menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 20-06-2008, 19:39
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Pytanie

Cytat:
Napisał zdkoski
Tak sobie marzę, że to początek efektu śnieżnej kuli.
....................
Bardzo proszę o twórcze rozwijanie tematu. Coś na kształt "burzy mózgów". Zawsze może się trafić niezwykle przydatny pomysł w realizacji w/w tematu.
Pozdrawiam ciepło...
Oczywiście - ktoś musi zacząć - KTO TO ?
Nazwa użytkownika> zdkoski
O mnie > Brak informacji.
Moje zainteresowania > Nie podano żadnych zainteresowań.
Informacje kontaktowe > Brak informacji kontaktowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 20-06-2008, 21:45
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A ja nie, bo to znów "urawniłowka" dlaczego ludzie ,którzy płacili wysokie stawki ubezpieczeniowe (z naciskiem na płacili) nie mają niby mieć wyższych emerytur od tych ,którzy płacili mniejsze ?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 21-06-2008, 00:18
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Kurczę! A komu to przyszedł do głowy pomysł wyciagniecia wątku, którego prawdopodobnie założycielem/kę , jest osoba conajmniej dwuznaczna. Dla mnie to robota MG, ale głowy nie dam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 21-06-2008, 00:32
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A diabli wiedzą nie spojrzałam na datę pierwszego wpisu szczerze mowiąc
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 21-06-2008, 09:22
es55ca es55ca jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Mazury
Posty: 102
Domyślnie Nawet 1 poseł!

Cytat:
Napisał Kazik
To jest żart, czy na poważnie? Partia Emerytów i Rencistów nie przekracza progu wyborczego. Ludzie wolą dać głos tym co mają szansę i ja emeryt też tak zrobię w przyszłości, bo wprowadzenie kilku posłów do Sejmu nic nie da. Ta partia jest bezsilna- wirtualna będzie inna? A jak wyjść na zewnątrz-klub liczył 2 dni temu 2006 osób, ale emerytów mniej. Nazwa kojarzy się od razu z omerta-czyli również z mafią.
A ja myślę, że wprowadzenie do Sejmu nawet 1 posła reprezentującego nasze interesy, może pomóc naszej doli i niedoli. Oczywiście musi to być osoba mająca chęć działania a także mająca siłę przebicia swoją mądrością i umiejętnością eksponowania swojego głosu, tak żeby był słyszalny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 21-06-2008, 12:35
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tyle ,że ja nie rozumiem idei wyodrebniania takiej grupy ..sami ustawiacie się w ten sposób na z góry ni zszej pozycji petentow i " gorszych" Co to znaczy grupa emerytów ..przeciez ci "emeryci" to nie jest osobny zawód .Jestem zprzekonana ,że absolutnie wyzsza płacona skladka MUSI rownać się wyższa emerytura ..to jakieś bzdury to co pisze ten dawno zapomniany facet
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 21-06-2008, 15:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zgadzam się z Małgorzatą50, wyższa składka+ dłuższy staż pracy=wyższa emerytura. Niższa składka + krótszy staż pracy+mniejsza emerytura.
es55ca cóz 1 (słownie jeden) poseł może zrobic w parlamencie. Jego siła głosu to 0,217% i z czym do ludzi? Może Pudzianowskiego było by go widać i może trochę by wzbudzał strachu? Byliśmy jesteśmy i prawdopodobnie będziemy bici finansowo przez kolejne rządy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 18:33
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Zgadzam się z Małgorzatą50, ...
Jak pisze Małgorzata, emerytura to nie zawód - to zjadanie owoców własnej pracy.
Cytat:
es55ca cóz 1 (słownie jeden) poseł może zrobic w parlamencie. Jego siła głosu to 0,217% i z czym do ludzi?
już od lat w Sejmie RP funkcjonują posłowie parti która "Krajowa Partia Emerytów i Rencistów nieustannie protestuje, walczy i zabiega o sprawiedliwość społeczną."
I co - i nico
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 18:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

http://www.sejm.gov.pl/poslowie/stat/stat.htm

Januszu ja w obecym składzie sejmu nie widzę "Krajowej Parti Rencistów i Emerytów" , zreszta od lat nie dostaje się do sejmu. Powód zbyt mały % oddany na tą partię.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 03-04-2015, 15:59
Niezależny Doradca Niezależny Doradca jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Miasto: Polska
Posty: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał es55ca
A ja myślę, że wprowadzenie do Sejmu nawet 1 posła reprezentującego nasze interesy, może pomóc naszej doli i niedoli. Oczywiście musi to być osoba mająca chęć działania a także mająca siłę przebicia swoją mądrością i umiejętnością eksponowania swojego głosu, tak żeby był słyszalny.

Kochani,

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak wielką siłę głosu macie, a ilu permanentnie niegłosujących możecie wciągnąć do akcji
"Wyrzućmy ICH z Sejmu".

