menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 20:49
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 155
Domyślnie

Witam, Ja uważam że bardzo ważne jest to aby kobieta sama sobie się podobała. Jak widzę się w lustrze, że dobrze wyglądam to od razu człowiekowi jest lżej na duszy i automatycznie prostuję się i uśmiecham.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 07-03-2011, 22:41
bziabzia68's Avatar
bziabzia68 bziabzia68 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 154
Domyślnie

Ja staram si e dbać o siebie, chociaż nie stosuję żadnych diet...jestem puszysta... nic na to nie poradzę, geny po mamie... i chociaż parę lat temu schudłam , po pewnym czasie powróciłam do normy, tylko,że została mi pomarszczona szyja.. i chociaż na twarzy nie mam tak duzo zmarszczek , to szyja sama mówi o moim wieku....Zimą noszę golfy , a latem apaszki... i po co mi było potrzebne te odchudzanie? W naszym wieku jest to niezbyt dobre, bo pozostawia ślady...
Ja piję duzo herbaty zielonej i czerwonej....nie mam problemów z choresterolem, cukrem .... za to stawy daja mi popalić. Staram się ubierać kolorowo, maluję się i nie przejmuje opinia innych, że w moim wieku to nie wypada. Nam wszystko wypada... mamy prawo żyć, jak nam sie żywnie podoba..
Mój mąż , rodzina i znajomi - przyzwyczaili sie do mnie, takiej i jak tylko założę coś szaro-burego zaraz krzyczą, że do mnie to nie pasuje. Ja sama lubię siebie taką, jaką jestem .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 07-03-2011, 22:43
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał bziabzia68
Ja staram si e dbać o siebie, chociaż nie stosuję żadnych diet...jestem puszysta... nic na to nie poradzę, geny po mamie... i chociaż parę lat temu schudłam , po pewnym czasie powróciłam do normy, tylko,że została mi pomarszczona szyja.. i chociaż na twarzy nie mam tak duzo zmarszczek , to szyja sama mówi o moim wieku....Zimą noszę golfy , a latem apaszki... i po co mi było potrzebne te odchudzanie? W naszym wieku jest to niezbyt dobre, bo pozostawia ślady...
Ja piję duzo herbaty zielonej i czerwonej....nie mam problemów z choresterolem, cukrem .... za to stawy daja mi popalić. Staram się ubierać kolorowo, maluję się i nie przejmuje opinia innych, że w moim wieku to nie wypada. Nam wszystko wypada... mamy prawo żyć, jak nam sie żywnie podoba...

Zgadzam sie z toba w całosci, szczególnie superowe ostatnie zdanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 07-03-2011, 23:05
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

mam swój styl a moda no cóż moim zdaniem wszystko teraz modne byle czyste i dobrane właściwie do figury a kolorystycznie do karnacji.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 11-04-2011, 09:53
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 155
Domyślnie

Zgadzam się z Tobą co do tego zagadnienia, mam żal tylko do producentów odzieży że dla osób starszych nie mających już takiej figury jaką by pragnęli nie ma specjalnie w czym wybierać. Jeżeli już są ubrania większe to tak niezgrabnie uszyte, że czułabym się w nich jak stara baba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 11-04-2011, 11:55
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Masz rację, ze moda przeznaczona dla ciut ''cięższych'' jest
odrazu postarzająca, ale uważam , że styl elegancji sportowej
jest zawsze na czasie, fajnie dobrane spodnie, a jak zauważyłam jest w markowych sklepach coraz więcej większych rozmiarów, a w dobre spodnie, które uszyte są z dobrego przede wszystkim materiału warto zainwestować, ja ostatnio kupiłam jeansy tzw magic, w Kaphall-u , świetny materiał , krój, i co najważniejsze w odpowiednim miejscu ''uciskają'' chowając niechciany tłuszczyk, wprawdzie koszt. to 189,- zł, ale ponoszę je zapewne długo i wykorzystam odpowiednio, bo fajnie wyglądają z tuniką, żakietem, bluzką czy sweterkiem, uniwersalny krój, materiał, to samo jest ze spódnicą, kupiłam w Maks and Spencer , świetnie skrojona, materiał luksusowy, tuszuje brzuszek, fajnie się w niej wygląda, Te uszyte w naszych sklepach to przede wszystkim nieodpowiedni, sztywny, często błyszczący materiał, który tylko zniekształca i dodaje lat.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 11-04-2011, 12:03
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał jakempa
Takie chudnięcie po 50 a tym bardziej 60-tce doda conajmniej 10 lat, skóra się zmarszczy, opadnie, podkreśli zmarszczki i po co? A poza tym czyż te pulchniejsze nie są bardziej seksowne pomimo lat i przy tym weselsze i sympatyczniejsze.?

