menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 11-06-2007, 12:08
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie


A to jest Mój inny znajomy,który zawitał tym pięknym zaprzęgiem czterokonnym na festyn "Uroczysko" w Supraślu, miasteczku mojej młodości i pierwszej miłości.H.T.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 11-06-2007, 12:17
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie


Natomiast ten pałacyk w Supraślu stanowi ważny punkt w moim życiu. A pod nim mój pojazd którym się przemieszczam po swoich ulubionych obszarach natury. H.T.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 11-06-2007, 20:12
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

A gdzie można znalezć takie miejsce aby mąż mógł łowić ryby,co dla niego jest sprawą priorytetową,a żona spokojnie odpoczywać w jakimś domku np.i nie gotować, broń Boże!poza smażeniem ryb oczywiście,a!no i bez towarzystwa komarów ten raj.Czy to jest marzenie ściętej głowy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 11-06-2007, 23:34
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

Green, ale zrobiłeś mi niespodziankę! U Dżanetty Bogdanowicz w Supraślu 3 lata temu mieszkaliśmy z mężem przez kilka dni.Obroniła wtedy dyplom i miałam okazję przeczytać jej pracę mgr o historii Tatarów w Polsce. A w "Jurcie Tatarskiej" zajadaliśmy się przygotowywanymi przez jej rodzinę tatarskimi daniami. Ech, wróciłabym tam jeszcze... A wieczorne pogaduszki i greckie winko wypijane wieczorami z jej teściową...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 13-06-2007, 12:22
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Cieszę się że udało mi się Ciebie zaskoczyć "duszko07"i sprawić taką niespodziankę, zobacz jaki ten Świat jest mały przy swoim ogromie (ale jak myślisz dlaczego ?). Przy okazji chcę wskazać drogę "Elizce" Która poszukuje miejsca gdzie mąż może łowić ryby, żona spokojnie odpoczywać i nie gotować,i obejść się bez towarzystwa komarów... otóż to jest właśnie Supraśl od lipca do maja bo w czerwcu są właśnie komary. Słonecznie pozdrawiam z Supraśla H.T.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 23-06-2007, 17:34
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

…czas wakacji

Świeci słońce
…pada deszcz.
Już wakacje
…o tym wiesz.

Dziś świadectwa
…już rozdano.
Szykuj kasę
…ojcze, mamo.

Wszyscy wkoło
…się radują
I plecaki
…swe szykują.

Na nich czeka
…morze, las.
Odpoczynku
…nastał czas.

Czy to dzieci
…czy dorośli.
Każdy krząta
…się radośnie.

Każdy jedzie
…tam gdzie może.
Jeśli …bank mu
…w tym pomoże.

Można poznać
…okolicę,
Wpaść na chwilę
…za granicę.

Albo poznać
...urok kraju.
Gdy marzenia
…mu zostają.

Kraj uroczy
…nasz kochany,
Przez nas wszystkich
…uwielbiany …
wiersz znaleziony na beju
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 23-06-2007, 22:10
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Ponieważ do Supraśla mam tylko 16 km, bardzo często tam bywam. To naprawdę piekne miasteczko. Lasy, rzeka - wymarzone miejsce na wypoczynek. Bywam tez na Uroczyskach - te potrawy regionalne m.in.kiszka ziemniaczana, są pyszne. Polecam wszystkim.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 25-06-2007, 11:18
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie Wisełka

Cytat:
Napisał elizka
A gdzie można znalezć takie miejsce aby mąż mógł łowić ryby,co dla niego jest sprawą priorytetową,a żona spokojnie odpoczywać w jakimś domku np.i nie gotować, broń Boże!poza smażeniem ryb oczywiście,a!no i bez towarzystwa komarów ten raj.Czy to jest marzenie ściętej głowy?
Polecam, właśnie wrociłam z Wisełki koło Międzyzdrojów
wejdź na stronę Wisełki- Ośrodek "Bielik", są i domki i budynek stacjonarny, widok na piękne jezioro z rybami,tylko trzeba mieć kartę wędkarza , do morza 1200 m.pięknym Wolińskim Parkiem, stołowanie i w tamtejszym Domu Dziecka lub w domach prywatnych, gdzie serwują domowe obiady. Dodatkowe atrakcje-stateczkiem z Międzyzdrojow do Niemiec za 36 zł w obie strony, dzieci do 10 lat gratis, promem do Dani, Szwecji itd itp.Cisza, spokój,plaża najpiękniejsza na wybrzeżu, blisko Kamień Pomorski z koncertami w katedrze. Kwater też pełno, atrakcyjna u Smagi, tania u Hanaszów, oferty w internecie na stronie Wisełki .Wypożyczonym rowerem objeździć można okoliczne jeziora-Czajcze, Wydrze, Warnowskie.Poleeeeeeeeeecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 25-06-2007, 12:53
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Serdecznie dziękuję Gabrieli za wiadomość o wypoczynku w Wisełce.Poważnie rozważymy taką możliwość.Cieszę się,że nam pomogłaś.Buziaki dla ciebie!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 29-06-2007, 10:10
kropka48 kropka48 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 16
Domyślnie zamiana mieszkań na wakacje

