menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 12:01
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie

Cytat:
Napisał araukaria
Jolitko.... już po dochodzeniu. Upewniłam się, że zamierzasz zmienić zaszeregowanie swego bloga.... ta opcja jest możliwa a jej zmiana "NIE WPŁYNIE" na "upłynnienie się" Twoich dotychczasowych wpisów.
A tu instrukcja do zmian które zamierzasz wprowadzić na blogu
1. wchodzisz na blog jako "pisz bloga"
2. klikasz w ....ustawienia...
3. otwiera sie strona "odwrotnej strony bloga" i tam z lewej strony (chyba 1 pozycja) to ..... OGOLNE.... prosze kliknac w to ogolne
4. otworzy się nowa strona.... przejdź do końca strony i tam ostatnia pozycja to Katalog.
5. przy pozycji Katalog do wyboru 3 rodzaje zaszeregowań: klika się w te strzałeczki i wybiera stosowne dla swego bloga
6. jak się upewnisz,że kategorie właściwe wybrałaś klikasz "zastosuj".... czekasz moment aż to "przemieli"
i dajesz OK.
Czekasz moment i po sprawie. Powodzenia
Jolu.... chyba nie bardzo jasno napisałam tę instrukcję.... bo jeszcze nie udało się zmienić kategorii (
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 16:46
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Uśmiech

Araukario - ...jesteś moim lekiem...Nareszcie wyzwoliłaś mnię z tej klatki!Coprawda nowy tytuł trochę pretensjonalny jak na moją "twórczość", ale tytułu BZDETY nie znalazłam...To bądż jeszcze dobra (właściwie dobra jesteś zawsze, proszę o cierpliwość) i podaj: 1.jak uruchomić nowy wątek, 2.Jak przywołać cytat z poprz. wypowiedzi. Czy wystarczy klikać w zasady postowania? Już boję się próbować, żeby znów nie bałaganić.Że mój kot pali - postaram się udowodnić w odpowiednim wątku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 17:15
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
OK

Cytat:
Napisał jolita
Araukario - ...jesteś moim lekiem...Nareszcie wyzwoliłaś mnię z tej klatki!Coprawda nowy tytuł trochę pretensjonalny jak na moją "twórczość", ale tytułu BZDETY nie znalazłam...To bądż jeszcze dobra (właściwie dobra jesteś zawsze, proszę o cierpliwość) i podaj: 1.jak uruchomić nowy wątek, 2.Jak przywołać cytat z poprz. wypowiedzi. Czy wystarczy klikać w zasady postowania? Już boję się próbować, żeby znów nie bałaganić.Że mój kot pali - postaram się udowodnić w odpowiednim wątku.
Brawulki.... UDAŁO SIE..... JOLITA JESTES WIELKA
Byłam przed chwilą sprawdzić.... kategoria adekwatna (już nie bądź taka skromnisia.... nie wypada )
A teraz do rzeczy:
1. Nowy wątek - otwierasz kategorię np. na eSenior i po lewej stronie u góry jest taki prostokącik i w nim pisze "nowy wątek"....klikasz ten prostokącik i otwiera się "kartka" do pisania nowego wątku. Piszesz.... wysyłasz.... a my czytamy...
2. Odnośnie przywołania cytatu z wypowiedzi
Czytasz post i chcesz go przywołać w swojej odpowiedzi.....
Na końcu każdego postu po prawej stronie są 3 małe okienka
Pierwsze daje możliwość - edytuj/usuń wiadomość, drugie (strzałka w lewo) ODPOWIEDZ Z CYTOWANIEM..... klikasz w to okienko
a trzecie... to szybka odpowiedz do wiadomości.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 19:55
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

krise dziękuję.Mimo ,że nie bardzo umiałam wytłumaczyć o co mi chodzi ( dlatego nie mogłabym być nauczycielem ) to i tak dostalam odpowiedź na moje pytania.Korzystam z twojego instruktażu i cieszę się ,ze dzięki Tobie więcej umiem.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 10:06
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Krystynko bardzo dziękuję,że chcesz mi pomóc.Obecny mój problem to to ,żę nie mogę pobrać Twoich "efektów wody" i programu do zmniejszania obrazków-/zip/.Himalaya radziła mi,żeby pobrać Total Commander 6.54a.Tak zrobiłam, tylko nie wiem jak się nim posługiwać, bo program do wody dalej się nie pobiera. Piszesz o e-majlu.Nie chciałabym Cię za bardzo angażować i szanuję Twój czas,ale to tak na wszelki wypadek: urszula-kol@wp.pl Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 12:55
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Urszulko miła
Total Commander to świetny program ale do Twojego problemu się nie przyda. On Ci pomoże znaleźć plik katalog który ściągnęłaś z internetu. (np Odebrane z netu)
Rozumiem , że program do efektów wody masz już na dysku tak??? Aby osiągnąć zamierzony efekt powinnaś teraz w programie do zmniejszania obrazków zmniejszyć do minimum wybrane zdjęcie (opis znajdziesz w poradach Krysi) . Jak już to zrobisz to zamkniesz program a otworzysz ten do efektów wody i dalej tak jak w instrukcji Krysi.
PS napisz jak Ci poszło .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 13:48
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Przez parę dni męczyłam się i klikałam na str.www w ten program woda i IrfanView na "pobierz" i zawsze wyskakiwało okno, że nie można pobrać , bo folder uszkodzony. W tej chwili
stał się cud i zobaczyłam normalne okno "zapisz" w jednym i drugim programie.No i nareszcie mam zapisane- dalej to już chyba pójdzie dobrze ,bo Krystynka dokładnie wytłumaczyła. Przeprasza Krystynko i Himalayo za zamieszanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 13:56
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Gratuluję !!! Urszulko
Nie masz za co przepraszać ja też kiedyś byłam Ulą z I b
ale jak skończysz to poproszę o efekty Twojej pracy
Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 14:01
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Himalaja jednak wierzę ,że Total Commander pomógł, bo przedtem jak przejrzałam całe oprogramowanie mojego komputera to nigdzie nie widziałam wyrażenia ZIP, a po zainstalowaniu Total Com.6.54a ukazało się.
Tylko ten program jest na miesiąc,pisze że póżniej trzeba się zarejestrować, jest podany jakiś prywatny adres i str.www. do rejestracji.Jak ją otwieram to tam ceny ok.100zł.Czy może jest taki program bezpłany? Może ktoś wie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 17:23
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 17:24
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

