menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-01-2020, 12:17
caryca1 caryca1 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Poznań
Posty: 94
Domyślnie Bogata seniorka


W styczniu 2019 r. moja rodzinka zdziwiła się bardzo gdy któregoś dnia zawołałam: „jestem bogata!”
Skąd taki entuzjazm? Ano stąd, że ZUS, gdy doszłam do odpowiedniego wieku, do emerytury dodał mi tzw. zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 225 zł. Nazwa tego zasiłku bardzo mi się nie spodobała, no bo przecież ja nadal pielęgnuję się sama, nikomu za pielęgnację nie muszę płacić a na środki pielęgnacyjne wydaję niemal tyle samo co wcześniej. No, ale jak darmo dają, to w myśl zasady : „darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy”- zasiłek wzięłam i nadal biorę. Czy jednak nie lepiej brzmiałoby to np. jako dodatek senioralny?
No i jeszcze niektóre leki mam za darmo. Np. ten za który do tej pory płaciłam 4,60 zł. A za leki i maści na łuszczycowe zapalenie skóry-nawiasem bardzo drogie, trzeba zapłacić 100%
W sumie, jak obliczyłam to wzbogaciłam się o około 250 zł. miesięcznie. Hura!
Ale to nie wszystko. W styczniu 2019 r. udało mi się rzucić palenie – po przeszło 50-ciu latach i nadal, a jest już styczeń 2020 nie palę. Oszczędzam około 150 zł miesięcznie.
Sumując- moje skromne dochody zwiększyły się o jakiejś 400 zł. miesięcznie. Tak więc jestem BOGATA!
Od stycznia 2019 r. ekspedientki w moim sklepie- a większość z nich pracuje tam od 20 lat i zna stałych klientów, bardzo się zdziwiły, gdy zamiast wątrobianki i kaszanki zaczęłam kupować szynkę, filet z indyka, schab. Przy okazji, gdy nie było klientów wyjaśniłam w czym rzecz.
Przez około 8-9 miesięcy 2019-tego roku, nie musiałam zastanawiać się czy mogę kupić sobie pomidory, mandarynki, paprykę, ogórki a latem to mogłam sobie kupić nawet kilogram truskawek czy czereśni, wiśni, i innych letnich owoców.
Tak się przyzwyczaiłam do tego, że nie muszę liczyć każdej złotówki, że nie zauważyłam, że na moim koncie bankowym ubywa coraz to więcej pieniędzy. A przecież nie kupowałam żadnych rarytasów! Po prostu, nareszcie odżywiałam się tak jak powinien odżywiać się senior czy seniorka.
Kryzys pojawił się już w listopadzie. Zważywszy na to, że po rzuceniu palenia trochę przytyłam i musiałam co nieco odświeżyć garderobę / wiosną też już musiałam kupić kilka większych rzeczy a to prawie wcale nie odbiło się na moich finansowych zasobach/, doszło do tego że przed grudniową emeryturą musiałam pożyczyć trochę pieniędzy od wnuczki.
W styczniu jest jeszcze gorzej. Obawiam się, że do emerytury lutowej znów zabraknie mi co nieco. A przecież, gdy przyjrzałam się cenom różnych artykułów spożywczych i owoców, mocno ograniczyłam ich zakup. No i już nie mogę powiedzieć, że jestem bogata. Jest tak jak w latach poprzedzających 2019 rok.
Galopująca inflacja sprowadziła mnie do poprzedniego poziomu.
Tak więc, biedny emerycie, pośrednio finansujesz 500+ ludziom mającym dochody kilkakrotnie większe od twoich. Finansujesz kupno samochodów, wycieczek zagranicznych ludziom, których dochód na jednego członka rodziny wynosi np. ponad 3000 zł a którzy, na dodatek dostają jeszcze 1000 czy 1500 z 500+.
To przecież nie rząd daje te pieniądze. Rząd nie ma pieniędzy. Pieniądze ma Skarb Państwa zasilany przez nas, za pośrednictwem wszelkiego rodzaju podatków, danin, opłat za to co musimy załatwić w urzędzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-01-2023, 17:33
polka025 polka025 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Międzychód
Posty: 107
Domyślnie

Chciałabym być taką bogatą seniorką, dlatego zamierzam próbować, aż mi się uda. No i na pewno nie jest w tym nic złego, że takie osoby nam podnoszą PKB. Możecie poczytać o tym, co to i dlaczego na stronie https://wealth4living.net/finanse/pk...capita-polska/. Moim zdaniem to naprawdę ciekawa sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Seniorka „za stara” na młodzieńczy wizerunek? - komentarze 62.133.144.xxx Ogólny 7 07-08-2014 16:35
Bogata oferta wczasów dla seniora lato 2014 wigra@wigra.com.pl Turystyczne 0 18-12-2013 13:07
Dieta bogata w brokuły pomaga chronić serce - komentarze Bianka Ogólny 12 09-06-2009 12:09
Na co senior ma ochote (seniorka tez). senior A.P. Hobby, pasje 7 23-11-2008 16:06
Suczka seniorka szuka domu sibia Wszystkie zwierzęta duże i małe 4 24-03-2007 09:51

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.