menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zobacz wyniki ankiety: Co Polacy w wieku 55 - 64 lat wolą ?
ograniczenie praw do przechodzenia na wcześniejsze emerytury, 7 23.33%
podniesienie składek na ubezpieczenia, 0 0%
zwrot pobranych przez Państwo składek na ubezpieczenia. 23 76.67%
Głosujących: 30. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 22-05-2008, 18:08
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Boja się bo rzesze emerytow -wyborcow zaczną wymachiwac swoją nedzą za chwilę ...wiem ,że to okrutne ,ale przechodzenie z jednego systemu do drugiego zawsze jest trudne .Musza być jakieś zabezpieczenia dla tych posrodku- ale dalej bede się upierac ,ze i na psychike i na stan konta znacznie lepiej wplywa praca niz emerytura i nie uwazam przedlużenia wieku emerytalnego za zbrodnię systemu.Pod warunkiem ,że będzie praca dklla osob powyżej 25 lat
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 22-05-2008, 18:55
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

a czy nie jest dobry ten system amerykanski.. czyli tyle ile wypracowales tyle masz emerytury.. Mozesz pojsc na nia wczesniej jezeli masz ja wieksza.. mozna pojsc pozniej jak komu sie chce jeszcze pracowac i placic skladki.. Proste jak drut.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 22-05-2008, 20:28
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
OK zgadzam się z Tobą

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
........ i nie uwazam przedlużenia wieku emerytalnego za zbrodnię systemu.Pod warunkiem ,że będzie praca dklla osob powyżej 25 lat
ponieważ z pracą dla młodzieży jest realny problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 22-05-2008, 20:39
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
janusz
Czytam Twoje posty i zastanawiam się dlaczego sam sobie zaprzeczasz. Masz pretensje do PO które jest u władzy 6-miesięcy. Opisane przez Ciebie reformy emerytalne w innych krajach są prowadzone od wielu lat i tu jest sprzeczność. Nasze rządy do reformy emerytur podchodzą z taką obawą jak do stosunku z jeżem, chcieliby a boją się.
PO telewizyjnym wystąpieniu Premiera ze szczerymi obietnicami POgodnej jesieni życia dla ludzi Trzeciego Wieku, to i w obecnej kadencji nie można się niczego innego spodziewać jak po poprzednich rządach.
Tadek - mnie i PiS rozczarował i AWS i UW i Lewica (wszystkie mutacje polityczne). Po prostu - w Polsce każda opcja polityczna zaczyna od swoich reform.
W Czechach każda kolejna opcja myśli o kontynuacji reform społecznych i gospodarczych. A tam też był socjalizm i to jaki wyrazisty.
Cytat:
W Czechach od 1996 r. wiek emerytalny mężczyzn rośnie co roku o 2 miesiące, a kobiet o 4 miesiące, aby docelowo w 2013 r. ustawowy wiek emerytalny dla obu płci wynosił 63 lata. W dalszym ciągu przewiduje się jednak zachowanie niższego wieku emerytalnego dla kobiet, które urodziły więcej dzieci. Do 2008 r. wiek emerytalny mężczyzn w Czechach został już podwyższony o 2 lata (do 62 lat), a kobiet o 4 lata (57-61 lat).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 22-05-2008, 20:48
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie Zbyt proste dla naszych polytyków ...

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
a czy nie jest dobry ten system amerykanski.. czyli tyle ile wypracowales tyle masz emerytury.. Mozesz pojsc na nia wczesniej jezeli masz ja wieksza.. mozna pojsc pozniej jak komu sie chce jeszcze pracowac i placic skladki.. Proste jak drut.
już tylko patrzeć jak powstanie wydzielone ministerstwo reformy emerytur i rent z kolegium doradczym.

