menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #261  
Nieprzeczytane 20-08-2015, 02:50
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Tylko silna wola nalogowca jest w stanie sprawic, ze upora on sie z zerwaniem z nalogiem.
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #262  
Nieprzeczytane 31-08-2015, 09:13
matrioszka52's Avatar
matrioszka52 matrioszka52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Polska
Posty: 35
Domyślnie

Silna wola + ceny papierosów = zwycięstwo z nałogiem. Tak było w moim przypadku. Któregoś dnia po prostu podliczyłam sobie wydatki, które ponoszę w związku z paleniem i moja "silna wola" jeszcze bardziej się umocniła
Odpowiedź z Cytowaniem
  #263  
Nieprzeczytane 27-01-2016, 20:30
Terenia's Avatar
Terenia Terenia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 60
Domyślnie

Witajcie!
Bardzo długo mnie tu nie było,ale nie będę się tłumaczyć-zbyt dużo pisania.
Mam jedno pytanie:przestałam palić a zaczęłam przybierać na wadze. Nie podjadam,jem posiłki jak przedtem.
Co robić, czy ktoś ma jakąś r adę?!!!
Pozdrawiam serdecznie
Maja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #264  
Nieprzeczytane 01-02-2016, 18:00
Baśka H's Avatar
Baśka H Baśka H jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Lublin
Posty: 72
Domyślnie paliłam

dużo lat i przez głowę nawet nie przeszła mi myśl o rzuceniu.Na pewnym etapie życia pogorszyły mi się warunki finansowe i zaczęłam snuć rozważania.Wniosek prosty - nie stać mnie.I tylko tyle.Nie miałam zamiaru "zapierać się w blokach" i skorzystałam z metody Bicom.Zapłaciłam 70 zł,przez pół godziny potrzymałam w dłoniach kulki prowadząc miłą konwersację z panem robiącym zabieg.Efekt - nie palę już cztery lata.Nie do wiary! Jak ręką odjął.
Na Bicom namówiła mnie siostra,która paliła,jak smok i rzuciła.Obserwowałam ją cztery lata i tylko raz miała wpadkę,ale króciutką.Jestem z natury sceptyczna i wydawało mi się,ze to czary - mary.Sprawdziłam - i nie palę.Ba! Nawet przez sekundę nie ciągnęło mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #265  
Nieprzeczytane 01-02-2016, 22:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Cytat:
Napisał Terenia
Witajcie!
Bardzo długo mnie tu nie było,ale nie będę się tłumaczyć-zbyt dużo pisania.
Mam jedno pytanie:przestałam palić a zaczęłam przybierać na wadze. Nie podjadam,jem posiłki jak przedtem.
Co robić, czy ktoś ma jakąś r adę?!!!
Pozdrawiam serdecznie
Maja

zajmij ręce czymś innym niż papierosy.
I sporo ruchu powinno załatwić problem.
I jesli możesz zmniejsz porcje dań.
Mnie kilka dziesiątków lat temu pomogło..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #266  
Nieprzeczytane 21-03-2016, 18:55
Booster. Booster. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Miasto: Gdansk
Posty: 291
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
zajmij ręce czymś innym niż papierosy.
I sporo ruchu powinno załatwić problem.
I jesli możesz zmniejsz porcje dań.
Mnie kilka dziesiątków lat temu pomogło..
Zajmij rece czyms - tez tak myslalem ale nie pomagalo.A palilem 1,5 do 2 paczek dziennie.
Pomogla mi AKUPUNKTURA. Powaznie na 100%
Po pierwszym zabiegu juz nie mialem checi na palenie.
Na drugi dzien "wypalilem" rano tylko pol papierosa i to byl ostatni dymek.To mi tez kilkanascie latejk temu pomoglo.
PS. Bole zaladka tez mi przeszly.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #267  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 13:45
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Palić trzeba chcieć rzucić. Ja na szczęście nie mam z tym problemu, choć u mnie w domu zawsze był ktoś, kto palił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #268  
Nieprzeczytane 21-08-2017, 01:00
Gienia1962's Avatar
Gienia1962 Gienia1962 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 20
Domyślnie