Obecnie ludzie nie widzą poparcia 15%, tylko 30% PO + PiS 30%, więc myślą: "co możemy zrobić, skoro większa połowa głosuje inaczej". Wyobraźnia matematyczna przeciętnego człowieka jest marna. Dopiero jak uświadomią sobie, że nie biorących udziału w wyborach jest 50%, a PO i PiS mają realnie tylko po 15% poparcia, to może ruszą tłumniej do wyborów.
Wystarczy do tego frekwencja podwyższona do 70% oraz przekonanie obecnie głosujących emerytów, by głosowali na nową partię znowu pod hasłem: "Wyrzućmy ICH z Sejmu". Może to dać w sumie 30% poparcia, a PO i PIS mając wcześniej po 30% będą mieć przy frekwencji 70% mniej niż 22-25% i przegrywają wybory z Partią Seniorów.

W wyborach europejskich frekwencja wyniosła 22,7%!!
Im mniejsza frekwencja, tym łatwiej trwać przy władzy, więc widać jak na dłoni, że polscy politycy hołdują znanej rzymskiej zasadzie: "Dziel i rządź". My możemy się zjednoczyć i pokonać ich prostą matematyką.

Na razie ludzie nie mają pojęcia, jak wielką siłę ma grupa nie biorąca udziału w wyborach. Gdyby zmotywować większość z nich, to od razu wywracamy stolik i wszystkich graczy spychamy do głębokiej opozycji.

Mam kilka pomysłów na realizację, ale na razie skupmy się na Waszej opinii.
Pozdrawiam
Niezależny Doradca

Ostatnio edytowane przez Niezależny Doradca : 03-04-2015 o 17:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 03-04-2015, 17:50
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Niezależny Doradca
Kochani,

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak wielką siłę głosu macie, a ilu permanentnie niegłosujących możecie wciągnąć do akcji
"Wyrzućmy ICH z Sejmu".
Mam kilka pomysłów na realizację, ale na razie skupmy się na Waszej opinii.
Pozdrawiam
Niezależny Doradca

Niezależny Doradco, aby apel można traktować jako wiarygodny, to sam autor nie powinien być anonimowy. Mam zwyczaj zaglądania do profilu i coż tam dowiedziałam sie o Tobie , NIC. Czy zareaguję na powyższy apel? NIE.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 03-04-2015, 18:19
Niezależny Doradca Niezależny Doradca jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Miasto: Polska
Posty: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Niezależny Doradco, aby apel można traktować jako wiarygodny, to sam autor nie powinien być anonimowy. Mam zwyczaj zaglądania do profilu i coż tam dowiedziałam sie o Tobie , NIC. Czy zareaguję na powyższy apel? NIE.

I bardzo słusznie Nie znający kogoś stosuj zasadę ograniczonego zachowania. Sam nie zamierzam stratować, ale mogę pomagać w animowaniu działań chętnych spośród znanych Wam ludzi. Mogę służyć pomocą w realizowaniu kampanii w ramach wolontariatu. Jeśli już to mógłbym zaproponować na listę wyborczą kogoś z mego miasta (ewentualnie sprawdzić jego wiarygodność i opinię uczciwego człowieka). Każdy z Nas może zaproponować kogoś lub startować samemu - te osoby muszą coś o sobie napisać. Informacje o mnie są zbędne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 03-04-2015, 18:52
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Czy Niezależny Doradca jest wiarygodny?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 08-04-2015, 16:08
Niezależny Doradca Niezależny Doradca jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Miasto: Polska
Posty: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał emka46
Czy Niezależny Doradca jest wiarygodny?
Odwrócę pytanie: Dlaczego miałbym nie być wiarygodny?
Polub stronę społeczności, która chce przejąć istniejącą partię.
Gotowa platforma do dyskusji i głosowania nad programem.

• bezpośredni i skuteczny udział w życiu politycznym,
• nie ma zebrań partyjnych, zabierających czas, często nudnych
i wcześniej ustawianych,
• działania partii oparte są wyłącznie o głosy wszystkich członków,
• członkowie ustalają program partii, zarząd przekazuje wolę członków
opinii publicznej,
• ogólnopolski zasięg partii, brak struktur lokalnych, bez manipulacji i tworzenia "spółdzielni",
• wszyscy kompetentni członkowie mają szansę reprezentowania
partii w wyborach parlamentarnych i samorządowych,
• członek nie podlega żadnym naciskom ani ze strony zarządu ani kolegów
partyjnych,
• listy wyborcze układają członkowie, nie zarząd,
• członkowie wyrażają swoje zdanie poprzez głos w internecie,
• zdanie większości członków to oficjalne stanowisko partii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 28-04-2015, 19:58
xplus-eko's Avatar
xplus-eko xplus-eko jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sompolno, wielkopolska, Polska
Posty: 40
Post

