menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-01-2020, 15:04
Mat's Avatar
Mat Mat jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 107
Domyślnie Do you like English, do you learn it now? Why...


Wiele osób, tych 60+ ‘and more’ zaczyna swoją przygodę z językiem angielskim lub powraca do wspomnień swoich czasów, kiedy uczyli się języka. Każdy z nas ma różne powody do „zabawy językiem angielskim” i często są to nasze wnuki które chciałyby porozmawiać choć trochę w tym języku, który jest już obowiązkowy w szkole lub jest to dobry sposób na spędzenie czasu i reaktywację swoich zainteresowań czy poznawania świata i ludzi. W moim wieku jest to szczególnie dobry sposób na trening w doskonaleniu mojej pamięci i mojego umysłu. ‘My wife’ pasjonuje się „krzyżówkami” a ja powróciłem do nauki i pogłębiania swoich wiadomości i praktykowania w użyciu języka angielskiego. Jest wiele metod nauki języka i każdy może ich wskazać przynajmniej kilka i nie muszą to być kosztowne kursy, bo dzisiaj tych możliwości bezpłatnych jest wiele. Potrafisz wskazać je i podzielić się nimi z innymi. Ok. A może chcesz „pogadać w swoim jesiennym gronie” oczywiście bez skrępowania na swoim poziomie – A1, A2, B1 …. przez Skype i spróbować swoich możliwości językowych lub pisać i nawzajem korygując swoje błędy … a może ...? Na pewno znajdują się wśród nas tacy którzy chętnie nawiążą kontakty siadając często z wnukiem przy komputerze. Możemy pomóc sobie nawzajem bez żadnych zobowiązań. Chcesz? Piszesz, rozmawiasz, wymieniasz uwagi i doświadczenia bez żadnych wzajemnych zobowiązań. Co o tym myślisz???? Napisz ….
Jeden z moich wnuków przyniósł mi taki tekst:
Good morning madam,
said him to Adam
Good morning sir,
said him to her….
My dear daddy, where are the mistakes??? Do you know?
Greetings Zbyszek Mat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 21-01-2020, 13:45
Mat's Avatar
Mat Mat jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 107
Domyślnie ... każdy sposób jest dobry

Kilka dni po Świętach jeden z moich wnuków zaproponował mi naukę dwóch języków jednocześnie przynosząc taki teks:

When na dworze biały snow,
Wtedy Christmas Święta są.
Christmas tree ma bombek w bród,
A na table pełno food.
Karp fish swimming in the woda,
Kill him – very szkoda.
When na niebie star zaświeci,
Santa leci to the dzieci.
I wish zdrowia dla for you
And szczęśliwy new year too….

Co o tym myślisz…?
Ale dzisiaj w ten Szczególny Dzień pragnę złożyć Wszystkim Babciom i Dziadkom długich, długich lat w dobrym zdrowiu pozwalającym się cieszyć ze swoich wnuków. A taką niespodziankę moje wnuki przygotowały nam ostatnimi czasy:

https://www.youtube.com/watch?v=fKdpiY3Uci4


Ostatnio edytowane przez Mat : 21-01-2020 o 13:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Can you help me ??? Good advice is worth more than ...... Mat podlaskie 1 11-10-2015 17:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.