Ja sama nigdy nie paliłam , ale mój syn palił i widziałam jak się męczył próbując rzucić. Wkoncu się udało i od kilku lat nie pali , ale jak przyjeżdżał to zasmradzał mi całe mieszkanie. Oczywiście tłukłam do głowy że wnuki truje i żone i nic nie pomagało tak naprawde , dopiero sam rzucił jak lekarz mu powiedział że z takim trybem życia to swoich wnuków nie zobaczy - podziałało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #269  
Nieprzeczytane 22-08-2017, 08:58
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Paliłam 30 lat nie oszczędzając się. W pewnym momencie pomyślałam: A jak to byłoby, gdybym nie paliła? Z ciekawości powstrzymałam się przez jeden dzień, drugi i potem już poszłooo! Miałam akurat urlop i nie spotykałam się z palącym towarzystwem. Potem było mi już żal dni niepalenia i trochę wstyd załamać się, bo towarzystwo z palarni patrzyło na mnie z podziwem i niedowierzaniem. Ale zachowywali się w porządku - nikt mnie nie kusił, nie namawiał. Na Boże Narodzenie stuknie mi 18 lat niepalenia. Ze skutkami zmagam się jednak do dziś i tak już pozostanie.
Tereniu, faktycznie po rzuceniu papierosów przytyłam 10 kg, ale nie wiem, czy to tylko dlatego, bo byłam już w tym wieku, kiedy zmiany w fizjologii mają różne objawy.
Jakkolwiek na to patrzeć - cieszę się, że nie palę i że przyszło mi to łatwo, bez walki.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #270  
Nieprzeczytane 23-08-2017, 02:56
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Ciekawe to co napisałeś

Cytat:
Napisał Booster.
Zajmij rece czyms - tez tak myslalem ale nie pomagalo.A palilem 1,5 do 2 paczek dziennie.
Pomogla mi AKUPUNKTURA. Powaznie na 100%
Po pierwszym zabiegu juz nie mialem checi na palenie.
Na drugi dzien "wypalilem" rano tylko pol papierosa i to byl ostatni dymek.To mi tez kilkanascie latejk temu pomoglo.
PS. Bole zaladka tez mi przeszly.

Ja też znam pana, który dzięki akupunkturze z dnia na dzień rzucił palenie. Nie ważne czy chodzi o skuteczną metodę czy też o wielką chęć pozbycia się nałogu. Najważniejszy jest efekt. Podziwiam Twoją siłę woli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #271  
Nieprzeczytane 29-08-2017, 00:19
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Przestałem palić w wieku ok. 25 lat bez pomocy. Trudne to było ale się udało- TRZEBA CHCIEĆ- Proszę Koleżeństwa. Dzisiaj przynajmniej w tej jednej dziedzinie jestem szczęśliwy.
Życzę sukcesów na tym polu.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #272  
Nieprzeczytane 05-09-2017, 06:04
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Im wcześniej się rzuca tym latwiej

[QUOTE=frasag]Przestałem palić w wieku ok. 25 lat bez pomocy. Trudne to było ale się udało- TRZEBA CHCIEĆ- Proszę Koleżeństwa. Dzisiaj przynajmniej w tej jednej dziedzinie jestem szczęśliwy.
Życzę sukcesów na tym polu.[/quote]


Jeśli w 25 roku życia rzuciłeś palenie to w którym zacząłeś?
W przedszkolu? No ale jak na to nie patrzeć to każde poradzenie sobie z nałogiem jest suuuuuuuuuuper.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #273  
Nieprzeczytane 05-09-2017, 08:35
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Barbara

No niestety- nie było to przedszkole, taką nazwę poznałem duuużo później. To była prawdziwa szkoła życia. Próbowałem Ci wysłać wiadomość- dostałem odmowę, masz przepełnioną skrzynkę- ale kopia czeka.
Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #274  
Nieprzeczytane 06-09-2017, 02:05
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Witaj Franciszku

Teraz możesz mi już wysłać wiadomość. z niecierpliwością czekam na kopię tego co wcześniej do mnie napisałeś.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #275  
Nieprzeczytane 06-09-2017, 16:56
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barbara1956
znam pana, który dzięki akupunkturze z dnia na dzień rzucił palenie.
Akupunktury nie próbowałam, ale dwukrotnie brałam udział w seansach hipnotycznych. Nic z tego nie wyszło, bo ani odrobinę nie czułam stanów, które mi wmawiali hipnotyzerzy i po cichu śmiałam się z całej sytuacji.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #276  
Nieprzeczytane 10-09-2017, 02:34
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Tak sobię myślę ...

