menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 28-02-2012, 21:55
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Koza , nie mąć na tym wątku,OK? Bo zgłoszę do usunięcia.
Co nas mamusia kozia obchodzi? I jej przemyślenia?
Każdy kto się urodził w 20 to Kolumb według ciebie?
Ten rocznik też tyrał na UB.
To może ja raczej zgłoszę, bo coś Ci na główkę padło, a od mojej Matki się odczep. Nienawiść Cię zaślepia, skąd tyle jedynych słusznych racji, a inni oczywiście tyrali w UB. Jak coś Lili nie pasuje do wykładu wieczornicowego to UB?? Poza tym mnie obchodzą przemyslenia mojej Matki, a forum jak mniemam jest dla wszelkich przemyśleń, niepoLili myśli też.
Ostatnio jakieś złe Cię nosi i pewnie poniesie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 28-02-2012, 22:18
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Czytam te wszystkie posty i tak się zastanawiam, czy w razie jakiejś zagłady czy tragedii narodowej Polacy jeszcze mogli by się zjednoczyć, czy już za daleko zaszło, skąd nie ma odwrotu. A przecież mamy wspólnych przodków, którzy wspólnie gdzieś walczyli o godność naszej ojczyzny
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 28-02-2012, 22:33
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Czytam te wszystkie posty i tak się zastanawiam, czy w razie jakiejś zagłady czy tragedii narodowej Polacy jeszcze mogli by się zjednoczyć, czy już za daleko zaszło, skąd nie ma odwrotu. A przecież mamy wspólnych przodków, którzy wspólnie gdzieś walczyli o godność naszej ojczyzny


Oczywiście!!
Jarosławie, patriotyzm się odradza wśród bardzo młodych ludzi.
Nie wiem czym to jest spowodowane, ale to jest fakt.

Naród ginie, gdy znieprawia swojego ducha, naród rośnie, gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza i tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć ..

Jan Paweł II, Częstochowa rok 1983.

Aktualne cały czas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 28-02-2012, 23:34
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Instytut Druckiego-Lubeckiego zaprasza na pokaz kopii roboczej filmu „Historia Roja”. Termin: środa, 29 lutego o godz. 18 (w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych). Miejsce: SmArt Studio, Warszawa, Hoża 51.
Wstęp wolny.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 28-02-2012, 23:48
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Stanowczo czarno - białe postrzeganie przeszłości szkodzi mózgowi. I nie wiem co jest skutkiem a co przyczyną. Fakty są zaś takie, że jedno zło przykrywa się innym złem na zasadzie motta Kaczyńskiego;" nikt nas nie przekona,że białe jest białe a czarne jest czarne ".

Środowiska, które tak hołubią żołnierzy wyklętych nie wspominają, że wielu z nich było rasowymi bandytami, mordującymi w okrutny sposób komunistów i Żydów. Także cywili udzielających im schronienia. Oczekując na III wojnę światową, co dobitnie świadczy o ich rozeznaniu politycznym, dodatkowo grabili i palili wsie, które odmawiały im współpracy.

A tutaj taki news z bieżącego miesiąca. Jakie to charakterystyczne dla najnowszej wersji historii:

http://wyborcza.pl/1,75248,11059598,Sad_nad_jednym_z_najstarszych_zol nierzy_AK__Bo_nie.html
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 00:36
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Stanowczo czarno - białe postrzeganie przeszłości szkodzi mózgowi. I nie wiem co jest skutkiem a co przyczyną. Fakty są zaś takie, że jedno zło przykrywa się innym złem na zasadzie motta Kaczyńskiego;" nikt nas nie przekona,że białe jest białe a czarne jest czarne ".

Środowiska, które tak hołubią żołnierzy wyklętych nie wspominają, że wielu z nich było rasowymi bandytami, mordującymi w okrutny sposób komunistów i Żydów. Także cywili udzielających im schronienia. Oczekując na III wojnę światową, co dobitnie świadczy o ich rozeznaniu politycznym, dodatkowo grabili i palili wsie, które odmawiały im współpracy.

A tutaj taki news z bieżącego miesiąca. Jakie to charakterystyczne dla najnowszej wersji historii:

http://wyborcza.pl/1,75248,11059598,Sad_nad_jednym_z_najstarszych_zol nierzy_AK__Bo_nie.html

A wiesz, moja matrix, że wiedziałam iż tu zajrzysz, po urażeniu jestestwa szanownej majki , występującej jako koza.

Jeśli chcesz podyskutować, to podeprzyj się linkami do tych morderstw popełnianych przez podziemie.
Tylko w statystykach nie ujmuj UB, MO i NKWD.