Polecam stronę: http://www.intervac.pl/. To polski link do europejskiej/światowej organizacji, która ułatwia zamianę mieszkań/domów na wakacje. Jak się przyjrzeć bliżej to super sprawa, chyba za mało u nas jeszcze rozreklamowana. Oczywiście są niewielkie koszty wpisowego do katalogu ofert (w skali np. 3-osobowej rodziny), ale za to jest gwarancja bezpieczeństwa dla lokum pozostawionemu komuś zupełnie obcemu, no i gwarancja dla nas, że po przyjeździe na miejsce mamy bezpłatny dach nad głową. A przecież największe koszty wypoczynku to noclegi. Sama sie przymierzam, ale za późno namierzyłam tę stronę i już nie zdążyłam się "załapać" do katalogu. Zajrzyjcie tam, warto przejrzeć tę stronę.


Cytat:
Napisał Gabriela K.
co myślicie,o popularnej w innych krajach, formie spędzania wakacji- rodziny zamieniają sie na okres urlopowy miejscami zamieszkania. Ci znad morza w góry i odwrotnie. Tylko co mają zrobić ci, którzy choć mają swój własny dom, ogród, blisko las ale też blisko sąsiedztwo kopalń? Może jednak Śląsk jest dla kogoś atrakcyjny. Z Orzesza do Ustronia czy Wisły tylko niespełna godzina, ale dla mnie góry nie były żadną atrakcją, nigdy. Kocham wybrzeże, od Helu po Świnoujście i nic na to nie poradzę. Jak ja Wam zazdroszczę dziewczyny...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 29-06-2007, 21:25
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

strasznie zaluje ze nieznam tych stron o ktorych tak pieknie piszecie.ja jestem prawie goralka-moj Ojciec byl goralem-i prawie kazda wolna chwilke spedzam w gorach.Kocham je nieprzytomnie i probuje ciagac moje wnuczki \po szczytach,ale z roznym efektem.Podczas dlugiego weekendu bylam tez z nimi u moich gorali.Wchodzac na gore gdzie spaly,uslyszalam jak trzylatka mowila do starszej- o idzie baba-jaga znowuz bedzie nas wciagala na te jej gorecki.Ale mimo tego dosyc dzielnie sobie radza.Babciela.A wymiane polecam.Swietna tania forma odpoczynku i zwiedzania swiata-ja zaliczylam nawet Australie-najpiekniejszy zakatek swiata
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 30-06-2007, 09:54
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie Australia

Cytat:
Napisał nowa
strasznie zaluje ze nieznam tych stron o ktorych tak pieknie piszecie.ja jestem prawie goralka-moj Ojciec byl goralem-i prawie kazda wolna chwilke spedzam w gorach.Kocham je nieprzytomnie i probuje ciagac moje wnuczki \po szczytach,ale z roznym efektem.Podczas dlugiego weekendu bylam tez z nimi u moich gorali.Wchodzac na gore gdzie spaly,uslyszalam jak trzylatka mowila do starszej- o idzie baba-jaga znowuz bedzie nas wciagala na te jej gorecki.Ale mimo tego dosyc dzielnie sobie radza.Babciela.A wymiane polecam.Swietna tania forma odpoczynku i zwiedzania swiata-ja zaliczylam nawet Australie-najpiekniejszy zakatek swiata
Proszę o bliższe szczegóły-jak organizacyjnie to wygląda,gdzie zaczepić sie na początku, aby taką wymianę zorganizować bezpiecznie no i w miarę po jak najmniejszych kosztach. Kłania się bowiem pensja z budżetówki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 30-06-2007, 20:34
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie Goraca Kreta-blekit nieba-turkusowe morze-gory

Witam Was goraco,tak jak slonce nad Kreta.
Oj,goraco bylo tam,goraco... .

