menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2461  
Nieprzeczytane 24-11-2020, 10:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Tak być powinno, ale bywa też odwrotnie. Historia zna takie przypadki.
Casus – Powstanie Listopadowe. Ciekawe, jaki skutek mógłby odnieść internet w tamtych czasach…

A jakie byłoby kwiecie
gdyby KACZYŃSKI
obejrzał się w internecie
Bo on przeminie a memy zostaną...

I zauważ że ziściło się Bułhakowskie....."rękopisy nie płoną".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2462  
Nieprzeczytane 24-11-2020, 11:04
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A jakie byłoby kwiecie
gdyby KACZYŃSKI
obejrzał się w internecie
Bo on przeminie a memy zostaną...

I zauważ że ziściło się Bułhakowskie....."rękopisy nie płoną".
To oglądanie siebie wskazane byłoby większej liczbie osób i to z różnych stron naszej sceny polityczno-kabaretowej.
Nie liczyłbym jednak na efekt większy niż w przypadku oglądania się w lustrze podczas golenia (kobiety podczas malunku lub najlepiej po).
Zadowolenie z siebie jest skuteczną zaporą przed świadomością, jak postrzegani są przez innych.
Niestety, sam tego zaporowego uczucia nie doświadczam, ale może to kwestia wieku, albo lustro mam krzywe.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2463  
Nieprzeczytane 24-11-2020, 12:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Zadowolenie z siebie jest skuteczną zaporą przed świadomością, jak postrzegani są przez innych.
Niestety, sam tego zaporowego uczucia nie doświadczam, ale może to kwestia wieku, albo lustro mam krzywe.

Taki test / odnośnie innych/ dość łatwo przeprowadzić.
Np kiedy rano wybierasz się na zakupy... Czy pani w sklepie na Twój widok zaserwuje uśmiech / służbowy nawet/ czy zrobi minę wyrażającą się krótkim słowem spod sadyby KACZYŃSKIEGO.
Albo czy lokalny kloszard powie Ci dzieńdobry i nie poprosi o 2 zł na pragnienie...
A sąsiedzi na Twój widok nie będą udawać, że Cię nie ma...
To taki najprostszy termometr którego stłuc się nie da..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2464  
Nieprzeczytane 24-11-2020, 14:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Po wielu namowach i po przemyśleniu tematu postanowiłam założyć wątek w dziale "Polityka"
Ponieważ każda wzmianka na temat tego co dzieje się w naszym kraju na naszym "Miłym " wątku jest kasowana od dziś wszystkie/wszystkich chętnych do kulturalnej dyskusji zapraszam tutaj.
Szczerze życzę powodzenia.
Może Tobie się uda, bo mnie się nie udało.
Pozdrawiam
Pola
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2465  
Nieprzeczytane 24-11-2020, 17:33
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Były już próby sterowania tym wątkiem z "innego"
Pamiętam jak mi rodzice opowiadali jak uciekali przed Niemcami. Potem się okazało, że bez sensu bo oni byli wszędzie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2466  
Nieprzeczytane 24-11-2020, 18:44
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Taki test / odnośnie innych/ dość łatwo przeprowadzić.
Np kiedy rano wybierasz się na zakupy... Czy pani w sklepie na Twój widok zaserwuje uśmiech / służbowy nawet/ czy zrobi minę wyrażającą się krótkim słowem spod sadyby KACZYŃSKIEGO.
Albo czy lokalny kloszard powie Ci dzieńdobry i nie poprosi o 2 zł na pragnienie...
A sąsiedzi na Twój widok nie będą udawać, że Cię nie ma...
To taki najprostszy termometr którego stłuc się nie da..
Pluto, ten test wygląda na nieco przeterminowany gdyż nie uwzględnia cyfryzacji życia.
Zakupy robię w supermarkecie, gdzie płacę kartą w automacie kasowym a nie u kasjerki i on mi nijakich uśmiechów na otrzymanym wydruku nie załącza.
A sąsiadów mam w porządku, nie narzekam, choć czasem w rury CO ktoś stuka.
Niestety nie mam opanowanego alfabetu Morse’a, więc nie wiem, czy nie są to przypadkiem zakodowane obelgi…
Swą podejrzliwość opieram na jednym z wzorów naszej klasy politycznej, ale palcem pokazywał nie będę, bo to podobno nieładnie.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2467  
Nieprzeczytane 24-11-2020, 18:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

[quote=Frat]
Cytat:
Pluto, ten test wygląda na nieco przeterminowany gdyż nie uwzględnia cyfryzacji życia.
Zakupy robię w supermarkecie, gdzie płacę kartą w automacie kasowym a nie u kasjerki i on mi nijakich uśmiechów na otrzymanym wydruku nie załącza.
Współczuję

