menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 20:50
aktre's Avatar
aktre aktre jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 397
Domyślnie

Dzięki sellenhel i jip.
A jakieś ciekawe miejsca macie do polecenia
coby je zobaczyć.
__________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 20:53
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Dziękuję jip-ku. Na fotki, które zamieściłeś tęsknie spoglądam. Kocham polskie góry!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 21:02
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

[quote=aktre]Dzięki sellenhel i jip.
A jakieś ciekawe miejsca macie do polecenia
coby je zobaczyć.[/QUOT]

Każdy nowy turnus zaczyna zwiedzanie Ciechocinka z przewodnikiem więc polecam Ci te spacery bo można świetnie poznać miejscowość i ciekawe miejsca a jest ich trochę do zwiedzenia jeśli będziesz tam pierwszy raz.Wierzę w to że będziesz zadowolona z pobytu,jeśli lubisz tańczyć to też tej rozrywki nie brakuje,jest dużo fajnych lokali.Wyszukaj sobie w internecie: Ciechocinek tam sobie wszystko możesz zobaczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 10:25
aktre's Avatar
aktre aktre jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 397
Domyślnie

sellenhel
Internet "prze buszowałam" tam wszystko takie turystyczne, a mnie się marzą takie inne miejsca.
NO ale jak pojadę będę ich szukać.
Dużą rekomendacją jest to, że byłaś tam kilka razy i
Dzięki .
__________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 20:36
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Cytat:
Napisał aktre
W kwietniu wybieram się do Ciechocinka - sanatorium MSWiA.
Był tam kto? Jak tam jest? Strona mówi nie wiele.
Może ktoś podpowie jakieś ciekawe miejsca do odwiedzenia, ale takie mało głośne.

Właśnie wczoraj stamtąd wróciłam.
Do tężni rzut beretem.
Wszystkie zabiegi na miejscu, basen też.
Fajnie jak byś otrzymała miejsce już w nowej lub odremontowanej części budynku, ale w tych starych też nie jest źle.
W kwietniu to już będzie fajnie.
Tzw. kaowczyni działa prężnie, są wycieczki do Torunia, Lichenia, warzelni soli, grota solna.
Można się wybrać na spacer nad Wisłę, piękne okolice.
Ogólnie jestem zadowolona, tylko wróciłam zaprawiona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 21:47
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
a mnie się marzą takie inne miejsca.
Aktre obiecałam wczoraj i juz koleżanka Bogda dziś zdała Ci relację.A co do tych miejsc które Tobie się marzą to sprecyzuj dokładniej o jakie miejsca Tobie chodzi.Ja mogę jeszcze dodać od siebie że park zdrojowy jest wspaniałym miejscem na spacery.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 21:04
aktre's Avatar
aktre aktre jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 397
Domyślnie

Ktoś komuś gdzieś powiedział, że są tam jakieś urokliwe stare drewniane domki.
I namiarów na takie miejsca poszukuje.
Serdeczne dzięki za informacje o sanatorium.
Pozdrawiam.
__________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 21:25
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał aktre
Ktoś komuś gdzieś powiedział, że są tam jakieś urokliwe stare drewniane domki.
I namiarów na takie miejsca poszukuje.
Serdeczne dzięki za informacje o sanatorium.
Pozdrawiam.
Actre takich starych zabytkowych domków jest bardzo dużo,nie pamiętam nazw ulic ale już na głównej ulicy idąc w stronę san.szpital kolejowy będziesz mogła podziwiać takie zabytki.
Spacerując po ulicach Ciechocinka znajdziesz bardzo dużo takich zabytków,aż przykre że nie są odnawiane bo to są prawdziwe cacka,koronkowa robota jednym słowem.Teatr letni też jest takim zabytkiem,taki obiekt był również naprzeciw grzyba (jest to ujęcie źródła solenkowego) ale wiem że tam był ponad rok temu pożar,być może jest to już odbudowane.Miej oczy szeroko otwarte a takich perełek zabytkowych dużo zobaczysz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 22:43
Irga's Avatar
Irga Irga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Śląsk
Posty: 7
Domyślnie