Gdy startowalismy z lotniska w Kopenhadze,byla szara,deszczowa pogoda.
Lalo jak "z cebra".Po kilku minutach przebilismy sie przez te geste chmurzyska i zaswiecilo slonce.O 7.30 bylismy miedzy Wroclawiem a Opolem i widzialem w dole jedna mase gestych,bialych chmur,ani skrawka widocznej Polski.
Tak bylo rowniez nad Slowacja.Te chmurzyska zaczely sie przerzedzac nad Wegrami.
Kiedy mijalismy Serbie - niebo bylo juz prawie bezchmurne - to samo nad Grecja.
Na Krecie nie widzialem przez tydzien ani jednej chmury.
Temperatura w dzien 40st.C w cieniu,morze cieplusienkie,a wieczory tak przyjemne,ze mozna siedziec do poznych godzin nocnych,nie odczuwajac zimna.
Na plazy oczywiscie pod Parasolami - bo inaczej wytrzymac sie nie da.
Jak ja kocham ten blekit nieba,turkusowy kolor morza i gory spadajace wprost do morza.

Zwiedzilismy ruiny palacu w Knossos(palac zbudowano ok. 2700 lat p.n.e.To niesamowite stac w tym samym miejscu,gdzie odbywaly sie starozytne igrzyska,dotykac reka komnat palacu,podziwiac wspaniale widoki z tarasu palacu w Knossos,spojrzec na zachowane freski,naczynia,zajrzec do labiryntu.
Podziwialem kunszt dawnych budowniczych palacu.Palac wielokondygnacyjny,budowano przez kilka stuleci.Zbudowano wspaniale laznie,system wodociagow, wspaniale ogrody.Mieszkancy kobiety i mezczyzni mieli te same prawa.
Kultura minojska jest rownie stara jak kultura rzymska czy egipska.
Kontrolowali cale morze Srodziemne i nakladali clo na statki fenickie,egipskie i babilonskie.
Swietnosc palacu i calej kultury minojskiej przeciela jakas straszna katastrofa,ktora wydarzyla sie okolo roku 1450.p.n.e.
Zdania na ten temat sa podzielone.Jedni uwazaja,ze bylo to potezne trzesienie ziemi,jakie moglo nawiedzic Krete w tym czasie,inni historycy twierdza,ze byl to wybuch wulkanu na pobliskiej wyspie Santorini i zabojcze gazy i pyly wulkaniczne mogly wyniszczyc ludnosc Krety.
Jedno jest pewne,ze palac splonal w tajemniczych oklolicznosciach i nigdy nie powrocil do dawnej swietnosci(prawdopodobnie zapalily sie drewniane belki podtrzymujace stropy od rozgrzanego w sloncu oleju,ktory przechowywano w piwnicach palacu).Na pewno nie bylo to dzialanie wojenne nieprzyjaciela,gdyz w takim wypadku,palac zostalby ograbiony.

Kreta urzekla mnie swoim pieknem,ale widzialem tez sterty smieci,rozwalone domy,walesajace sie bezpanskie psy i koty.Nie przerazal mnie widok,kiedy podczas sniadania w restauracji pojawil sie na podlodze karaluch wielkosci kciuka i to przerazenie w oczach kobiet i krzyk.
Nie przerazal mnie widok jaszczurek wylegujacych sie na murkach tuz przy restauracjach,czy tez widok zebrakow w Heraklionie.Przerazilo mnie zupelnie cos innego.....
Szukalem sladow dawnej Grecji tej z filmu"Grek Zorba".
Mnie nie pociaga piekno i luksus nadbrzeznych hoteli i tawern,chocby nie wiem jak pieknie polozonych i wyposazonych.Owszem docenie ich piekno,ale nic wiecej.
Uciekam od zgielku i tloku turystow w miejsca mniej znane,ale jakze czasem piekne.
Te stara Grecje znalazlem wysoko w gorach Krety.
Droga waska,kreta,wiodla nasz autokar wyzej i wyzej.Kierowca dokonywal wrecz cudow,by zmiescic sie na tych gorskich "sciezkach".Pod nami widzialem przepascie,doliny i zupelnie bezludny teren.Na stokach gor pod krzewami mozna bylo dojrzec kozice gorskie,czasem stado owiec.Przerazilem sie na dobre,gdy zobaczylem w dole stare wraki kilku samochodow osobowych juz calkiem rude,skorodowane,oraz wrak autokaru.Dowiedzialem sie,ze byly to samochody,ktore stoczyly sie w przepasc,wydobyto z nich zwloki,pochowano,a wraki wystawione na dzialanie slonca i deszczu porzucone w dolinach.
Widzialem miejsca,wlasciwie ruiny klasztorow i osad ludzkich wysoko w gorach polozonych, opustoszalych po napadzie piratow,i tylko odnaleziony stary zegar z data 1595r.wspominal o tragedii tamtych dni.
Bylismy w pewnym forcie,gdzie 250 Kretenczykow schronilo sie przed inwazja turecka w roku 1825 i gdzie dzielnie sie broniac przed armia turecka polegli wszyscy do ostatniego zolnierza.Noca mozna spotkac ich duchy wychodzace z ruin fortu do morza.
Wysoko w gorach napotkalismy tez stare wioski,i ludnosc zyczliwa.Zatrzymalismy sie w malej gorskiej karczmie.Ugoszczono nas nalesnikami z bialym serem, polanymi miodem z beczki.Smakowaly wybornie.
A obok karczmy zagroda z kozami,owcami i inna trzoda.Na plocie garnce i pranie wywieszone gdzies na sznurach.A wyzej plantacje oliwek i zar slonca rozpalajacych szczyty Krety.
Ten obraz wysokogorskich wiosek z ich usmiechnietymi,ubogimi,ale chyba szczesliwymi mieszkancami rozprawiajacymi o wszystkim miedzy "niebem i ziemia"na dlugo zapamietam.

