menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa > Humor, zabawa - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Humor, zabawa - wątki archiwalne Humor, zabawa - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 16:54
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Oliwko- ale Ty zdolna jesteś - dziękuję - Cz
  #42  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 17:09
Oliwka's Avatar
Oliwka Oliwka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 2 147
Domyślnie

W następnej odsłonie zabrakło dla wszystkich miejsca ,za co przepraszam..A to w nagrodę że się nie znalazłaś.
  #43  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 17:27
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam w nowej odslonie w nowym avaterku,jak sobie kiedys zyczla Nika.Masz mnie do wglądu czy tego chcesz czy nie,ale ja krecika lubilam i pewnie znów do niego wrócę Oliwko grtulacje.Jadziu nie martw się wszystko mozna uzupelnic,Oliwka się postara.Jestesmy jakie jestesmy i na te smutki na te żale pączki przyniaslam.
__________________
  #44  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 17:28
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 447
Domyślnie a co mówią inne źródła na temat "poczucia własnej wartości"

Nathaniel Branden

SZEŚĆ FILARÓW POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI

- Praktyka świadomego życia
- Praktyka samoakceptacji
- Praktyka odpowiedzialności za siebie
- Praktyka asertywności
- Praktyka życia celowego
- Praktyka integralności osobistej
Książka ta udziela odpowiedzi na te cztery ważkie pytania.
Czym jest samoocena?
Dlaczego jest wazna ?
Co można zrobić, aby podnieść jej poziom?
Jaką rolę pełnią inni w jej kształtowaniu?

Kwestia samooceny – nazywanej też poczuciem własnej wartości – stała się w ostatnich latach tematem modnym w najlepszym tego słowa znaczeniu. Smutna prawda o powszechnym braku zdrowej samooceny wydobywana jest na światło dzienne z ogromną siłą.

Nathaniel Branden należy do ścisłego grona prekursorów wiedzy o samoocenie i uzdrawianiu. Zaś „Sześć filarów poczucia własnej wartości” to swoista suma jego wcześniejszych doświadczeń i publikacji.

„Z mojego doświadczenia wynika, że większość ludzi nie docenia własnych sił, by przeprowadzić zmiany i rozwijać się. Są przekonani, że schemat z wczoraj trzeba powtórzyć jutro. Nie dostrzegają możliwości wyboru, która obiektywnie istnieje. Rzadko uświadamiają sobie jak wiele mogą dla siebie uczynić, jeśli za cel postawią sobie prawdziwy rozwój i wysoką samoocenę i jeśli będą skłonni wziąć odpowiedzialność za własne życie. Przekonanie o bezradności staje się samo spełniającym się proroctwem. Książka ta jest wezwaniem do działania. Jest wezwaniem do walki, przełożonym na język psychologii: moje JA musi być doceniane i realizowane, a nie odrzucane i zaniedbywane. Książka ta jest adresowana do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy pragną aktywnie uczestniczyć w procesie własnej ewolucji, a także do psychologów, rodziców, nauczycieli. Jest to książka o tym co możliwe.”
  #45  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 17:41
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 447
Domyślnie a co ja mam do powiedzenia

na temat poczucia własnej wartości , ogólnie radzę sobie ponieważ gdzieś głęboko w zakamarkach mojego "być" znam swoją wartość, ale w zętknięciu z światem nie zawsze przychylnym już jest gorzej,ale to już inna przypadłość .
Dla siebie na własny użytek jest dostatecznie + czasem db - nie jest źle chyba ?
  #46  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 17:42
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Witajcie mile pogaduszki

Sliczny zbiorowy portrecik . Oliwka jest naprawdę zdolna. Dzieki niej można na Was wszystkich popatrzeć, przez co stajecie się jeszcze bliższe.
A dla Oliwki...napewno dziewczyny o dobrym sercu, skoro Wam taką niespodziankę przygotowała...ta jedna roża, ale za to piękna, jak wszystkie róże. ale dla mnie , wszystkie kwiaty są piękne.
I tak jak trudno by było wybrać jedną z Was , tak trudność mi sprawia powiedzieć które kwiaty kocham bardziej.
  #47  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 18:21
saba15's Avatar
saba15 saba15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 2 125
Domyślnie