To jak walka z foliówkami - u nas walczymy i walczymy.
A w Irlandii problem przestał istnieć - to dobry przykład interwencjonizmu władzy państwowej w połączeniu z wolnym rynkiem.
Wystarczyłoby na POczątek skopiować ten cud irlandzki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 22-05-2008, 21:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Janusz ja już w którymś wątku napisałem, że nie wierzę w obietnice waloryzacyjne którejkolwiek partii. Po prostu jestem już 20 lat na tym garnuszku. Wiele lat renta póżniej emerytura. Jeszcze była komuna. Nikt mi łopatą nie musi wkładać tego do głowy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 22-05-2008, 23:30
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał janusz.
ponieważ z pracą dla młodzieży jest realny problem.
Gdzie???? Pracy jest pod dostatkiem ,trzeba tylko aktywnie jej szukac i nie kręcić za bardzo nosem ze zarobki= zapieprz,bo brak zapieprzu= pensja minimalna .Powiem jeszcze raz od czekania ,ze przyjdą i dadzą nic się jeszcze nie urodzilo. Proponuję za Słowiczką system amerykanski w tej dziedzinie rowniez =mobilność ,pracę tam gdzie jest bez wzgledu na to czy jest ponizej czy powyżej godnosci,solidne zdobywanie wiedzy ,a nie bylejakość=sprawdzalam matury z ang .coś o tym mogę powiedzieć .I zmaiast szukania winnych wokół-zatroszczenie się o własne interesy samemu.Także nauke jak najwiekszej ilosci przeróznych umiejetnosci i nie osiadanie na laurach.Swiat się zmienil i bierni ,niedouczeni niestety ....nie maja lekko.A douczonym mozna byc niekoniecznie na uniwersytetach ,mozna sobie zrobic np.prawo jazdy na cięzarówkę ,kurs opiekunek do dzieci itd itd
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 23-05-2008, 17:47
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie owszem, owszem - ale ...

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Gdzie???? Pracy jest pod dostatkiem ,trzeba tylko aktywnie jej szukac i nie kręcić za bardzo nosem ze zarobki= zapieprz,bo brak zapieprzu= pensja minimalna .Powiem jeszcze raz od czekania ,ze przyjdą i dadzą nic się jeszcze nie urodzilo. Proponuję za Słowiczką system amerykanski w tej dziedzinie rowniez =mobilność ,pracę tam gdzie jest bez wzgledu na to czy jest ponizej czy powyżej godnosci,solidne zdobywanie wiedzy ,a nie bylejakość=sprawdzalam matury z ang .coś o tym mogę powiedzieć .I zmaiast szukania winnych wokół-zatroszczenie się o własne interesy samemu.Także nauke jak najwiekszej ilosci przeróznych umiejetnosci i nie osiadanie na laurach.Swiat się zmienil i bierni ,niedouczeni niestety ....nie maja lekko.A douczonym mozna byc niekoniecznie na uniwersytetach ,mozna sobie zrobic np.prawo jazdy na cięzarówkę ,kurs opiekunek do dzieci itd itd
komu to piszesz.
To taka agitacja - tylko jak tu za taką pracę w IIIRP może przeżyć młodzież na starcie w samodzielne życie.
Taka mobilność to w Irlandii, Anglii, gdzie za taką pracę nasza młodzież zarobi na skromne mieszkanie i utrzymanie - u nas najpierw napisz gdzie to taka ameryka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 23-05-2008, 17:50
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Janusz ja już w którymś wątku napisałem, że nie wierzę w obietnice waloryzacyjne którejkolwiek partii. Po prostu jestem już 20 lat na tym garnuszku. Wiele lat renta póżniej emerytura. Jeszcze była komuna. Nikt mi łopatą nie musi wkładać tego do głowy.
no tak - ale nie o waloryzacji pisałem.
Ale przepraszam - jeżeli poczułeś się być pouczanym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 23-05-2008, 18:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Janusz
Ja się nie poczułem dotknięty ani pouczany. Ty pisałeś swoje zdanie ja swoje może trochę się rozminęliśmy w swoich myślach. Wobec tego nie masz za co przepraszać. Ale jesteś gościem który potrafi powiedzieć przepraszam a do tego nie każdy jest zdolny. Masz duży plus u mnie. Pozdrawiam Tadek. Trochę się rozpisałem
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 29-05-2008, 20:47
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Janusz
Ja się nie poczułem dotknięty ani pouczany. ....Pozdrawiam Tadek.
Wzajemnie pozdrawiam -
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 29-05-2008, 23:20
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał janusz.
komu to piszesz.
To taka agitacja - tylko jak tu za taką pracę w IIIRP może przeżyć młodzież na starcie w samodzielne życie.
Taka mobilność to w Irlandii, Anglii, gdzie za taką pracę nasza młodzież zarobi na skromne mieszkanie i utrzymanie - u nas najpierw napisz gdzie to taka ameryka
Owszem mlodzież może spokojnie przeżyć jeśli nie siedzi u tatusia i mamusi na garnuszku i nie jęczy tylko bierze sprawy w swoje ręce .Nikt nie każe nikomu siedzieć pod sklepem w zabitej dechami dziurze gdzie jest jeden zakład krwiopijczy .Trzeba ruszyc d....i pojechać ZA pracą do Warszawy Łodzi ,Gdańska albo do ..Irlandii
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 29-05-2008, 23:58
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Powiedzcie proszę,co ma zrobic młody człowiek(bardzo chcący pracowac!!),który od dzieciństwa choruje na padaczkę.Renta Mu nie przysługuje,w zakładach pracy boją się jego choroby.Przepracował parę lat,ale dzięki temu.że się nie przyznał(za radą swojego lekarza) i udawało Mu się dotąd,aż nie dostał ataku.Jak pracodawca dowiedział sie o chorobie od razu szukał powodu do zwolnienia Go,w związku z czym musiał iśc na zwolnienie lekarskie,aby otrzymywac jakieś pieniadze.Sytuacja w tym przypadku wydaje się bez wyjścia.Poradżcie co ma robic! Przepraszam,że piszę może nie na temat,ale nie wszyscy mogą ruszyc d...i pojechac za pracą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 00:08
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Malpo

