menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2241  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 00:10
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka
A Społem żyje tylko szczątkowo, u mnie jest jeden sklep na całe duże miasto.
Ale i tak uważam, że rodzimy handel detaliczny został u nas zniszczony, te sklepy, które wymieniłeś
to w większości obcy kapitał, za wyjątkiem sieci Lewiatan.
Też decyduję, gdzie robię zakupy, głównie w rodzimych, dzielnicowych sklepach.
To przeważnie rodzinne biznesy, trudno im się utrzymać na rynku i trzeba je wspierać.

No właśnie wspierać nasze

Powiesz to ludziom a i tak pognają do Ldla i innych obcych marketów.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2242  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 09:43
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Magda.A
Za takich, którzy czytają cały artykuł a nie tylko tytuł

„ Natomiast od roku 1991 do 2014 sprzedano majątek państwowy za łączną kwotę ok. 152,5 mld zł. To mniej więcej połowa rocznego budżetu państwa!

Prywatyzację majątku państwowego rozpoczął w 1991 r. rząd Jana Krzysztofa Bieleckiego, w którym ministrem przekształceń własnościowych był Janusz Lewandowski. Funkcję tę pełnił on także w rządzie Hanny Suchockiej w latach 1992-1993. W sumie jednak dochody z prywatyzacji w pierwszym okresie rządów postsolidarnościowych wyniosły niespełna 1,5 mld zł. Ekipa SLD-PSL, w której za przekształcenia własnościowe odpowiadał Wiesław Kaczmarek, przekroczyła tę kwotę już w pierwszym roku swego urzędowania. W następnych latach prywatyzacja znacznie przyspieszyła: w 1995 r. dochody z niej wyniosły 2,6 mld zł, w 1996 r. – 3,7 mld zł, a w 1997 r. – 6,5 mld zł.

Rekordowa okazała się jednak kolejna kadencja, w której rządził Polską Jerzy Buzek. Jego ministrowie z koalicji AWS-UW, zwłaszcza Emil Wąsacz i Aldona Kamela-Sowińska, już w 1998 r. sprzedali majątek za 7 mld zł, w 1999 r. – za ponad 13 mld zł, w rekordowym roku 2000 – za 27 mld zł, zaś w 2001 r. – za 6,8 mld zł. Dochody z prywatyzacji znacznie zmalały za rządów Leszka Millera (2,8 mld zł w 2002 r. i 4,1 mld zł w 2003 r.), by znów wzrosnąć pod rządami Marka Belki, gdy ministrem skarbu państwa był Jacek Socha (ponad 10 mld zł w 2004 r. i 3,8 mld zł w 2005 r.). Na wstrzymanie masowej wyprzedaży mienia państwowego zdecydował się tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości, dlatego był to okres najmniejszych wpływów z prywatyzacji (zaledwie 622 mln zł w 2006 r. i 1,9 mld zł w 2007 r.).”

Dyskusja na podane przez ciebie argumenty sie odbyła.

Ja zadam ci pytanie z innej beczki.
Przypuszczam, (może sie mylę bo niektórzy nigdy) że w swoim pieknym długim, życiu remontowałaś swoje domostwa.
Czy wtedy niczego nie wyrzucałaś, żadnej kuchenki gazowej czy elektrycznej , telewizora szmaragd, radia Irena od Kasprzaka, lodówki Polar, umywalki, muszli klozetowej, popękanej glazury z Opoczna, drewnianej podłogi?

No i jak to było z twoimi remontami mieszkań, domów, biur czy zakładów usługowych?

Czy jeździsz jeszcze którymś z polskich samochodów: Warszawą, Syrenką, Fiatem 125P czy Polonezem?

Ludzie robili zaraz po przemianach remonty w mieszkaniach kiedy mieli kasę lub zdolność kredytową,
gdy tylko na rynku pojawiły sie produkty i sprzęty z tak zwanego zachodu.

Dzisiaj spadkobiercy mieszkań po babciach lub rodzicach zamawiają kontener i wrzucają do niego WSZYSTKO niezależnie od tego czy działa czy zepsute.
Skuwają tynki i połogi.

Pamietam sytuacje gdy upadły zakłady Kasprzaka, informacja dotarła do nas w pracy.
Koleżanka oburzona zaczęła krzyczeć "co oni zrobili z tym krajem, co oni zrobili z tym krajem"
Przypomniało mi się, że kilka dni wcześniej powiedziała "Tadzio kupił nową wieżę, siedzi przy niej i tłumaczy jakieś instrukcje"
Pytam więc, Kasiu jaką wieże kupił Tadzio?
Kasia odpowiada zadowolona, "najlepszą, SONY"
Nie zrozumiała, że Kasprzak padł przez takich Tadziów, którzy nie chcieli kupować sprzętów KASPRZAKA tylko te nowoczesne z zachodu.
Kasia jest na mnie obrażona do dzisiajale ale nie rozpaczam

PZPR nie wyprowadziłby sztandaru gdyby jeszcze z jakiegokolwiek przedsiębiorstwa dało sie wycisnąć złotówkę, a w budżecie byłby chociaż grosz.
Polska jest taka jacy są Polacy.