Oliwko-Danusiu!!
Dziękujemy pięknie za portrecik zbiorczy i to w pięknej oprawie.
Czekam co jeszcze nowego wymyślisz, czym nas zaskoczysz

Jadziu - Jakempo
zaniemówiłam jak zobaczyłam jakiego artystę wychowałaś...
Gratulacje wielkie.Takimi sukcesami trzeba sie chwalić i a nie ukrywać dla siebie.
Wiedziałam ,że można rzezbic w owocach i jarzynkach ale to przekroczyło moja wyobraznię.
Jestem ciekawa czy czasem Twój stół goscinny artystycznie przystraja.?.Czy jest tak zapracowany i w rozjazdach ,że na rodzinne rekodzieło brak mu czasu
__________________


Nie płacz ,że coś się skończyło,
tylko uśmiechaj się,że ci się to przytrafiło!!!
  #48  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 18:39
saba15's Avatar
saba15 saba15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 2 125
Domyślnie i trochę odemnie

Temat dzisiejszy jaki nam zaproponowala Nika ..trudny i wazny.

Zgadzam się z Wami ,chyba już wszystko na ten temat napisałyście.
Tak ,trzeba sie z soba przyjaznic i polubic .Nie wyobrażam sobie ,że jestem na siebie obrażona i wciąż mam doła ,bo nie wygladam tak jakbym chciała.każda z nas ma jakieś gorsze strony.Przecież inaczej byłybyśmy ideałami i pięknościami.A te wszystkie piekności to czy są szczęśliwe?..wciąż dażą do perfekcyjności,wciaż poprawiaja urode a wnetrze puste, a życie osobiste nieraz bardzo pokrecone.
No więc wszystkie braki trzeba umieć zobaczyć i starac sie dobrze zamaskować.I to jest rada na zewnętrze.

Wg mnie ważniejsze jest to czy mam pokój wewnętrzny,czy czuję ,że robię tak jak powinnam,czy walczę z tym co mi przeszkadza,łakomstwem na słodycze,czasem pozwalaniem ,żeby czas uciekał bezproduktywnie.Bo wtedy czuję sie niefajnie.W przeciwienstwie do Marbelki jak wtrace całą czekolade mam kaca i jestem zła na siebie.
Wazne jest też mieć harmonie w rodzinie i poczucie ,że jestem potrzebna i czuję ich serdecznośc.
A potem jesli jest zdrowie a to najważniejsze dla naszego samopoczucia to reszta bedzie ok i nie trzeba liczyć na spotkania z psychologiem ,zeby uswiadomić sobie swoją wartość i zrobić własciwą samoocenę.
__________________


Nie płacz ,że coś się skończyło,
tylko uśmiechaj się,że ci się to przytrafiło!!!
  #49  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 19:00
saba15's Avatar
saba15 saba15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 2 125
Domyślnie

Podziwiam wszystkie panie ,które już w tym dojrzałym zyciu odnalazły swoje pasje i jakieś szczególne zdolności.
Wcześniej często nie było na nie czasu..I to jest ta dobra strona po piećdziedziątce.
Moja ciocia zaczęła malować w wieku 60 lat i jeszcze jako 90 letnia staruszka miała swoje wystawy we Francji gdzie mieszka na stałe.
Często w poznych latach życia pojawiają sie poetki, pisarki- jak pisała Dziewiątka (przy okazji chcialam pochwalić Twój najładniejszy na Pogaduchach avatarek)

Napewno takie odkrycia pomagaja docenić swoją wartość i podnieść samoocenę.
__________________


Nie płacz ,że coś się skończyło,
tylko uśmiechaj się,że ci się to przytrafiło!!!
  #50  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 19:18
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Oliwko - bardzo dziękuję - zrobiłaś nam fajny prezent A ja Ci za to podsyłam sympatyczną psinke


  #51  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 19:25
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Witam wszystkie pogaduchy.
Akceptacja siebie - nie mam z tym problemu.Może urodziłam się pod szczęśliwą gwiazdą ?Jestem szczęśliwa i zadowolona z życia,czego więcej trzeba ? A bzdurami nie zawracam sobie głowy.
Oliwko...
  #52  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 19:34
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynacz46
Witam wszystkich na pogaduszkach ,codziennie zaglądam ,czytam ,tylko nie zawsze mam coś ciekawego do powiedzenia .
Dzisiaj z racji jubileuszu chciałam złożyć założycielce wątku oraz wszystkim uczestniczką najlepsze życzenia ,długich ,długich lat i ciekawych tematów.