A dlaczego to takie malutkie jest? Coś jednak pokręciłam, bo na ekranie mam duży obrazek.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 18:09
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Iwo, brawo udało Ci się, na forum wyszedł mały, bo za duży plik, ale jak klikniesz na Twój obrazek na forum, to on się powiększy i widać w całej okazałości. Sama zobacz. MOJE GRATULACJE
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 18:23
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Urszulko nie martw się, że on jest na miesiąc, to tylko tak pisze, bo nie ma cracka. Ale możesz go używac cały czas, tylko musisz za każdym razem, jak go właczysz kliknąć na cyferę jaka się na górze ukazuje. Za każgym razem jak będziesz włączała program, będzie inna cyfra i w tą cyfrę klikaj. A będzie wszystko ok.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga

Ostatnio edytowane przez krise1 : 28-11-2006 o 18:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 18:39
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

To dobrze,że już wiem na czym stoję i nie będę zabiegać o żadną rejestrację.Dziękuję Krystynko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 02-12-2006, 15:27
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

PROGRAM, oraz opis, jak wklejać obrazki na forum, znajduje się na tej stronie:
http://www.cafe.senior.pl/showthread.php?t=275
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 02-12-2006, 17:33
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Krise dzięki wielkie za program Grażyna wraz z corką
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 04-12-2006, 16:27
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Araukario.Melduję, że znów zrobiłam wypad do ślaskie radio, czta złapałam (na pozdrowienia nadal nie ma szans, ale w ogóle jest inna tabelka - nie ta z "prezentem").Tekst do czata napisałam, ale nie wiedziałam jak go "wrzucić". Efekt był taki, że przez probę róznych klików wchodziłam do czata i wychdziłam,Jednym słowem znów narobiłam zamieszania...Ale DJ zdążył mnię pozdrowić zanim uciekłam więc ogólnie rzecz biorąc przygoda fajna!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 04-12-2006, 22:14
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
Araukario.Melduję, że znów zrobiłam wypad do ślaskie radio, czta złapałam (na pozdrowienia nadal nie ma szans, ale w ogóle jest inna tabelka - nie ta z "prezentem").Tekst do czata napisałam, ale nie wiedziałam jak go "wrzucić". Efekt był taki, że przez probę róznych klików wchodziłam do czata i wychdziłam,Jednym słowem znów narobiłam zamieszania...Ale DJ zdążył mnię pozdrowić zanim uciekłam więc ogólnie rzecz biorąc przygoda fajna!
Jolito.... radio zmieniło szatę graficzną strony. Zamiast "prezenciku" są "pozdrowienia" - ale działają identycznie. Co zaś się tyczy przesyłania swego tekstu na czat to - wpisujesz tekst i dajesz enter- i po sprawie. Miłego klikania
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 04-12-2006, 23:46
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał araukaria
Jolito.... radio zmieniło szatę graficzną strony. Zamiast "prezenciku" są "pozdrowienia" - ale działają identycznie. Co zaś się tyczy przesyłania swego tekstu na czat to - wpisujesz tekst i dajesz enter- i po sprawie. Miłego klikania
Dzięki, dzięki - jeszcze z 20 lat nademną popracujecie i będzie ho, ho...Gratuluję cierpliwości
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 11-01-2007, 04:12
Biedronka's Avatar
Biedronka Biedronka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Oświećcie mnie ciemną masę - jak się wkleja na forum ruszające się gify? Tak, żeby je od razu było widać!

http://www.gifownia.info/gif/rzeczy/komputery/9.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Praktyczna baBunia - porady BUNIA Dom, wnętrza, ogród 310 18-01-2017 07:18
Bezpłatne porady prawne Advokat Zaproszenia 10 04-12-2013 11:32
Porady wirtualnego lekarza - komentarze czort Ogólny 18 20-10-2013 07:08
Porady prawne wg własnych doswiadczeń finezja Różności - wątki archiwalne 0 29-04-2008 11:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.