menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 07-02-2011, 10:19
Janko48's Avatar
Janko48 Janko48 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Lubin
Posty: 52
Domyślnie

Zostawmy ten temat egzorcyzmów - nie znam się na tym - znam tylko to z opisów i opowieści .Sfera ducha jest też odbierana różnorodnie .Każda religia mówi i czym innym tego samego .
a i są jeszcze inne źródła informacji też co prawda zapakowane iluzją i wyobrażeniami z bajek ,ale tam jest kilka informacji bardzo ważnych .!. to to ,ze jesteśmy istotami duchowymi w pierwszej kolejności - to duch wnika w ciało i je ożywia .I to ten duch może być słabo rozwinięty /to są osoby które nazywamy głupimi niedorozwiniętymi / ,
lub bardzo zaawansowany /ludzie ci maja wiedzę i możliwości np widzenia aury,odbierania wielu sygnałów,leczenia energia ..itd../
Teraz pytanie / to odnośnie egzorcyzmów/ jak można wypędzać DUCHA ,skoro to duch daje nam życie ..? czyli jest tu coś nie tak . Zaznaczam każdy z nas ma prawo wierzyć w to co chce.Bo to dotyczy zasad Wolnej naszej woli i ma doświadczając życia się uczyć . JA TO SZANUJĘ !nikomu nie wytykam jaki jest i co robi i w co wierzy ,tylko proszę o jedno - Pozwólcie mi być tym kim jestem / a człek ze mnie znamienity- utalentowany i kochający życie, tęskniący za dobrem i mądrością/.

odnośnie narkotyków - to zaraza to wszyscy wiemy,ale kto te narkotyki rozprowadza i za czyją zgodą ?
Czy jest sens czepiać się tego co wpadł w sidła narkomanii..?
TYM LUDZIOM TRZEBA POMÓC.
a wiecie ,że można taki problem szybciutko zlikwidować ?
że wszelkie nałogi,uzależnienia ,można zlikwidować w ciągu godziny?Także są przypadki,że potrwa to dwa tygodnie ,miesiąc ALE MOŻNA co najmniej w 90% - reszta to ci co chcą i lubią być w tym stanie .
MAM taką wiedzę - i możliwości
Żadna hipnoza ,żadne kąpiele,żadne egzorcyzmy, żadne lekarstwa . Tylko Psychologiczne odwrócenie i jeszcze trzy inne zjawiska . To tak jakby w komputrze ktoś wymił program stery / zawieszający się zainfekowany ,zaśmiecony / na nowy -lepszy i sprawniejszy . TYLE.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 07-02-2011, 10:24
Janko48's Avatar
Janko48 Janko48 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Lubin
Posty: 52
Domyślnie

Cytat:
Napisał pani_weronika
Witajcie, już od dawna czytam to forum ale jakoś tak nie miałam odwagi się wypowiedzieć. Jednak wreszcie się zdecydowałam ponieważ nurtuje mnie jedno bardzo istotne pytanie: czy jest możliwość sprawdzenia czy ktoś jest uzależniony od narkotyków, bądź je zażywa, ale sprawdzić to w taki sposób żeby ta osoba o tym nie wiedziała?
Bardzo dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
tak jest . i bardzo prosty.
http://www.domowelaboratorium.pl/index.html
tu masz informację .
zawsze lepiej zapobiegać ... to najlepszy sposób .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 08-02-2011, 01:36
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Nie bardzo wierzę w cudowne i nagłe wyleczenia z nałogu narkotycznego. Skuteczność leczenia jest niska. Czytałam, że plantacja maku wywoływała silną reakcję u człowieka, który nie "brał" od 20 lat.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 08-02-2011, 02:58
Janko48's Avatar
Janko48 Janko48 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Lubin
Posty: 52
Domyślnie

Cytat:
Napisał Eliza2
Nie bardzo wierzę w cudowne i nagłe wyleczenia z nałogu narkotycznego. Skuteczność leczenia jest niska. Czytałam, że plantacja maku wywoływała silną reakcję u człowieka, który nie "brał" od 20 lat.
masz rację wiara to naiwność . lepiej samemu sprawdzić, coś zacytuję . : J.M. Silna trauma, sytuacja ekstremalna powoduje wydzielanie przez nasze gruczoły dokrewne „nadprodukcje" endorfin, w ten sposób działa nasza wewnętrzna wytwórnia „narkotyków".
Stało się oczywistym, że wszystko, co odczuwamy, produkuje specyficzne chemikalia, czy tez zbiór chemikaliów, który temu odpowiada. Owe chemikalia, czy tez neuropeptydy, lub inaczej molekuły emocji (MOEs) stanowią łańcuch aminokwasów, zbudowany z protein i są wytwarzane w podwzgórzu. „Podwzgórze" - wyjaśnia Dr. Dispenza „jest jak mini fabryka, jest miejscem, w którym produkowane są konkretne chemikalia odpowiadające konkretnym, doświadczanym przez nas emocjom." Oznacza to, że każda emocja posiada substancje chemiczną z nią się kojarzącą, oraz, że podczas absorpcji owej substancji do naszego ciała poprzez komórki następuje wzrost odczuwania tej emocji. *