kiedys byly takie spoldzielnie dla niepelnosprawnych. Tam wiele ludzi znalazlo zatrudnienie i zarobek. Mozna tez pracowac w domu na zlecenia.. albo po prostu szukac pracy u kogos kto nie bedzie sie bal padaczki...
U nas w kosciele jest organista i dyrektor muzyczny ktory ma padaczke i caly czas przychodzi na msze ze specjalnym psem.. Znam jedna mloda piekna dziewczyne ktora ma padaczke i zatrudnia sama siebie w sprzedarzy ciuchow we wlasnym domu.. Organizuje spotkania.. sprzedaje, potem to co sprzedala zamawia w pewnej firmie i ma dochod.. Rozne sa sposoby.. w zaleznosci co ten mlody czlowiek umie robic..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 00:13
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Małpa
Powiedzcie proszę,co ma zrobic młody człowiek(bardzo chcący pracowac!!),który od dzieciństwa choruje na padaczkę.Renta Mu nie przysługuje,w zakładach pracy boją się jego choroby.Przepracował parę lat,ale dzięki temu.że się nie przyznał(za radą swojego lekarza) i udawało Mu się dotąd,aż nie dostał ataku.Jak pracodawca dowiedział sie o chorobie od razu szukał powodu do zwolnienia Go,w związku z czym musiał iśc na zwolnienie lekarskie,aby otrzymywac jakieś pieniadze.Sytuacja w tym przypadku wydaje się bez wyjścia.Poradżcie co ma robic! Przepraszam,że piszę może nie na temat,ale nie wszyscy mogą ruszyc d...i pojechac za pracą
Malpo nie pisalam o sytuacjach chorobowych ..Rany julek ,czy zawsze trzeba uderzać w takie tony???? To o czym piszesz to JEST problem ,jak zwykle wkopanym pod dywan bo w naszym pięknym kraju trudnych problemow unikają wszyscy .Już nie wspominajac o tym ,że trudnośc nie polegga na chorobie tylko nieuctwie i wygodnictwie pracodawcow tudzież braku rozwiązań tzw systemowych .Niestety nie potrafię ci nic sensownego poza tym co już pewnie przerabiałaś milion razy poradzić .Bo się nie znam.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 08:05
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Jest to syn mojej przyjaciółki,chłopak stara sie nie załamywac(podziwiam Go),prowadzi normalny tryb życia,uwielbia góry,jest wysportowany i pełen optymizmu.Serce mi pęka,jak widzę jego radośc ze znalezionej pracy i wiem o tym ,że kolejny raz długo nie popracuje,a ma już 30 lat.Kto Go potem będzie utrzymywał??Musi kłamac,żeby chwilę popracowac horror!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 14:03
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Owszem mlodzież może spokojnie przeżyć jeśli nie siedzi u tatusia i mamusi na garnuszku i nie jęczy tylko bierze sprawy w swoje ręce .Nikt nie każe nikomu siedzieć pod sklepem w zabitej dechami dziurze gdzie jest jeden zakład krwiopijczy .Trzeba ruszyc d....i pojechać ZA pracą do Warszawy Łodzi ,Gdańska albo do ..Irlandii
Co znaczy aktywność to akurat wiem z autopsji.
Natomiast problemem nie jest jakaś praca tylko tolerowanie przez Państwową Inspekcję Pracy tak zwanych "pracodawców" w zakresie płacy, za którą młody pracownica/pracownik nie utrzyma skromnego mieszkania i siebie.

