menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 13:43
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Smutny

Cytat:
Napisał Bianka
/.../Wiec moze mniej samozadowolenia, pychy, zarozumialstwa, pewnosci, ze jest sie NAJważniejszym i NAJmądrzejszym? Czyli jak zwykle, zaczynamy porządki od własnego podwórka.../.../
Bianko, masz rację. Zakładam wór pokutny i idę do Canossy, w deszcz i niepogodę, a niech tam... może przeziębię się albo co! jeśli nawet nie - od kompa odejdę, a to już dużo... bo pisać bzdury przestanę...

PS - nie uważam, że jestem NAJważniejsza i NAJmądrzejsza. Zajmuję drugie miejsce od końca na liście forumowiczów. Za mną są tylko niepiszący; zarozumiale mogę pomyśleć, że milczą o niczym...
__________________
  #42  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 13:44
Pregunta's Avatar
Pregunta Pregunta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 1 982
Domyślnie

Truizm: Świat jest pełen takich, którzy uważają, że mają monopol na rację. Pytanie: czy oni potrafią dyskutować
a) z umiarem
b) w ogóle
  #43  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 14:31
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Bianko, masz rację. Zakładam wór pokutny i idę do Canossy, w deszcz i niepogodę, a niech tam... może przeziębię się albo co! jeśli nawet nie - od kompa odejdę, a to już dużo... bo pisać bzdury przestanę...
Tosiu Wór pokutny nie ma racji bytu w stosunku do Ciebie, nie mówiąc już o tym, że jest nietwarzowy
Napisałam post następny po Twoim, bo akurat tak wyszło, ale nie o Tobie była w nim mowa... Bardzo serdecznie przepraszam Cię za nieporozumienie i za to, że niechcący najwidoczniej sprawiłam Ci przykrośc.

Cytat:
Napisał ostatek
PS - nie uważam, że jestem NAJważniejsza i NAJmądrzejsza. Zajmuję drugie miejsce od końca na liście forumowiczów. Za mną są tylko niepiszący; zarozumiale mogę pomyśleć, że milczą o niczym...
No to zajmujemy do drugie od końca miejsce ex equo
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #44  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 14:40
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Po angielsku pisze się bagel po polsku bajgiel a reszta jak najbardziej-tuczące ale pyycha
A jeśli chodzi o teorię tolerancji -nie dokończyłam -tolerować można lub nie postępowanie

No wlasnie.. nieraz nie toleruje sie czyjegos postepowania. Mysle ze taka nietolerancja ma prawo bycia.

Co do bajiela to tylko serek jest tuczacy..chyba
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #45  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 14:40
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ostatku co ty opowiadasz .Skąd ten wór pokutny.Mamy tu ludzi zewsząd .O różnych poglądach .Niestety niektórzy swoje uważają za jedynie słuszne .I w tym cały problem.Administracja również dryfuje w kierunku miłego ,domu spokojnej starości ..gdzie kwiatki pączusie i graficzki są jedynym słusznym podejściem do nas nadgrobnych paprotek.Niestety część z nas kocha naciskanie czerwonego trójkąta i ma jakąś nadwrażliwość na zdanie innych wyrażone wprost i personalnie .Ale my w ramach akceptacji uśmiechamy się jedynie i kontynuujemy.Śmiać mi się chce z tych wszystkich poobrażanych w swej wrażliwości,najczęściej dość zresztą powierzchownej i nakierowanej na JA.Nie przejmuj się koszem bo to jest żałosna instytucja.A zawartość znacznie bardziej interesująca od wszystkich przesłodkich temacików KS
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 24-10-2009 o 16:33.
  #46  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 14:42
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Asiu kochana co nam tam ...uwielbiam ten wypiek tylko cholerka nie mam go gdzie kupić .A co do meritum -zgodziłyśmy się więc z grubsza.Aktualnie najbardziej nie toleruję własnego lenistwa ..ale wiem, nazwę je depresja i będę się pochylać z troską o!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #47  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 14:52
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Ostatku !

Ostatku ! Nie masz żadnego powodu, aby narzekać na to, że Twój post(y) znalazł się w koszu. Czasami, rzeczywiście, wątki zbaczają z kursu i wtedy trudno się dziwić, że tam je można znaleźć. Zdarzają się też pyskówki na poważnych, bądź co bądź, wątkach. Ale, ja wtedy stosuję taktylę "ograniczonej odpowiedzialności" i nie odpowiadam na te posty, lub staram się udawać mądrzejszego: "mądrzejszy ustępuje głupszemu" (chyba dewiza Teda).
Masz rację: "nie uważam, że jestem NAJważniejsza i NAJmądrzejsza." O tym niech decydują Twoi czytelnicy.
Jak dostanę po łapach, to zmieniam wątek.Kosz uszlachetnia, wiem to po sobie.
  #48  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 15:04
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Asiu kochana co nam tam ...uwielbiam ten wypiek tylko cholerka nie mam go gdzie kupić .A co do meritum -zgodziłyśmy się więc z grubsza.Aktualnie najbardziej nie toleruję własnego lenistwa ..ale wiem, nazwę je depresja i będę się pochylać z troską o!!!