Choć nie musisz.
O tym bandytyźmie nasłuchałam się już na lekcji historii w moim liceum.

Serdecznie pozdrawiam. Ta ''pusta miska'' mnie wzrusza.
Czy wiesz, że szuka domu 5 szczeniaczków 8 tyg. które matka przykryła własnym ciałem na opuszczonej posesji,
i tak umarła. W te największe mrozy?
Ja mam 4 psy...
Jakbyś znała jakiś domek to daj znać.. Pieski są teraz w Krakowie, na tymczasie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 00:58
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Ej, moja Lilu trzeba było jeszcze poczytać. I to niekoniecznie w wersji obowiązującej obecnie. Takie różnorodne spektrum dobrze wpływa na osąd całościowy .

P.S. Możemy się tylko cieszyć,że nie było nas jeszcze na świecie, a nawet w planach.

W moim mieście jest to samo . Porzucone, głodne ,chore , opuszczone , prześladowane . Popytam, choć szanse niewielkie.
Też pozdrawiam .
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 01:11
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Ej, moja Lilu trzeba było jeszcze poczytać. I to niekoniecznie w wersji obowiązującej obecnie. Takie różnorodne spektrum dobrze wpływa na osąd całościowy .

P.S. Możemy się tylko cieszyć,że nie było nas jeszcze na świecie, a nawet w planach.

W moim mieście jest to samo . Porzucone, głodne ,chore , opuszczone , prześladowane . Popytam, choć szanse niewielkie.
Też pozdrawiam .

Są w Fundacji ''Nasza Szkapa''.
Serce mi wyje, ale mam ogromnego i ostrego psa, i trójkę badziewia kundlowego.
Badziewie musi być osobno, on osobno, koty osobno. A wszystko to znaleziska.
Nie daję rady.
A poza tym.....hm..jakby tu rzec. Nie sądzę, abym przeżyła szczeniaka...
Dobranoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 02:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 539
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Czytam i uczę sie na starość Historii Polski.
Lila, Karolu - dziękuję.
Pluto czemu tak mieszasz?!

To jak chcesz się uczyć na starość -szkoda, ze tak późno- to ucz się nie tylko z naszych opowieści -szczególnie tych związanych z Częstochową, tylko z dokumentów i publikacji.
Powiem ci jedynie, co już Karolowi wczesniej pisałem, że środowisko częstochowskiego NSZ-u i AK nie jest mi obce. Ponadto ja jestem z tej ulicy i dzielnicy gdzie omawiana rzecz się działa.
Więc po temu ...mieszam.
I na ucho ci powiem, że ja nie muszę się na starość uczyć historii. Polski w szczególności.
Albowiem niezłych nauczycieli miałem. Także w omawianym przypadku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 02:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 539
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Stanowczo czarno - białe postrzeganie przeszłości szkodzi mózgowi. I nie wiem co jest skutkiem a co przyczyną. Fakty są zaś takie, że jedno zło przykrywa się innym złem na zasadzie motta Kaczyńskiego;" nikt nas nie przekona,że białe jest białe a czarne jest czarne ".

Środowiska, które tak hołubią żołnierzy wyklętych nie wspominają, że wielu z nich było rasowymi bandytami, mordującymi w okrutny sposób komunistów i Żydów. Także cywili udzielających im schronienia. Oczekując na III wojnę światową, co dobitnie świadczy o ich rozeznaniu politycznym, dodatkowo grabili i palili wsie, które odmawiały im współpracy.

To jest całkiem rozsądna i na miejscu opinia.
lepiej nie skrobać głębiej, bo wtedy wychodzą takie historie jak z Brygadą Świetokrzyską, gdzie wprawdzie ludzie ocaleli, ale smród zdrady towarzyszy walki i współpracy z okupantem niemieckim został. Niestety dobrze udokumentowany. I zmyć się nie da.
Takie były wtedy wredne czasy. Tych wyklętych najpierw mamiono, potem ścigano z nagonką. Co w rezultacie prowadziło do ekstremalnych zachowań.
Innymi słowy. Najlepiej złożyć kwiecie pod tablicą i nie robić zbyt patriotycznych szopek i zbyt głośno, bo brzydki trup z szafy może wypaść. Jak to często w historii-nie tylko naszej bywało.
A histerie i egzaltacje nigdy chłodnym ocenom przeszłości nie sprzyjały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 02:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 539
Domyślnie do Karola

