menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-06-2007, 19:45
es55ca es55ca jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Mazury
Posty: 102
Domyślnie Wycieczka rowerowa.


Moim marzeniem jest wycieczka rowerowa, przynajmniej 10 dniowa narazie po Polsce. W następnym zaś roku zagraniczna. Chętnie pojechałabym jeszcze raz do Słowacji, gdzie byłam z córką i jej rodziną w ubiegłym roku samochodem. Byliśmy w Słowackich Tatrach, wspaniały odpoczynek, czynny oczywiście, wiele atrakcji turystycznych. Myślę żeby pojechać do granicy pociągiem, a po Słowacji jeżdzić rowerem. Z tym, że w tym roku to żaden urlop nie wchodzi w rachubę w związku z tym, że od kwietnia pracuję, o urlopie więc narazie nie mam co myśleć. Pomarzyć zawsze jednak można. Prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-06-2007, 20:08
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie

trzeba zawsze wierzyc marzenia sie spelniaja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-06-2007, 22:10
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

es55ca. Zerknij na ten przewodnik "Bezdroży". Podobno są w nim opisane także trasy rowerowe.
http://www.bezdroza.com/?page=shop/f...roduct_id=1321
Przewodnika jeszcze nie miałam w rekach, ale zamówiłam.Ma dobre recenzje. Na rowerze byłam w Danii i Holandii ale marzę o Wyspach Alandzkich. (Byli znajomi rowerzyści), ale Słowacja w przyszłym roku? Czemu nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 08-06-2007, 06:38
es55ca es55ca jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Mazury
Posty: 102
Domyślnie

Nie no, ja w realizację swoich marzeń nie bardzo wierzę. Jestem pod wrażeniem Twoich dokonań w tym względzie. W Danii i Holandii na rowerze, gratuluję i życzę zrealizowania wyjazdu na te wyspy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-06-2007, 06:49
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Z zazdrością czytam o Waszych marzeniach i dokonaniach. To wspaniale, że zachowałyście zdrowie i młodość duszy, tak potrzebne do samorealizacji. Nie życzę spełnienia marzeń, życzę realizacji zamierzeń.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 15-06-2007, 13:25
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Jeżdżę rowerem już parę lat, przez cały okrągły rok (również zimą co czasami ludzi dziwi). Nie są to wielkie wyczyny, ani wielkie wędrówki, ale na kilku dniowe wypady (ok 500 km) stać mnie jeszcze, (swoim tempem turystycznym) przejechać, i co najważniejsze czuć z tego zadowolenie i satysfakcję. Interesują mnie szczególnie "zielone trasy" z ciekawymi atrakcjami kulturowymi i pięknymi pejzażami. Trochę maluję i fotografuje. Mam swoje ulubione trasy i miejsca (bezpieczne dla naszego wieku), szczególnie Parki Narodowe : Białowieski, Narwiański, Biebrzański, Wigierski. Ale także ulubioną, malowniczą puszczę Knyszyńską z Supraślem,- swoją perłą w koronie. Chętnie podzielę się z Wami moimi doświadczeniami i moimi tylko znanymi miejscami. Jednak mam luźniejszy kalendarz dopiero we wrześniu. Zapraszam wszystkich chętnych... moje namiary dodatkowe naturland@neostrada.pl Słonecznie pozdrawiam H.T.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-06-2007, 10:22
kropka48 kropka48 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 16
Post