Zgadzam się z Tobą. Obecnie istnieje szał na odchudzanie. Kobiety robią dosłownie wszystko, żeby ubyło im kg.
Nie ciekawie to wygląda, jeśli dana osóbka była bardzo puszysta i nagle traci dużo na wadze ( zwłaszcza w naszym wieku). Wpada w leginsy, pokazuje głęboki dekolt, zakłada buty muszkieterki, fryzurę stylizuje na najbardziej modną i pasującą dla 18 latek itp
Jestem " za " jeśli chodzi o zdrówko i robi się to pod odpowiednią kontrolą specjalistów. Osobiście należę do grupy kobiet, które nigdy nie były puszyste. Przybyło mi troszeczkę kg. ale zaakceptowałam i nie było problemu z zamianą rozmiaru 38 na 40. Należę również do kobiet, które dbają o swój ubiór i elegancja towarzyszy im od zawsze
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 11-04-2011, 16:58
rodzynka rodzynka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 11
Domyślnie

Ze zmarszczkami u kobiet jest jak z celullitem - kazda kobieta predzej czy pozniej doscigaja, a robi sie z tego chorobe, ktora trzeba leczyc i koniecznie elimionowac. A moze tak wlasnie ma wygadac dorosla kobieta? Ze zmarszczkami i celullitem? Po co z tym walczyc?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 11-04-2011, 19:10
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 155
Domyślnie

Ja ubieram sie tylko w spodnie bo one najbardziej tuszują brzuszek i najlepiej się czuję, gdyż nadwaga i szczupłe nogi nie bardzo mi pasują, bo wyglądają jak tyczki. Teraz też kupiłam sobie jeansy za prawie 200 zł, ale jak pasują i bardzo mnie wyszczuplają. Na zakupy jeżdzę z córką która ma 28 lat i bardzo się stara abym ładnie wyglądała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 11-04-2011, 23:08
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Marylciu, ty ze swoim rozmiarem 40 należysz do mniejszości równolatek.Myślę,że jest on korzystniejszy od rozm 38 w pewnym wieku.Nasz przemysł odzieżowy jest dostosowany do popytu, bo statystyczna babcia woli by wnuczka ładnie wyglądała i ze swojej emeryturki robi wnuczkom prezenty.
Z tego powodu świadome swej kobiecości emerytki nie mają możliwości estetycznego i modnego ubierania się.
__________________
Nigdy nie będzie szczęśliwy ktoś,kto zadręcza się myślą,
że inni są od niego szczęśliwsi.
(Seneka)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 12-04-2011, 09:48
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Takie chudnięcie po 50 a tym bardziej 60-tce doda conajmniej 10 lat, skóra się zmarszczy, opadnie, podkreśli zmarszczki i po co? A poza tym czyż te pulchniejsze nie są bardziej seksowne pomimo lat i przy tym weselsze i sympatyczniejsze.?

Zgadzam się z Tobą. Nigdy się nie odchudzałam to też nie jestem cieniutka ale i nie wieloryb. Wyznaję zasadę wszystko ale z umiarem.
Pozdrawiam odchudzające się na różne sposoby jak i te, które chcą być takie jakie są.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 12-04-2011, 10:35
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Zgadzam się z Tobą. Nigdy się nie odchudzałam to też nie jestem cieniutka ale i nie wieloryb. Wyznaję zasadę wszystko ale z umiarem.
Pozdrawiam odchudzające się na różne sposoby jak i te, które chcą być takie jakie są.

Całe szczęście , że się nie odchudzałam, wraz z chorobą przyszło samo, kiedy to straciłam 24 kg. Teraz mam akurat tyle ile trzeba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 12-04-2011, 13:49
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Fakt ,że w sklepach , chcąc kupić odzież dla puszystych oferuje się nam niekształtne worki...Jestem puszystą osóbką ,ale staram się ubierać tak żeby czuć się dobrze i nie wyglądać jak worek ziemniaków ...Zamieniłam obszerne ciuchy w bardziej dopasowane i jestem jakby kilka kg mniejsza ... Qrcze,tylko zadaję sobie pytanie: dlaczego facet jak zaczyna siwieć to mówi się ,że jest szpakowaty i przystojny,a kobieta to babcia????
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 12-04-2011, 18:22
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Uśmiech

Cytat:
Napisał Jolcik
Marylciu, ty ze swoim rozmiarem 40 należysz do mniejszości równolatek.Myślę,że jest on korzystniejszy od rozm 38 w pewnym wieku.Nasz przemysł odzieżowy jest dostosowany do popytu, bo statystyczna babcia woli by wnuczka ładnie wyglądała i ze swojej emeryturki robi wnuczkom prezenty.
Z tego powodu świadome swej kobiecości emerytki nie mają możliwości estetycznego i modnego ubierania się.