A ja toleruje moje lenistwo... nawet je lubie Bo w koncu po co miec przytulny cieplutki domek.. jezeli orzech sie sam w nim nie rozgryza??

Co do bajgli to widzialam w necie kilka przepisow jak samemu je zrobic.. Wydawalo sie to dosc proste.. szczegolnie dla mnie ktora nie lubi pieczenia.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #49  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 15:15
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

[quote=Malgorzata 50]...Mamy tu ludzi zewsząd .O róznych pogladach .Niestety niektórzy swoje uwazaja za jedynie słuszne .I w tym caly problem.Administracja rowniez dryfuje w kierunku milego ,domu spokojnej starości ..gdzie kwiatki paczusie i graficzki sa jedynym słusznym podejściem do nas nadgrobnych paprotek.Niestety część z nas kocha naciskanie czerwonego trójkąta i jakaś nadwrażliwość na zdanie innych wyrażone wprost i personalnie .Ale my w ramach akceptacji uśmiechamy się jedynie i kontynuujemy.Śmiać mi się chce z tych wszystkich poobrażanych w swej wrażliwości najczęściej dość zresztą powierzchownej i nakierowanej na JA...[/QUOTE/]

Brawo Małgosiu ! I to jest cała przyjemność (rzekłbym kwintesencja) konwersacji na KSC !
  #50  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 16:32
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

i oto chodzi!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #51  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 17:14
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Zgadzam się z Ostatkiem, nie po raz pierwszy zresztą. Też odczułem na własnej skórze działania adm. Uważam, z powinien być ten watek "pyskówki", gdzie rozładujemy ewentualne emocje, bez ingerencji adm, gdzie w razie potrzeby nawrzucamy sobie ile trzeba, ale tez gdzie, kto nie chce nie będzie zaglądał.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #52  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 18:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierzu.
Co to robisz za "Ojca Chrzestnego" Mnie dano na imię Tadeusz a nie Ted. Nie mam zamiaru zmieniać imienia. Kolejny raz widzę podmianę i jej nie chcę.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #53  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 19:34
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Ja nadgrobna paprotka (cyt. z Małgorzaty- hi hi hi) z uporem podpisuję się pod słowami ostatka,
które wylądowały w koszu, nie wiedzieć czemu?!
Także po to aby zaprotestować przeciwko traktowaniu nas jak smarkaczy:

Cytat:
Arfilko, spotykając na swojej drodze człowieka Ci nieprzychylnego zaczynasz lekcję cierpliwości. Uczysz się czegoś nowego, dyscyplinujesz się, usiłujesz zachować spokój... powtarzasz: obszczekiwanie przez kundla wcale nie jest powodem do tego, by człowiek też zaczął szczekać, a Ty przecież rozmawiasz z człowiekiem, który może miał zły dzień, może...

I próbujesz dalej, i dalej... choć wiesz, że Twoja siła w oczach innych jest tylko słabością...

Dlatego eksperymentuję dalej... choć ze skutkiem różnym. Bo niektóre słowa krzywdzą i bolą, niektóre są całkiem nieprawdziwe. Za każdym razem mam nadzieję, że rozmówcy jest głupio albo choć odrobinkę wstyd, że żałuje wypowiedzianych słów i niepotrzebnych ocen.

Szacunek dla słowa... wielu z forumowiczów ma tego szacunku w nadmiarze, wielu ma tylko parcie na szkło i chęć zaistnienia... nie mnie to oceniać. Bardzo, ale to bardzo staram się nie oceniać ludzi. Niestety, bez wzajemności. Ale nie tracę nadziei. To tylko kolejna lekcja cierpliwości.
Choć bywają dni, w których coś we mnie pęka i przestaję być cierpliwa... Przyszczypnę, odgryzę się, pojazgoczę. Cóż, znaczy się - trening był niewystarczający. Biję się w pierś niechudą i zaczynam od nowa... przepraszam przyszczypniętych, ukąszonych i objazgotanych, wiedząc, że nie zawsze mam powody do przeprosin, że to raczej mnie należałoby...