może cos więcej o tej partii ? może dajmy na początek mozliwości dorobienia lub zarobienia i potem zaprośmy do wyborów
__________________
Ratujmy Ziemię tak szybko ginie, a my razem z Nią...
Blog
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 14-10-2015, 18:21
eres9596's Avatar
eres9596 eres9596 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Lubin - dolnośląskie
Posty: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdkoski
Witam serdecznie zainteresowanych i... może kilku sympatyków też się znajdzie.
Otóż czytam w różnych periodykach, jak to ich redakcje są bardzo zmartwione tragiczną sytuacją biedujących rencistów i emerytów, jakie to akcje protestacyjne organizują- m.in. Super Express w tym przoduje - listy do vicepremiera Pawlaka, teraz listy w sprawie likwidacji podatku, itd. Nie ma miesiąca by nam nie "pomagali". Skutek, z jakim to czynią, każdy widzi. Przed wyborami to kandydaci prześcigają się w kreowaniu świetlanej przyszłości tych Najbiedniejszych, w likwidowaniu starego portfela, podnoszenia świadczeń minimalnych, poprawa opieki medycznej, budowa hospicjów i co sobie te emeryty i rencisty zażyczą to szastprast, hokuspokus, już się stanie. Po wyborach partie rządzące się zmieniały, rządy się zmieniały, zdaje się, że z 5 razy i 5 razy nabijano nas w przysłowiową "butelkę",...jak dzieci! Przepraszam, ale dzieci kolejno 5 razy nie dało by się oszukać! A przecież, my, było niebyło, ludzie dorośli, Seniorzy w większości z bagażem doświadczeń życiowych, pernamentnie dajemy się co 4 lata omamiać i zauważcie, moi Drodzy, KOMU?! 70-80% naszych "wybrańców" to ludzie bez odrobiny honoru(chyba nie znają tego pojęcia) , zasad moralnych choć w 95% "tak mi dopomóż Bóg" przejętym głosem prosiło, którzy notorycznie kłamią, mataczą, wyłudzają super kredyty, jadą samochodem po pijaku zasłaniając się immunitetem poselskim, niszczą laptopy, struktury Państwa, prawdziwe autorytety- w tym przypadku doskwiera im własna mizeria-fabrykują bezpodstawne oskarżenia-Maciarewicz to do Księgi Rekordów=Absurdów na prezesa by się nadał! Takich opisów "dokonań" obecnych parii politycznych, WSZYSTKICH bez wyjątku, mógłbym jeszcze na kilkudziesięciu stronach A4 opisywać ale świadomy stopnia frustracji czytelnika a zwłaszcza skutków skoku jego ciśnienia już kończę i przechodzę do meritum sprawy:
Proponuję założenie Internetowej Partii Emerytów i Rencistów EMERTA .Do nowych wyborów sejmowych jeszcze daleko ale precedens już był...Nasze głosy przy urnie otrzyma tylko jeden poseł z naszego okręgu i tylko jednej wytypowanej przez NAS partii w kraju, tej partii która na piśmie złoży zobowiązanie do kwotowej rewaloryzacji rent i emerytur. Dlaczego kwotowej? Ano dlatego, że wolno, bo wolno ale w sposób znaczący będzie malała ilość świadczeń na żebraczym poziomie...Proszę to przemyśleć i odrzucić argumenty, że ci co płacili wysokie składki mają dostawać wysoką rewaloryzację. Wysokie płacili bo dużo zarabiali, dostali wysokie odprawy i stałe wysokie świadczenia już na starcie jako emeryci czy renciści. Wysoki status materialny mieli poprzednio w czasie pracy zawodowej, oczywiście, z całym szacunkiem: dzięki wykształceniu, talentowi, pracowitości, układom, znajomościom, przebiegłości itd- każdy niech sobie wybieże swój typ kariery zawodowej, mają teraz i będą mieli taki do końca swojego życia, a Ci biedacy z dolnej półki, dzięki kwotowej waloryzacji zyskają tylko tyle, że różnica między ich świadczeniami a tymi z wysokimi świadczeniami będzie constans czyli stała a nie ciągle się powiększająca po każdej regulacji. Dla bogatych poza wątpliwą satysfakcją, że należą do emeryckiej elity, dodatek 150zł czy 80 zł nie ma istotnego znaczenia dopóki ceny w sklepach, aptekach labolaratoriach lekarskich nie uwzględniają statusu materialnego kupujących.
Myślę, że kandydaci na posłów i ich partia wobec groźby jednomyślności EMERTY a było by nas, wyborców wiele, wiele milionów, w czasie wyborów takie zobowiązanie na pewno podpisze, jeśli chce rządzić krajem. Zobowiązanie powinno być zaopiniowane przez autorytety prawnicze co do wymaganej skuteczności jego wypełnienia w deklarowanym wcześniej terminie.
Proszę o opinie na w/w temat.
SE nie odważył się opublikować mojego pomysłu na EMERTĘ. Chyba coś w tym jest? A jak Wy sądzicie?
Trudno jest zorganizować partię. W zamian proponuję udział w rozmowach skypowych w pokoju SENIORÓW ROZMOWY O 19,00 O RWS I POLSCE.Chcesz uczestniczyć podaj swój login skypowy na adres romuald.szczypek@gmail.com
Będziesz przywoływana/przywoływany.
__________________
Romuald Szczypek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 07-12-2015, 12:10
xplus-eko's Avatar
xplus-eko xplus-eko jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sompolno, wielkopolska, Polska
Posty: 40
Domyślnie

Popieram poprzednika i zapraszam do rozmów na skypie
__________________
Ratujmy Ziemię tak szybko ginie, a my razem z Nią...
Blog
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.