menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-02-2020, 08:38
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 882
Domyślnie Ból w dolnej części pleców


Od kilku lat odczuwam bóle w odcinku lędźwiowym pleców. Rzadko odczuwam to za dnia, natomiast kiedy kładę się wieczorem do łóżka przez kilka minut nie potrafię myśleć o niczym innym. Rwie mnie straszliwie i czasem sama muszę się pomasować, żeby temu ulżyć. Na regularne masaże i tego typu rzeczy niestety nie mam czasu. Czy możecie polecić jakieś sposoby na to, żeby "zrelaksować" lędźwie bez pomocy osób trzecich?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-02-2020, 13:28
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

Gorąca kąpiel , końska maść i do łóżka. Jak bardzo boli wygrzewający plaster równiez pomaga można go kupic za pare złotych w aptece. Oprocz tego warto byloby wprowadzić kilka zmian w swoim życiu
codzienne spacery
ćwiczenia siłowe oraz ogólnie większa aktywność fizyczna
jeśl to nie pomoze to moze warto zastanowić sie nad rehabilitacją kręgosłupa prowadzoną przez doświadczonego fizjoterapeutę
https://www.impactfactor.pl/rehabili...o-swoje-plecy/

Można wybrac się prywatnie ale i na fundusz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-02-2020, 16:01
Baśka50 Baśka50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 5
Domyślnie

A może warto pomyśleć nad zmianą materaca? Bo wbrew pozorom dobór właściwego nie jest wcale taki prosty, sama wciąż szukam... A jeśli chodzi o doraźną pomoc, to kąpiele, okłady jak najbardziej, ale najszybszą ulgę przyniesie maść końska/konopna - teraz jest z czego wybierać. Ja od ponad 2 lat jestem wierna Mentholce i Thermolce z Cannaderm i stosuję je zamiennie Najtaniej znalazłam tu https://ecostory.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 18-02-2020, 09:56
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Też często miewam bóle pleców, jest to spory problem, o czasami ból jest na tyle uciążliwy, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie.
Nie wiem z czego to wynika, ale pomocny bywa masaż.

Chciałem jeszcze dopytać o olej konopny CBD, taki jaki tutaj został opisany: http://fashionandbeauty.pl/jakie-wla...j-konopny-cbd/
Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, jak sprawdza się w praktyce?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 04-03-2020, 15:51
alittel's Avatar
alittel alittel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: Żory
Posty: 4
Domyślnie

Z tym olejem podobno obecnie jest ciężko w naszym kraju, ponieważ są problemy z dostępnością. Za to zgadzam się w zupełności w kwestii masażu. Ja upodobałem sobie hawajski masaż Lomi Lomi - https://vivimassage.eu/hawajski-masaz-lomi-lomi-nui/ w Żorach. Świetne miejsce. Lubię się tam udać od czasu do czasu, szczególnie po stresującym tygodniu. W końcu w pewnym wieku warto zainwestować w siebie i o siebie zadbać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-04-2020, 11:29
ncarter ncarter jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2020
Miasto: Kraków
Posty: 4
Domyślnie

Przyczyn takiego bólu może być wiele, ważne są odpowiednie badania diagnozujące.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-07-2020, 11:51
Pszczółka77 Pszczółka77 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2020
Miasto: Kraków
Posty: 4
Domyślnie dobry olej cbd

Spróbuj sobie dobry olej cbd. Mi pomógł z wieloma rodzajami bólu i od mam go zawsze pod ręką
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-09-2020, 19:37
adinka adinka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 105
Domyślnie

Ojej, ja to doskonale rozumiem, bo sama mam problem z kręgosłupem, dlatego może zapiszecie się przede wszystkim na masaż wrocław do Masajki? Z tego co wiem, to mają właśnie pakiet rehabilitacyjny i odprężający. A ściśnięte mięśnie na pewno czegoś takiego potrzebują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-11-2020, 12:14
Sterka Sterka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Niemcy
Posty: 18
Domyślnie

Może zwróć bardziej uwagę na prawidłowe odżywianie i dobierz również odpowiednie ćwiczenia. A dodatkowo możesz spróbować wzmocnić trochę chrząstkę stawową poprzez preparaty, zawierające kolagen i witaminy jak np https://mojasilaruchu.pl/produkty/doppelherz-system-kollagen-11-000-plus Relaksuj się w sposób bierny, oszczędzając bolące plecy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-12-2020, 16:35
polka025 polka025 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Międzychód
Posty: 107
Domyślnie

Oj tak, Masajka mogłaby mi prezent pod choinkę właśnie taki złożyć. Sama nie wiem, kiedy to się zaczęło, ale bardzo lubię tam chodzić na kąpiele z gorącymi kamieniami. To jest cudowne uczucie. Żałuję, że mąż nie wpadł na taki pomysł, żeby mi pakiet tam wykupić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 12-02-2021, 14:45
Ula Wiosna Ula Wiosna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2021
Miasto: WROCŁAW
Posty: 3
Domyślnie Masaż dla par Wrocław

Ja kupiłam mężowi właśnie w Masajce masaż. Jesteśmy umówieni na masaż dla par wrocław. Już nie mogę się doczekać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 28-07-2021, 20:30
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Najlepszy masaż wykonany przed doświadczonego fizjoterapeutę. A po masażu polecam posmarowanie pleców żelem Calendeel, który łagodzi, zapobiega siniakom, redukuje opuchliznę etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 05-08-2022, 14:12
kordianka kordianka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 193
Domyślnie

Poszukaj gabinetu, który posiada system Icaros Health https://icaros.com.pl/ Przełom w efektywnej rehabilitacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 29-09-2022, 17:01
PaniLidzia PaniLidzia jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Tutaj
Posty: 45
Domyślnie

Podobno świetne opinie ma http://rehapro.com.pl i pacjenci sobie naprawdę chwalą. Warto zajrzeć na ich stronę oraz dowiedzieć się więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ból pleców jakie sposoby marta60 Profilaktyka i zdrowy styl życia 8 05-10-2019 21:50
Ból pleców a ryzyko śmierci - komentarze Jadwiga Bu. Ogólny 0 21-01-2019 14:44
Coś na ból pleców dla męża em. górnika? alak62 śląskie 0 20-09-2018 12:39
Sposoby na ból pleców - komentarze xavier2345 Ogólny 0 29-01-2014 22:37
Ból pleców - pomysły jak mu zaradzić 50krysia Choroby, badania, terapie 1 07-09-2012 21:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.