menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-11-2011, 11:52
Ela Julia Ela Julia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Zły, wściekły Zal mi tamtego


[color="DarkRed"][/COLOR
Gdybym wiedziała kiedyś, że w 2011 roku będę pracowała codziennie łącznie z sobotami i niedzielami 10 12 godzin to wcale nie walczyłabym zażarcie o tę pieprzona demokrację.
Mam dzisiaj 55,5 lat dwójkę dzieci zrujnowane zdrowie. Pracuję ponad siłę, bo moje uposażenie jest śmiesznie niskie w porównaniu z doświadczeniem, wykształceniem. Zgadzam sie na to bo nie mam alternatywy. Dorabiam jako ,,babcia klozetowa" łapię zlecenia i wbijam dane do baz danych. ślęczę po 12 godzin często i nocami w domu przed komputerem. Nie jem, nie śpię i na co mi była ta konspiracyjna działalność.
Jestem wykończona i rozczarowana. Długo tak nie pociągnę! Jestem w potrzasku współczesności, której nie akceptuję.
__________________
Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą niegdyś kochał, nigdy jednak nie zakocha się w niej powtórnie.
  #2  
Nieprzeczytane 08-11-2011, 12:47
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Masz prawo się czuc oszukana, ale z takim żalem nie mozna iśc do przodu z poczuciem bezradności,beznadzieji, zalu, poczucia niskiej wartości..a Ty młoda jeszcze jestes....myślę, ze wszyscy jesteśmy w potrzasku współczesności..jedni sobie radzą inni mniej a jeszcze inni wcale...trzeba siąśc, określic się w jakim miejscu jestem, czego nie mogę, co mogę , co powinnam...obudzic w sobie uśpione marzenia...przewartosciowac...zdrowie?spokój? czy całodzienna harówka?moze niższy standart życia za cenę złapania oddechu...i odrzucic ten żal..dzisiaj i młodzi wykształceni sprzątają, wykladaja towar na półkach w marketach....smutne to, ale narazie tak jest....nie szarp się....życzę serdecznie Ci znalezienia się...
  #3  
Nieprzeczytane 08-11-2011, 13:18
Esia Esia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 134
Domyślnie

popieram, warto zrobić taki rachunek co mi się w życiu udało a co nie. Zazwyczaj te niezmierzalne sukcesy (zdrowie, rodzina, bezpieczeństwo) przeważają choć na co dzień o tym nie pamiętamy. co do czasów czy otaczającej nas rzeczywistości - tak naprawdę na to nie mamy wpływu, nie jest naszą winą, że ciężko jest się w tym odnaleźć, po co się tym zadręczać. Życzę ci odnalezienia wsparcia wśród najbliższych, wtedy można przetrwać nawet najtrudniejsze chwile.
  #4  
Nieprzeczytane 08-11-2011, 13:39
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Transformacja bardzo dużo ludziom "dała popalić" z powodu braku wiedzy na ten temat i górnolotnych marzeń o dobrobycie i szacunku do pracownika. Jednak większy szacunek był w socjaliźmie, bo socjalizm nie miał takich wymagań jak chodzi o pracę. Teraz wszyscy są na własnym rozrachunku od rodziny aż do dużego przedsiębiorstwa. I jedno i drugie może upaść co było nie do pomyślenia w poprzednich dekadach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #5  
Nieprzeczytane 08-11-2011, 14:08
Esia Esia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 134
Domyślnie

patrząc na Grecję to i państwo może upaść. Tylko kto z nas to mógł przewidzieć, jak potocza się różne transformacje w naszym kraju i nie tylko? W życiu dokonujemy wyborów bez możliwości przewidywania przyszłości.
  #6  
Nieprzeczytane 08-11-2011, 15:47
Ela Julia Ela Julia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Domyślnie