Jeśli interesują Cię szczegóły to raczej na prywatnej poczcie.
Nie mam ochoty na .....wiesz co. Szkoda mi czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 09:58
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Pamięć o tym że to narodowcy, że to NSZ, że to WIN walczył o demokracje i wolności obywatelskie, jest niewygodna. Choćby i były wojenne niejasności. A może byli tacy co walczyli lepiej, tylko kto???. Pamięć o tym że Michniki, Geberty, Szymborskie, Miłosze, Kuronie i Baumany, dostawały kasę za sławienie i budowę totalitaryzmu i terroru jest zapisana. Dołączył teraz Seweryn Blumsztajn. Podziały, podziały, teraz już nikt się nie wyzna kto prawy i prawdziwy a kto psi i niejadalny, kto komuch farbowany a kto farbowany AK-owiec. Czas zaciera ślady historii a świadkowie odchodzą ze swymi tajemnicami. Kto przekaże prawdziwą prawdę przyszłym pokoleniom. Poszczególne opracowana w czasie i przestrzeni politycznej wzajemnie się wykluczają. Co nam zostanie z naszej historii, chichot.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 11:22
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Pamięć o tym że to narodowcy, że to NSZ, że to WIN walczył o demokracje i wolności obywatelskie, jest niewygodna. Choćby i były wojenne niejasności. A może byli tacy co walczyli lepiej, tylko kto???. Pamięć o tym że Michniki, Geberty, Szymborskie, Miłosze, Kuronie i Baumany, dostawały kasę za sławienie i budowę totalitaryzmu i terroru jest zapisana. Dołączył teraz Seweryn Blumsztajn. Podziały, podziały, teraz już nikt się nie wyzna kto prawy i prawdziwy a kto psi i niejadalny, kto komuch farbowany a kto farbowany AK-owiec. Czas zaciera ślady historii a świadkowie odchodzą ze swymi tajemnicami. Kto przekaże prawdziwą prawdę przyszłym pokoleniom. Poszczególne opracowana w czasie i przestrzeni politycznej wzajemnie się wykluczają. Co nam zostanie z naszej historii, chichot.

Na szczęście ...rękopisy nie płoną ( Bułhakow).
Są podpisy tych, co skazali ich na śmierć, a także zapomnienie.
Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, formacji szczególnie znienawidzonej przez komunistów i ich następców, broni się przed pomówieniami.
To ich strona.

http://nsz.com.pl/index.php/o-nsz

Miłego dnia życzę...L.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 14:02
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Godziny historii w szkołach są baaardzo okrojone.
Wkrótce może stanie się jak i z biologią,którą przemianowano na przyrodę i niesamowicie ogołocono.


Warto pisać o ludziach z tamtych lat,bo może młodzi o nich nigdy się nie dowiedzą.
Nie traćcie czasu na potyczki słowne.
Czas ucieka,trzeba dać świadectwo.

Młodzi właśnie w internecie szukają żródeł prawdy.
Jeśli wiecie-piszcie!!

Naprawdę wielu ludzi tu także szuka historii,a na pewno nie
walki na "słufka".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 17:18
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Morel, Michnik i Wolińska- te nazwiska budzą grozę.
Każde z nich miało do końca polską emeryturę,
to znaczy ma nadal, jeśli chodzi o Stefana Michnika.

Ale nie tylko ci byli katami polskiego podziemia.

MORDERCY W TOGACH.

http://www.inka.witryna.info/mordercy_w_togach.html

Zbrodnie sądowe nie były zgodne nawet z komunistycznym prawem, a wynikały z sadystycznej gorliwości i nienawiści.

EGZEKUCJA ''INKI'' I ''ZAGOŃCZYKA'',
w relacji księdza, który towarzyszył im w drodze na tamten świat.

http://podziemiezbrojne.blox.pl/html...21.html?163019

Nie tak dawno TV emitowała film o losach Inki.
Był wstrząsający. Nie była nawet pełnoletnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 17:46
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Szanowny Pluto.
Lubię to miano, miałam psa takiego imienia, był radosny, szczery i wierny. Absolutnie nie jest to żaden podtekst.

Za moich szkolnych czasów nie było możliwości poznania prawdziwej polskiej historii. Myślę, że nie jest źle jeżeli teraz, a w moim przypadku w starości mam szansę, dzięki zmianom układów politycznych, poduczyć się tej prawdziwej Historii.

