menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 22:24
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Winny zawsze musi być!!!! Łatwiej zrzucić winę za powódz na bobry niż przyznać, że zaniedbania wynikają z winy ludzi odpowiedzialnych za gospodarkę wodną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 22:36
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech w tej chwili

Weszłam na net i zaraz na ważny w moim życiu wątek.
Koziorożcu i Bronczyk w pełni zgadzam się z Wami.
Nie trzeba po Chinach szukać niedoli Zwierząt,ale u nas w naszym świętym Kraju.
Zwierzęta są pozostawione samym sobie,mnie się Serce otwiera.Sama to przeżyłam znowu.U nas przyszła woda,pozostawiali zwierza samopas a Telewizory stare graty zabierali ze soba.
Wścieknieta pysk znowu rozdarłam i nie wiem chyba sie zapomniałam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 22:42
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

eledand
dobrze zrobiłaś, ja też bym pyskaczkę rozdarła w takiej sprawie!!!
Graty ważniejsze od zwierząt!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 08:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kto znęcał się nad klaczą?
Urwali jej język


http://www.tvn.pl/forum/view/25883
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 08:57
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kto znęcał się nad klaczą?
Urwali jej język


http://www.tvn.pl/forum/view/25883


potworne.... jestem przerażona, BOże jak tak można znęcać sie nad zwierzęciem....

zadzwoniłam do kobiety, ona twierdzi, że dokona sprostowania, bo ....koń był prywatnego właściciela,
na moje pytanie czy była obecna przy zdarzeniu , nie odpowiedziała... stwierdziła tylko zaskoczona, że prawnik przygotowuje dokument do prokuratora

chyba naprawdę nadchodzi koniec świata
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 10:58
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Zmieńcie tytuł tego wątku na bardziej adekwatny np. co bardziej przerażającego może spotkać zwierzaka.
Przecież ekscytujecie się tym jak bardzo barbarzyńcą jest człowiek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 11:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Zmieńcie tytuł tego wątku na bardziej adekwatny np. co bardziej przerażającego może spotkać zwierzaka.
Przecież ekscytujecie się tym jak bardzo barbarzyńcą jest człowiek.
Jakoś nie widzę ekscytacji!!! Pisze o tym co widziałem, co czytałem, podobnie jak w wątkach o katowaniu dzieci czy też innych. Zamieść i schować pod dywan bulwersujące tematy??
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 28-06-2010, 13:49
jolka5652's Avatar
jolka5652 jolka5652 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1 224
Domyślnie

właśnie przysłano ta na moja pocztę, przesyłam dalej
odnośnie wypowiedzi araada,
człowiek jest najgorszym zwierzęciem, zabija dla zabawy



To co zobaczycie, to wstyd dla gatunku ludzkiego!!!!
Podpiszcie na znak protestu - przynajmniej tyle zrobimy!!!

Morze staje sie czerwone, ale nie ze względu na zmiany klimatyczne

HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/00070...a 598078ea03f
Dzieje się tak z powodu okrucieństwa cywilizowanych istot ludzkich,

które zabijają słynne inteligentne Calderon Dolphins.

HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/00080...e 4184eeaf847
Dzieje się tak każdego roku na Feroe Island w Danii.

Głownie młodzi ludzie biorą udział w tej masakrze. Dlaczego?

Aby udowodnić, ze osiągnęli dojrzałość pomimo młodego wieku.

HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/00090...b 97d4b918105
To tylko zabawa, takie świętowanie.
Każdy w nim uczestniczy w taki, czy inny sposób,

zabijając lub oglądając- wspierając jako widz.
HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/000a0...3 9bc5a26e357
Warto wspomnieć, ze Calderon Dolphin, tak jak prawie wszystkie

gatunki delfinów zbliża się do człowieka tylko po to,

aby sie bawić lub na znak przyjaźni
HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/000b0...1 c5e2ce4718e
HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/000c0...b 4ecc67b73cb
Nie umierają natychmiast, są ranione raz lub dwa dużymi hakami.