wyznam, że miłym jest fakt zainteresowania z Waszej strony i zrozumienia Tak jak widzę nie tylko wykazuje frustrację tym, że nasze marzenia z przeszłości ni jak się nie mają do tego co spotkało nas dzisiaj. Piszecie, że jestem młoda - to bardzo miłe - owszem metrykalnie owszem, lecz somatycznie mam pewno ponad 60 lat i nieciekawe zdrowotnie ostatnie dwie dekady /onkologicznie/. Fakt ten wyrył się mocnym piętnem na mojej sprawności fizycznej. Brak czasu niestety powoduje, że nie dbam o siebie przyznaję . Jednak podjęłam się kilku prac, bo jak już pisałam brakowało na skromne życie w Warszawie. Poza tym najmłodsze dziecko klasa maturalna, kursy przedmaturalne, podręczniki - zresztą sami wiecie jak to jest. Mąż pracuje w instytucie naukowym za marne grosze. Mi praca sama wchodzi w ręce nawet jeśli to nie są kokosy.
Zresztą sam się przed sobą tłumaczę to karuzela nic innego.
Niemniej mi lżej - dziękuję
__________________
Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą niegdyś kochał, nigdy jednak nie zakocha się w niej powtórnie.
  #7  
Nieprzeczytane 08-11-2011, 17:03
piernatka's Avatar
piernatka piernatka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 95
Domyślnie

Piszesz, że z braku czasu nie dbasz o siebie. Masz przecież męża. Może warto by było przedyskutować z nim pewne sprawy. Może on mógłby zatroszczyć się o dodatkowe finanse dla domu. Myślę, że dysponuje wolnym czasem poza pracą w instytucie. Jemu też powinno zależeć na pomyślności rodziny. Powtórzę za Malwiną: ''Nie szarp się"
W swoim poście na dole umieściłaś ciekawe zdanie: "Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą kiedyś kochał...." Spróbuj sprowokować do tego swojego męża
  #8  
Nieprzeczytane 08-11-2011, 17:26
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ela Julia
wyznam, że miłym jest fakt zainteresowania z Waszej strony i zrozumienia
Niemniej mi lżej - dziękuję
Koniecznie unikaj stresu, bo to przyczyna większości chorób.
Cytat:
Napisał Ela Julia
Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą niegdyś kochał, nigdy jednak nie zakocha się w niej powtórnie.
Nieprawda.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #9  
Nieprzeczytane 08-11-2011, 19:10
matta matta jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Polska
Posty: 285
Uśmiech

Cytat:
Napisał Ela Julia
Gdybym wiedziała kiedyś, że w 2011 roku będę pracowała codziennie łącznie z sobotami i niedzielami 10 12 godzin to wcale nie walczyłabym zażarcie o tę pieprzona demokrację. Mam dzisiaj 55,5 lat dwójkę dzieci zrujnowane zdrowie. Pracuję ponad siłę, bo moje uposażenie jest śmiesznie niskie w porównaniu z doświadczeniem, wykształceniem. Zgadzam sie na to bo nie mam alternatywy. Dorabiam jako ,,babcia klozetowa" łapię zlecenia i wbijam dane do baz danych. ślęczę po 12 godzin często i nocami w domu przed komputerem. Nie jem, nie śpię i na co mi była ta konspiracyjna działalność.
Jestem wykończona i rozczarowana. Długo tak nie pociągnę! Jestem w potrzasku współczesności, której nie akceptuję.

wyznam, że miłym jest fakt zainteresowania z Waszej strony i zrozumienia Tak jak widzę nie tylko wykazuje frustrację tym, że nasze marzenia z przeszłości ni jak się nie mają do tego co spotkało nas dzisiaj.




Gdyby…
na szybie rosły złotodajne grzyby.

Narzekanie, i pewnie skrywana złość, że innym jest lepiej.
Ciebie ucieszyło? zainteresowanie i zrozumienie twoich frustracji!

Bardzo stare przysłowie mówi: "każdy jest kowalem swego losu".
Kapitalistyczna demokracja ma to do siebie,
że nie wszystkim daje po równo.
Praca sama wychodzi tobie na drogę,
Powinnaś się cieszyć.
Czasem nie ma lekko.
Polecam artykuł z WO: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...ec_fiesty.html

W demokracji masz wolny wybór, możesz zostać przedsiębiorcą,
nie musisz być babcią klozetową, wbijać dane do komputera.