Dziękuję Lila- że pomimo wszystko, uparcie odsłaniasz
do niedawna zakazane strony Historii Polski.
Wstyd mi za te ataki - i "nie traćmy czasu na te utarczki słowne"/cyt.Elizka/.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 18:03
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie I tak dla zadumy:

Jarosław Iwaszkiewicz
Stare kobiety

Trzy stare kobiety
Usiadły przy stole
Przy białym obrusie
Na gwiazdkę czekają

Młodzi nie czekali
Wódkę już wypili
Słodkie ryby zjedli
Ości zostawili

A jedna kobieta
Nad pustym nakryciem
To dla syna- mówi-
Co uciekł od życia

A druga powiada
Mój syn w Ameryce
Przysłał piękną suknię
Późno dzisiaj wstałam

A trzecia powiada
Jestem stara panna
Towar dziś nie znany
Dawniej pospolity

I ŁAMIĄ OPŁATEK
Nad białym obrusem
Młodzi się po kątach
Śmieją ze starości

A one źdźbła siana
Spod płótna wyciągną
Wróżby sobie wróżą
Choć nic ich nie czeka

To za nasze dzieci
Dzieci zbuntowane
Lub nie narodzone
Lub zamordowane

Trzy stare kobiety
Usiadły przy stole
Czarne wino piją
Na gwiazdkę czekają

__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 18:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 539
Domyślnie

[quote=nutaDo]
Cytat:
Szanowny Pluto.
Lubię to miano, miałam psa takiego imienia, był radosny, szczery i wierny. Absolutnie nie jest to żaden podtekst.
prawie się spłoniłem
Cytat:
Za moich szkolnych czasów nie było możliwości poznania prawdziwej polskiej historii. Myślę, że nie jest źle jeżeli teraz, a w moim przypadku w starości mam szansę, dzięki zmianom układów politycznych, poduczyć się tej prawdziwej Historii.
Oczywiscie, że nie jest źle. A nawet wręcz przeciwnie.
Każdy przyzwoity obywatel powinien znać historię własnego kraju.
Z tym, że ponieważ jest to historia, to minione zdarzenia powinny być komentowane bez histerii i oglądane z możliwie różnych stron. Nie każda z postaci historycznych wyglądajaca dostojnie na portretach była godna zaszczytów kiedy dokładniej się jej przyjrzeć. W tym przypadku /tego wątku/ tzw. kontrowersji jest sporo. Z jednej strony ludzie byli tropieni, katowani, mordowani, a z drugiej sytuacje ich zmuszały do popełniania czynów które są godne potępienia. Mordy, prowokacje i kolaboracja z wrogiem nie były zjawiskiem niezwykłym.I tego zamazać się nie da.
A z drugiej strony trzeba brać pod uwagę tez losy tych, którzy znaleźli sie w potrzasku z którego nie było wyjścia. Ci którzy się ujawnili gnili w katowniach, na Łubiance i dostawali strzał w potylicę. Żołnierze z II Korpusu namówieni przez werbowników na wyjazd do Polski lądowali w łagrach na Syberii. O tym można sie bylo dowiedzieć dopiero kiedy spotkało się świadków tego procederu.
Ostatnia rzeczą w/g mnie jest oglądanie przeszłości przez pryzmat dzisiejszej polityki.
I wbrew temu trochę co pisze Jarosław jest dość łatwo "wypionować" postawy ludzi i organizacji z przeszłości. Wystarczy wziąć za główne kryterium stosunek tamtych ludzi i organizacji do Państwa i rządu. A legalnym rządem wówczas był ten w Londynie. W podziemnym państwie armią była AK i BCh. działały w ograniczonym zakresie partie.
Więc jak ktoś chce to może znaleźć właściwy azymut w tym galimatiasie z przeszłości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 21:06
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Żeby pisać, że dla Żołnierzy Wyklętych legalnym rządem był rząd w Londynie- a piszemy tu tylko o nich-
trzeba NIC kompletnie nie wiedzieć o ostatnim rozkazie gen. Okulickiego z 19 stycznia 1945,
konsultowanym z Delegatem Rządu Emigracyjnego - Janem Stanisławem Jankowskim.

Cytuję dokładnie;

''Postępująca szybko ofensywa sowiecka doprowadzić może do zajęcia w krótkim czasie całej Polski przez Armię Czerwoną.
Nie jest to jednak zwycięstwo słusznej sprawy, o którą walczyliśmy od roku 1939.
W istocie bowiem - mimo stworzonych pozorów wolności - oznacza to zmianę jednej okupacji na druga, przeprowadzoną pod przykrywką Tymczasowego Rządu Lubelskiego, bezwolnego narzędzia w rękach rosyjskich.
Żołnierze!
Od 1 września 1939 r. Naród Polski prowadzi ciężką i ofiarną walkę o jedyną Sprawę, dla której warto żyć i umierać o swą wolność i wolność człowieka w niepodległym państwie.