W tym momencie delfiny wydaja z siebie dźwięk podobny do krzyku noworodka.
HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/000d0...6 d537e6f0588



Ale nie ma litości, aż to łagodne stworzenie wykrwawi się powoli i cierpi
z powodu ran do utraty przytomności i wreszcie umiera we własnej krwi.
W końcu wyspowi bohaterowie są racjonalnymi dorosłymi, pokazali swoja dojrzałość.



HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/000e0...a 28733113173
Posyłajmy te wiadomość aż trafi do jakiejś ligi ochrony zwierząt.

Samo czytanie zamieni nas tylko we współsprawców, WIDZÓW

HTTP://zalacznik.wp.pl/05/d672/000f0... 4dc39f263540
Zatroszcz się o świat, to Twój dom!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 01:25
iva iva jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Kraków
Posty: 11
Domyślnie Jak to zmienić ? Jak pomóc ?

Witam,
Przeczytałam tych kilka postów o bólu i krzywdzie - o tragediach zwierząt i o tej ostatniej : http://polskalokalna.pl/szukaj/news/...ie-psa,1566347
I zastanawiam się co można zrobić, żeby to zmienić ?
W tym naszym katolickim kraju - nie w Chinach, nie w Danii....
Tu i teraz . Podpisywanie petycji to niewiele - tyle co nic - oczywiście można , a nawet należy to zrobić , ale na tym możliwości wpływu na Chińczyków, czy Duńczyków się kończą . A tymczasem tutaj za miedzą, za sąsiednim płotem zdycha pies sąsiada bo zaplątał się w nigdy nie zdejmowany łańcuch, w lesie giną we wnykach zakładanych przez kłusowników w strasznych męczarniach sarny i zające , wiejskie i miejskie dzikie koty padają z zimna i głodu ....
Drodzy Państwo - może warto pomyśleć jak zorganizować społeczny ruch pomocy zwierzętom ?
Tylu jest tutaj nauczycieli ... W tym kraju wszyscy mówią o edukacji , o konieczności uczenia młodzieży języków obcych , komputerów, nowych technologii .... a kto mówi o tym jak nauczyć bycia CZŁOWIEKIEM ? Kiedyś przy szkołach były ogródki w których dzieci hodowały różne rośliny - opieka nad nimi była częścią zajęć z biologii . Na zajęciach praktyczno-technicznych budowaliśmy karmiki dla ptaków ... A może warto do tych praktyk wrócić ? Na biologii uczyć , że śmieci się do lasu nie wyrzuca - i organizować co jakiś czas wycieczki połączone ze "sprzątaniem ziemi" ? Może na godzinach wychowawczych przejść się z młodzieżą do schroniska dla zwierząt , organizować w szkołach zbiórki karmy , albo starych kocy i prześcieradeł ?
Gdzieś na którymś forum czytałam o tym jak bardzo zmieniła się mentalność na polskiej wsi - że w każdym prawie domu stoi na podwórku samochód , że młodzi ze wsi są wykształceni - po studiach ........ Ale wielu z nich przyjeżdża do rodzinnego domu gdzie burek całe życie przywiązany na łańcuchu dostaje do miski kromkę starego chleba i ochłapy których świni nie dadzą - bo przecież ze świni mięso musi być smaczne ...gdzie z komina wydobywają się kłęby śmierdzącego od palonych plastików dymu , a z pola zajeżdża smrodem opróżnianych szamb ...
I tak to się rzekomo cywilizujemy . Budujemy gigantyczne figury - a w międzyczasie zamyka się szpitale, zamarzają bezdomni , pobite dzieci lądują w domach dziecka ,i giną zwierzęta .
Przecież od tego się zaczyna absolutna znieczulica - najpierw się znęca nad zwierzęciem , potem nad dzieckiem , żoną , albo starymi rodzicami .
Nie mam wielkiej nadziei , że coś uda nam się zrobić - ale może znajdą się "seniorzy" , chętni do zebrania się "w kupę" i pomocy tym , którzy sami sobie jej nie są w stanie udzielić ?
Wśród tutejszych klubowiczów jest wielu ludzi różnych zawodów - nauczycieli, prawników, może takich którzy działając w różnych społecznych czy kościelnych organizacjach mają możliwości zareagowania .
Zróbmy coś, żeby nasze wnuki mogły jeszcze mówić o swoim pokoleniu : "Ludzie" ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 03:03
ciociabisia's Avatar
ciociabisia ciociabisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 777
Domyślnie