Zostań biznesmenką. Zatrudnisz potrzebnych ludzi... za marną kasę. I, …
będziesz liczyć kokosy na Seszelach, będziesz pracować godzinę, albo dwie
I kasę gromadzić na koncie

Mając 50+ otwierałam nową firmę i pracowałam po 12-14 godzin, bo
studia dzieci, remont starej rudery.
Bo takie jest życie.
  #10  
Nieprzeczytane 08-11-2011, 19:10
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

JAROSŁAWIE-masz 100%rację i zgadzam się z Tobą.
  #11  
Nieprzeczytane 09-11-2011, 10:03
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

ELU JULIO - nie jesz,nie spisz,pracujesz codziennie po 12 godz.Jesteś po chorobie onkologicznej i żyjesz?!!!!!Nieprawdopodobne!
Może byś tak mężusia i starszą latorośl zapędziła do pracy i pomocy.Chyba,że tak lubisz (znam takie osoby) - poświęcać się i nie wymagać od innych,a narzekać.Przemyśl swoje postępowanie.Pozdrawiam.
  #12  
Nieprzeczytane 09-11-2011, 11:10
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Elu Julio-no to zagubiłaś się no dobre.Otwórz szeroko oczy,i pomyśl,że Ty też jesteś człowiek,a nie ROBOT.Cz to co robisz,ktoś raczy zauważyć,docenić???????????
  #13  
Nieprzeczytane 09-11-2011, 12:15
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Elu Julio

Nawet wtedy, gdy wszystko dookoła jest nijakie, szare beznadziejne, zawsze znajdzie się jakiś powód do uśmiechu.

Popatrz dookoła może możesz coś zmienić, zatrzymać się na chwilę, porozmawiać z najbliższymi o swoich rozterkach, może zmotywuje to rodzinę do pomocy tobie.
__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/
  #14  
Nieprzeczytane 09-11-2011, 13:40
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Użalanie się nad sobą niczego nie daje. Niczego nie piszesz o tym, co potrafisz robić ani o swoim wykształceniu. Może mogłabyś znaleźć lepszą pracę (nawet biorąc pod uwagę Twój wiek), albo sama stworzyć sobie miejsce pracy, gdybyś wzięła się za to ostro i z głową. Łapanie czego się da nie zawsze jest najlepszym wyjściem.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #15  
Nieprzeczytane 10-11-2011, 13:35
Ela Julia Ela Julia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Domyślnie

Cytat:
Napisał piernatka
Piszesz, że z braku czasu nie dbasz o siebie. Masz przecież męża. Może warto by było przedyskutować z nim pewne sprawy. Może on mógłby zatroszczyć się o dodatkowe finanse dla domu. Myślę, że dysponuje wolnym czasem poza pracą w instytucie. Jemu też powinno zależeć na pomyślności rodziny. Powtórzę za Malwiną: ''Nie szarp się"
W swoim poście na dole umieściłaś ciekawe zdanie: "Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą kiedyś kochał...." Spróbuj sprowokować do tego swojego męża

akurat owa sentencja nie dotyczy mojego męża.Mąż dorabia również, może nie tak jak ja.
__________________
Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą niegdyś kochał, nigdy jednak nie zakocha się w niej powtórnie.
  #16  
Nieprzeczytane 20-11-2011, 18:45
bodzio2's Avatar
bodzio2 bodzio2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kędzierzyn-Kozle
Posty: 166
Domyślnie