Cytat:
Napisał Kaima
Akupunktury nie próbowałam, ale dwukrotnie brałam udział w seansach hipnotycznych. Nic z tego nie wyszło, bo ani odrobinę nie czułam stanów, które mi wmawiali hipnotyzerzy i po cichu śmiałam się z całej sytuacji.


Chyba wszystko jest w naszych rękach (przysłowiowo) czyli w naszych głowach. Jeśli na prawdę chcesz rzucić palenie to rzucisz. Ja już od dwóch miesięcy nie palę. Ostatnio paliłam niewiele bo jakieś 2-5 papierosów dziennie ale wcześniej było znacznie więcej. Miałam jednak pewną granicę: nie chciałam aby nałóg mnie całkowicie zdominował. Nigdy nie wychodziłam z pracy na papieroska do ubikacji ani nie sterczałam na dworze łapczywie zaciągając się szlugiem (czy jak to się potocznie nazywa). Nałóg to duża siła ale poczucie własnej wartości jest silniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #277  
Nieprzeczytane 15-09-2018, 17:27
tryba7 tryba7 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Józefów
Posty: 3
Domyślnie anonimowipalacze

witam mam na imię Tomek nie palę 5 lat papierosów, chciałem poinformować o grupie nikotynistów w warszawie ale też o stronie anonimowipalacze.pl gdzie można poczytać o niepaleniu , w warszawie jest nas kilka osób ,zapraszam chcących dostać wsparcie w niepaleniu papierosów
Tomek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #278  
Nieprzeczytane 19-12-2020, 14:22
caryca1 caryca1 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Poznań
Posty: 94
Domyślnie nie palę papierosów

Dziś mijają dwa lata od czasu gdy po 56 latach palenia rzuciłam palenie definitywnie. Wcześniejsze próby były nieskuteczne. Paliłam cały czas z wyjątkiem ciąży i 3-m-cy po zawale.
W dniu w którym skończyłam 75 lat powiedziałam sobie:
-kochana, byłaś młoda i głupia i paliłaś, czas zmądrzeć i przestać wreszcie palić.
No i przestałam.
Kupiłam tylko jedną paczkę i skończyłam 10 stycznia.
Było ciężko. Na przystankach tramwajowych dyskretnie przybliżałam się do palących żeby powdychać trochę dymu unoszącego się z papierosów.
Potrzeba palenie mimo upływu 2 lat nie minęła. Nadal wychodzę czasami na balkon gdzie pali moja córka i goście. Śmieją się, że palę "na żyda". I na przystankach tramwajowych nadal - choć już rzadziej niż kiedyś, też łapię dymka. Wiem, że gdybym uległa pokusie i raz zapaliła- powrót do nałogu byłby przesądzony.
Dymek z cudzych papierosów musi mi wystarczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #279  
Nieprzeczytane 11-08-2021, 10:03
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 880
Domyślnie

Z dnia na dzień z silną wolą dałam radę, tylko pierwszy tydzień był okropny. Duży wpływ na to tez miało odcięcie się od palących znajomych, samej mi się nie chciało wychodzić a ze znajomymi zawsze raźniej

Polecam równiez Nicorette:
https://www.aptekagalen.pl/nicorette...0-dawek-13-2ml

Jest bezpieczny i łagodzi objawy odstawienne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nie palę papierosów. es55ca Uzależnienia 573 19-09-2009 00:31
Palenie papierosów zwiększa ryzyko choroby Alzheimera - komentarze elizka Ogólny 28 25-02-2009 11:21
Palenie papierosów a cukrzyca - komentarze xyz58 Ogólny 1 02-06-2008 15:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.