Cytat:
Napisał duszka07
es55ca. Zerknij na ten przewodnik "Bezdroży". Podobno są w nim opisane także trasy rowerowe.
http://www.bezdroza.com/?page=shop/f...roduct_id=1321
Przewodnika jeszcze nie miałam w rekach, ale zamówiłam.Ma dobre recenzje. Na rowerze byłam w Danii i Holandii ale marzę o Wyspach Alandzkich. (Byli znajomi rowerzyści), ale Słowacja w przyszłym roku? Czemu nie?
Ojej, Duszko, marzę o Danii i Holandii na rowerze od paru lat, ale ciągle mam niedobory finansowe. Możesz napisać kilka słów o tej wyprawie? Jak planowałaś noclegi, jaki to koszt w przybliżeniu? Właściwie myślę, że właśnie noclegi są najdroższe, bo dojazd własnym samochodem i wyżywienie jakoś bym zniosła.Bardzo lubię jeździć na rowerze, w Wwie mam świetne warunki ku temu, bo mieszkam tuż przy Puszczy Kampinoskiej, zabieram też rower w podróże po Polsce, głównie nad morze, ale ta Holandia i Dania mi się marzy i marzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 01-07-2007, 11:50
kornik40 kornik40 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 9
Domyślnie Tropiciele

Witajcie! Na rowerze jeżdzę już długo co fascynuje ludzi na
rowerze???? Jest to pewna grupa ludzi są to -tropiciele,-bo
tropią rzeczywistość,inną niż zorganizowani,zmotoryzowani i
zagonieni!!!!!
Tropi się:zapachy poranka,szum wiatru,szlaki burz.
Druga grupa: Samotnicy:kilometry,zmęczenie,niektóre swoje
bóle,to wszystko tacy ludzie pokonują w samotności , co to
jest,??? odpowiedz na takie pytanie-nie ma,tak mówią:Alpiniści,
Pływacy,żeglarze i inni.
W przypadku nas ludzi starszych jest to nijako wyjście z sytuacji
poprostu niema czasu myśleć o latach--żyjemy i korzystamy
z naszej chwili!!!!!!-następnej nie będzie.Uszy do góry!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 05-07-2007, 17:31
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Brawo "kornik40", wgryzasz się rzeczowo w temat, czuję pokrewną dusze, ale powiedz dlaczego nie mogę dopuścić Ciebie do ostatniej Mojej pasji... Jestem ciekawy czy zgadniecie... dla podpowiedzi zapraszam na www.naturland.fotosik.pl Pozdrawiam słonecznie H.T.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 05-07-2007, 17:46
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Chodzi Ci o ciesielkę?
Green jak wnioskuję z Twoich wypowiedzi i zdjęć to kurs ciesielski miałeś w Narewce, ale swój domek budujesz w Łuce.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 04-09-2007, 22:10
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

gratuluję podróży rowerem...bo ja to tylko w okolicach,ale też to wielka frajda...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 14-09-2007, 20:15
gabi174 gabi174 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 14
Uśmiech wycieczka rowerowa

Z podziwem czytam o pięknych wyczynach rowerowych. To jedno z piekniejszych wrażeń "wiatr we włosach". No , no też bym tak chciała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 26-09-2007, 16:10
ewi/54 ewi/54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 6
Uśmiech wycieczka rowerowa

Niema co marzyć, tylko wsiąść na rower i heja. Dla początkujących polecam Austrię oraz Niemcy. Tysiące km dróg rowerowych, wszystkie super oznaczone, z pełną infrastrukrurą (serwisy, punkty odpoczynkowe, pola cempingowe, pensjonaty typu bet & bike). Pierwsza moja wyprawa to dwa lata temu właśnie Austria i słynna droga rowerowa wzdłuż Dunaju - bajka! Polecam początkującym. Droga płaściutka, w 5 dni przejechałam 600 km. W tym roku w maju przejechałam trasę Gdańsk - Świnoujście, a tydzień temu wróciłam z wyprawy po Niemczech (zahaczyłam też o Francję i Szwajcarię). Poczatkowo miała to być wyprawa do Barcelony, ale po drodze musiałam zredukować swoje plany. Przede wszystkim zawiodła mnie pogoda - zimno i deszcz oraz towarzysz podróży, który po małym spięciu zostawił mnie po 5 dniach bez wielu potrzebnych do dalszej podróży sprzętów m.in. maszynki do gotowania i planów trasy przez Francje. Ale i tak przejechałam prawie 1700 km. Samotnie, bo tak lubię. Jeżeli kogoś to interesuje albo potrzebuje konkretnych informacji i pomocy w organizacji takiego wyjazdu, to proszę o pytania, tu lub na adres mailowy - ewa.kretek@interia.pl. Odpowiem na wszystkie. Pozdrawiam rowerowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 26-09-2007, 16:43
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Ewo jestes wspaniala,podziwiam cie . Tez bym chciala pojechac na taka wyprawe .Niestety...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-09-2007, 16:43
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Ewi, ale Ci zazdroszczę! Żadna wycieczka samochodowa nie umywa się do wyprawy rowerowej i to jeszcze po ścieżkach z prawdziwego zdarzenia.
A ta wspomniana droga rowerowa wzdłuż Dunaju... to musi być dopiero frajda.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 26-09-2007, 19:25
ewi/54 ewi/54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 6
Domyślnie