I jestem pewna, że PiS skończy z Polską tak samo jak skończył PZPR - tylko wszyscy PiSowcy będą bardziej bogaci niż byli w roku 2015
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2243  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 09:46
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti

Myślę, praktyki nie mam..hm na dwa tygodnie bez wody, prądu, gazu chyba dam radę z tym co mam.

A co z jedzeniem w lodówce i zamrażarce, też przetrwa??
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2244  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 09:53
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
No właśnie wspierać nasze

Powiesz to ludziom a i tak pognają do Ldla i innych obcych marketów.

Potrafisz przekonać tych co mają 50 zł w kieszeni? W Lidlu czy Dino kupią więcej.

Ale może kiedyś wrócimy do handlu wymiennego.

Chociaż już teraz istnieje ale nie za artykuły pierwszej potrzeby tylko luksusowe.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2245  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 10:11
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Potrafisz przekonać tych co mają 50 zł w kieszeni? W Lidlu czy Dino kupią więcej.
To niech już lepiej kupują w Dino, to polska sieć.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2246  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 10:19
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Amelio pamiętam jak krótko po otwarciu granic pojechaliśmy z mężem do Włoch na wycieczkę autokarową....kiedy podjechaliśmy na ogromny parking przed bazyliką św. Franciszka ( jeszcze przed trzęsieniem ziemi ) wszystkim turystom z naszego autokaru było wstyd jak wychodziliśmy z naszego autokaru....był to stary San ( polskiej produkcji ) a wokół stały piękne , nowoczesne, często piętrowe autokary...
Nawet Węgrzy przyjechali nowoczesnym. Czuliśmy się jak wycieczka z jakiegoś zapadłego PGR ( nie ubliżając PGR-ą )
Nie mówiąc o tym, że więcej mieliśmy postojów niż jazdy bo bez przerwy coś się w nim psuło
Dlatego jak B Szydło obiecywała , że wznowi produkcję samochodów marki San zastanawialiśmy się kto je będzie kupował....na szczęście nie zrealizowała tej obiecanki.
Tak jest z wieloma innymi produktami meid in Polen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2247  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 10:22
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka
To niech już lepiej kupują w Dino, to polska sieć.


Lulka , każdy kupuje tam gdzie chce, wolna wola.
Ja jak pisałam wcześniej robię zakupy zarówno w marketach ( między innymi w Lidlu ) jak i w małych rodzinnych sklepikach. Wszystko zależy od artkułu jaki chcę kupić często nie patrząc na cenę tylko na "zjadliwość", bo nie zawsze w tych małych sklepach są niskie ceny a wręcz odwrotnie, dużo wyższe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2248  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 10:28
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Lulka , każdy kupuje tam gdzie chce, wolna wola.
Ja jak pisałam wcześniej robię zakupy zarówno w marketach ( między innymi w Lidlu ) jak i w małych rodzinnych sklepikach. Wszystko zależy od artkułu jaki chcę kupić często nie patrząc na cenę tylko na "zjadliwość", bo nie zawsze w tych małych sklepach są niskie ceny a wręcz odwrotnie, dużo wyższe
Oczywiście, każdy ma prawo wyboru, wyrażam tylko swoje zdanie.
Nie będę tu już więcej wchodzić, i tak za dużo napisałam.
Pozdrawiam, pozostańcie w zdrowiu.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2249  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 10:33
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Lulka pisz, pisz każde uwagi piszących są cenne....możemy się różnić, możemy mieć różne zdanie ale przecież wyrażamy je w bardzo kulturalny sposób .
Pisz i nie obrażaj się ....też pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2250  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 10:35
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Musze jeszcze dopisać....robię zakupy w Lidlu bo tylko tam mogę kupić moje ulubione kozie sery , nigdzie więcej ich nie uświadczysz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2251  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 10:40
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka
Nie będę tu już więcej wchodzić, i tak za dużo napisałam.
Pozdrawiam, pozostańcie w zdrowiu.

