menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3741  
Nieprzeczytane 01-07-2021, 18:57
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Czy panie ćwiczą yogę?
Bo zabawa ta
całkiem dziwne sekrety ma...




sądząc po zdjęciu to ona musi wiedzieć o czym mówi.

https://www.o2.pl/informacje/zakonni...6582527474240a

Lubię
może będę budzić gady
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3742  
Nieprzeczytane 01-07-2021, 19:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Lubię
może będę budzić gady

Tylko ostrożnie.... bo jak się jeden obudził i wlazł na drzewo z jabłkiem to widzisz co było...
I ta zakonnica do tej pory do ładu dojść nie może....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3743  
Nieprzeczytane 03-07-2021, 18:30
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 134
Domyślnie

Witam
A ten to nie przejmuje dochodzeniem w jego sprawie
bawi si,e w Chorwacji

http://www.klub.senior.pl/galeria/im..._chorwacji.jpg


__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3744  
Nieprzeczytane 03-07-2021, 18:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał ditta hop
Witam
A ten to nie przejmuje dochodzeniem w jego sprawie
bawi si,e w Chorwacji

http://www.klub.senior.pl/galeria/im..._chorwacji.jpg



Chyba zeszczuplał ..... ze zmartwienia.
I obstawa też jakoś mizernie z biedy wygląda...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3745  
Nieprzeczytane 29-11-2021, 18:03
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 741
Domyślnie

Propaganda - prawdziwe pole walki XXI wieku.
Słowa mają większą moc niż czyny!
– to zdanie słyszał chyba każdy.
Propaganda ma wyjątkowo trafne przesłanie. Dlaczego np. mielibyśmy kogoś zastraszać, skoro możemy mu po prostu wmówić, że jest odwrotnie - my jesteśmy najprawdziwszymi wybawicielami?
Dzięki kształtowaniu poglądów całych mas jesteśmy w stanie w łatwy sposób nimi sterować.
Właśnie z tego powodu jesteśmy manipulowani.
Dlatego propaganda dzisiaj jest co raz bardziej niebezpieczna.
Nieetyczne działania dziennikarzy i polityków powodują, że coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się nad negatywnymi konsekwencjami takich czynów.
https://tiny.pl/9ddsf

Ostatnio edytowane przez Stefan : 30-11-2021 o 12:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3746  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 11:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 536
Domyślnie

Szanowny Stefanie!
Propaganda jest nieodłącznym zjawiskiem od ...zarania dziejów.
Zmieniają się jedynie narzędzia.
Cele zostają podobne.
A nadrzędnym jest zdobycie, lub utrzymanie władzy.
Obojętnie w jakiej dziedzinie...

Najlepszego!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3747  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 13:09
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 741
Domyślnie

Drogi Pluto!
Edytując dodałem odnośnik.
Dziękuję za Twój komentarz.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 30-11-2021 o 19:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3748  
Nieprzeczytane 30-11-2021, 16:24
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Utopia dość śmieszna.
Może wobec tego zamknąć media?
Zawsze była i będzie, jak nie TV to komiksy.

https://i0.wp.com/text-message.blogs...85%2C562&ssl=1
Cytat:
W październiku 1943 r. przedstawiciel Harold Knutson (R-MN) oskarżył Amerykańskie Biuro Informacji Wojennej (OWI)
o propagandę
na czwartą kadencję prezydenta Franklina D. Roosevelta.

W szczególności Knutson twierdził, że plakat „Liczę na Ciebie! Don't Discuss: Troop Movements, Ship Sailings, War Equipment”,
stworzona przez artystę Leona Helguerę na potrzeby kampanii informacyjnej o bezpieczeństwie wojny, przedstawiała FDR jako wujka Sama.
Żeby było jasne, jest to ten sam plakat, który zastąpił wcześniejszą wersję
odrzuconą przez OWI z powodu zbytniego wyglądu generała George'a C. Marshalla
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3749  
Nieprzeczytane 02-12-2021, 10:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Stefanie , ciekawy i na czasie poruszany przez ciebie temat "propaganda". Nieraz się nad tym zastanawiałem dlaczego tak łatwo jej ulegamy ? Myślę że przez wygodę? skupiając się na jednym źródle informacji nie chce nam się samemu wyciągnąć wniosków . Zaprzestaliśmy patrzeć na to co widzimy i słyszymy , z pewną dozą sceptycyzmu do przekazu , ktoś może mieć w tym interes , by przekaz był zawoalowaną formą poglądów . Ulegamy stworzonym przez media autorytetom .No i podstawowa rzecz ,brak szerszej wiedzy w temacie .