To jest przerażające i takie niestety prawdziwe .
Bardzo chciałabym móc coś zrobić,żeby to zmienić,ale to co czuję to tylko straszną bezradność wobec okrucieństwa.
Bardzo nad tym boleję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 29-12-2010, 01:01
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Ten film został nakręcony w październiku 2010 r. i zamieszczony na You Tube. Jego autor jest od wczoraj poszukiwany przez policję. Ciekawe z jakim skutkiem. Internauci już namierzyli tego sadystę i trzeba mieć nadzieję ,że prokuratura i policja skorzysta z tych danych. Kot najprawdopodobniej już nie żyje. Film został skasowany przez użytkownika ale znalazłam go jeszcze na Onecie.

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/(Zwi...#m=8356193,c=1
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 29-12-2010, 09:20
ciociabisia's Avatar
ciociabisia ciociabisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 777
Domyślnie

Nie odważę się tego zobaczyć,mam zbyt słabą psychikę.
Nie do pojęcia dla mnie jacy ludzie potrafią być potworni.Uważam,że w naszym kraju ciągle mało się o tych sprawach pisze,mówi głośno w TV ,jeżeli nie robią tego rodzice,to może szkoła powinna mieć udział w uczulaniu na krzywdę zwierząt.Ach,brak mi słów.A prawo,no cóż to za przestępstwo,prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 29-12-2010, 10:08
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Cytat:
Napisał iva
Witam,
Przeczytałam tych kilka postów o bólu i krzywdzie - o tragediach zwierząt i o tej ostatniej : http://polskalokalna.pl/szukaj/news/...ie-psa,1566347
I zastanawiam się co można zrobić, żeby to zmienić ?
W tym naszym katolickim kraju - nie w Chinach, nie w Danii....
Tu i teraz . Podpisywanie petycji to niewiele - tyle co nic - oczywiście można , a nawet należy to zrobić , ale na tym możliwości wpływu na Chińczyków, czy Duńczyków się kończą . A tymczasem tutaj za miedzą, za sąsiednim płotem zdycha pies sąsiada bo zaplątał się w nigdy nie zdejmowany łańcuch, w lesie giną we wnykach zakładanych przez kłusowników w strasznych męczarniach sarny i zające , wiejskie i miejskie dzikie koty padają z zimna i głodu ....
Drodzy Państwo - może warto pomyśleć jak zorganizować społeczny ruch pomocy zwierzętom ?
Tylu jest tutaj nauczycieli ... W tym kraju wszyscy mówią o edukacji , o konieczności uczenia młodzieży języków obcych , komputerów, nowych technologii .... a kto mówi o tym jak nauczyć bycia CZŁOWIEKIEM ? Kiedyś przy szkołach były ogródki w których dzieci hodowały różne rośliny - opieka nad nimi była częścią zajęć z biologii . Na zajęciach praktyczno-technicznych budowaliśmy karmiki dla ptaków ... A może warto do tych praktyk wrócić ? Na biologii uczyć , że śmieci się do lasu nie wyrzuca - i organizować co jakiś czas wycieczki połączone ze "sprzątaniem ziemi" ? Może na godzinach wychowawczych przejść się z młodzieżą do schroniska dla zwierząt , organizować w szkołach zbiórki karmy , albo starych kocy i prześcieradeł ?
Gdzieś na którymś forum czytałam o tym jak bardzo zmieniła się mentalność na polskiej wsi - że w każdym prawie domu stoi na podwórku samochód , że młodzi ze wsi są wykształceni - po studiach ........ Ale wielu z nich przyjeżdża do rodzinnego domu gdzie burek całe życie przywiązany na łańcuchu dostaje do miski kromkę starego chleba i ochłapy których świni nie dadzą - bo przecież ze świni mięso musi być smaczne ...gdzie z komina wydobywają się kłęby śmierdzącego od palonych plastików dymu , a z pola zajeżdża smrodem opróżnianych szamb ...
I tak to się rzekomo cywilizujemy . Budujemy gigantyczne figury - a w międzyczasie zamyka się szpitale, zamarzają bezdomni , pobite dzieci lądują w domach dziecka ,i giną zwierzęta .
Przecież od tego się zaczyna absolutna znieczulica - najpierw się znęca nad zwierzęciem , potem nad dzieckiem , żoną , albo starymi rodzicami .
Nie mam wielkiej nadziei , że coś uda nam się zrobić - ale może znajdą się "seniorzy" , chętni do zebrania się "w kupę" i pomocy tym , którzy sami sobie jej nie są w stanie udzielić ?
Wśród tutejszych klubowiczów jest wielu ludzi różnych zawodów - nauczycieli, prawników, może takich którzy działając w różnych społecznych czy kościelnych organizacjach mają możliwości zareagowania .
Zróbmy coś, żeby nasze wnuki mogły jeszcze mówić o swoim pokoleniu : "Ludzie" ....

