menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #147441  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 10:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Jarku! Tu w kwestii skarpety i materaca jaśniej....
Cytat:
Na koniec 2020 w obiegu w Polsce było ok. 321,5 mld zł w gotówce. To oznacza wzrost o ponad jedną trzecią (ok. 83 mld zł) zaledwie przez rok. W portfelach, bieliźniarkach (jak sugeruje prezes NBP) czy pod materacami (jak mówi minister finansów) upchnęliśmy w minionym roku stosy pieniędzy.
Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, w 2020 wchodziliśmy z ok. 238,5 mld zł gotówki w obiegu. W kasach banków czy innych instytucji finansowych było nieco ponad 14,4 mld zł, reszta - ponad 224 mld zł - po prostu u Polaków w portfelach, "pod poduszką" czy w kasach przedsiębiorców.

Zaledwie po roku sytuacja jest kompletnie różna - gotówki w obiegu na koniec 2020 było aż 321,5 mld zł, w tym prawdopodobnie (ostatecznych danych jeszcze nie ma) ponad 305 mld zł poza kasami banków.

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/na...?ocid=msedgdhp
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147442  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 11:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

No to se KURSKI narobił.... to jak wbicie rdzawego noża w plecy smoleńskiej bojowniczki o prawdziwą PRAWDĘ.

Cytat:
Dokument "Stan zagrożenia" miał zostać wyemitowany w środę o godzinie 20. Do pokazu filmu jednak nie doszło, a jako powód podano "zastrzeżenia natury formalno-prawnej". Ewa Stankiewicz, reżyserka dokumentu, w mocnych słowach skomentowała brak emisji, mówić, że "zwyciężyły naciski polityczne".
Jacek Kurski już na początku roku zapowiadał, że TVP wyemituje film o katastrofie smoleńskiej. Sama reżyserka Ewa Stankiewicz jeszcze kilka dni przez planowaną na 20 stycznia premierą zapraszała do oglądania.

I .... na mieście mówią że to sam MISZCZ ANTONI był tym oprawcą co na Kurskim operacji SZANTAŻ dokonał.


Cytat:
Burza wokół filmu o Smoleńsku. Antoni Macierewicz miał wpłynąć na TVP
Ewa Stankiewicz mówi o cenzurze i politycznych naciskach w kontekście swojego nowego filmu, "Stan zagrożenia", o katastrofie smoleńskiej, który wstrzymała TVP.

Jak wynika z ustaleń portalu Press.pl, Antoni Macierewicz chciał wstrzymania emisji już w maju.

Chyba monopolista Antek M nie lubi konkurencji w ZAMACHOWYM biznesie.... No i sam z RAPORTEM komisjantów się nie spieszy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147443  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 11:34
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Minister finansów Tadeusz Kościński zaapelował do Polaków, by wyjęli swoje oszczędności i zaczęli je wydawać. - Zachęcam, by wyciągnąć tę gotówkę "spod materaca" - stwierdził Kościński w programie "Sygnały Dnia" na antenie radiowej Jedynki.
Minister finansów zachęca do przenoszenia oszczędności i wydawania

Tadeusz Kościński odniósł się w ten sposób do faktu, że wielu Polaków nadal woli trzymać oszczędności w gotówce, a nie w banku.

Wal się powiem trywialnie. Wielu zaczęło inwestować a teraz komornik na spółę z państwem przejmuje firmy i majątki za złotówkę dla swoich pupili. Tak jest z hotelami, pensjonatami, restauracjami a nawet z firmami które coś produkują.
Cytat:
Pluto - Dlatego już ze dwa dni temu radziłem Arti, żeby w skarpecie trzymała brylanty
W skarpecie, bo gdyby w kolii na szyi to jakiś komisarz ze skarbówki mógłby się spytać skąd ma i kto za tym stoi?