N o to czas na przykłady : Andrzej Duda doktor nauk prawnych ,nauczyciel akademicki , i co z tego? Jaki dorobek naukowy ? A czy wszystkie jego decyzje jako prawnika posiadającego wiedzę prawną są zgodne z " literą prawa "?
Program 500 plus mający zachęcać zachęcić Polki do rodzenia dzieci. Sukces wyborczy partii PiS i duża ilość zwolenników .Wystarczy by zajrzeć do rocznika statystycznego dostępnego w internecie i posłuchać co na ten temat mówią od lat socjologowie .

Zawsze była i będzie propaganda ,
zgadzam się z tym stwierdzeniem ale możemy nie ulegać jej jak " leming ". Wystarczy tak jak jest to w krajach zachodnich w których demokracja jest od dłuższego czasu i media są pluralistyczne , zapraszać ekspertów do dyskusji na tematy ważne społecznie. Będziemy po pewnym czasie świadkami merytorycznej dyskusji w oparciu o argumenty a nie propagandowych ględzeń polityków z prawa i lewa a nawet z centrum. My natomiast jako słuchacze będziemy mogli skorzystać z naszych "szarych komórek" i wyciągać wnioski w oparciu o argumenty .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3750  
Nieprzeczytane 02-12-2021, 11:42
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 741
Domyślnie

Brawo Wacławie!
Ucieszyłeś mnie bardzo takim rozumieniem, taką oceną "zjawiska" propaganda.
Nie żebym się z Pluto nie zgadzał, w żadnym przypadku.
On ma także rozsądne, spokojne spojrzenie na istotę sprawy. Jest po właściwej (wg nas), widocznej "stronie Księżyca".
Ale ucieszyłeś mnie także dlatego, że są jednak jeszcze na tym forum ludzie rozsądnie i spokojnie patrzący na politykę. Chociaż mało ich, ale są. To podbudowuje człowieka. Wiem, od polityki się nie ucieknie.
Bo popatrz tylko - w tak ciężkim czasie, w jakim nasz kraj się znalazł, a tutaj tylko albo bleble - jakoby "nas to nie dotyczy"... Albo "robienie sobie jaj", żartów, z poważnych spraw. Na wątkach politycznych stricte. A są naprawdę poważne. Ostatnio zauważa się u nas w Polsce dużo przypadków chorób psychicznych, depresyjnych...
Nie, nie, ja naprawdę nie jestem ponurakiem. (kiedyś ta Pani przezwała mnie karawaniarzem). Może pamięta. A tymczasem w szkole w klasie to ja byłem chłopakiem do rozweselania, figlów. Miało to też odbicie w ocenach ze sprawowania. A moją Mamę to tylko ja potrafiłem "wyprowadzać z dołka", gdyż była osobą bardzo wrażliwą.
Jeszcze raz dziękuję za Twój komentarz.
I przepraszam za moją osobistą wstawkę. Cóż..., to pewnie ta starość. Coraz szybciej ostatnio...
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3751  
Nieprzeczytane 02-12-2021, 11:55
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Do Wacława pytanie, bo do kogoś kto uznaje tylko jedną stronę księżyca, nie warto.
To tak jakby tylko połowa Ziemi miała znaczenie. Północna, południowa wschodnia czy zachodnia oto dylemat.

Powiedz mi Wacławie, jakie znaczenie dla prezydenta ma jego dorobek prawniczy?
Nawet w tym żałosnym wetowaniu ustawy o sądach, pomagała mu starowina Romaszewska.
Prezydent nie ma nic wspólnego z władzą ustawodawczą, bo w takim razie taki Komorowski, Kwaśniewski i Wałęsa nie mogliby być prezydentami.
Nawet nie liznęli prawa.