Jednak wierzę w człowieka...
  #54  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 19:44
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 083
Domyślnie

Masz rację Aluniu.
KS ostatnio traktuje nas jak smarkaczy, albo nieposłusznych uczniów. Za karę marsz do kąta, tak to wygląda i bardzo mnie to wkurza.
Rozumiem jeżeli post obraża kogoś, ale skoro większość ma poczucie humoru i potrafi tak rozmawiać (pisać) to dlaczego wywalają do kosza.
To, że wątki meandrują to nic nowego.
Przecież to nie jest zadany temat lekcji, na który li tylko należy odpowiadać.
Ulżyło mi troche
  #55  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 20:02
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Ja nadgrobna paprotka (cyt. z Małgorzaty- hi hi hi) z uporem podpisuję się pod słowami ostatka,
które wylądowały w koszu, nie wiedzieć czemu?!
Także po to aby zaprotestować przeciwko traktowaniu nas jak smarkaczy:
Szkoda nerwów i czasu. Nic nie zmienimy. Był osobny watek na ten temat i co? I nic. Nasze uwagi nie zostały wzięte pod uwagę. Wiele zależy też od moderatorów.
Był czas, kiedy w wielu watkach były ostre rozmowy, ścierały się poglądy i nikt niczego nie usuwał, dopóki nie padały niecenzuralne słowa lub nie ocierano się o łamanie prawa.
Teraz wystarczy, że jakaś wypowiedź jest zgłoszona przez kilka osób do usunięcia. Moderator nie wnika w jej treść, tylko usuwa i cześć.
  #56  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 20:04
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Pytanie

Aluniu, Alsko i Bogdo, zwróciłam się do Adminki z prośbą o wyjaśnienie. Zaznaczyłam, że post nie był odpowiedzią na pyskówkę, ani jej kontynuacją. Odpowiadałam Arfilce.
Fakt, że post nie był związany z tematem, ale podobnych ozdobników w każdym wątku jest więcej niż wypowiedzi tematycznych.
Dlatego taka odpowiedź mnie nie usatysfakcjonuje. Poczuję się, co najwyżej, zlekceważona i potraktowana jak paprotka albo dziecko niegrzeczne, które parafrazuje słowa Dalajlamy o cierpliwości.

W wątku o tolerancji pytam: jakie warunki powinien spełniać post aby nie lądował w pyskówkach? Od czego to jest zależne? Nie pytam - od kogo? I nie zaczynam drugiej wojenki o tolerancję i brak cenzury. Bo i po co? Ostatecznie... mam własny kosz na własnym dysku i tam mogę wrzucać moje przemyślenia. Bez pośrednictwa KSC, z pożytkiem dla nas wszystkich. Nie jestem fanatycznie przywiązana do własnych postów, nie ma znaczenia miejsce ich przechowywania... dopóki jest to zależne ode mnie.

Pozdrawiam miło...
__________________
  #57  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 20:11
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 083
Domyślnie

I o to chodzi Ostatku.
Albo jakiś nadgorliwy, a może nowy moderator, albo ktoś kto lubi czerwony trójkącik.
Ciekawe co by się działo, jak byśmy tak wszyscy zaczęli klikać w czerwony trójkącik i w każdy post.
Cały KSC przeniósłby się do kosza
  #58  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 20:17
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Ostatku też takie pytanie chciałem zadać, chyba, że idzie o nudę, i żeby powtarzał się wątek "ALE NUDY" staram sie też nikogo nie obrażać, uważać na to co piszę ale zaczyna mnie pomału wkurzać jak coraz więcej grzecznych postów, trochę od tematu odbiegających ląduje w koszu. o co tu idzie? Takie myślenie ostatnio widziałem w... dobra nie napiszę bo i tak będzie w koszu..
Pozdrowienia i kwiatek dla administratora z prośbą o rozsądek.....
  #59  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 20:23
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał Alsko
/.../ Teraz wystarczy, że jakaś wypowiedź jest zgłoszona przez kilka osób do usunięcia. Moderator nie wnika w jej treść, tylko usuwa i cześć.
Alsko, sorry. Nie zgadzam się. Napiszę, np. że Ziemia jest płaska. Ktoś odpowie. Napracuje się solidnie, udowodni, punkt po punkcie, że jestem w błędzie.
A ja... namawiam przyjaciól i krewnych do klikania w trójkącik. I post znika, Ziemia jest płaska... przynajmniej w KSC.

Wierzę w człowieka, nie ma innej opcji... w rozsądek Moderatorów i Adminki też...
__________________
  #60  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 20:28
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Alsko, sorry. Nie zgadzam się. Napiszę, np. że Ziemia jest płaska. Ktoś odpowie. Napracuje się solidnie, udowodni, punkt po punkcie, że jestem w błędzie.
A ja... namawiam przyjaciól i krewnych do klikania w trójkącik. I post znika, Ziemia jest płaska... przynajmniej w KSC.

Wierzę w człowieka, nie ma innej opcji... w rozsądek Moderatorów i Adminki też...
Chciałabym podzielać Twoją wiarę. Więc się staram
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 18:54
Fotografowanie III Sunshine Fotografia 90 21-08-2009 22:46
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 17:50
Sabatowo cz.III jolita Humor, zabawa - wątki archiwalne 473 18-02-2009 08:08
Metropolitarna III RP z centrum Polityka - wątki archiwalne 30 19-06-2008 14:12

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.