Zawsze można zrobić denominacje i wymienić gotówke jak w 1950 r.
Może lepiej zaszaleć i wydać na rozrywki

Cytat:
Będące w obiegu w latach 1948–1950 złotówki wymieniono w ciągu kilku dni na nowe, przy czym wymiany dokonano tak, że pieniądze zdeponowane w bankach wymieniano, tak jak równocześnie przeliczono wszystkie ceny i płace pracownicze, w proporcjach 100 zł starych na 3 zł nowe, a gotówkę w stosunku 100 zł starych na 1 zł ...
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147444  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 14:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Zawsze można zrobić denominacje i wymienić gotówke jak w 1950 r.
Może lepiej zaszaleć i wydać na rozrywki

Na razie za wcześnie.....dopiero co puścili w obieg pińcet. Ale jak dojdą do miliona to sie opłaci.
Wtedy komuniści wygrali bitwę o handel..... a dzisiejsze Kościńskie i Glapińskie będa razem banksterem Morawieckim
musieli cuś nowego wykombinować...

Tak, że te brylanty dla ms Arti są aktualne jako rezerwa taktyczna...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147445  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 14:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

I ..... są jeszcze sądy...

Cytat:
Jak przekazał Wende, sąd uznał, że zatrzymanie było niezasadne dlatego, że "nie istniały żadne przesłanki do tego, żeby wydać tego typu dyspozycję o zatrzymaniu, doprowadzeniu i przeszukaniu, a nielegalne dlatego, że powierzono te czynności Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu, która to służba nie jest powołana do prowadzenia czynności w tego typu sprawach".

Jak poinformował na Twitterze sam były minister edukacji narodowej, po dzisiejszej decyzji sądu będzie się ubiegał o odszkodowanie i zadośćuczynienie. "Chciałem oświadczyć, że przekażę je na cele społeczne, a zgodnie z art. 557 kpk dopilnuję, aby zostało ono pokryte z majątku osób odpowiedzialnych (tzw. regres Skarbu Państwa)" - napisał Roman Giertych.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #147446  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 14:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Miran o co chodzi z tymi szczurami?
Warszawa ma szczury, bo nie ma kotów.


Kurde, dostałam mandat 100 zł i 4 punkty karne.
Podobno to wyrazy sympatii, bo miałam szybkość przekroczoną 42 km. i należało się więcej.
Myśleli, że ja na szczepienie tak pędzę,
a ja do fryzjera...
Cóż, weszło w koszty fryzury. Zawsze lubiłam szybką jazdę,
ale jednak czas zbastować ze względu na pesel.
Ty też lubiłaś jeździć i to po dalekich trasach, pamiętam.
Tyle mojego, póki jeszcze mogę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147447  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 14:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Co zrobi Sasin?
Chyba nie pójdzie na L-4 ???

Cytat:
PGG na skraju bankructwa. Nie ma pieniędzy na wypłaty
Jak zdradził w rozmowie z wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący związku zawodowego Sierpień 80, sytuacja poszczególnych kopalń jest tak zła, że wkrótce można spodziewać się niekontrolowanego upadku górnictwa, co będzie katastrofą dla śląskiego regionu.

Polska Grupa Górnicza jest na skraju bankructwa. Nie ma pieniędzy ani na wypłatę lutowej czternastki, ani marcowych wypłat wynagrodzeń. Sytuacja innych spółek węglowych także jest zła.
- zaznacza Ziętek.

No i "poseł" ślaski i górniczy MORAWIECKI???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147448  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 14:57
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Czy ktoś z was zarejestrował się na szczepienie? Tak tylko pytam bo o 8-mej rano już nie było miejsc.
PS
Najważniejsze, że pogłowie staruszków się zmniejszy o tych co zarazili się w kolejkach stojąc czasem od północy i o tych co zmarzli i zejdą sobie na zwyczajną grypę. Nieustające barwa dla PiS. Polnische Wirtschaft
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147449  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 14:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Czytam o kosmicznych kolejkach do szczepień.

Jakie to szczęście, że mam do nich stosunek, że się tak wyrażę. obojętny. Wolę poczekać na szczepionkę Johnsona.

Niemniej ci co im się spieszy, mogą to zrobić SMSem

Cytat:
Żeby zapisać się na szczepienie wyślij wiadomość o treści "SZCZEPIMY SIE" na numer 664 908 556.