Jak zmienić jak pomóc.
Tyle sie pisze ,pokazuje w tv i jakos do tych ...nic nie dociera .
Mysle że wysokie kary i pokazywanie twarzy, ujawnianie nazwisk tych... .troche by pomogło..

Nie potrafie zabijac zal mi kazdego zwierzaka ,kazdego nawet tych uwazanych za szkodniki..
ale tego małego zwyrodnialca zabilabym bez skrupułów
rodzicieli jego wysterylizowala aby nie mogli splodzic więcej takich potworow .

Na szczeście są i tacy ludzie..
http://www.klub.senior.pl/wszystkie-...tml#post801889
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 29-12-2010, 12:14
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

To straszne co ludzie robią zwierzętom,,,
tak, to straszne, tym bardziej że robią to również innym ludziom.
Codziennie prawie słyszymy o strasznych zdarzeniach.Przemilcza się krzywdy wyrządzone złym słowem.Tego nie brak nigdzie.
A żródło? Spójrzmy na program i wychowanie w szkole .Wyrzucono wartościowe lektury klasyków, co do nowych należało się porządnie zastanowić. Poza tem ten luzik, wszystko wolno,nauczyciel się boi zamiast cieszyć się szacunkiem.
Telewizja; bo przecież to także kształtuje osobowość.Ile kanałów-tyle filmów nasyconych przemocą, a jeśli trafi się komedia to nie bez erotyzmu.
Internet; jeśli nawet rodzice zabezpieczą programy których dziecko,młodzież nie powinna oglądać, to i tak przemycane są paskudne filmiki,sceny nawet na stronach katolickich, czy jak ostatnio pośród kolęd na youtube ,a jakie tam komentarze,jak wulgarne słowa padają to wprost strach czytać tyle w nich agresji i nienawiści.
Myślę,że wiele czynników jeszcze można byłoby wymienić, również i wzrost zachorowań na nerwice,choroby psychiczne,zaburzenia osobowości.
Jedno jest pewne, nie idzie ku lepszemu.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 29-12-2010, 22:29
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja rozmawiam. Rozmawiam z każdym kto chce coś wiedzieć o zwierzętach. Często też sama prowokuję pogadankę. Jeśli widzę chorego psa to pytam o wizytę u lekarza itd. Oj, były sytuacje, że zawstydzałam, że mówiłam o braku litości i złym traktowaniu. Jest parę psiaków, które dzięki takim przemowom żyją. A wiecie, że pan i pani, którym jak to się mówi, wjechałam na ambicję za miesiąc po operacji podziękowali mi za krytykę ich postępowania. Nie pomogą żadne apele, trzeba rozmawiać i dawać przykład.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 29-12-2010, 22:35
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Bronczyk masz rację. Ja tez reaguję jak widzę,ze ktoś bije psa, mówię,ze pies nie zna pojęcia" bić", Trzeba go od malutkiego wychować tak jak robi to suka. To potem nikt nie będzie musiał bić swojego przyjaciela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 29-12-2010, 22:59