Wyrazicielem i rzecznikiem Narodu i tej idei jest jedyny i legalny Rząd Polski w Londynie, który walczy przez przerwy i walczyć będzie nadal o nasze słuszne prawa.

Polska, według rosyjskiej recepty, nie jest tą Polską, o którą bijemy się szósty rok z Niemcami, dla której popłynęło morze krwi polskiej i przecierpiano ogrom męki i zniszczenie Kraju.
Walki z Sowietami nie chcemy prowadzić, ale nigdy nie zgodzimy się na inne życie, jak tylko w całkowicie suwerennym, niepodległym i sprawiedliwie urządzonym społecznie Państwie Polskim.

Obecne sowieckie zwycięstwo nie kończy wojny. Nie wolno nam ani na chwilę tracić wiary, że wojna ta skończyć się może jedynie zwycięstwem słusznej Sprawy, tryumfem dobra nad złem, wolności nad niewolnictwem.

Żołnierze Armii Krajowej!
Daję Wam ostatni rozkaz.

Dalszą swą prace i działalność prowadźcie w duchu odzyskania pełnej niepodległości Państwa i ochrony ludności polskiej przed zagładą.
Starajcie się być przewodnikami Narodu i realizatorami niepodległego Państwa Polskiego.

W tym działaniu każdy z Was musi być dla siebie dowódcą.
W przekonaniu, że rozkaz ten spełnicie, że zostaniecie na zawsze wierni tylko Polsce oraz by Wam ułatwić dalszą pracę - z upoważnienia Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zwalniam Was z przysięgi i rozwiązuję szeregi Armii Krajowej.
W imieniu służby dziękuję Wam za dotychczasową ofiarną pracę.
Wierzę głęboko, że zwycięży nasza Święta Sprawa, że spotykamy się w prawdziwie wolnej i demokratycznej Polsce.

Niech żyje Wolna, Niepodległa, Szczęśliwa Polska".


Chyba jasne? Jak słońce odbite od śniegu?

Od tej pory walczyły nieformalne grupy zbrojne, czy to z AK, NSZ, WiN i kto Boga w sercu miał,
łapał za broń.

Związek Sowiecki, podobnie jak III Rzesza, był już dla Polski okupantem,
mimo że był sojusznikiem naszych „sojuszników” którzy w Teheranie, Jałcie i Poczdamie
sprzedali całą Europę Środkowo-Wschodnią Stalinowi.

Nie zmienia to faktu, że Sowieci byli wrogiem naszego narodu, który przez 45 lat cudaczki zwanej „Polską Ludową” , niszczyli.
Ster nad państwem przejęło ,jak to niezwykle trafnie ujął Rafał Ziemkiewicz „polactwo”-
-nadwiślański odpowiednik homo sovieticus-
prostacy z awansu społecznego,
charakteryzujące się cwaniactwem, kombinatorstwem,
wysługujące się za marne przywileje wrogowi.
Nazywanie formacji, która walczyła u boku Sowietów z Żołnierzami Wyklętymi -Wojskiem Polskim -
jest profanacją ;
to tak samo jak wojska podległe rządowi Vichy nazwać Armią Francuską.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 21:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 539
Domyślnie

Cytat:
Ster nad państwem przejęło ,jak to niezwykle trafnie ujął Rafał Ziemkiewicz „polactwo”-
-nadwiślański odpowiednik homo sovieticus-
prostacy z awansu społecznego,
charakteryzujące się cwaniactwem, kombinatorstwem,
wysługujące się za marne przywileje wrogowi.

Zgadza się. Jeden z takich nazywał się Rajmund Kaczyński.
Niestety nie był jedyny.
Mierzyć zdrajców trza wszystkich jedną miarą. A nie wybierać który ładniejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka - komentarze 83.243.34.xxx Ogólny 2 21-01-2013 11:27
1 Marca - Dzień Żołnierzy Wyklętych Lila Polityka - wątki archiwalne 4 02-03-2011 17:55
7 marca – warsztat praktyczno-teoretyczny, Warszawa „ODKWASZANIE ORGANIZMU NA WIOSNĘ” Pięć Smaków Zaproszenia 0 02-03-2010 15:49
8 MARCA !!! (wyrób własny) arczia Różności - wątki archiwalne 30 09-03-2008 20:37
Kto obchodzi 8 marca? Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 50 10-01-2008 09:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.