Cytat:
A sąsiadów mam w porządku, nie narzekam, choć czasem w rury CO ktoś stuka.
To ...zachowuj się
Cytat:
Niestety nie mam opanowanego alfabetu Morse’a, więc nie wiem, czy nie są to przypadkiem zakodowane obelgi…
j/w bo gdyby było inaczej to jakaś sympatyczna sąsiadka w ten sposób na kawę by Cię zapraszała.
Cytat:
Swą podejrzliwość opieram na jednym z wzorów naszej klasy politycznej, ale palcem pokazywał nie będę, bo to podobno nieładnie.
A ciut wyżej coś o odwadze wspominałeś

Ja zaś podejrzewam, że " wszyscy ludzie są dobrzy, tylko niektórzy o tym nie wiedzą"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2468  
Nieprzeczytane 24-11-2020, 19:01
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Szczerze życzę powodzenia.
Może Tobie się uda, bo mnie się nie udało.
Pozdrawiam
Pola



Polu miło , że choć na moment wpadłaś by napisać życzenia.
Nie wiem czy przeczytasz podziękowanie bo wiem, że dość rzadko zaglądasz na inne wątki niż Twój ale zaryzykuję.
Prawie zawsze Twój wątek był dla mnie wzorem jak należy dyskutować na różniące nas tematy....napisałam prawie bo były i są wyjątki. Te wyjątki tworzą ludzie . Nie chodzi mi o różnice zdań na ten sam temat bo inaczej dyskusja nie miałaby sensu....chodzi mi o kulturę tej dyskusji.
Kilkakrotnie próbowałam dołączyć do dyskutujących ale albo posty leciały w kosmos ( wtedy szkoda czasu na pisanie) , albo w powietrzu "latały" takie określenia przeciwników , że strach było w to wchodzić.
Ja swoją przygodę z seniorkiem zaczęłam od polityki... bo bez względu na to kto rządzi w Polsce lubię wiedzieć co władza ma do powiedzenia swoim wyborcom i jak ich traktuje nie przed wyborami ( wtedy każdy nam sprzyja by zdobyć głos ) tylko po wyborach ...
Dziękuję za życzenia i mam nadzieję, że piszący na tym wątku będą pilnować by trzymał poziom
Jeszcze raz dziękuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2469  
Nieprzeczytane 24-11-2020, 19:06
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Ja zaś podejrzewam, że " wszyscy ludzie są dobrzy, tylko niektórzy o tym nie wiedzą"
To wobec tego nie wiem, czy lepiej wystrzegać się tych, którzy o tym wiedzą, czy tych żyjących w nieświadomości swej dobroci...
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2470  
Nieprzeczytane 24-11-2020, 20:17
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Były już próby sterowania tym wątkiem z "innego"
Pamiętam jak mi rodzice opowiadali jak uciekali przed Niemcami. Potem się okazało, że bez sensu bo oni byli wszędzie.

))))))))
a jednak jest wesoło.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2471  
Nieprzeczytane 24-11-2020, 20:37
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Gaduła

Po całkiem ciepłym dniu ->https://www.youtube.com/watch?v=ijiWcGzIThQ

na wesoło

->https://www.youtube.com/watch?v=sA2luScejaI
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2472  
Nieprzeczytane 24-11-2020, 20:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
To wobec tego nie wiem, czy lepiej wystrzegać się tych, którzy o tym wiedzą, czy tych żyjących w nieświadomości swej dobroci...

Na wszelki wypadek bądź życzliwy, uśmiechaj się do ludzi, omijaj PiSopodobnych i zachowaj proletariacką czujność
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2473  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 20:25
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Przestałam śledzić co się dzieje bo coraz bardziej robi się durnowato

Przeczytałam:

Cytat:
Dożyłem czasów w których ateiści pomstują na atak prawicy na Boże Narodzenie. Czas umierać, bo dalej może być tylko głupiej


)))))
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2474  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 21:38
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Arti
Ty przestałaś śledzić co się dzieje bo robi się jak piszesz, durnowato
Ja też myślę, że robi się durnowato i czekam co z tego wszystkiego wyniknie...będzie veto czy nie będzie. Jurto MM ma się spotkać z Orbanem i będą radzić...według mnie to JK powinien się spotkać z Orbanem, przecież się przyjażnią
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2475  
Nieprzeczytane 25-11-2020, 22:31
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie

To jeszcze kolejna durnota

Strajk Kobiet postuluje:
zasiłek dla bezrobotnych także dla tych, którzy nigdy w życiu nie podjęli pracy❗😅
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2476  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 08:10
ariadna's Avatar
ariadna ariadna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Szczecin
Posty: 166
Domyślnie