Lulka, nie jestem gospodarzem tego wątku ale bardzo dobrze mi się z Tobą rozmawia pomimo, że mamy może inne spojrzenie na niektóre sprawy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2252  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 10:44
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Musze jeszcze dopisać....robię zakupy w Lidlu bo tylko tam mogę kupić moje ulubione kozie sery , nigdzie więcej ich nie uświadczysz

Są też w Dino i Biedronce ale ja mam własnej roboty dwa razy w tygodniu serek i dwa razy w tygodniu litr mleka. Jedynie mleko kozie i wielbłądzie jest przyswajalne przez człowieka.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2253  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 10:48
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Te co ja kupuje są tylko w Lidlu bo one są robione dla Lidla....do Biedronki nie chodzę ( też nie jest polska ).....Dino nie ma na moim osiedlu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2254  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 10:56
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Lulka pisz, pisz każde uwagi piszących są cenne....możemy się różnić, możemy mieć różne zdanie ale przecież wyrażamy je w bardzo kulturalny sposób .
Pisz i nie obrażaj się ....też pozdrawiam
Jadziu, nie obrażam się, po prostu nie lubię polityki.
Odezwałam się, bo "nie strzymałam" jak mówi ostatek,
ale naprawdę polityka nie jest moim ulubionym tematem
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2255  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 11:09
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Lulka, nie jestem gospodarzem tego wątku ale bardzo dobrze mi się z Tobą rozmawia pomimo, że mamy może inne spojrzenie na niektóre sprawy.
Cytat:
Są też w Dino i Biedronce ale ja mam własnej roboty dwa razy w tygodniu serek i dwa razy w tygodniu litr mleka
Jarku, dzięki za dobre słowo
Od kiedy okryliśmy, że Dino jest polskie i jest na peryferiach miasta, czasem staramy się tam kupować,
choć nie wszystko tam jest.
Ale jestem w tej dobrej sytuacji, że mam pod nosem rodzime sklepy z dobrą żywnością,
świeżą i sprowadzaną przez właścicieli z dużą dbałością o klienta.
Nie lubię sklepów anonimowych i wielkopowierzchniowych,
kontakt z zaprzyjaźnionym personelem sklepu
skutkował tym, że na wiosnę jak było ciężko i nie wychodziliśmy tygodniami z domu,
robiłam zakupy u nich na telefon czy smsa, syn tylko odbierał i ja to doceniam.
I dalej mamy ten kontakt
Resztę zamawiam w internecie, do Lidla jeżdżę już bardzo rzadko, do Biedronki wcale.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2256  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 13:35
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Amelio pamiętam jak krótko po otwarciu granic pojechaliśmy z mężem do Włoch na wycieczkę autokarową....kiedy podjechaliśmy na ogromny parking przed bazyliką św. Franciszka ( jeszcze przed trzęsieniem ziemi ) wszystkim turystom z naszego autokaru było wstyd jak wychodziliśmy z naszego autokaru....był to stary San ( polskiej produkcji ) a wokół stały piękne , nowoczesne, często piętrowe autokary...
Nawet Węgrzy przyjechali nowoczesnym. Czuliśmy się jak wycieczka z jakiegoś zapadłego PGR ( nie ubliżając PGR-ą )
Nie mówiąc o tym, że więcej mieliśmy postojów niż jazdy bo bez przerwy coś się w nim psuło

Próbują coś robić,
Ciekawe ile PiS wpompował w ten Autosan a ile wyprowadził poprzez prezesów i rady nadzorcze oraz PiSowskie fundacje?


Autosan Sp. z o.o. (2016–)
Autosan został przejęty przez PGZ, między innymi aby produkować autobusy dla wojska. Jednak w sierpiu 2017 roku spółka spóźniła się ze złożeniem oferty na przetarg na pojazdy dla armii 20 minut. Zamówienie na 26 autobusów o wartości 30 mln zł zgarnęła prywatna firma z Niemiec.
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/auto...923018-4505974

https://tvn24.pl/polska/autosan-spoz...adku-ra766792-


07.10.2019
Autosan się chwali. Właśnie wyprodukował pierwszego "elektryka"[/b]
https://www.money.pl/gospodarka/auto...09806209a.html

Będą?

W dniu 4 sierpnia 2020 r. Miejskie Zakłady Autobusowe z
Warszawy rozstrzygnęły zadanie nr II na dostawę 90 sztuk autobusów przegubowych zasilanych LNG.

Dostawy przegubowców na ciekły gaz do Warszawy mają się rozpocząć w ciągu 80 tygodni od podpisania umowy. Jednak pierwsza piątka nie może być dostarczona przed 3 grudnia 2021 r., a kolejna tydzień później. Pozostałe autobusy mają zostać dostarczane po 14 stycznia 2022 r. w transach po pięć sztuk tygodniowo.

Czytaj więcej: http://infobus.pl/najwiekszy-kontrak...re_126155.html

LPN? a miało być chyba milion elektryków
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2257  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 14:02
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Ciekawe ile PiS wpompował w ten Autosan a ile wyprowadził poprzez prezesów i rady nadzorcze oraz PiSowskie fundacje?