Wzdłuż obu brzegów tej pięknej rzeki ciągną się drogi rowerowe. Można tam spotkać bardzo wielu ludzi (niemców, austriaków)już dobrze dojrzałych, którzy wolniutko suną na swoich rowerkach. Dlaczego u nas tak nie może być? Dlaczego ludzie 50 czy 60 letni uważają, że są juz na to wszystko za starzy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 26-09-2007, 22:36
gabi174 gabi174 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 14
Smutny wycieczka rowerowa

Ewi ! Jak czytam o takich wyprawach to dech mi zapiera.
Jakiej marki jest ten "rumak" i jak się spisuje w trasie.
No, no 100km dziennie ,moje uznanie.
Gabi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 11:58
ewi/54 ewi/54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 6
Domyślnie

Dziękuję za słowa uznania, ale 100 km po płaskim terenie na cały dzień to naprawdę nie jest dużo - to tylko tak przerażająco brzmi. Mój rumak to rower trackingowy czeskiej firmy Author. Produkcja masowa- bez żadnych udoskonaleń. Nie był tani (ok.1600 zł) ale też nie masakrycznie drogi. Odpukać, ale jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Jedyne co zrobiłam przed ostatnią podróżą, to założyłam wzmocnione opony aby zmniejszyć ryzyko przebicia. Mam nawet zamiar napisać do firmy i poprosić o jakiś mały sponsoring mojej następnej wyprawy. W końcu robię im niezłą reklamę w Europie. Wielu ludzi pytało mnie w Niemczech o ten rower.
Teraz to też jest reklama.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 29-09-2007, 19:39
gabi174 gabi174 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 14
Żarówka wycieczka rowerowa

serdrczeczne dzieki Ewi za informacje. Jężeli wyruszę w taką trasę,będzie to Twoja zasługa. Moje obecne osiągnięcia to 50km dziennie wokół komina , ale gdzie jest powiedziane że jadąc wolniej nie dojade. Moje wstępne plany wycieczki rowerowej to maj/czerwiec 2008r. Pozdrawiam Gabi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 25-11-2007, 17:16
kornik40 kornik40 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 9
Domyślnie

Witajcie unos!!!!!Ja do Ewi/54!Znam tą trasę nad Dunajem jecha
łem lewym brzegiem.Nie jestem młodzikiem- ale zakładałem
dzienną dawkę 70 czasami się udawało-górki,pogoda,itp...........
Tu zalecam spojrzenie Gabi174-gdzie jest powiedziane-że nie
dojadę-mając takie patrzenie-jak "burza" Są przy długich dystansach pewne "Boleści" Doświadczeni wiedzą o co chodzi!!! Przez zimę musimy nabierać sił i niezbędnej pogody
ducha, tak więc uszy do góry!!!!!!! Kornik40
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wycieczka sponsorowana Wodniczka Podróże, turystyka 73 10-12-2009 20:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.