menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Moda i styl
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 14:04
monkz monkz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 497
Domyślnie Jakość czy cena


Przy kupowaniu ubrań zwracacie bardziej uwagę na jakość ciuchów czy jednak na ich cenę?

Sama szukam dla siebie nowyc traperów. Jakie polecicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-11-2020, 15:53
marta60's Avatar
marta60 marta60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 430
Domyślnie

Rzeczy dobre jakościowo, niezależnie od ceny, dobrze i ładnie się starzeją. A to znacząco zmniejsza pokusę kupienia kolejnej koszulki (bo w tej szwy się skręciły) albo swetra (bo się zmechacił).
Nie żałowałam dotąd zakupu porządnych butów, płaszcza, swetrów czy dobrze uszytych sukienek z naturalnych materiałów. I tak, niektóre noszę po ładnych kilka lat, płaszcz już jest nastolatkiem 😉, lubię swoje ubrania i gwarantuję, że nikt nie rozpoznałby w nich staruszków, bo świetnie się trzymają. Ale to są w krojach czy kolorach klasyki, a nie sezonowe szaleństwa.
Poza tym na cenę składa się nie tylko trwałość finalnego produktu, dla mnie istotne są też kwestie etyczne: czy firma pozyskuje materiały do produkcji oszczędzając środowisko naturalne, czy nie wykorzystuje ludzi w fabrykach na dalekim wschodzie płacąc im głodowe stawki, czy jej podwykonawcy nie zatrudniają dzieci - to przykładowe rozkminy w kategorii ‚odzież’, przy kosmetykach dochodzi u mnie np kwestia czy kosmetyki są cruelty free, czy są wegańskie etc. Z żalem stwierdzam, że rzeczy zachowujące ten minimalny standard etyczny zazwyczaj są wyraźnie droższe.

Jeśli chodzi o trapery na zimę, polecam zerknać sobie na strone:
https://www.kobietaxl.pl/styl/n,1649...h-na-zime.html

Opisane jest jakie fasony oraz kolory są modne w tym sezonie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-11-2020, 15:08
justice60's Avatar
justice60 justice60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 5
Domyślnie

Zazwyczaj wybieram jakość. Nie kupuje używanych ubrań czy urządzeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-12-2020, 19:48
ena.bode's Avatar
ena.bode ena.bode jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Zdecydowanie jakość! Jakość jest warta wyższej ceny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 29-12-2020, 15:36
kklocko kklocko jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 4
Domyślnie

Chyba najlepiej patrzeć najpierw na jakość, ale zazwyczaj wtedy cena jest też wyższa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-02-2021, 14:52
nlakin's Avatar
nlakin nlakin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2021
Miasto: Czeladź
Posty: 4
Domyślnie

Oczywiście, że jakość idzie w parze z ceną! Dlatego warto moim zdaniem wejść na strony typu https://www.ceneo.pl/Zegarki/p:Atlantic/Typ:Meskie.htm i porównać sobie np. zegarki, które chcemy wybrać. Apropo zegarków, jakie marki lubicie? Wolicie sportowe wzory czy może eleganckie? Niedługo walentynki i chciałabym kupić jeden z nich dla swojego męża Wydaje mi się, że na pewno się ucieszy Z męskich modeli najbardziej znane są modele G-shock.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-02-2021, 12:15
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Można postawić na jakość i cenę jednocześnie. Przecież nie wszystko co drogie, jest też super jakości i na odwrót.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-03-2021, 08:50
Grażka53 Grażka53 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Katowice, Śląsk, Polska
Posty: 222
Domyślnie

Zgadzam się z tym, że nie zawsze jakościowe rzeczy muszą być drogie, wystarczy poszperać w seconhandach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 10-03-2021, 10:04
aneczka287 aneczka287 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Polska
Posty: 1
Mruga oczkiem (żart) Jakość

Jeśli chodzi o piżamy i bieliznę to stawiam zawsze na jakość i kraj pochodzenia. Ja zawsze staram się robić zakupy w polskich sklepach. Na przykład w Cornette.pl, mają świetną jakość. W sklepie mają też outlet, w którym można kupić fajne rzeczy w bardzo niskich cenach. Jeśli ktoś nie umie złożyć zamówienia przez internet, to można też do nich zadzwonić i pomogą Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 12-03-2021, 15:05
Meddeline Meddeline jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Katowice
Posty: 91
Domyślnie

Przy ciuchach chyba bardziej na cenę... Choć staram się wybierać tak, żeby było i tanio i dobrze jakościowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 04-05-2021, 12:00
ai$ha ai$ha jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2021
Posty: 29
Domyślnie

A jedno i drugie nie może iść ze sobą w parze? Ja patrzę na materiał, sposób wykonania, nie na markę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 28-05-2021, 20:48
adinka adinka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 105
Domyślnie

No w sumie nie jestem pewna, czy tak zawsze wychodzi, ale staram się być pomiędzy. Tak, żeby czasem to, a czasem to wchodziło w grę. I na pewno liczę czasem, że takie https://zakostyle.pl/pl/35-spodnice-goralskie-i-ludowe ubrania będą mnie nie tylko mało kosztować, ale i będą dobrej jakości. Tu się akurat udało i mam nadzieję, że w sumie będziecie mogli mi także powiedzieć, co dla Was jest ważne. A ogólnie folk i stary styl góralski to mój numer jeden ostanio.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 15-06-2021, 19:53
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Akurat ja jestem zdania, że bardzo ważna jest jakość odzieży gdyż wtedy zdecydowanie wystarczy nam ona na dłużej. Jeśli ktoś za to lubi jeszcze nosić kapelusze to w sklepie https://hatfactory.pl/48-western moim zdaniem jest ich zdecydowanie najlepszy wybór.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ogrzewanie gazowe cena instalacji karola22a Kupię, sprzedam, zamienię 5 15-08-2022 12:54
Super cena wczasów w Pobierowie wigra@wigra.com.pl Turystyczne 0 16-05-2017 12:31
Cena za godzinę pracy operatora dźwigu Faldony Dom, wnętrza, ogród 4 26-09-2016 16:06
Polak kupuje pralkę: cena najważniejsza - komentarze 31.175.150.xxx Ogólny 0 23-10-2015 14:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.