No tak, ale u mnie dzisiaj nie działają moje dwie sieci; Plus i Netia. Obie Solorza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147450  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 15:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Czy ktoś z was zarejestrował się na szczepienie? Tak tylko pytam bo o 8-mej rano już nie było miejsc.


Wyślij SMSa ale i tak się zaszczepisz w marcu.
W razie czego mogę ci odstąpić moją kolejkę, bo mnie zwisa czy umrę w tym, czy w następnym roku.

Cytat:
Żeby zapisać się na szczepienie wyślij wiadomość o treści "SZCZEPIMY SIE" na numer 664 908 556
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147451  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 15:01
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
"Skandal na Wiejskiej. Głosami posłów PiS Sejm po raz pierwszy w historii wskazuje na Rzecznika Praw Obywatelskich czynnego polityka, członka Rady Ministrów. Serio chcą, żeby naszych praw „bronił” m.in. przed rządem członek tego rządu. ....
Żaden skandal, to pisowska norma.
Jak się ma większość w sejmie, można wszystko, powołać na stanowisko RPO nawet małpę. )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147452  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 15:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Żaden skandal, to pisowska norma.
Jak się ma większość w sejmie, można wszystko, powołać na stanowisko RPO nawet małpę. )


Tak jak mówił Niesiołowski; ''wygrajcie wybory, to sobie wszystko przegłosujecie''.

Prorok?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147453  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 15:04
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Żaden skandal, to pisowska norma.
Jak się ma większość w sejmie, można wszystko, powołać na stanowisko RPO nawet małpę. )
Dobrze, że nie konia, małpa przynajmniej jest inteligentna, niczego nie sugeruję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147454  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 15:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Najważniejsze, że pogłowie staruszków się zmniejszy o tych co zarazili się w kolejkach stojąc czasem od północy i o tych co zmarzli i zejdą sobie na zwyczajną grypę. Nieustające barwa dla PiS. Polnische Wirtschaft

To pogłowie jest nauczone, że jak nie stanie w nocy w kolejkę.
to nie nabędzie kila słoniny i kila serwolatki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147455  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 15:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Dobrze, że nie konia, małpa przynajmniej jest inteligentna, niczego nie sugeruję.


W porównaniu z koniem, jest tylko złośliwa, a jeśli jest stara,
dodatkowo śmierdzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147456  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 15:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Co ja czytam? wczoraj powiat brzeski, udar mózgu natychmiast po podaniu Pfizera.

Nie idę!!
Szef Pfizera nie zamierza się szczepić! Moje dzieci zapowiedziały, że mnie siłą zawiozą. Dam radę wyrodnemu potomstwu, spokojnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147457  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 15:16
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Wpadłam donieść
w sprawie podatku od nieruchomości, robione są nowe naliczenia podatku.
Pomiary robione są nowoczesnym sprzętem przez geodetów oraz zmiany są nanoszone w księgach wieczystych.

Zawiadomienia są rozsyłane z urzędu wydziału podatków jak i z sądu zawiadamiające o naniesionych zmianach w księgach wieczystych.

U mnie i u sąsiadów są rozbieżności.
Urząd wzywa do informacji podatkowej.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147458  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 15:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

U mnie tego nie ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147459  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 15:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Będzie się działo....

Cytat:
Hołownia: Tworzymy plany, jak Polska powinna wyglądać po upadku tej amoralnej władzy


- Gdy PiS upadnie pod ciężarem swoich kłamstw, pazerności i cynizmu, będziemy w gotowości mierzyć się z wyzwaniami przyszłości - mówił Szymon Hołownia. Zapowiedział prezentowanie w kolejnych miesiącach planów dla m.in. edukacji, ochrony zdrowia i środowiska. Zapowiada, że jego ruch będzie gotowy od pierwszego dnia po objęciu władzy wprowadzać je w życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147460  
Nieprzeczytane 22-01-2021, 15:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Posłanka Mucha bardzo uwiarygadnia ten Ruch.

Powinien ją wywalić na zbity łeb.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.