menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 12:41
konwalia1952's Avatar
konwalia1952 konwalia1952 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: stargard-szcz
Posty: 1
OK urządzenie wielofunkcyjne


Prosze o radę, chcę kupic urządzenie wielofunkcyjne/skaner, kopiarka. drukarka/ mogę przeznaczyć 400,00. Nie mogę sie zdecydowac, ma to słuzyc tylko w domu ..wanda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 14:06
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

http://oferty.ojej.pl/porownanie_cen...t_id_1007.html
tu można porównać ceny urządzeń o które Ci chodzi
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 15:37
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ja kupiłam EPSON DX4450 dałam 188 zł,i jestem zadowolona,kopiuje skanuje,drukuje,można obrabiać zdjęcia,przywraca kolory,wstawia ramki ,wogóle fajny
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 19:07
małolata małolata jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 174
Domyślnie

Polecam urządzenia wielofunkcyjne BROTHER. Soprzedawca z pewnością pomoże wybrac typ. Kardridże z tuszami są dość niedrogie, zwłaszcza zamienniki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 04:18
asiok asiok jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 16
Domyślnie

Z takimi urządzeniami musisz uważać - nie wszystko złoto co się świeci... W przypadku urządzeń wielofunkcyjnych (a także drukarek) najważniejsza jest nie jego cena, ale cena tuszy, jakie trzeba potem kupować... Co z tego że np. drukarka HP1460 kosztuje niecałe 150 zł, jeżeli tusz do niej kupowany po ok. 50 zł wystarcza na niecałe 100 stron? Do tego - jak wskazują doświadczenia - współcześnie produkowane drukarki po przeżyciu roku - dwóch padają i z reguły koszt ich naprawy jest większy, niż koszt nowej drukarki... Pod tymi względami najgorsze od lat są urządzenia firmy Lexmark - taniutkie przy zakupie, horrendalnie drogie w eksploatacji.
Kiedyś najprostsze drukarki kosztowały 400 - 600 zł, ale działają aż do dzisiaj....
Ale do rzeczy - tzn. do Twojego pytania.
Zwróć uwagę na HP - wprawdzie oryginalne tusze są drogie, ale jest do nich cała seria zamienników - tuszy nie gorszych jakościowo a za znacznie niższą cenę. Także do większości Epsonów da się znaleźć zamienniki - ale co do tego musisz się upewnić (najlepiej zapytaj w najbliższym Ci sklepie komputerowym czy mają takowe).
i jeszcze jedna uwaga z doświadczenia - nie kupuj zamienników w marketach... Mają tam potwory w rodzaju niesławnych tuszy ActiveJet działające dwa - trzy dni i potem zalewające nieodwracalnie głowice....
Jeżeli ktoś ma o nich inne zdanie - szanuje je oczywiście. Niestety doświadczenia są miażdżące...

I jeszcze dwie rzeczy:
1. Nie ma ŻADNEGO znaczenia rozdzielczość skanera - jeżeli nie planujesz wydruku artykułów w National Geographic to, czy Twój skaner będzie miał rozdzielczość 600x600 czy 100000x100000 nie ma najmniejszego znaczenia.....
2. Nie przepadam osobiście za allegro i innych serwisach aukcyjnych.. Oprócz tego, że często mają ceny wyższe niż w przysłowiowym "sklepie za rogiem" to jeszcze można dostaś kg kartofli zamiast przesyłki - a trzeba zapłacić przed odebraniem paczki....

Możesz rozważyć prościutkie urządzenie HP F2180 - wprawdzie tusze są niby drogie, ale można łatwo znaleźć przyzwoite jakościowo zamienniki o dużo większej niż oryginał pojemności.
Urządzenie powinno kosztować ok. 230 zł.

Godny uwagi jest też Epson DX 8450 - tu jednak może pojawić się problem z zamiennymi tuszami (chociaż już zanika - pasujące do niego tusze T071 są już coraz bardziej dostępne). Cena - ok. 360 zł.

Co do wymienionych wyżej Brotherów - nie mam niestety większych doświadczeń co do ich awaryjności więc nie chcę się wypowiadać.

Pozdrawiam
asiok

Ostatnio edytowane przez asiok : 16-04-2008 o 04:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 11:24
janerni janerni jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 1
Domyślnie

Witaj! Polecam urzadzenie wielofunkcyjne HP PSC 1510
kosztuje około 250 zł. Mam to urzadzenie 2 lata i jest super
Pozdrawiam Erni123
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 11:51
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka

U mnie też HP 1510 działa bez zarzutu prawie dwa lata,tylko tusze drogie,ale nie skusiłam sie jeszcze na zamienniki
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 11-12-2019, 20:33
zombi zombi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Kraków Małoplska Polska
Posty: 22
Domyślnie

Miałem drukarkę ,Brother, po dwu tygodniach nawaliła
woziłem do serwisu 4 razy ,zdenerwowałem się ,,mam 79 lat
inie było mi łatwo.. oddałem na złom, kupiłem HP w internecie za 160 zł ma wszystko co powinna mieć
drukarka wielofunkcyjna , jak do tej pory jest bezawaryjna ,w sklepach też można kupić , po dobrej cenie ,pozdrawiam,,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-10-2022, 19:47
Lidka83 Lidka83 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 108
Domyślnie

Teraz bez problemu można znaleźć urządzenie wielofunkcyjne, takie jak skaner. Tutaj dostępne są takie, które mają świetną jakość https://alstor.pl/produkty/skanery-do-dokumentow/ . Firma jest znana i doceniana na całym świecie. Ich skanery są kompaktowe, ale działają szybko. Niektóre skanują w ciągu minuty aż 290 obrazów. W ciągu całego dnia mogą już zeskanować 70 tys. dokumentów. To świadczy o dobrej jakości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.