Witaj aktre - trochę informacji dot .sanatoriom MSWiA w Ciecocinku.
Byłam w sanatorium z mężem w okresie od 19 listopada do 09 grudnia 2009r.Warunki różne jak się trafi do pokoju po remoncie do dobre ale w tych przed remontem nie szczególnie. Jedzenie bardzo smaczne i nam wystarczało.Baza zabiegowa łącznie z basenem solankowym na miejscu dobrze wyposażona. Sanatorium znajduje się przy tężniach niedaleko "grzybka z solanką" i obok parku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 15-03-2010, 16:26
aktre's Avatar
aktre aktre jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 397
Domyślnie

Serdeczne dzięki dziewczyny za informacje.
Pozdrawiam serdecznie i oby do wiosny.
__________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 17-03-2010, 22:51
wendy55's Avatar
wendy55 wendy55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: mazowsze
Posty: 28
Domyślnie

Witam. Oczekującym w kolejkach do sanatorium podrzucam link https://skierowania.nfz.gov.pl/
Swoje skierowanie wysłałam w sierpniu 2008 r. Za 3 miesiące otrzymałam informację, że zostałam zakwalifikowana i że okres oczekiwania wynosi 16 miesięcy. Kilka dni temu okazało się, że moje skierowanie wróciło w celu aktualizacji. W tym momencie pomyślałam, że sprawdzają, czy pacjent jeszcze żyje. Wlazłam więc na stronę NFZ i po wpisaniu numeru ewidencyjnego swojego skierowania wyszło, że jestem na 540 pozycji. Budujące to I już chyba odechciało mi się tego wyjazdu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 18-03-2010, 10:21
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

WENDY kiedyś mialam podobną sytuację.......czekałam i czekałam. W końcu zadzwoniłam do NFZ i okazało się że przez ich niedopatrzenie moje skierowanie gdzieś utknęło.Czekasz już bardzo długo dlatego proponuję Ci przekręć do NFZ i niech wytłumaczą Ci dlaczego to tak długo trwa. W moim przypadku telefon bardzo pomógł.......mogłam sobie wybrać termin i gdzie chcę wyjechać. Aktualizacja jest niezbędna Tylko że Ty dostałaś to z ogromnym opóźnieniem. Życzę wytrwałości, nie odpuszczaj......pozdrawiam.
Też jestem z mazowieckiego i ostatnio czekałam 17 miesięcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 18-03-2010, 11:54
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Aktre, dużo starych drewnianych domów jest przy ul. Traugutta to jest wzdłuż parku zdrojowego, również za sanatorium ORION idąc w kierunku Warzelni spotkasz stare domy.
Warzelnię też polecam do zwiedzenia, są tam bardzo ciekawe urządzenia służące dawniej do zabiegów rehabilitacyjnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 18-03-2010, 16:59
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie

Witam Seniorow i mam prosbe o polecenie dobrych osrodkow sanatoryjnych w Krynicy Zdroju.Pobuszowalam w necie poogladalam ale nie ma to jak opinia ze zrodla od osob bywajacych w Krynicy. Z gory dziekuje i licze na szeroki odzew. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 19-03-2010, 08:55
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Uśmiech