Cytat:
Napisał Magda.A
To jeszcze kolejna durnota

Strajk Kobiet postuluje:
zasiłek dla bezrobotnych także dla tych, którzy nigdey życiu nie podjęli pracy❗😅t
Poproszę o więcej szczegółów, najlepiej materiały źródłowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2477  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 08:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Magda.A
To jeszcze kolejna durnota

Strajk Kobiet postuluje:
zasiłek dla bezrobotnych także dla tych, którzy nigdy w życiu nie podjęli pracy❗😅

A to już powinnaś Magdo.M pod adres tych co np 500+, plus różne takie socjalistyczne dobroci zaserwowali takim też co żadną pracą /w rozumieniu robocia/ się nie skalali.
W końcu zauważ tez, że państwo dowodzone przez "MIĘKISZONA" [ ] wypłaca ZASIŁKI dla BEZROBOTNYCH wystarczy, że taki stwierdzi, że pracy zgodnej z jego wykształceniem brak
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2478  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 11:29
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Polu miło , że choć na moment wpadłaś by napisać życzenia.
Nie wiem czy przeczytasz podziękowanie bo wiem, że dość rzadko zaglądasz na inne wątki niż Twój ale zaryzykuję. ...
Wpadłam i zaraz wypadnę.
Praca zdalna wcale nie ułatwia mi życia, więc nawet na swojej "grządce" bywam rzadko, a na inne - z braku czasu - w ogóle nie zaglądam.
No i "zainfekowanie" polityką też nie jest tu bez znaczenia.

Co do reszty Twojej wypowiedzi - pełna zgoda.
Świat, obojętnie czy wirtualny, czy realny jest taki, jakim go tworzymy, my, ludzie, ze swoimi emocjami, które - bywa - wyłączają chłodny ogląd zjawisk..

Pozdrawiam z naciskiem na zdrowie i ... powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2479  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 12:17
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie

Napisał Pluto37
Cytat
„W końcu zauważ tez, że państwo dowodzone przez "MIĘKISZONA" [ ] wypłaca ZASIŁKI dla BEZROBOTNYCH wystarczy, że taki stwierdzi, że pracy zgodnej z jego wykształceniem brak[/quote]”

Drobna uwaga, raczej sprostowanie

Aktualnie, żeby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych trzeba przepracować min. rok
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2480  
Nieprzeczytane 27-11-2020, 15:26
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie Zagadka

Która z partii tak deklarowała i przysięgała?

Klub Poselski ..................... zebrany w Krakowie pragnie zamanifestować w dawnej stolicy Polski swoją wolę i wiarę we wprowadzenie naszej Ojczyzny do Unii Europejskiej. Traktujemy ten akt jako wypełnienie patriotycznego testamentu polskich powstańców, legionistów, AK-owców i ludzi Solidarności, jako dokończenie wielowiekowego procesu prowadzącego Polskę ku jedności z chrześcijańskimi Narodami Zachodniej Europy.

Zarazem my – ludzie ...........................zobowiązujemy się publicznie, że od pierwszego dnia polskiej obecności w Unii Europejskiej będziemy z determinacją walczyć o wypełnienie najważniejszych polskich interesów państwowych i narodowych w Europie.

1. Będziemy walczyć o pełne prawa w Europie dla polskiej tożsamości narodowej, o obecność polskiego języka i równoprawne traktowanie Polski i Polaków przez inne narody Europy.
2. Będziemy zabiegać o rozwój i obecność w Europie polskiej kultury i literatury, polskich książek i dziel polskich twórców.
3. Będziemy bronić praw religii, rodziny i tradycyjnego obyczaju, bo tych wartości szczególnie potrzebuje współczesna Europa.
4. Będziemy walczyć o interesy gospodarcze polskich przedsiębiorców, polskich przedsiębiorców, polskich pracowników i polskich rolników, o ich prawo do rozwoju i ekspansji na zagranicznych rynkach.
5. Będziemy zabiegać o polityczną i gospodarczą atlantycką solidarność zjednoczonej Europy i Ameryki, bo tylko w tej solidarności upatrujemy najgłębszych korzeni cywilizacyjnej potęgi całego Zachodu

U podnóża Wawelu, gdzie złożone są szczątki naszych królów i wieszczów – przysięgamy wszystkim Polakom, że od tych zasad nigdy nie odstąpimy.

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie Mar-Basia Fotografia 4866 17-11-2020 15:44
. . . Nasze i nie tylko nasze PPSy - exe - flash. . . cz. 3. tar-ninka Hobby, pasje 2837 25-10-2020 12:24
Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego - komentarze 81.190.208.xxx Ogólny 2 25-03-2019 21:16
Drogi Panie ...Ułóż Zdanie.. Lila Humor, zabawa - wątki archiwalne 182 20-06-2008 23:32
Uzależnienie od sprawdzania wszystkiego .Pomocy Heniek52 Uzależnienia 17 09-10-2007 23:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.