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Większość złych postępków wobec zwierząt wypływa z niewiedzy. U nas istnieje przekonanie, że pies, kot nie cierpi, nie tęskni, nie rozpacza. A jest przecież inaczej. Zwierzęta mają podobną gamę uczuć co ludzie. One tylko nie mówią o tym. One realizują miłość w najczystszej postaci.Nawet szacunku do drugiego człowieka możemy się uczyć od nich. Obserwacja jednego psa ułatwia zrozumienie świata. Czyni nas lepszymi. Za to powinniśmy im być opiekunami i towarzyszami w tej przecież krótkiej wędrówce po świecie.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 30-12-2010, 00:12
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witajcie.

Witaj Bronczyk i Tarni-nko,po obejrzeniu tego filmu na znanym mnie Portalu myślałam że tego bachora rozerwę jak pisała tar-ninka i bez skrupułów wyrządziłabym mu tyle samo bólu,aby zrozumiał co to jest ból.
Wtedy jego psychika i strach przed bólem,zmieniłaby jego postępowanie.Może podałabym mu do rzucanie małego tygrysa a co???? NIE MOŻNABY SPRÓBOWAĆ TYGRYSA REAKCJII>

Co w tej naszej młodej generacji rośnie.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 30-12-2010, 13:26
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Większość złych postępków wobec zwierząt wypływa z niewiedzy. U nas istnieje przekonanie, że pies, kot nie cierpi, nie tęskni, nie rozpacza. A jest przecież inaczej. Zwierzęta mają podobną gamę uczuć co ludzie. One tylko nie mówią o tym. One realizują miłość w najczystszej postaci.Nawet szacunku do drugiego człowieka możemy się uczyć od nich. Obserwacja jednego psa ułatwia zrozumienie świata. Czyni nas lepszymi. Za to powinniśmy im być opiekunami i towarzyszami w tej przecież krótkiej wędrówce po świecie.

Zgadzam się z Tobą, oprócz jednego;że złe postępowanie wypływa z niewiedzy. Myślę ,że to jednak ze znieczulicy,z braku wrażliwości .
I z uporem maniaka twierdzę,że winę ponosi system kształcenia, nie tylko przez szkołę,ale właśnie media.To dzieje się już od dawna, dzieciaki -dziś już ludzie dorośli,,,,,tak uczone,lub pozostawione na pastwę telewizji, potem internetu, wyzute ze wszelkich wartości ,bo to przecież nawet i miłość do Ojczyzny jest "be", bo Ojczyzną jest świat, zamazuje i ośmiesza się wspomnienia o bohaterstwie naszych dziadów i ojców....Tu jest żródło zła i jeśli jacyś mądrzy ludzie w sferach rządzących nie wezmą się za to, eskalacja zła będzie coraz większa. Ale wiem ,że to utopia,nie mam większych nadziei.

Ja takze tak jak ty i inni zwracam uwagę na akty przemocy,
ale z żadnym skutkiem.Trzeba coś znaczyć żeby cię posłuchano,
a czasem może raczej przysłowiowy bat potrzebny.