Witam)) Wczoraj dostalam skierowanie do sanatorium. Czekalam okolo miesiaca, jest to skierowanie poszpitalne.
Bedzie to moj 2 wyjazd.
Poprzednio bylam w Kudowie Zdroj a tym razem tez dostalam Zdroj ale Polczyn.
W zwiazku z tym mam pytanie odnosnie warunkow w sanatorium Podhale.
Troche poczytalam o tym sanatorium i nie bardzo jestem zadowolona z tego co sie dowiedzialam.
Jezeli ktos z Was byl w tym sanatorium, bardzo bym prosila o informacje......a i jeszcze jedno, jaki jest najlepszy dojazd do tej miejscowosci....
Pozdrawiam i z gory dziekuje))
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 19-03-2010, 11:31
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Marii, poszperaj trochę w tym wątku bo Podhale było już opisywane. Byłam w Połczynie ale w Gryfie. Nie chcę Cię dołować ale z tego co wiem w Podhalu warunki są rzeczywiście nie najlepsze. Będąc w Połczynie spotkałam się z sytuacją że kuracjuszka odmawiała przyjęcia zakwaterowania właśnie ze względu na zły stan pokoju. I co się okazało......? zaproponowano jej inny ośrodek. Może to jest jakiś sposób...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 22-03-2010, 18:11
karotka karotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Giżycko
Posty: 1
Domyślnie

Dostałam skierowanie do sanatorium "Budowlani" w Augustowie na 09-05, jeśli ktoś z was wie coś o tym sanatorium to proszę o informację. Przejrzałam prawie cały net i nie znalazłam żadnego forum, jedynie jakieś szczątkowe informacje i to niezbyt pochlebne. Być może ktoś wie czy istnieje możliwość zmiany sanatorium w innej miejscowości. Skierowanie mam z ZUS-u.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 22-03-2010, 18:59
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Ludziska czekają na skierowanie do sanatorium a ja odwrotnie, ze strachem kiedy mam awizo. Teraz znowu przyszło awizo. Okazało się że "znowu" NFOZ się odezwał. W styczniu kiedy były śniegi dostałam skierowanie do Cieplic Zdr ale odmówiłam, myślałam że dadzą mi spokój na jakiś czas chociaż do jesieni /napisałam im, że teraz nie mogę skorzystać ze skierowania co najmniej pół roku ze względu na trudności i kłopoty... bla bla bla/a oni z uporem maniaka co 2 miesiące przysyłają następne. Nie bardzo wiem co zrobić, a nie chcę NFOZ do siebie zniechęcić. Nie odebrałam listu, może pomyślą że wyjechałam.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 29-03-2010, 17:16
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Witam szanowne koleżeństwo.Mam pytanie.Może ktoś był w szpitalu sanatoryjnym w Aleksandrowie Kujawskim.Jest to ośrodek zamiejscowy szpitala kolejowego w Ciechocinku.W Aleksandrowie Kujawskim koszt pobytu jest dość tani (prywatnie) i wynosi ok.90zł.za dobę - trzy zabiegi,nocleg i wyżywienie.Boję się,że warunki bytowania mogą okazać się fatalne.Byłam 2 lata temu w szpitalu kolejowym w Ciechocinku.Gdyby w Aleksandrowie warunki byłyby takie same jak w Ciechocinku to być może zdecyduję się na pobyt tam. W necie znalazłam zdjęcie samego budynku,Zdjęć pokoi itd nie znalazłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 29-03-2010, 17:56
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Ludziska czekają na skierowanie do sanatorium a ja odwrotnie, ze strachem kiedy mam awizo. Teraz znowu przyszło awizo. Okazało się że "znowu" NFOZ się odezwał. W styczniu kiedy były śniegi dostałam skierowanie do Cieplic Zdr ale odmówiłam, myślałam że dadzą mi spokój na jakiś czas chociaż do jesieni /napisałam im, że teraz nie mogę skorzystać ze skierowania co najmniej pół roku ze względu na trudności i kłopoty... bla bla bla/a oni z uporem maniaka co 2 miesiące przysyłają następne. Nie bardzo wiem co zrobić, a nie chcę NFOZ do siebie zniechęcić. Nie odebrałam listu, może pomyślą że wyjechałam.

Skoro nie chcesz jechać do sanatorium, to po co składałaś wniosek?
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 07:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 10:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 20:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.