


Jest wiele stacji radiowych ktore zyja z datek sluchaczy.. Sa to przewaznie najlepsze stacje bo na b. wysokim poziomie i z mala iloscia reklam.
Sa tez takie stacje telewizyjne..
Stacja radiowa i telewizyjna jest wielkim biznesem i zyje tylko ze sluchaczy.
Jak ja daje kase na takie radio to do glowy bi mi nie przyszlo zeby im zagladac do ksiazek i patrzyc sie jak je wydali. Mnie chodzi tylko o to aby radio to bylo i zebym go mogla sluchac.
Zaznaczam ze Radia Maryja nie slucham bo go u nas chyba nie ma.. Slyszalam male urywki w internecie i nie zauwazylam w nim nic specjalnego. Ot typowe katolickie radio ( dla mnie bardzo nudne).
Nie ogladam tez mszy w telewizji.. Wole pojsc na zywa msze w normalnym kosciele od czasu do czasu.
Ojciec Rydzyk jako osoba niezbyt mi sie podoba bo jest za gruby na moj gust.. Nie lubie tez ksiezy ktorzy mowia cienkimi jeczacymi glosami..
Ale to nie ma nic wspolnego z radiem.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #58  
Nieprzeczytane 03-03-2009, 18:25
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

"Zaznaczam ze Radia Maryja nie slucham bo go u nas chyba nie ma.. Slyszalam male urywki w internecie i nie zauwazylam w nim nic specjalnego. Ot typowe katolickie radio ( dla mnie bardzo nudne)." Napisała Słowikowa
- Ja czasem podsłuchuję i widzę mocne słuchaczami manipulowanie. Ale mówisz, że nie jesteś u nas tylko u Was, może u Was są przepisy inne, ale czemu np. Owsiak musi całą kawę na ławę położyć a Rydzyk nie i tu jest lekka nierówność, a jeden i drugi dostaje datki, jeden sie rozlicza a drugi nie. To uważasz jest fajn?
  #59  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 00:42
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

O co Bóg nie zapyta?
http://odsiebie.com/pokaz/1716826---4d8a.html
__________________
  #60  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 08:00
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

może trochę nie na temat, może już był poruszany na forum, ale mnie interesuje zagadnienie płacenia podatków, a mianowicie:
dlaczego związki wyznaniowe w tym i KK nie płacą podatków, bo trudno nazwać podatkiem symboliczne opłaty z tytułu pod dochodowego płacone co kwartał przez osoby duchowne.
w poprzednim ustroju partia jedynie słuszna także była wolna od obciążeń na rzecz państwa.
ciekawe jak ta kwestia została rozwiązana w innych państwach, czy np.królowa angielska płaci podatki, czy też symboliczne ?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Radio Maryja traci słuchaczy - komentarze Janek47 Ogólny 66 12-09-2017 11:56
Kto słucha Radia Maryja? - komentarze Pietrzak Ogólny 172 15-05-2009 15:32
Wiara ,nadzieja,Radio Maryja,kościół .... senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 356 22-04-2008 16:11
Eutanazja - ręce precz od naszych babć - komentarze czort Ogólny 0 13-03-2007 18:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.