menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 10:18
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie poradnik "globtrotera"


To kącik dla tych, którzy jadą za granicę i... nie wiedzą co dalej - co zabrać ze sobą najlepiej, gdzie się zatrzymać, gdzie jest najlepiej i najtaniej, a czego nie robić!

Mamy własne doświadczenia, których nie znajdziesz w żadnym folderze i poradniku - podzielmy się informacjami z pytającymi, bo mogą być bezcenne - nawet te najprostsze i niby mało znaczące, lub niby-ogólnie -znane np. "do Londynu zabierz parasol )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 10:20
ZbyszekK ZbyszekK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 34
Domyślnie Poradnik podróżnika

Z przyjemnością dołączę do propozycji arczi. jeśli tylko z niej nie zrezygnowała. Wolę jednak używać polskiego nazewnictwa, stąd proponuję w miejsce ,,globtrotera'' wprowadzić polskiego ,,podróżnika''. Nie dlatego, że mam coś przeciw Ameryce, ,,tarczy'', wojnie i okupacji Iraku, ale dlatego, by gdzie się da używać polszczyzny. Zwłaszcza obecnie kiedy trwa beznadziejny zalew ,,angielszczyzny'' na ulicach, w potocznym żargonie, filmach i w całej telewizji.

Sprawa, którą poruszyła arczi warta jest kontynuacji.
Rozmyślam jak tu dojechać do Pragi i pobyć tam 5 dni.
Jeszcze dłużej dumam o wyprawie 5 dni w Wiedniu.
Śni mi się 5 dni w Paryżu, gdzie dzięki Tanim Lotom można dolecieć i wrócić za 200 zł (czy aby na pewno?) Tu jednak na przeszkodzie stoją wysokie, niewyobrażalnie wysokie ceny noclegów dla singli. Chyba, że ktoś się przyłączy, to wtedy 2-osobowy pokój stanie się bardziej strawny, byleby nie zaczynał się (i dla mnie kończył) ceną od 300 euro.
Powiadamiam arczi i wielu, wielu innych o podjętych u władz portalu Seniorzy.p staraniach, by właśnie takie informacje, które arczi proponuje lokować w oddzielnym temacie w ramach ,,Podróże, turystyka''
Miałoby to taką oto strukturę:
Przykład 1. Podróże, turystyka - Poradnik podróżnika - Podróże zagraniczne - Francja - Paryż - Transport/Noclegi
lub
Przykład 2. Podróże, turystyka - Poradnik podróżnika - Podróże krajowe - Podlasie - Transport/Noclegi
Pozdrawiam i zachęcam podróżników
ZbyszekK
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 19:45
Toshi Toshi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 12
Uśmiech Sni mi się 5 dni w Paryżu

Zbyszek K
Otóż nic nie szkodzi na przeszkodzie,byś tam pojechał. Ja byłam sama i nie zginęłam i nie zamieniłabym tego wyjazdu na wycieczkę z biurem podróży.Było fantastycznie,noclegi miałam w międzynarodowym schronisku młodzieżowym za 19,50 E.na sali kilkuosobowej z łazienką i śniadaniem (z leg.PTSM a 30 zł)Kupując kartę Orange na tydzień( od pon-do niedz)można jeżdzić dowolnie metrem i autobus.(ok.12E)Do samodzielnych wyjazdów potrzeba tylko determinacji i odwagi ,czego Ci życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-07-2008, 00:48
ZbyszekK ZbyszekK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 34
Domyślnie Poradnik podróżnika. Francja

Schroniska młodzieżowe to jest wyjście. Chyba w Europie noszą nazwę Hostele. W Paryżu jest wiele, ale ostrożnie z cenami, chociaż są znacznie niższe niż w hotelach, to jednak nocleg 1 osoby w pokoju 2-osobowym może kosztować nawet ok. 100 zł. Znacznie mniej trzeba zapłacić za nocleg w pokoju kilku- lub nawet kilkunastoosobowym.
Doskonałe informacje podają portale www.naukajezyka.pl oraz www.hostelclub.com i www.przewodnik.onet.pl
Ale w Paryżu i we Francji jest jeszcze wiele innych możliwości noclegowych. Zawierają je ww. portale.

Dla wybierających się w regiony poza Paryżem, np. do Prowansji, istotne są informacje o dobrze funkcjonujących kilku wiejskich sieciach noclegowych np. Gites de France.

Bardzo chciałbym rozwinąć ten wątek, ponieważ wiedza o praktycznej stronie podróżowania zastępuje w dużej części koszty wycieczek biur podróży. A samodzielne układanie programu własnej podróży daje wcale nie małą frajdę.
ZbyszekK
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo warmińsko-mazurskie: powitanie i "lista obecności" admin warmińsko-mazurskie 292 24-12-2017 19:20
Województwo kujawsko-pomorskie: powitanie i "lista obecności" admin kujawsko-pomorskie 10460 13-06-2010 08:36
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 21:59
Czy bylibyście w stanie adoptować dziecko i pokochać je jak "własne"? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 80 06-10-2008 00:41
"Porządki" w III albo IV RP /nie wiem, którą mamy/ Basia. Polityka - wątki archiwalne 260 05-09-2007 07:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.