J.M. Nasze komórki są bardzo podatne na uzależnienie od narkotyku rodzimej produkcji. Wytwarzają coraz to więcej receptorów, których celem jest wchłanianie konkretnego neuropeptydu. Schemat - emocja-reakcja działa jak feedback powodując tworzenie się w naszym mózgu swoistych połączeń neuronowych, które z kolei prowadza nas do ku coraz to częstszemu doświadczaniu sytuacji, w których dany enzym będzie wydzielany. Tworzy to błędne kolo. Podczas gdy świadomie robimy wszystko, żeby uciec od nieprzyjemnych wspomnień, to nasze komórki maja tylko jeden cel: otrzymać kolejna dawkę narkotycznej substancji... Proces ten technicznie ilustruje to, co opisują szkoły rozwoju duchowego, mówiąc o podświadomym sabotażu i konieczności „oswojenia swojej podświadomości", która przecież nadzoruje procesy wewnętrzne.
MAMY DOŚWIADCZENIA ,ŻE TO SIĘ NIE DA - ŻE NAROKOMAN JEST STRACONY .
TO NIEPRAWDA. można proces odwrócić dając mu nowy czysty program ... genialnie proste i łatwe w stosowaniu .. zatwardziali narkomanie potrzebuja więcej czasu by usunąć to stare doświadczanie i inne kompleksy na nowe dobre myśli .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 08-02-2011, 03:01
Janko48's Avatar
Janko48 Janko48 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Lubin
Posty: 52
Domyślnie

*(cytaty pochodzą z książki „What The bleep do we know!? Odkrywając nieograniczone możliwości zmiany naszej codziennej rzeczywistości" Williama Arntz'a, Betsy Chasse i Mark'a Vincente, opartej na słynnym filmie pod tym samym tytułem, (tytuł roboczy), która ukaże się w roku 2009 nakładem wydawnictwa Manawa)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 00:47
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janko48
TO NIEPRAWDA. można proces odwrócić dając mu nowy czysty program ... genialnie proste i łatwe w stosowaniu .. zatwardziali narkomanie potrzebuja więcej czasu by usunąć to stare doświadczanie i inne kompleksy na nowe dobre myśli .
hmmm..fajnie się to czyta...a jak wymienić aktualny układ informacyjny narkomana na nowy lub stary sprzed uzależnienia? Jak pozbyć się uzależnienia fizycznego? Myśląc?
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 10-12-2012, 12:22
viola5231 viola5231 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Opole
Posty: 4
Domyślnie

Macie racje, że jak znamy takiego kogoś to trzeba mu jakoś pomóc. Są do tego specjaliści. Ośrodek terapeutyczny NOWY HORYZONT należy do takich. Może się przyda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 06-12-2014, 11:12
oliwia22 oliwia22 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 43
Domyślnie

narkotyki to zły doradca, a także przyjaciel.. to nie uzależnienie człowieka, tylko cierpienie duszy.. one zniewolą człowieka i jego duszę, na prawdę ciężko się podnieść.. ja poradziłem sobie z pomocą leku nervomix control.. było na prawdę ciężko, był straszny stress, ale z tym dałem sobie radę..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 07-12-2014, 14:57
Jolanta1955 Jolanta1955 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Zielonki
Posty: 1
Domyślnie

Jeśli osoba zażywa narkotyki to widać po jej zachowaniu i wyglądzie. Jesli chcesz się przekonać czy faktycznie tak jest to najpewniejszy jest test z włosów. Inne testy: ślina, mocz, czy krew mozna wykonać tylko za wiedza i zgodą osoby uzaleznionej.Próbkę włosów mozna pobrać podczas snu.
--------------
Pomocny seksuolog poznań
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 08-01-2015, 12:11
Anulka102 Anulka102 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: zielonki
Posty: 1
Domyślnie

Mojej kuzynki syn się uzależnił. Co ta kobieta przeżyła i jeszcze przezywa to Pan Bóg jeden wie. Ciężko jest żyć z takim brzemieniem tym bardziej, że uzależniony nie chce się leczyć. Naprawdę koszmar.
__________________
Szybka wymiana ekranu iphone łódź
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 18-02-2015, 16:15
oliku oliku jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 271
Domyślnie

Od czego się uzależnił?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 09-04-2015, 16:50
staruszka45 staruszka45 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Polska
Posty: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anulka102
Mojej kuzynki syn się uzależnił. Co ta kobieta przeżyła i jeszcze przezywa to Pan Bóg jeden wie. Ciężko jest żyć z takim brzemieniem tym bardziej, że uzależniony nie chce się leczyć. Naprawdę koszmar.


