menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-08-2012, 11:38
Irena1 Irena1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 5
Smutny Czy to paradontoza?


Mam 65 lat , wyrwane wszystkie zęby ,noszę protezy.Dentystka stwierdziła ze mam paradontozę.
Nie bolą mnie dziąsła ale bolą policzki wewnątrz, bardziej gdy jem coś słonego lub ostrego. Przepraszam , może nie piszę dość obrazowo ale nie wiem jak to określić. Mam to od 10 lat.Myślałam że jak wyrwę wszystkie zęby to się poprawi.Jednak jest tak samo.Palę papierosy i biorę od niedawna leki na nadciśnienie.
Proszę o jakieś wskazówki. Może ktoś ma te same dolegliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-09-2012, 19:43
albercik7 albercik7 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Kraków, Małopolska, Polska
Posty: 2
Domyślnie

To stomatolog powinien pokierować terapią. Nie da się tego wyleczyć ale z pewnością powstrzymać proces lub go opóźnić. Myślałem, że przy braku uzębienia, paradontoza to już nie problem. Lepiej pogadać z dentystą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 07-08-2019, 19:55
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 275
Domyślnie

początki niedoboru witaminy C. Minimum 2 gramy dziennie ale kup 1 kg proszku wit C (około 60 zł/kg), rozpuść 1 płaską lyżeczkę w 1 l wody i po 2-3 łyczki co kilkanaście minut tak by wypic w ciągu dnia (chroń przed słońcem). Apteczna kapsułka, poza wit C ma wiele dodatków (antyzbrylacza, itd itp) które nie zawsze są przyjazne, kosztuje +- 1 zł (100 groszy), kupiony proszek to 0,06 zł/gram = 6 groszy. Nie przejmuj się ilością wit C w tym 1 litrze, zrób tak by nie było za kwaśne (wtedy wlej więcej wody) bo źle się łyka.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 23:08
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie

Na forum bardzo trudno jest diagnozować czy jest to paradontoza czy nie bo każdy przypadek jest inny. Polecam zaufać stomatologowi.

Ewentualnie jeśli widzicie, ze coś jest nie tak, dobrze jest wybrać sie do drugiego stomatologa.

Na pewno nie polecam palić papierosów. NIe są wskazane przy paradontozie i są wręcz szkodliwe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 09-03-2020, 09:33
krejzol krejzol jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 55
Domyślnie

Zgadzam się z tym, że tak na odległość poprzez opisania objawów ciężko jest cokolwiek pomóc. Dlatego radziłabym po prostu udać się do jakiegoś dobrego stomatologa. My całą rodziną chodzimy do Atelier Uśmiechu w Warszawie, gdyż są to gabinety bardzo dobrze wyposażone i mają tam specjalistów z każdej dziedziny stomatologii. Co jest ważne, gdyż nie musimy niepotrzebnie biegać po mieście i szukać innego specjalisty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-04-2021, 17:37
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Ale jeśli zastanawiacie się nad takimi kwestiami, to najrozsądniej na pewno byłoby od razu postawić na odpowiednie wsparcie stomatologiczne. Wiem, że wiele osób dzisiaj wykorzystuje pomoc takich gabinetów jak https://kuzminscystomatologia.pl/ofe...ia-estetyczna/ Dzięki temu możecie o wiele skuteczniej zadbać o zdrowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-07-2021, 21:01
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Myślę, że na takie pytania powinni wypowiedzieć się periodontolog i protetyk w twoim przypadku. Jak jestem z Warszawy lub okolic, to jedź do Piodentu https://www.piodent.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 18-11-2021, 19:34
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Ciężko jest takie rzeczy stwierdzić poprzez forum i ja jestem zdania, że w takich sytuacjach na pewno warto jest wybrać się do specjalisty. Jeśli natomiast pojawi się bezzębie to wtedy polecam świetną klinikę leczeniebezzebia.pl gdzie bez żadnych problemów można się podjąć leczenia tej dolegliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 26-10-2022, 22:43
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Zawsze trzeba zadbać przede wszystkim o to, by postawić na odpowiednią profilaktykę. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów związanych z uzębieniem. Na stronie https://sunstargum.com/pl-pl/kategor...l?solution=106 czytałam sporo na temat różnych propozycji w tym zakresie. Co o tym sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Paradontoza - komentarze aquamanka Ogólny 10 05-06-2012 18:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.