To prawda Jolu z tym przemysłem odzieżowym.W każdym sklepie spotyka się kreacje przeznaczone dla szczupłych pań.
Ale ja też mam problemy -- jestem niskiego wzrostu i wszystko co kupię muszę skracać albo dany ciuch zupełnie nie pasuje dla osoby 50+. Nieraz nie mam wyboru i muszę kupić coś młodzieżowego ( wtedy czuję się niezręcznie i jest mi głupio, gdy widzę na ulicy ten sam fason na młodziutkich dziewczynach.... tym sposobem tracę pieniążki, ponieważ po przyjściu do domu już danej rzeczy nie ubieram). Jak widać każda z nas ma problemy ( i te puszyste, i te niskiego wzrostu, i te , które są za bardzo szczupłe itp )
Wnuczki nie mam -- a moje 2 synowe noszą większe rozmiary od teściowej więc szafa jak u każdej kobiety pełna.... a ubrać się nie ma w co hihihi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 12-04-2011, 18:49
Barakuda Barakuda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Chrzanów
Posty: 1 276
Domyślnie

Faktycznie kobieta dojrzała, która chce wyglądać elegancko, ale nie koniecznie "babciowato" niestety ma problem z kupnem stosownych ubrań. Od dłuższego czasu mam problem coś na siebie dobrać, chociaż jestem średniej budowy ciała i średniego wzrostu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 12-04-2011, 20:11
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Ja jestem fanką spodni,choć to nie bardzo kobiecy strój,ale trzeba przyznać,że korzystnie tuszujący wady i podkreślający zalety figury. Spodnie wydłużają nogi ponieważ kończą się przy butach. Spódnica takiej długości na co dzień wyglądałaby nieciekawie. Druga rzecz, spodnie przecinają sylwetkę w pinie na pół, a to powoduje wyszczuplenie i wydłużenie sylwetki.
Należy tylko umiejętnie dobrać fason spodni, bo ma to ogromne znaczenie przy finalnym efekcie.Osoby o wąskich ramionach nie mogą mieć zbyt szerokich nogawek,to poszerzy dysproporcje między górą a dołem. Natomiast osoby o szerokich ramionach i braku talii muszą mieć nogawki szersze,to zrównoważy obfitość góry,.No i bardzo ważny jest fason górnej części garderoby,którą założymy do spodni.
To w skrócie na temat spodni.
__________________
Nigdy nie będzie szczęśliwy ktoś,kto zadręcza się myślą,
że inni są od niego szczęśliwsi.
(Seneka)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 12-04-2011, 20:26
coffifi-Irena's Avatar
coffifi-Irena coffifi-Irena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: opolskie
Posty: 4 569
Domyślnie

A co zrobić jak sie jest niską i pulchną?Kupienie czegoś co by pasowało graniczy z cudem!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 12-04-2011, 20:58
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Cytat:
Napisał coffifi
A co zrobić jak sie jest niską i pulchną?Kupienie czegoś co by pasowało graniczy z cudem!


Tak masz rację,nasz przemysł odzieżowy nie przewiduje,że takie osoby są i też chcą ładnie wyglądać. Pozostaje tu skorzystać z usługi dobrej krawcowej,która potrafi dobrać krój do sylwetki i wtedy mając jedne czarne spodnie można zawsze wyglądać elegancko zmieniając tylko górę,którą łatwiej kupić.
__________________
Nigdy nie będzie szczęśliwy ktoś,kto zadręcza się myślą,
że inni są od niego szczęśliwsi.
(Seneka)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 12-04-2011, 22:09
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

pooglądajcie kreacje na oficjalne przyjęcie w Białym Domu, jak się ubierają możni tego świata niezależnie od wieku i tuszy

http://www.voila.pl/339/isu9p/?1
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 12-04-2011, 22:46
Punia2010's Avatar
Punia2010 Punia2010 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 57
Domyślnie

Witajcie śliczne i modne -
Jadziu - moja imienniczko, masz rację ! Popieram Twój pomysł podglądania kreacji. Telewizja, kolorowe pisma, filmy ....
- A co powiecie o naszej Pierwszej Damie ?! Spójrzcie, jak bardzo z dnia na dzień zmieniają się Jej ubranka na coraz ładniejsze zarówno pod kątek kolorystyki jak i kroju. Mamy żywą modelkę do tego w naszym rozmiarze. W końcu Jej kreacje projektują nie jakieś tam Zosie czy Kasie - tylko prawdziwi kreatorzy mody. I z tego co widzę, też coraz częściej wskakuje w spodnie a do tego ma super dobrane góry.
Dodam jedno p o w o d z e n i a !
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Za co kochamy czas po pidziesitce - komentarze Rysiek :-) Ogólny 42 31-10-2019 21:20
Romantyczni po pięćdziesiątce - komentarze anulka Ogólny 50 13-02-2018 11:47
Nowy wymiar seksu po pięćdziesiątce - komentarze 31.175.127.xxx Ogólny 2 08-12-2014 18:18
Pielęgnacja włosów po pięćdziesiątce - komentarze hoja Ogólny 0 04-02-2009 17:48
MELVA - szansa na aktywność po pięćdziesiątce - komentarze filipekx52 Ogólny 1 19-06-2007 19:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.