Jesli bedziecie kiedys na Krecie odwiedzcie ten rejon wyspy.Goraco polecam.
Tam czas zatrzymal sie jakby w miejscu.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 30-06-2007, 21:19
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 131
Domyślnie

Zazdroszczę Ci tak wspaniałej wyprawy, nie byłam tam, a z chęcią bym pojechała, ale.... to jedno ale...mnie odstrasza...jazda nad przepaściami, mam lęk wysokości i mogłabym tam dostać zawału, przeżyłam już coś takiego jak jechałam do Chorwacji i Bośni.... nigdy się już na to nie zdobędę, a leżące w dole wraki samochodów dolały oliwy do ognia...
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 16:25
kropka48 kropka48 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 16
Domyślnie

Witam wszystkich, wlaśnie odwołano moją wycieczkę (Almatur_z powodu braku wystarczającej liczby chętnych) Europa Tour. Mogę wybrać inną u nich, pociąga mnie np. Hiszpania (dość tanio) od 15 września, ale szukam towarzystwa. Odwołana wycieczka była imprezą objazdową, teraz wyszukałam tzw. "pobyt" z wycieczkami fakultatywnymi więc fajnie byłoby z kimś się dogadać. Czy ktoś się może zapisał na tę wycieczkę? Miłoby było........
Zapraszam na stronę: http://www.almatur.pl/lista_lato.php?gr=2
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez kropka48 : 22-08-2007 o 20:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 17:49
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Kropko, zamieszczasz ten post w kilku wątkach i podajesz wszędzie datę 15 lipca. Dziewczyno, przecież mamy 22 sierpnia! Musiałaś się pomylić...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 17:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Może dziewczyna zainspirowała się Bitwą pod Grunwaldem ?

Ale w takim razie dlaczego Hiszpania ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 19:00
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Albo zdesperowana nasza senioritka,

albo jakiś desant znowu. Dziwne...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 20:50
kropka48 kropka48 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 16
Domyślnie

Jak to mówi moja koleżanka, gdy jej zwracam uwagę, że nie włączyła kierunkowskazu (jedziemy samochodem osobowym marki....jakiejś tam.....ona jest kierowcą);...."przecież widać, że skręcam, nie?!"
Dzieki za uwagi, w każdym razie........Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 22-08-2007, 21:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Kropeczko...otóż nic nie widać..

15-lipca nie pasuje,15 sierpień też nie....czyli ????
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wakacje RYsiek Turystyczne 7 12-07-2011 13:18
Wakacje z wnuczką Bianka Podróże, turystyka 9 31-03-2010 21:54
Spędzasz urlop w UE? Zabierz kartę ubezpieczeniową! - komentarze Pufka Ogólny 5 06-04-2008 11:27
Pokoje na wakacje Anna_Maria_57 Turystyczne 2 25-03-2008 10:33
Wakacyjny romans sposobem na udany urlop - komentarze zosia53 Ogólny 48 24-07-2007 18:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.