Przykro ,że nikt nie zauważył mojego wpisu ,może niepotrzebny był ,przepraszam.
__________________
WITAM
  #53  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 19:38
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Dziękuję:
Oliwce za umieszczenie mnie w tableau,
Czesi za "komplimenta"
Dziewiąteczce za gratulacje!
KrysiCz za życzenia!
Inka-ni ma nowy,fajny awatarek.
Cytat:
Napisał aannaa235
Jak to się mowi...kiedyś byłam piękna i młoda, a teraz
tylko i pozostało.
..jeżeli jest radość i zgoda(sama ze sobą) to każda z nas jest młoda...i piękna wtedy nawet "starość" jest.Czyż zmarszczki na twarzach naszym Mam nie są(były) piękne. I ja kocham swoje zmarszczki! A co!
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


  #54  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 19:43
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

KrysiuCz! Nie gniewaj się .Jeśli o mnie chodzi to akurat byłam zajęta "tworzeniem"swojego postu.
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


  #55  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 19:52
saba15's Avatar
saba15 saba15 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków
Posty: 2 125
Domyślnie

Krysiu 46
Witam Cie bardzo serdecznie,cieszę sie z każdej sympatycznej wizyty.
Nie zrazaj sie jak reakcja jest czasem opózniona
__________________


Nie płacz ,że coś się skończyło,
tylko uśmiechaj się,że ci się to przytrafiło!!!
  #56  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 20:00
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Witam Was moje Miłe...ale gwarno, ja dopiero o 18 wróciłam z pracy (rada po lekcjach), zmęczona , ale cała zwarta zabrałam się za faworki i są jako że nie sfotografowałam swoich, bo aparat u córki ..posyłam inne, ale tak wyglądają mojei są bardzo delikatne i rozpyszczają się w ustach...
Oliwko frajda niesamowita , dzięki za ten "Twój" babiniec..slicznie to zrobiłaś...Inko, cieszę sie ,że mam Cię w całej okazałosci Ty Czarny Kruku..Krystynacz-zauważyłąm Twój wpis oczywiście...ale masz rację no nieskomentowałam, ale nie wszystko sie da tak jak by sie chciało..Temat trudny, poważny...i wszystko powiedziałyście w zasadzie...a ja generalnie siebie lubię, aczkolwiek nie raz "wytrzaskam się słowami po pysku"..na opinii otoczenia , owszem zalezy mi, ale zdaję sobie sprawę, że róznie nas widzą i opinie bywają rózne...czy mnie bolą opinie jesli wg mnie niesłuszne? tak..bolą, ale nie popełniam harakiri z tego powodu...znam swoje plusy i minusy....staram się pracowac nad sobą, bo inaczej człowiek się nie rozwija...no, to teraz uciekam pożyć domem....
  #57  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 20:08
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Malwinko,trochę późno "wyjechałaś" z tymi faworkami."Smaka" mi narobiłaś jak nie wiem co!Teraz już robić nie będę,bo za późno,będą kupne pąchy.Ale na niedzielę...kto wie!
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


  #58  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 20:08
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

A
niech się co chce dzieje
ja się z tego śmieję,
czy chudnę czy tyję
jakoś sobie żyję,
serce pod kontrolą
zmarszczki mnie nie bolą;
dziś się poślizgnęłam
na ziemię fiknęłam!
  #59  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 20:10
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Oliwko, gratulacje, nigdy bym czegos takiego nie zrobila! Ale nie mam z tego powodu pretensji do siebie....mam inne zalety, hihi.....a co? moze powiecie, ze nie mam!?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #60  
Nieprzeczytane 10-02-2010, 20:11
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Czarna,szklanki całe?
Ja już wybywam!
Życzę wszystkim spokojnej nocy!
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Babskie pogaduchy cz.XI Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 509 17-06-2009 01:05
Babskie pogaduchy cz.X Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 509 02-06-2009 13:39
Babskie pogaduchy cz.IX Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 521 23-05-2009 18:01
Babskie pogaduchy cz.VI Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 501 05-04-2009 11:23
Babskie pogaduchy cz.V Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 496 24-03-2009 22:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.