A jakie masz zdanie o tym paleniu Chanuki i deklaracji o Polin?
Bo opozycja zachwycona, a dla mnie dno.
To nie jest Polin, to jest Polska.
Niech ma jaja , jedzie do Izraela i powie- tu jest Palestyna.

Pozdrawienia dla Ciebie.
Odczytam wieczorkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3752  
Nieprzeczytane 03-12-2021, 10:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Stefanie , nie ma za co dziękować , napisałem bo temat propagandy ostatnio nośny , a jak każdy z nas mam w tym temacie własne przemyślenia.

Poruszasz sprawę depresji , jest to obecnie problem bo nasz system NFZ nie ma dużo środków i na depresji oszczędza . Wśród seniorów przyczyną depresji jest samotność a wśród średniego pokolenia brak pracy lub przepracowanie / Multitasking https://www.arte.tv/pl/videos/096282...ourc e=502083 / . Świadomość społeczna o depresji ,pomału ulega zmianie i nie kojarzymy tego z " wariactwem " i zamknięciem w Ośrodku Psychiatrycznym .

Co do starości to się nie przejmuj na pewno za kilkanaście lat a może wcześniej , będziemy pracować do 70 roku życia .Długość życia się wydłuża , diagnostyka i farmakologia coraz lepsza a jak twierdzą psycholodzy drugie "Życie zaczyna się po 80" .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 03-12-2021 o 13:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3753  
Nieprzeczytane 03-12-2021, 12:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Lilu , Andrzej Sebastian Duda : "W lutym 1997 rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną w Katedrze Postępowania Administracyjnego UJ, a od października 2001 w Katedrze Prawa Administracyjnego UJ jako asystent. 24 stycznia 2005 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy zatytułowanej Interes prawny w polskim prawie administracyjnym napisanej pod kierunkiem profesora Jana Zimmermanna i obronionej 6 grudnia 2004 , a następnie wydanej w formie publikacji książkowej w 2008
Był także wykładowcą w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. "
To Dudy laurka jako pracownika naukowego i do tego odniosłem się w swoim poście pisząc o dorobku naukowym Dudy w zakresie nauk prawnych.

Nie masz racji pisząc :Prezydent nie ma nic wspólnego z władzą ustawodawczą . Prezydentowi gwarantuje Konstytucja Inicjatywę ustawodawczą , może wnieść do laski Marszałkowskiej ustawę na dowolny temat nad którą posłowie będą debatować w Sejmie. Ma też prawo Veta do ustaw które podpisuje.

Lila :A jakie masz zdanie o tym paleniu Chanuki , jest to tradycja w Judaizmie Chanuka 5781/2021 początek :od wieczora niedziela , 28 listopada Do wieczora: poniedziałek , 6 grudnia . " Przez osiem dni tego święta zapalimy łącznie 36 świateł, dodając po jednym każdego dnia. W mistycznej tradycji żydowskiej odnosi się to do 36 godzin duchowego światła, które zaistniało pierwszego dnia stwarzania świata.
Jest ono ukryte, niejako zdeponowane dla „cadikim” w przyszłym świecie. Tak jak uczy Noam Elimelech, każdy człowiek, który stara się w tym świecie być dobry, może być nazwany sprawiedliwym. Zapalanie lampek chanukowych ma nam przypominać tę piękną ideę przedwiecznego światła."

Nie przeszkadza mi Chanuka , tak samo nie przeszkadza mi Wigilia , Pasterka czy Trzech Króli . Agata Kornhauser-Duda pochodzi z rodziny mieszanej jej ojciec Julian Kornhauser brat Jakub Kornhauser ponoć są praktykującymi żydami.Stąd na pewno jest jej znana tradycja żydowska , wyniosła to z domu .

