menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-08-2020, 11:05
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 373
Domyślnie Urządzenie mieszkania


Witam, troche inne pytanie ale moze mi doradzicie czy waszym zdaniem warto brać projektanta czy lepiej korzystać z pomocy firm meblowych? To moje pierwsze mieszkanie od dewelopera i mimo wielu pomysłów nie potrafię sama podjąć decyzji jak je urządzić . Z góry dzieki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-08-2020, 12:31
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 884
Domyślnie

Najlepsza opcja to Twoja koncepcja i plus projektant. Zgromadź zdjęcia wnętrz, które Ci się podobają, a projektant pomoże Ci je zrealizować. Architekt nie tylko dekoruje, ale ma wiedzę praktyczną o rozmieszczeniu oświetlenia, różnych funkcjonalnych rozwiązaniach, które potem: " żałujemy, że na to nie wpadlismy! "

Warto jest rowniez przejrzeć sobie strony sklepów meblarskich, bo jest w nich znacznie większy wybór mebli niż w sklepach stacjonarnych
https://birdmeble.pl/stoly-i-krzesla...ane-biale-alex

Spory wybór ciekawych propozycji jest tutaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-08-2020, 11:29
Wasiltom435 Wasiltom435 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2020
Miasto: xxxxx
Posty: 2
Domyślnie

W salonie meblowym https://www.vox.pl/salon-wrzesnia-sa...woj-market-132 dzięki programowi do aranżacji wnętrz VOXBOX doświadczona obsługa może zaprojektować wnętrze, dobrać kolor ścian i dodatków. Wystarczy mieć przy sobie wymiary pomieszczenia, które chcemy zaprojektować, a doświadczeni doradcy pomogą w stworzeniu przytulnego i funkcjonalnego wnętrza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 17-08-2020, 12:39
Simma Simma jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 490
Domyślnie

Ja teraz bym zrobiła piwnicę, dodatkowo jeden pokój przy wejściu na schowek, żeby mieć gdzie zostawić wózek dla dziecka i tego typu rzeczy.
Z pomysłów, z których jestem zadowolona to na pewno zrobienie w kotłowni (mamy piec gazowy) przestrzeni na pralkę i suszarkę, dzięki temu łazienki nie są "zagracone". Jeszcze na plus szerokie korytarze i wnęki w nich. Zawsze można zrobić tam dodatkową garderobę czy spiżarnię.

No i teraz przykładam znacznie wiekszą uwagę do dekorowania mieszkania. Takie dodatki nie kosztują duzo, a tworzą zupełnie inny nastrój. Zerknij sobie tutaj:
https://domownia.pl/kategorie/salon/dekoracje

W sklepie znajdziesz nowoczesne dekoracje do salonu.
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-09-2020, 14:00
Kasia77 Kasia77 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2020
Miasto: Mój dom
Posty: 2
Domyślnie Najlepiej postawić na własne widzi-mi-się

Projektanci też chcą zarobić, ale najlepiej samemu wiedzieć czego się chce. Najlepiej skorzystać z porad osób, którzy znają się na aranżowaniu wnętrz i pracują w sklepach budowlanych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 23-10-2020, 07:56
Simma Simma jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 490
Domyślnie

Ja planuje najpierw wnętrze wymyślając jaki chcę styl (podpatruję na różnych stronach i w tv i tam gdzie serce bardziej zabije), potem pasujące do tego stylu kolory (kolory jakie będą ogólnie w całym wnętrzu, kolory ścian ewentualnie tapety) potem wybieram duże meble czyli kanapa, szafy, komody w kolorach jakie sobie wybrałam i jak już to wszystko masz wtedy powinno już Ci się wyklarować co na dodatki: zasłony, poduchy i inne dekoracje. Ja przykładowo wszystko u siebie robię w podstawowej bazie bieli i szarości (aktualnie dążę do stylu glamour) i np tapeta w jakimś kolorze i do tej tapety będę dobierać trochę dodatków typu zasłony, poduszki i np wazon czy świece. Jeśli baza jest w miarę stonowana to z resztą rzeczy nie powinno już nic złego się podziać bo co nie wybierzesz to jak nie będzie każde z innej parafii (chyba że lubisz taki akurat styl) to będzie ładnie, a dodatkami możesz zawsze zaszaleć i zmieniać niedużym kosztem.

No i jeśli chodzi o sklepy, polecam to miejsce https://tohurt.pl/ Mają dobre ceny na wyposazenie wnętrzarskie, ale i meble.
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-11-2020, 14:00
gutmann.tia's Avatar
gutmann.tia gutmann.tia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Domyślnie

Strasznie podoba mi się styl industrialny. Chciałabym przearanżować mieszkanie właśnie w ten sposób.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 01-12-2020, 20:22
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

W sumie tutaj bardzo dużo zależy od nas samych i właśnie od tego co nam się podoba. Ja również jakiś czas temu szukałam dobrego materaca do spania do mojej sypialni.

Ostatnio edytowane przez administrator : 11-01-2024 o 09:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-01-2021, 12:52
nikolaus.ludie's Avatar
nikolaus.ludie nikolaus.ludie jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2021
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Kto z Was marzy o kąciku do czytania książek, albo prawdziwej, domowej biblioteczce? Zapewne każdy chciałby mieć swoje miejsce w domu w którym mógłby usiąść wygodnie i zatopić się w ulubionej powieści. Podstawowym meblem w domowej biblioteczce jest wygodny fotel. Najlepiej, aby miał wysokie oparcie, podłokietniki i miłą w dotyku tapicerkę https://slf24.pl/blog/post/fotele-do...canych-modeli..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 11-01-2021, 10:14
Zosia_K Zosia_K jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Posty: 25
Domyślnie

My urządziliśmy mieszkanie korzystając z pomysłów znalezionych w internecie. Z wyborem mebli, ścian i podłogi nie było problemu. Gorzej już w kwestii wyboru tkanin na dekoracje i zasłony, a dodatki to już była totalna katastrofa.

Ostatnio edytowane przez administrator : 11-01-2024 o 09:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 14-01-2021, 14:25
magdap magdap jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2020
Posty: 28
Domyślnie

Zdecydowanie lepiej wybrać architekta wnętrz. Ja tak zrobiłam. Moim celem było wprowadzenie do mieszkania czerwonej cegły na ścianę, betonu i drewna. Zdałam się w tej kwestii na fachowca i nie żałuję. Mam piękne wnętrze, w którym uwielbiam przebywać.

Ostatnio edytowane przez administrator : 11-01-2024 o 09:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
urządzenie wielofunkcyjne konwalia1952 eSenior 9 14-10-2022 18:47
Dekoracje do mieszkania kowdan Dom, wnętrza, ogród 45 10-12-2021 11:23
Jakie ciekawe pomysły na urządzenie przedpokoju marta60 Dom, wnętrza, ogród 7 14-01-2021 14:31
Remont mieszkania markk332 Kupię, sprzedam, zamienię 8 06-12-2018 08:17
Innowacyjne urządzenie zapewnia wcześniejsze wykrywanie raka piersi - komentarze mena-5 Ogólny 0 30-07-2011 12:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.