menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-11-2006, 12:16
rencista 8 rencista 8 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 1
Post Emeryci i renciści piszą pozwy - komentarze


Komentarz do artykułu: Emeryci i renciści piszą pozwy
--------------------
W powyzszym tekscie: Emeryci i renciści piszą pozwy piszecie na końcu nie prawdę, wprowadzając ludzi w błąd. Nie jestem prawnikiem ale interesuję się tą sprawą poniewarz jestem rencistą.W wyszukanych przezemnie przepisach wygląda to inaczej. USTAWA


z dnia 6 lipca 1995 r.


o zmianie ustawy o rewaloryzacji emerytur i rent, o zasadach ustalania emerytur i rent oraz o zmianie niektórych ustaw.


(Dz. U. z dnia 19 sierpnia 1995 r.)




Art. 1. W ustawie z dnia 17 października 1991 r. o rewaloryzacji emerytur i rent, o zasadach ustalania emerytur i rent oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. Nr 104, poz. 450, z 1992 r. Nr 21, poz. 84, z 1993 r. Nr 127, poz. 583 i Nr 129, poz. 602, z 1994 r. Nr 84, poz. 385 oraz z 1995 r. Nr 4, poz. 17) w art. 17 po ust. 2 dodaje się ust. 3 w brzmieniu:
"3. Procentowy wskaźnik przeciętnego wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 2, ulega podwyższeniu o jeden punkt procentowy w terminie każdej kolejnej waloryzacji aż do osiągnięcia 100% przeciętnego wynagrodzenia."


Art. 2. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1996 r. Dlatego uważam że podstawy prawne są, lub się mylę. Proszę o odpowiedz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-11-2006, 12:37
Bates's Avatar
Bates Bates jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Miasto: łódzkie
Posty: 57
Domyślnie

Wydaje mi się, że nie masz racji... Podstawa prawna jest z tym, że ZUS nie miał obowiązku przeliczać świadczeń. Taki obowiązek został wprowadzony dopiero od dnia 1 marca 2005 roku (zgodznie z ustawą z dn. 16 lipca 2004 r.). Ta ustawa wprowadza dopiero harmonogrma przeliczania świadczeń. Podkreślam, że sam nie jestem prawnikiem... więc może wypowie się ktoś inny.

Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-11-2006, 23:20
samouk samouk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Miasto: kraków małopolska
Posty: 1
Post

I ja też jestem pokrzywdzony przez niedośc ze szwankujace zdrowie to jeszcze przez Państwo Polskie nienormalnym naliczaniem renty inwalidzkiej. W 1980 roku wysiadlo mi zdrowie ( nie choroba zawodowa) i od tego czasu co roku mam zaniżaną rentę inwalidzką. Ma się to tak że wyliczona renta było to 165% średniej krajowej do podstawy wyliczenia czyli dało to ~80 do wyplaty wyplacanej średniej krajowej ale po tylu latach i reorganizacjach wyplacanych świadczeń na dzień dzisiejszy wynosi zaledwie 51% średniej krajowej. Moje pytanie ? gdzie podziała się ta roznica jak zubozalo moje zycie mój standart zycia kiedy to w latach 80-tych leki mialem bezpłatnie świadczenia medyczne bezpłatnie, Dziś za to wszystko musze płacic ! Czy tak miał wygladac ten system, czy ze swoim schorzeniem muszę szukac pracy w zakłdzie pracy chronionej który to znowu zaklad wykorzystuje pracownika gorzej jak ekonom chlopa panszczyźnianego,. Zwracajac sie do Ministra i do Rzecznika praw obywatelskich parę lat temu gdy juz była nadzieja że odzyskamy zabrane "chociaż częściowo" pieniadze przez P{anią Premier Suchocką odpowiedź tych aktualnych wladz była " brak pieniedzy w kasach polskich bankow, trudna sytuacja Polski..." " a moja?" dziwiłem się ze jest tak duzo samobojstw nawet wsrod ludzi wykształconych , diwilem się ze jest tylu bezdomnych bez pracy, dziwi mnie też do dzis stan rozwoju administracji dziennikarstwa ( nie wiem kto tych dziennikarzy kształci ale źle postepuja dziennikarze w swoich komentarzach" i będe się dalej pewnie dziwil; aż do czasu jak moj znajomy któregos dnia zabraklo pieniędzy na leki i pogotowie za późno przyjechalo. Pozdrawiam i jestem pełen nadziei i jeszcze optymizmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-12-2019, 22:40
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 791
Domyślnie

Pisać dalej będziemy czytać, coś dopiszemy.
pozdrawiam.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Od dziś emeryci i renciści dostają więcej - komentarze Basia. Ogólny 63 28-03-2010 10:54
Awantura o abonament zakończona: emeryci i renciści nie będą płacić - komentarze mamira Ogólny 50 20-02-2010 17:12
Emeryci i renciści nie będą musieli płacić abonamentu RTV? - komentarze Ekspedytka Ogólny 3 15-06-2008 20:04
Po co to forum? Dlaczego ludzie piszą? kufa86 Różności - wątki archiwalne 58 07-05-2008 22:15
ZUS kontra emeryci - komentarze Basia. Ogólny 14 01-06-2007 01:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.