A resztę proszę przelać jako zaliczkę za Wyspę Kaczyńskiego na Zalewie Szczecińskim Wielki Krzek. W końcu bunkry się niedługo przydadzą skąd będzie można kierować wojną z małolatami.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2258  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 14:28
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie

Napisał Amelia
PZPR nie wyprowadziłby sztandaru gdyby jeszcze z jakiegokolwiek przedsiębiorstwa dało sie wycisnąć złotówkę, a w budżecie byłby chociaż grosz.
Polska jest taka jacy są Polacy.”

Udało się wycisnąć znacznie więcej niż złotówkę, bo ponad 152 mld( chociaż wielu pozbywano się za przysłowiową złotówkę a większość sprzedawano po zaniżonej wartości)

W linku który podałam, zamieszczona jest lista wyprzedanych branż z nazwami zakładów https://3obieg.pl/kronika-wyprzedazy...iarda-zlotych/

Czy naprawdę uważacie, że należało sprzedawać taki marki jak Wedel, Ciech, TP, czy Banki BRE czy Handlowy.
To tylko kilka przykładów, resztę macie w linku.
KGHM dzięki swoim pracownikom , którzy sprzeciwili się prywatyzacji ,została w polskich rękach i przynosi zysk 41,9 mld zł ( a chcieli sprzedać za 400 mln$)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2259  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 16:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka
Jadziu, nie obrażam się, po prostu nie lubię polityki.
Odezwałam się, bo "nie strzymałam" jak mówi ostatek,
ale naprawdę polityka nie jest moim ulubionym tematem

Lulko!Może to i nie jest Twój ulubiony temat, ale jesteś nawet mimowolnym jej konsumentem i to ta polityka reguluje w sporym zakresie Twój żywot.

Nawet to ile i na co wydajesz własne grosiwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2260  
Nieprzeczytane 31-10-2020, 16:26
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Magda.A

Udało się wycisnąć znacznie więcej niż złotówkę, bo ponad 152 mld( chociaż wielu pozbywano się za przysłowiową złotówkę a większość sprzedawano po zaniżonej wartości)

W linku który podałam, zamieszczona jest lista wyprzedanych branż z nazwami zakładów https://3obieg.pl/kronika-wyprzedazy...iarda-zlotych/

Czy naprawdę uważacie, że należało sprzedawać taki marki jak Wedel, Ciech, TP, czy Banki BRE czy Handlowy.
To tylko kilka przykładów, resztę macie w linku.
KGHM dzięki swoim pracownikom , którzy sprzeciwili się prywatyzacji ,została w polskich rękach i przynosi zysk 41,9 mld zł ( a chcieli sprzedać za 400 mln$)

A co było zrobić z zadłużonymi przedsiębiorstwami posiadajacymi linie produkcyjne często jeszcze z przed wojny, w stylu manufaktury, budynki w ruinie i załoge na głodowych pensjach a w budżecie państwa były tylko długi? Może sprawdzisz na pierwszym wybranym przykładzie ile nowy inwestor włożył pieniędzy w nowe technologie, remonty, spłaty długów, uspokojenie zbuntowanej (słusznie) załogi, zamiast nam tutaj publikować listy populistów z trzeciego obiegu.
Gdyby nie nowi inwestorzy produkujący na wiele światowych rynków pod polskimi markami ślad by po tych przedsiębiorstwach zaginął na zawsze, tak jak zdarzyło sie to wielu innym fabrykom, których załogi nie wyraziły zgody na prywatyzację.
Bycie intelektualistą jest fajne,
ale w sprawach ekonomiczno-produkcyjno-technologiczno-finansowych intelektualiści gadają po prostu bzdury.


W moim Szczecinie tylko pachnie czekoladą, ale czekolady Gfyf w sprzedaży nie ma. Niestety
https://szczecin.naszemiasto.pl/szcz.../ar/c3-2702194

W IIIRP powstało dużo wiecej nowych prywatnych firm produkujących swoje wyroby na światowym poziomie, niż upadło tych PRLowskich.
Szkoda tylko, że Ziobro tak majstruje w przepisach by móc je odbierać właścicielom nawet bez wyroku sądów.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/

Ostatnio edytowane przez amelia : 31-10-2020 o 16:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie Mar-Basia Fotografia 4866 17-11-2020 16:44
. . . Nasze i nie tylko nasze PPSy - exe - flash. . . cz. 3. tar-ninka Hobby, pasje 2837 25-10-2020 13:24
Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego - komentarze 81.190.208.xxx Ogólny 2 25-03-2019 22:16
Drogi Panie ...Ułóż Zdanie.. Lila Humor, zabawa - wątki archiwalne 182 21-06-2008 00:32
Uzależnienie od sprawdzania wszystkiego .Pomocy Heniek52 Uzależnienia 17 10-10-2007 00:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.