Rozumiem Cię doskonale, moja siostra przeszła w domu piekło, nawet syna chciała ubezwłasnowolnić ale to nie taka prosta sprawa. Po kilku latach ćpania jej syn sam się poddał, wtedy już jego stan był bardzo poważny. Poszedł na leczenie do poznańskiego ośrodka Agnus. Dzięki ciężkiej pracy z terapeutą wyszedł na prostą, ale jego uzależnienie dotknęło wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 21-07-2015, 11:37
hajka hajka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Śląsk
Posty: 35
Domyślnie

Moja znajoma miała podobnie ze swoim synem. Na szczęście też się zgodził na leczenie pod Warszawą- http://medox.org.pl
Jakoś daje teraz radę, ale czy ten stan będzie trwał wiecznie?
Współczuję jej i sama zrobiłam się bardzo podejrzliwa do swoich dzieci :-/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 20-08-2015, 02:17
kazik50 kazik50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Polska
Posty: 26
Domyślnie

Na pewno można zrobić jakieś testy narkotykowe, tylko nie wiem czy da się to zrobić tak, żeby osoba testowana o tym nie wiedziała...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 10-09-2015, 14:31
marzec marzec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gliwice, śląskie, Polska
Posty: 21
Domyślnie

Niestety, uzależnienia to plaga naszych czasów. Myślę, że jest to skutkiem tego, że poświęcamy naszym bliskim coraz mniej czasu, ale czynników pewnie jest więcej. Od narkotyków jeszcze gorsze są tzw. dopalacze, które bardzo silnie uzależniają i niszczą psychikę. Mój bratanek wpadł po uszy w nałóg dopalaczy, ale szybko zareagowaliśmy poprzez umieszczenie go w tym ośrodku leczenia uzależnień: http://agnusterapia.pl/dopalacze Nie mogliśmy już patrzeć jak się stacza na samo dno. Jednakże udało się, gdyż podjął współpracę z terapeutami i odstawił te specyfiki. Mamy nadzieję, że na dobre.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 19-10-2015, 13:37
klamka klamka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Londyn
Posty: 6
Domyślnie

Dostęp do narkotyków jest dość prosty co bardzo ułatwia by się od nich uzależcnić, ale jestem dość liberalna i jeżeli ktoś chce niszczyć sobie swoje życie am do tego świete prawo, coś jak selekcja naturalna. Chociaż zdaję sobie też sprawe, że taka uzależniona osoba przeżywa katusze jak i jej najblizsi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 19-11-2018, 10:45
Limonkaa Limonkaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2018
Posty: 42
Domyślnie

Wydaje mi się, że coraz więcej osób cierpi na choroby związane z uzależnieniem. Narkomania czy też lekomania są to przypadki z których nieraz ciężko jest wyjść bez pomocy specjalistów z ośrodków leczenia uzależnienia. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, ponieważ sama przeszłam taką terapię w Ośrodku Zaroślak w Borach Tucholskich i tam odzyskałam pełnię zdrowia oraz wolność od uzależnienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 16-12-2019, 10:40
ludvigvon's Avatar
ludvigvon ludvigvon jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Lodz
Posty: 12
Domyślnie

Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 28-05-2020, 22:49
admin111 admin111 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2020
Miasto: Lublin
Posty: 1
Domyślnie

O to ciekawe, nic o tym soku nie słyszałem, natomiast mogę wskazać i polecić osobę, która mi pomogła :
https://www.psycholog-lubelski.pl
Pani dr Helena Kistelska-Sikora, której jestem wdzięczny i będę polecał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 23-07-2020, 11:54
krejzol krejzol jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 55
Domyślnie

Hejka. Tak dokładnie tego nie wiem, lecz z pewnością w necie znajdziesz jakieś konkretne wskazówki. Ale wiem jedno, że każda osoba uzależniona bardzo dobrze się z tym kryje i z pewnością nie przyzna się do danego problemu. Jak już się upewnisz to dobrze abyś zachęciła tą osobę do leczenia. W tym środku Detoks Fenix uzyska bardzo fachową pomoc no i przy okazji odbędzie detoks który zdecydowania jest bardzo ważny
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.