Ela Julia przecież w Polsce obowiązuje kodeks Pracy,soboty i niedziele są dniami ustawowymi wolnymi od pracy.Zgłoś się do swojego pracodawcy bo w końcu ktoś cię zatrudnia na etacie po 10/12 godzin,jeśli rozmowa z pracodawcą nie pomoże to jest jeszcze Inspekcja Pracy i zgłoś ten problem tam.
__________________
Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem ...
  #17  
Nieprzeczytane 20-11-2011, 21:23
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Eeee tam pracodawcy.
A ja zrobiłabym zupelnie inaczej- zalożyłabym firmę sprzątajacą WC i zawarła umowe z urzedem miasta.
Odnosnie tych mezczyzn - zakochuja się powtornie w tej samej - kiedyś kochanej kiedys kobiecie, zakochują- tylko czy ta kobieta potrzebuje ich milosci- tej powtórnej?
  #18  
Nieprzeczytane 22-11-2011, 11:38
Ela Julia Ela Julia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Domyślnie

z pracą jest tak
1 etat 40 godz/ tydz.
umowa o dzieło 14 godz/tydz.
umowa zlecenie 16 godz/tydz.
umowa zlecenie 10 godz/tydz.
Razem 80 godz/tydz.

ale już wysiadam, ciało mówi dość i na wtorek zapisałam się do lekarza. Cyborg zaniemógł.
__________________
Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą niegdyś kochał, nigdy jednak nie zakocha się w niej powtórnie.
  #19  
Nieprzeczytane 05-01-2012, 12:00
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ela Julia
[color="DarkRed"][/COLOR
Gdybym wiedziała kiedyś, że w 2011 roku będę pracowała codziennie łącznie z sobotami i niedzielami 10 12 godzin to wcale nie walczyłabym zażarcie o tę pieprzona demokrację.
Mam dzisiaj 55,5 lat dwójkę dzieci zrujnowane zdrowie. Pracuję ponad siłę, bo moje uposażenie jest śmiesznie niskie w porównaniu z doświadczeniem, wykształceniem. Zgadzam sie na to bo nie mam alternatywy. Dorabiam jako ,,babcia klozetowa" łapię zlecenia i wbijam dane do baz danych. ślęczę po 12 godzin często i nocami w domu przed komputerem. Nie jem, nie śpię i na co mi była ta konspiracyjna działalność.
Jestem wykończona i rozczarowana. Długo tak nie pociągnę! Jestem w potrzasku współczesności, której nie akceptuję.
Oczywiście taki pogląd na ową "wolną'" Polskę jest uprawniony wielu straciło na eksperymentach (transformacją) to nie populizm a fakt. Oczywiście w TVN czy GW o biedzie się raczej nie dowiemy.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #20  
Nieprzeczytane 05-01-2012, 12:49
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Transformacja bardzo dużo ludziom "dała popalić" z powodu braku wiedzy na ten temat i górnolotnych marzeń o dobrobycie i szacunku do pracownika. Jednak większy szacunek był w socjaliźmie, bo socjalizm nie miał takich wymagań jak chodzi o pracę. Teraz wszyscy są na własnym rozrachunku od rodziny aż do dużego przedsiębiorstwa. I jedno i drugie może upaść co było nie do pomyślenia w poprzednich dekadach.
Dlatego chwale Socjalizm , Chwale PRL.
PRL dzielił się biedą, Dzisiejsza Polska, ponoć bogatsza, bliższa zachodnim standardom, nie dzieli się a jak już to dzieli się ochłapami ze słabszą częścią społeczeństwa. Stać nas na ratowanie strefy Euro, stać na są misje wojskowe (Iran, Afganistan), stać nas na zmianę ordynacji podatkowej PIT szczególnie górny próg - obniżka z 40% do 32%,

Nie przypominam sobie by podnoszono próg uprawniający do świadczeń rodzinnych a obowiązuje on od 2004 roku. http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/8267, od dobrych paru lat chyba z 8 nie był rewaloryzowany zasiłek pielęgnacyjny, w tym roku będzie mniej pieniędzy na walkę z bezrobociem http://temat.net/aktualnosci/10330/W...knie-pieniedzy, zmniejszenie środków i ograniczenie pomocy "Rodzina na swoim" czy, becikowego Można by tak wymieniać wiec dla kogo jest ta wywalczona wolność?
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rzeczy dziwne i ciekawe z tego i tamtego swiata,a nawet z kosmosu Karol X Różności - wątki archiwalne 5 27-09-2010 19:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.