Tak jak ty i wszyscy tutaj uważam iż zwierzę ma uczucia, a nawet potrafi je wyrazić bez słów. Ja tę swoją psinkę rozumiem,mówi do mnie w różnorodny sposób. Ale gdy wspomniałam komuś,że rozmawiam z Misią,że mówi ,choć bez słów-zostałam wyśmiana.
Psy są szczególnie mądre, koty również,,a to że inne zwierzęta może nie sygnalizują tak swoich emocji, nie znaczy że mądry,wrażliwy człowiek będzie traktował je żle, czy broń Boże bił,czy głodził. To już jest zwyrodnienie.
Moim wzorcem jest św.Franciszek, gdyby choć w części ludzie tak odnosili się do zwierząt,do otaczającej przyrody.Przytoczę jedno zdanie o.Leona;"Bo trudno uwierzyć, że Bóg, Dawca życia, stwarza życie na jakiś czas. A potem ma się to życie unicestwić? Nie wierzę też, że te umęczone koty, bezdomne psy, bite konie nie będą miały nagrody. Ale to są pobożne życzenia. Najlepszym wyrazem naszej miłości do zwierząt nie jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o plany Pana Boga, lecz zatroszczenie się o to, byśmy mieli szacunek do naszych mniejszych braci i przestrzegali ich praw."
Cała wypowiedz o.Leona Knabita na stronie;
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/B...zwierzeta.html

Pozdrawiam i oby w Nowym Roku coś drgnęło w sercach ludzi,
i obudziło się dobro.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 30-12-2010, 19:46
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Viko niby masz rację, jest w mediach pełno głupoty i przemocy, ale z drugiej strony wystarczy tych bzdetów o serialach i kolorze bielizny jakiejś gwiazdeczki nie kupować. Zmuszać dzieci do rozmowy na poważniejsze tematy. Moje wnuki też stykają się z całym tym współczesnym szumem, ale do głowy im nie przyjdzie skrzywdzić zwierzaka. Jeszcze w pieluchach były to już nie mogły chwytać domowego pupila za uszy lub wkładać palec w oko. One rosły z serią najpierw zakazów, potem już same z siebie wiedziały jak należy postępować. A jak napisałam niewiedza o bólu zwierząt jest przyczyną takiego ich traktowania. Dla większości ludzi liczą się tylko zwierzęta pożyteczne. Krowa daje mleko i mięso, więc jej trzymanie jest dobre. Pies, kot w domu darmozjad i brudzi, więc trzeba być wariatem, aby mieszkać z czworonogiem. Kościół w tej sprawie milczy. Wygodnie mu z tym. A mógłby wiele zrobić. Chodzą ludzie na msze to może jakby proboszcz powiedział o zrobieniu budy to byłoby lepiej. A tak rozprawia na ambonie jak to Bóg dał człowiekowi ziemię we władanie i uczynił królem stworzenia. To król postrach sieje, ponieważ nie nauczył się miłosiernego władania.Nikt mu też nie mówi o naturze w sposób światły, że bez tej natury pan król zginie szybciutko.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co robią specjaliści ? Kiedy uzdrowią służbę zdrowia ? destiny Profilaktyka i zdrowy styl życia 26 12-12-2009 23:30
Brigitte Bardot: „Dałam mężczyznom urodę i młodość. Doświadczenie i mądrość dam zwierzętom" - komentarze wesola.s Ogólny 13 12-12-2009 17:35
Czasy straszne...i bolesne 2.... zdzislaw.bedrylo Polityka - wątki archiwalne 59 22-07-2009 16:56
Ludzie, ludzie - jak ten czas leci, kufa86 Różności - wątki archiwalne 30 03-05-2008 23:57
Ciekawi ludzie FeliksG Społeczeństwo - wątki archiwalne 49 29-04-2008 15:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.