Ostatnio edytowane przez z centrum : 30-05-2008 o 17:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:02
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

To niech zmieni pracodawcę .Nikt nikomu nie kaze pracować w systemie niewolniczym...zawsze przecież można ,zamiast biadolić ,pojechać do ...Irlandii.Ta wiara w "zalatwiające " wszystko państwo mnie powala zupełnie .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:39
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Słuchaj Małgosiu, to, że państwo powinno, ze państwo musi , że nam się należy, powala Ciebie, mnie i wiele podobnych nam osób. Jednak te prawie pół wieku komunizmu tak wypaczyło nasze społeczeństwo. Większość osób w naszym wieku jest bezradna , nie ma wiedzy i pieniędzy by coś zacząć robić na własny rachunek. A i wiek już nie ten by całkowicie zmieniać swoje życie. Większość pracowała na państwowych posadach i robili to co im kazano, tam nie była potrzebna własna inicjatywa, a wręcz odwrotnie. Wskazane było ciche posłuszeństwo. Ja na te osoby patrzę z żalem i jest mi ich po prostu szkoda.
Nie mogę jednak patrzeć obojętnie, kiedy młodzi czekają na manne z nieba. Oni zwykle nic nie ryzykują , a zawsze jak im coś nie wyjdzie to mogą liczyć na jakąś pomoc ze strony rodziców.Tylko nie wszystkim chce się chcieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 30-05-2008, 21:47
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Wlasnie o tym mówię o mlodych co to siedząc u rodzicow z rodzinami biadola ,ze źle im ....ale nie przyjdzie im do glów ,ze może by sie tak czegoś pouczyć ,albo zmienic miejsce zamieszkania ,albo zaryzykowac .A starzy wtórują im płaczac jakie te dzieci biedne i nieszczesliwe...Co do reszty Twojej wypowiedzijp50 zgadzam się rowniez całkowicie .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wczeniejsze emerytury dla kobiet dyskryminuj mczyzn - komentarze issem Ogólny 9 22-06-2011 10:59
Wysokosc emerytury Andrzej_ze_Stokow Emerytura, renta, ZUS 37 31-05-2008 23:43
wcześniejsze emerytury dla mężczyzn 60 Kazimierz J Emerytura, renta, ZUS 0 02-05-2008 17:15
Wcześniejsze emerytury: rząd przyjął projekt nowelizacji - komentarze macpol Ogólny 2 25-03-2008 17:35
Emerytury wcześniejsze praca w warunkach szczególnych ulek Emerytura, renta, ZUS 1 01-02-2008 22:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.