Nie wiem w czym problem , w USA jest dużo różnych denominacji chrześcijańskich , odmian buddyzmu i judaizmu i jakoś ta społeczność żyje i nie ma problemów religijnych tak jak w Polsce . Zresztą coraz więcej ludzi młodych w Polsce odchodzi od religii , jest to zauważalny trend w krajach europejskich .Gdy stare pokolenie odejdzie , gdzie dużo fanatyków religijnych , problem sam się rozwiąże i zostaniemy wreszcie normalnym krajem , w którym istnieć i funkcjonował będzie, rozdział religii od państwa .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 03-12-2021 o 14:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3754  
Nieprzeczytane 03-12-2021, 18:51
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Nie przeszkadza mi chanuka Wacławie, ale nie w polskim sejmie.
Co do PADa nie zamierzałam nań głosować po raz drugi,
ale wyszedł taki Trzaskowski
z nienawistnym obłędem w oczach;
https://www.tysol.pl/a48150-video-Sp...ennikarzom-TVP

...no i sobie powiedziałam, każdy byle nie on.
A przedtem wydawał mi się niezły.

Taka sama sytuacja, gdy Wałęsa chciał podać nogę Kwaśniewskiemu. Wydaje mi się,
że dlatego przegrał.

Ano zobaczymy, kto będzie następny.
Poza prawem Veta, w zasadzie wszystko można przegłosować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3755  
Nieprzeczytane 03-12-2021, 19:36
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

I jeszcze do Wacława;
Ty się znasz na gospodarce, rozumiesz o co chodzi Chinom,
że zablokowały w portach celnych Litwę?
Rzuciłam temat na wątku o Polsce,
ale nie widzę kandydata do odpowiedzi.
Litwa zacieśnia z nami współpracę jak nie było od lat,
jasne, że boją się wojny,
ale ....?

https://www.lrt.lt/en/news-in-englis...an-goods-media
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3756  
Nieprzeczytane 03-12-2021, 20:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Cytat:
Nie przeszkadza mi chanuka Wacławie, ale nie w polskim sejmie.
Nie spotkałem się do dzisiaj z tym by rabin uczestniczył w Sejmie z wyznawcami judaizmu w rytualnych uroczystościach religijnych? Jestem osobiście za świeckim państwem a rytuał powinien powrócić do sacrum jakim jest :synagoga kościół zbór meczet .

Zamieszczony przez ciebie link https://www.tysol.pl/a48150-video-Sp...ennikarzom-TVP jest 17.05.2020 a dzisiaj 03.12.2021 i do dzisiaj obłędu w oczach już nie ma. Tak samo Wałęsa - Kwaśniewski to już tylko historia . Wałęsa przegrał bo ludzie przestali mu wierzyć ,wiarygodniejszy okazał się Kwaśniewski . Nie podobała się wyborcom "falandyzacja" prawa , o tym głośno w tamtym czasie było w mediach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3757  
Nieprzeczytane 10-12-2021, 20:41
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
o co chodzi Chinom,
że zablokowały w portach celnych Litwę?
Rzuciłam temat na wątku o Polsce,
ale nie widzę kandydata do odpowiedzi.
Litwa zacieśnia z nami współpracę jak nie było od lat,
jasne, że boją się wojny,
ale ....?

https://www.lrt.lt/en/news-in-englis...an-goods-media


Litwa zagalopowała się w swojej polityce zagranicznej (być może została w jakiś sposób podpuszczona) i otworzyła u siebie niedawno placówkę dyplomatyczną Tajwanu w randze ambasady.
To musiało spotkać się z nieprzyjazną reakcją Chin. Była zresztą zapowiedź takiej reakcji.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie Mar-Basia Fotografia 4866 17-11-2020 16:44
. . . Nasze i nie tylko nasze PPSy - exe - flash. . . cz. 3. tar-ninka Hobby, pasje 2837 25-10-2020 13:24
Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego - komentarze 81.190.208.xxx Ogólny 2 25-03-2019 22:16
Drogi Panie ...Ułóż Zdanie.. Lila Humor, zabawa - wątki archiwalne 182 21-06-2008 00:32
Uzależnienie od sprawdzania wszystkiego .Pomocy Heniek52 Uzależnienia 17 10-10-2007 00:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.